Skocz do zawartości
IGNORED

uzywany gramofon -czy ma to sens


kapelli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zielonego pojęcia o gramofonach,

ale chciałbym sobie kupić jakiś używany i tani gramofon, który będzie grał jako tako.

Tak do 100zl moge dać, więcej nie mam.

Od czegoś trzeba zacząc.

 

No i znalazłem na allegro jeden zepsuty, ale jest za śmieszna cena wiec mnie odruchowo zainteresował:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko nie wiem na czym moze polegać uszkodzenie i ewentualnie jeśli wiecie ile może orientacyjnei kosztować naprawa to dajcie znać. Dla mnie ten gramofon ma też tą zaletę że sprzedający jest z Katowic, czyli odbiór osobisty, a to oznacza oszczędność w kosztach.

 

Napisałem do właściciela co z nim jest i oto jego odpowiedź:

"Co dokładnie jest uszkodzone to sam nie wiem. Jeżeli igłę przełoży się na płytę to ona sie nie kręci , a powinna. Uszkodzony jest pewnie jakiś silniczek , ale to są tylko moje przypuszczenia"

 

 

Znalazłem też takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko też nie mam pojecia ile może pasek kosztować.

 

Wiem że ta kasa pewnie nie dostane nic audiofilskiego,

no ale jak napisał fadeover w swoim manifeście antyigodowskim w znanym wątku 6617,

audiofil nie musi byc bogaty i miec sprzetu za super kase.

 

dlatego proszę o porady w kwesti którą wymieniłem a nie typu "dołoż jeszcze 50zl i bedzie lepiej grać".

I tak to bedzie szlo przez wieże wiec wiecie jak jest.

Ale powoli sie wkrecam wiec pomożcie :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na jakimś targu ze starociami, lub popytaj może u kogoś stoji na szafie. Będziesz miał naprawdę tani krajowy, solidny i nikt nie będzie się bał go naprawiać :) A tak na marginesie to pod co chcesz go w tym swoim sprzęcie podłączyć??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - zawsze mam jeszcze w domu wolną parę Tonsilów, stare kolumny, ale głośniki mają 5 lat,

i kolumny grają całkiem fajnie jak na swój wiek i przenaczenie więc cos wykombiuję. Albo dokupię wzmak. To jest kwestia drugorzędna jak to podłączę, zressztą mam w piwnicy starą wieże unitry (która wyszła z pokoju bo dostałęm sony) i zawsze to moge do tej unitry podalczyc.

 

Aha - kiedyś odwiedziłem jeden komis i tam ceny gramofonow znacznie przewyzszały moje możliwości finansowem i kase ktorą chce przeznaczyc n aniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleniec!!!!!!!!!!

 

Za stówę to możesz mieć Cyryla lub coś z klasy określanej jako popularna. Uszkodzony za stówę nie ma sensu jeśli się sam na tym nie znasz i nie potrafisz naprawić. Najmarniej - dopłacisz stówę za naprawę. Więc lepiej kup za dwie używany lecz sprawny. Polskie Daniele, Bernardy i inne Foniki w tych okolicach można dostać. Do tego wkładka... I tu niech Cię dalej oświecą mądrzejsi. A to, co napiszą sam uważnie przeczytam, bo też się przymierzam do zakupu czegoś poważniejszego niż posiadany Cyryl, którego wyciągnąłem ze schowka. Tyle już wiem, że to nie takie proste. I nie takie tanie.

 

Cyryla już próbowalem jak gra podpięty do mojego Naima. Może to i profanacja ale zagrał całkiem, całkiem.

 

Jak nie widziałeś Cyryla, to patrz:

[obrazekLUKASZ-97080_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnych porad??????? :(:(:(:(

 

Na allegro są dość atrakcyjne cenowo Unitry i inne marki.

 

A swojądrogą ile może kosztować pasek do gramofonu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kapeliposzukaj w wyszukiwarce!To raz a dwa pod wejście line in to możesz podłączyć przedwzmacniacz gramofonowy!!!do którego jest podłączony gramofon.A jeżeli pasek do wymiany to napewno igła/wkładka też!!!Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej!

 

Jak nie masz w wieży wejścia gramofonowego, to masz kłopot. Bo jak podłączysz gramofon do wejścia liniowego, to zbyt wiele nie usłyszysz. Pisałeś coś o Unitrze z piwnicy. Działa? Wszystkie mają wejścia gramofonowe, czasem oznaczone jako gramofonowe, czasem z angielska jako phono. Podłącz do niego gramofon. Drugim kabelkiem podłącz wyjście magnetogonowe Unitry ze swoją wieżą. Użyj tego z cinh. Wyjście nie wejście! Wciśnij w wieży przycisk aux. W Unitrze gramofon bądź phono. Włącz wszystko. Jeśli jest jakiś pstryczek tape monitor w Unitrze, to go wyłącz. Odłącz głośniki. Po co ma się grzać. Nie zapomnij o płycie. Postaraj się jej nie porysować...

 

A polska wkładka z igłą kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ile - zależy która. Obce są lepsze i droższe. I ten wydatek Cię nie ominie. Potem będziesz wymieniał igły. Polskie najtańsze chyba co czterysta godzin pracy. Te droższe rzadziej. To wszytko kosztuje. Oj dołożysz. Nie 50. Więcej...

 

Ja chcę na to odłożyć trzysta-czteryta złotych. Póki ich nie będę miał pozostanę wierny Cyrylowi. A mam troche pilniejszych wydatków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze gramofon sam w sobie nie musi kosztowac wiele, byle sie krecilo ;) glownie zwracalbym uwage na wkladke i staral sie na to przeznaczyc wiekszosc kwoty przeznaczonej na zakup sprzetu. Oczywiscie to dla poczatkujacych, gdy sie zacznie zwracac i zauwazac roznice w dzwieku, wtedy mozna bardziej "szalec".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to juz wiem mniej wiecej co i jak.

tamta wieza Unitry faktycznie ma wejscie PHONO :)))))))

 

no a co myslicie o Arturze???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i ile moze byc warty?

 

i czy jak ma wyjscie na glosniki to mozna to przekierowac zamiast z glosnikow to na wejscie PHONO???

 

O wkładkach i igłach poszukam w archiwum, ale na takie wydaje mi się lamerskie i elementarne pytanie raczej nie znajde odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze fotos z tej aukcji :]

[obrazekLUKASZ-98234_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gramofon ze wzmacniaczem. Pewnie że mozna dorobic wyjście z wkładki - w sumie wszystko można dorobić - tylko po co? Jesli chcesz się bawić w jakies przeróbki gramofonów - to minimum jest seria GS - np. 461 (z tych nowszysch). I to jeszcze musisz szukać takich lepszej jakości wykonania bo wiele było niepełnowartościowych. Wtedy możesz się bawić w poprawę zasilania ekranowanie itp.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelli>

Daj sobie spokoj z tym Arturem i o nim zapomnij.

Jesli poszukujesz taniego i w miare dobrego gramofonu to zobacz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciezki talerz, zawieszenie na sprezynach i dobre ramie.

Do tego dokupisz wkladke Ortofona jakas tania i bedzie to przyzwoicie grac.

 

Poczytaj archiwum bo duzo juz bylo takich pytan na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Cię objaśniam. Z tyłu obudowy znajdziesz gniazdo DIN. Służy do podłączenia do wzmacniacza lub magnetofonu. Połącz je z wejściem gramofonowym (phono) wzmacniacza. Oczywiście możesz podłączyć kolumny wprost do wzmacniacza gramofonu ale rewelacja to nie będzie. Te wzmacniacze w gramofonach są raczej kiepskie i były przeznaczone do obsługi plastikowych kolumienek z jednym głośniczkiem jakie do nich dołączano.

 

Jak gra Artur nie wiem, pewnie podobnie jak Cyryl. Jeśli sie zdecydujesz (wydatek niewielki) to koniecznie odbierz osobiście i sprawdź przed odbiorem. Jeśli coś będzie nie tak, to zagroź facetowi, że mu wystawisz negatywa z dokładnym opisem. Za 12,5 złotego raczej nie zaryzykuje. Jeśli idzie o ceny to sprawny Cyryl bez kolumienek poszedł w tym roku za 60 złotych. Artur jest brzydszy więc i powinien być tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Qubric

 

Nic nie trzeba przerabiać, jak opisalem wyżej. A kapelli ma na zabawę z gramofonem stówę. I trochę starych płyt.

 

>> kapelli

 

Jaka wkładka, to będzie w instrukcji. Cyryle chodzą na Uf-70. Podejrzewam, że Artur też ale może ktoś pamięta. W Wawie jeden taki facet ma sklepik na Wolumenie, gdzie takie tanie wkładki można dostać. Jeśliś stąd to wyszukam numer budy.

 

A Qubric powinien Cię ostrzec, że koniecznie a to koniecznie musisz gramofon sprawdzić przed zakupem. Ma dzialać! Żadne tam, że to drobna sprawa. Qubric się zna i będzie wiedział, czy tak jest, czy nie. Ty nie. Jak brak igly, to kup i przynieś ze sobą. Na Allegro skontaktuj sie z facetem bezpośrednio i kup poza licytacja. Możesz też kupić z ogłoszenia lub w komisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał i inni, już któryś raz czytam o podłączaniu gramofonów z wkładkami piezoelektrycznymi (seria uf-) czyli arturów, emanueli itp do gniazda phono- błąd!!! będzie przester aż miło, te wkładki podłączane były do gniazd out, line itp, no chyba że akurat gniazdo phono we wzmacniaczu jest po prostu kolejnym liniowym wejściem bez przedwzmacniacza korekcyjnego owszem zdarza się tak czasem, a poza tym te gramofony to naprawde porażka, zwłaszcza dla płyt... naprawde niedużo kasy wystarczy żeby kupić coś z wkładką mm choćby i polską mf-10x na początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinx za rady

 

po przeczytaniu wpisów doszedłem do wniuosku że jednak się wstrzymam z tym Arturem

 

Pochodzę jeszcze po komisach, poczekam moze miesiąc, może akurat cos na allegro bedzie dobrego.

 

Bo kupować tanio zeby potem duzo wiecej doplacic i miec klopoty to bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie wszystkie polskie gramofony wyposażone w wbudowany wzmacniacz - zazwyczaj wyposażone są we wkładkę piezzoelektryczną która nie za dobrze obchodzi się z płytami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapelli,

 

naprawde warto poczekac chwile uzbierac dodatkowe kilkadziesiat zloty i kupic chociazby cos takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy cos z Bernardow:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno to pozwolę sobie doradzić Ci.

Nie neguję , że bernard był jedny z bardziej poprawnych polskich gramofonow. Jednak sądzę, a jest to poparte wiedzą kolegi - fachowca od gramofonów , że najlepiej jakby udalo Ci się zdobyć gramofon ADAM, Ja sam ostatnio kupiłem dwa - jeden mi dzięlnie, sluży drugi odstąpiłem po cenie zakupu. Była to chyba najbardziej zaawansowana technicznie konstrukcja polska. Podobno jest porównywalny nawet średnich Pr-jectów. Ja jestem zadowolony. MA stabilny i dość ciężki tależ z napędem centralnym, dobre ramię i tylko od nas zależy jaką wkladkę tam damy. Zadnych przydźwięków i zaklóceń i madmiernych wibracji. Po założeniu wkładki 200 - 500 pln może zagrać zadziwiająco dobrze. Oczywiście istotny jest tu jeszcze pramp.Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki gramofon jak na zdjęciu u Kapelliego. Mówie o tym gramofonie "Artur". Jest naprawde zarąbisty. Ma regulacje basów i sopranów( pożądny i bardzo czysty sopran ) balans no i ma swój własny wewnętrzny wzmaniacz. Podłączyłem pod niego kompa i potrafił uciągnąć dwie kolumny 110W. Naprawde daje czadu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->TeQila i tomekk

 

Dzieki za rady

 

->przemcio

Różnica miedzy "Dawać czadu" a "grać" ładnie jest ogromna. CZadu to daje przedstawiony niedawno w jednym z wątków "niszczyciel" :], ale raczje słabo gra

A ja chce żeby ładnie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>rtocki!

 

Przeproś Cyryla !!!

 

Że też nikt nie wystąpił w obronie starego, biednego gramofonu! Biedny Cyryl wciąż trzęsie sie ze strachu. W końcu został oskarżony o próbę zabójstwa czarnej Unitry WS 304S i małego Naima Nait 1. Zatrzęsło mną! Nikt?!

 

By rzecz wyjaśnić nie tylko przestudiowałem fundamentalne dzieło Witorta "Stereofonia dla wszystkich" ale też wziąłem za dupę małego Naima. Odwróciłem go tylną częścią i przeczytałem co tam jest napisane nad wejściami. Nad gramofonowym 2,5 mW, a nad liniowymi 75 mW. To gramofonowe przeznaczone jest dla wkładek MM. Jeśliby do gniazda gramofonowego przyłożyć napięcie przeznaczone dla wejścia liniowego jak chce rtocki, to nie byłoby przesterowania a poszedłby swąd. Co bystrzejsi zwrócili uwagę na nominalne napięcie dla wejść liniowych w Naimie. Tak, to dlatego Naim gra "zaskakująco głośno". Brutalnie też wyrwałem ze snu zimowego, który spędzał na półce pod telewizorem Cyryla. Podłączyłem go do wejścia liniowego, nastawiłem płytę. I nic. Nic nie słychać. Właściwie nie musiałem tego robić. W końcu przez parę miesięcy Cyryl grał podłączony do wejścia gramofonowego starej Unitry WS 304S po tym, jak padł mu wzmacniacz. A do wyjścia gramofonowego podłączone były głośniki do komputera. Więc wiedziałem. I to, co radziłem kapellemu sam już sprawdziłem. rtocki oczywiście sie nie myli, że wkładka Uf 70 jest wkładka piezoelektryczną. I istotnie, gdyby sygnał z wkładki poptrowadzić bezpośrednio do wzmacniacza miałby on napięcie takie, że należałoby go podłączyć do wejścia liniowego. Gdyby. Ale stosując odpowiedni kondensator korekcyjny (czy ich zestaw) można upodobnić charakterystykę sygnału wyjściowego gramofonu z wkładką iezoelektryczną (wychyłowego) do chakterystyki sygnału wyjściowego gramofonu z wkładka MM, magnetoelektryczną (gramofonu prędkościowego). I tak zrobiono w tym wypadku. I nie chodzi o żaden tuningowany egzemplarz lecz seryjny. Po co to robiono? Dla lepszej jakości dźwięku. I po to chyba też, by uniknąć palenia przedwzmacniaczy gramofonowych przez pomylenie rodzaju wkładek.

 

MĄDRZYŁEŚ SIĘ. RZUCAŁEŚ OSKARŻENIA - TO TERAZ PRZEPROŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

POD STÓŁ I ODSZCZEKAJ!!!!!!!!!!!!!!

 

Na zdjęciu stara Unitra, o której uśmiercenie rtocki oskarżył Cyryla.

[obrazekLUKASZ-98694_1.jpg] [obrazekLUKASZ-98694_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1437-100005969 1170255256_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście głośniki komputerowe były podłączone do wyjścia magnetofonowego a nie gramofonowego (takiego nie ma) - to ta para gniazd cinh po prawej opisana jako odczyt.

 

Dzieło Witorta (dar biblioteki miejskiej dla autora wpisu) jest fundamentalne dlatego, że opisuje jak wykonać swój pierwszy zestaw stereo z dwóch lampowych odbiorników radiowych. Nie pozostaje nic innego jak znowu złożyć wizytę w Bomisie. Stoi tam ich jeszcze parę na półkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że przy kupowaniu gramofonu trzeba go sprawdzić i najlepiej odebrać samaemu bo nie wiadomo jaką fantazja wykaże się sprzedawca przygotowując go do transportu (miałem tak uszkodzeno Sony PS1 - koszt nowej wkładki przekracza wartość gramofonu). Warto również unikać automatyki. Większości uszkodzeń np. ramienia nie da się zobaczyć. Dopiero jak zagra to coś można wnioskować.

 

A ze starych gramofonów bardzo duże wzięcie mają te GS-603 (wielu ludzi je poleca).

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kapelli: podsumowując. Nie pakuj się w jakieś stare Philipsy i inną syfiastą plastikową elektronikę, która się w rękach rozłazi. Zwłaszcza jeżeli już są uszkodzone. Nikt ci tego taniej niż za kilka stów nie zrobi, jeśli w ogóle. Następnie: Artur i jego koledzy. Są to niskiej klasy gramofony na wkładkę wkładkę piezoelektryczną, z cienkim wzmacniaczykiem (5-15 wat) w środku. Nonsens. Następnie: Bernard i jego koledzy. Takie gramofony foniki jak Adam, Bernard i nowsze konstrukcje z tej serii są jak najbardziej do przyjęcia. Dobrze jest sprawdzić przed zakupem, może być padnięty lub np. z zaschniętym smarem. Nowe paski kupje się na Wolumenie w pawilonie 53. Tam też mają jakieś najtańsze wkładki, jednak warto odżałować chociaż na Ortofona OM-5. Będziesz też zapewne potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego do wkładki MM. Tani i godny zaufania jest NAD PP1 lub 2. Można też poszukać czegoś z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rafał nie mam zamiaru przepraszać żadnego cyryla, raczej ty przeproś się z okulistą - w moim poście nie padło ani razu słowo "cyryl" bo jest to wyjątek a nie typowy przedstawiciel gramofonów z wkładką piezoelektryczną, które zasadniczo żadnej korekcji umożliwiającej podłączenie do wejścia phono nie miały, ale czy to cyryl czy artur czy inny piezo- to i tak wkładką piezo ze swoim naciskiem ładnie płyty frezuje, z 15 lat temu miałem emanuela z wkładką uf, więc wiem o czym mówię..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jozwa

dzieki za rady

 

wiec na razie bede się spokojnie rozglądał

pochodze po komisach itp, bo raczej gramofony są cały czas w sprzedży,

więc raczej nic mi nie "ucieknie"

 

I pisałes jeszcze coś o przedwzmacniaczu. Jak rozumie byłby on potrzeby jeśli bym chciał ten gramofon podpiąc bezpośrednio do głośników.

Natomiast jeśli go podepnę pod wejście PHONO to przecież nie potrzebuję tam przedwzmacniacza, no nie?

 

Aha - jest z Rudy Śląskiej więc na Wolumen nie pojade raczej.

A swoją drogą tak trochę off topic - wie ktoś może gdzie jest giełda elektroniczna w Katowicach lub okolicach?

jakby co to piszczie na maila : kapelli@wytnij_to.o2.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.