Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz DVD?


OKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z wyborem odtwarzacza dvd.Miałem (tzn. mam ale zdechł laser) w Yamaha 520 i ni cholery nie czyta dvd.

Chę ten szmelc "wymienić" na :

NADa T532 lub H/K DVD 30.Kyóry wybrać? A może jakiś Denon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rada co do Nad'a :) Jesli zdecydujesz sie kupic 532 to powinienes zbic mocno cene bo obecnie jest juz model 533

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i na zachodzie ma ta samo cene co kiedyc t532 ktorego chca sie pozbyc z magazynow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!! Denona bym Ci raczej nie polecał (a już na pewno nie model 2800) było tu o nim trochę negatywnych opinii (szukaj na wyszukiwarce). Raczej coś z Marantza.

Sam uzywam Yamahy s540 i jak na razie chodzi jak złoto (podobno firma wzięla sobie do serca krytyczne uwagi o poprzednich modelach, bardzo łatwo tez przeprogramować go na multiregion).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaaaaaaaaaa, zawsze mówiłem że lasery u Yamahy to kicha nieziemska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A do rzeczy: zależy czego słuchasz - jak coś bardziej softowego (akustyka, jazz) to nad, jak lubisz przywalenie typu RATM, KoRn etc. to denonek jest cool......................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam Denona 2800 mk II i juz chce go zamienic na 2900 z plusem ;o)

2800 ladnie czyta CD, ale nie czyta DVD-R/RW DVD+R/RW co dla niektorych jest ogromna wada. Dla mnie wieksza wada jest brak obslugi DVD-Audio. Brak czytania JPG, ale to tez mi nie jest potrzebne. Od tego mam komputer.

 

2900 juz ma powyzsza opcje i czyta zapisywalne DVD, ale nadal nie ma firewire ani Denon Linka. Jednoczesnie ma bardzo dobre noty w czytaniu CD i stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan - powiem szczerze.... ja ogólnie nie przepadam za tą tak zwaną audiofilską neutralnością, hue hue hue.............. No jak się lubi kwartet smyczkowy plus pani na flecie to spoko........ to porównanie do Britney jest jak najbardziej na miejscu :))))) Audiofile by nas zjedli, ale co tam...........:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A może zainteresuje Cię stara, ale wciąż b. interesująca, propozycja Philips'a DVD 963 SA. Jest on jeszcze w sprzedaży, czasem w promocjach, i brzmi naprawdę dobrze jak na odtwarzacz do 2000pln. SACD z Mc włącznie-jak dla mnie brzmi super i czyta wszystko oprócz jakiś śmiesznych kodako-jpg'ów. CD, SACD, DVD + rewelacyjny obraz i to już na RGB, PS nie testowałem bo nie mam na czym:(, wszystko to działa naprawdę na 5-kę w tej klasie sprzetu. Natomiast sama elektronika w tej skrzyneczce autentycznie powala 99% DVD player'ków do 2000zeta, a w/w model jest z 2002 roku. Sam dekoder video 13 bitów/108MHz + deinterlacer Faroudja DCDi + cyfrowy filtr NSV od Analog Devices + pełna konwersja bitstream na PCM i w końcu waga 4,6 kg. świadczy, że warto posłuchać no i pooglądać. Ja mam 100hz, 16/9 Thomsona i jednym słowem to DVD jest o epokę do przodu przed w/w TV. Model 28WS43E ( z przed 4 lat - czyli jeszcze nie taki stary:). Pozdr, i proponuje rozważenie tej propozycji zwłaszcza że jest duuuuuuużo tansza od w/w Denonów a na pewno lepsza od Y540.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również Philipsa 963SA i podpisuję się zdecydowanie pod opinią TOMADVD (hm, nie bardzo wiem jak to odmienić). W skrócie - jestem bardzo zadowolony. Cena sklepowa to zazwyczaj 1999zl, ale przez jakiś czas był w promocji w internetowym sklepie Philips Plaza z 1649, a kilka dni temu widziałem w sklepie EuroAGD za 1690

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, czytaj dokładnie , Yasper napisał :

 

Po szośte/ostatnie: kazda, powtarzam !!! kazda firma ma nie udane i wybitne modele sprzętu i nie zależy to od nazwy producenta tj.Yamaha, Denon,Panasonic itd. tylko jakości podzespołów użytych do jego wykonania.

 

Więc nie chodzi o to że Yamaha i tylko yamaha, tylko że każda fima ma udane lub spieprzone modele. I tu Yasper ma rację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Więc nie chodzi o to że Yamaha i tylko yamaha, tylko że każda fima ma udane lub spieprzone modele. I tu Yasper ma rację

 

Oczywiście że ma rację. Natomiast nie uprawnia go to wyzywania mnie od głąbów!!!!!! Tyle na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi o to że zawsze można napisać: "Słuchaj nie masz racji bo to, to i to" i ok. A nie od razu "Ty głąbie!" Wiecie o czym mówię? O kulturze w dyskusji, o merytorycznych argumentach. Niestety tego nie ma, zaczynając od tego forum a skończywszy na naszym sejmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem to Ty Peter7 (7 to Twój wiek w latach- jak myślę) się pięć razy zastanów zanim uzyjesz w merytorycznej dyskusji sformułowania: "zawsze wiedziałem ze lasery Yamhy to nieziemska kicha".

Skąd wiedziałeś miałeś może jakiś sprzęt tej firmy a może babcia klozetowa przekazała Ci tajemną wiedzę o laserach Yamahy.

 

P.s. Na "solo" to chodziłem w 4-5 klasie podstawówki, klocki "Denonka" to Tobie kupił tatuś (albo kupił sobie a Tobie pozwala do czasu do czasu włączyć), bo ja na swoje cięzko zapracowałem w Anglii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, ja bym się nie przejmował. Co to za argumenty? Że Yamaha coś tam zdobyła? Takie Sony ma co rusz EISE, patenty, S-Mastera i co z tego?

Niech sobie piesek Yasper warczy i szczeka, nie zniżajmy sie do poziomu.

I co Yasper w tej Anglii robiłeś? Cięzko kible myłeś?

 

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasper: możesz mi napisać nawet o trylionach udanych patentów firmy Yamaha w dziedzinie laserów. Nie zmieni to faktu, że modele 510, 520, 530 to były nieudane repacki Philipsa, w których padały właśnie lasery. Wystarczy poczytać archiwum forum lub pl.rec.kino-domowe. Mój zdechł raptem po 2 miesiącach od zakupu, więc uważam się za szczęśliwca, bo wiele osób pisało o tym jak im padły te Yamahy parę miesięcy po upłynięciu gwarancji.

P.S. Moja pierwsza nagrywarka (Yamaha 6416 SCSI) padła równo po dwóch latach. Poszedł laser.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - samouwielbienie Yaspera i wręcz fanatyczne oddanie Yamasze oraz super głośników Eltax (six!) są już sławne. Polecam temat 6953 tegoż autora. Przy okazji można się dowiedzieć kto jest debilem a kto nie.

Zapewne Eltaxy dla Yaspera to już orgazm.

 

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theli28: ja bym sie toba nie przejmowal masz problem ze zrozumieniem tematu 6953 (tam byla rozmowa o deckach a nie kolumnach i nie wciskaj ludziom kitu ze ktos uwaza eltaxy za super kolumny chodzi o stosunek do ceny) jak nawet i tego! o co mi chodzi a wiec pokolei to ze ktos zdoby nagrody i tworzy patenty to jest wazne bo staje sie pionierem w owej dziedzinie i nie zmieni tego nikt, drugra sprawa to co to sa za patenty z jakiej dziedziny to ze samsung czy sony ciagle je dostaje nie swiadczy o tym ze w kazdej dziedzinie robi najlepszy sprzet tak jak z oscarami zawsze sie znajda jacys krytycy co powiedza ze wladca pierscieni jest sux! nastepna sprawa tutaj stane w obronie yaspera bo widze za powstaje tu jakies pedalskie kolegium, krzysiek: to ze modele 510, 520 i 530 byly nie udane to swiadczy o mechanice Philipsa bo repack nie jest trudno zrobic a nie Yamahy to ze ci zdechl to juz twoj problem znam ludzi co im nadal to chodzi i nie narzekaja czasami tak jest ze sie zdarzaja bugsy w kazdej firmie dlatego przy zakupie sprzetu nie radzilbym sie sugerowac firma tylko modelem co nie zmienia faktu ze model Yamaha 540 jest wybitnie udana konstrukcja, czlowiek uczy sie na bledach, a to ze nagrywarka Yamahy ci zdechla po dwoch latach to widocznie wina tkwi po twojej stronie bo pamietaj ze po takim czasie nie jest juz to wada fabryczna ktora zazwyczaj wychodzi do kilku miesiecy tylko twoj sposob uzywania moze wkladales do niej kanapki z dzemem albo inne wynalazki i teraz zwalasz wine na firme nic nie zmieni faktu (legendy gdyz yamaha juz nie produkuje nagrywarek) ze nagrywarki Yamaha to mercedes w swojej klasie jedynie mogly sie z nimi rownac plextory, ja mam swoja 4 lata i nagrywa bez problemu, warto rowniez zwrocic tu uwage ze yamaha jako jedna z niewielu firm stowowala szklane soczewki a nie plastiki ktore po roku ulegaly przebarwieniu. a cala rozmowa zaczela sie od glupiego sformulowania petera o laserach yamahy jak by wiedzial cos wiecej na ten temat to zamiast nazwy Yamaha powinny sie znalesc Philips, Panasonic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APEL DO ADMINISTRATOROW SERWISU!

 

Nowa zakladka pilnie potrzebna!!! Szalikowcy nie maja sie gdzie wyzyc!!! Bocznica to nie to, ale moze "Zbocznica" byloby odpowiedniej!

 

Jak dla mnie: kibice - won stad!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysziu napisz mi jeszcze skad wiesz ze ci laser zdechl, napisz mi po czym to wywnioskowales, wytlumacz mi to technicznie...hehe ciekaw jestem twojej odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam! Cała gadka zaczęła się od głupiej odzywki Yaspera i wyzywania teraz i przeszłości również............ Ale trudno mu się dziwić, chłop dwa lata zasuwał u Angola, marzył o ukochanym sprzęcie (pewnie gadał "mój skarbie":))) to teraz broni zawzięcie.

Peter wypowiedział się mało precyzyjnie - fakt.

Yamahom wspomnianym wyżej padał laser - fakt. Ich wina - niech sprawdzają jakie flaki wsadzają i pod czym się podpisują.

Każda firma ma wpadki - fakt.

Ciekawe czy OKO w końcu otrzymał odpowiedź na pytanie "jakie DVD"? :))))

 

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo to juz obchodzi, o co idzie w watku? Czy szalikowiec wie w jakiej lidze gra jego druzyna? Czy wazne jest dla niego to, z kim ostatnio dostala w tylek? I tak "...... mistrzem jest, ole, ole, ole!"

 

A z boczku facet w skorpionach bialych zaciera lapki - wykreowal oto takich klientow, co nawet nie wezma pod uwage propozycji konkurencji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wracając do tematu..........OKO - nic nie kupuj, wszystko się sypie, Yamaha to Sony, Denon to Sharp (albo wszystko na odwrót), jedno jest repackiem drugiego, hue hue hue...... A i tak czy siak na końcu siedzi biedny chinczyk i zasuwa za miche ryżu dziennie......:)))))

 

Czas kończyć.

 

Miłego weekendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos konstruktywnego (komunikat do kiboli: wszystko IMHO, kolejnosc modeli alfabetyczna):

 

1. Jezeli chcesz pozostac w tej samej klasie cenowo (ca. 600pln)/jakosciowej masz (ze sprzetow ktore testowalem) trzech w miare rownorzednych kandydatow: Panasonic S35, Pioneer 2650 lub Yamaha 540 (szczegolnie jesli reszte masz Yamahy, ja np. lubie patrzec na moj sprzet i widziec te same znaczki, choc to i moze bez sensu).

 

2. Smierc starego odtwarzacza moze byc okazja do nabycia czegos nowego. Wez plytke SACD, ktora znasz z wersji stereo i wybierz sie do kogos na odsluchania. Jak Ci to przypasi i masz troche dodatkowej gotowki (dodatkowe ca. 600pln) to pomysl o np. Pioneer 565. Albo zainwestuj w inny format 5-cio kanalowej muzyki (DVD-Audio) i nabadz Panasonica S75. Off-topic: od trzech dni odsluchuje Ciemna Strone Ksiezyca na zmiane w 2.0 i 5.1 i nie moge sie zdecydowac czy to 5.1 mi sie podoba czy nie...

 

3. Pamietaj, ze jakosc CD/DVD w dziedzinie audio ma duzo mniej znaczacy udzial w ostatecznym brzmieniu niz jakosc wzmacniacza i duuuzo mniej znaczacy niz jakosc kolumn i akustyki wnetrza. Na budzetowych kolumnach nie uslyszysz zadnych roznic miedzy odtwarzaczami w podobnej klasie. Czy zobaczysz w obrazie? Mi wydawalo sie, ze zobaczylem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie zawsze sie kity zeni albo mowi to co chce uslyszec klient! tak jak przychodze kiedys do sklepu audio i pytam sie jaki sprzed warto kupic a tak sie zlozylo ze Panowie akurat mieli na skladzie sony i pioneer'y wychwalali zeby kupic w ciemno wkoncu udalo by im sie to sprzedac. co do pytania to polecam Yamaha 540 ewentualnie Philipsa.

ps. a co do ciebie theli to probojesz byc smieszny a jestes zalosny;)) bez obrazy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilem kiboli o niezabieranie glosu i nic: w Twojej wspanialej ostatniej wypowiedzi prosze zmien tylko "ewentualnie" na "czyli" oraz dodaj po "przychodze kiedys do sklepu audio" - "przychodze na promocje do Audioklanu, a tam tona Yamah i 2 tony Eltaxow do upchniecia"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.