Skocz do zawartości
IGNORED

Infinity kappa 9...


luciu7

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem kolumn Infinity Kappa 9A, natomiast nigdy nie słuchałem i nie miałem porównania z Kappami 9.2. Czy są jakieś argumenty przemawiające (przewyższające 9A) za kupnem modelu 9.2. Czy ktoś ma doświadczenie z autopsji z tymi zestawami? Czy można uogólnić, do różnych modeli i marek, kwestię dostępności podłączenia 4 końcówek mocy do przedwzmacniacza - jednocześnie do gniazd XLR ("góra") i CINCH ("dół") - czy są jakieś przeciwwskazania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem kolumn Infinity Kappa 9A, natomiast nigdy nie słuchałem i nie miałem porównania z Kappami 9.2. Czy są jakieś argumenty przemawiające (przewyższające 9A) za kupnem modelu 9.2. Czy ktoś ma doświadczenie z autopsji z tymi zestawami? Czy można uogólnić, do różnych modeli i marek, kwestię dostępności podłączenia 4 końcówek mocy do przedwzmacniacza - jednocześnie do gniazd XLR ("góra") i CINCH ("dół") - czy są jakieś przeciwwskazania?

 

Kappa 9a to zupelnie inna konstrukcja, inne przetworniki.Najlepsze co mozna powiedziec o K 9.2 to, ze nie sa tak bardzo wymagajace w stosunku do wzmacniacza jak 9A (tutaj impedancja spada to poziomu 0.6 ohm - trzeba dobrej klasy, wydajnego pradowo pieca zeby je napedzic.)

 

Jesli chodzi o granie - nie mam porownania, ale mozna spotkac sie z opiniami, ze starsze modele byly lepsze brzmieniowo - tutaj byc moze forumowicz zukzukzuk bedzie mogl wiecej napisac.

 

Pamietaj, ze zadne z przetwornikow do K9A i K9.2 nie sa juz produkowane i sa trudno dostepne (drogie) - szczegolnie chodzi o Polydom'y i Polygaph'y - to chyba jedyne powazne ograniczenie.

Posiadam 9A i jestem z nich bardzo zadowolony - piekne granie, solidne wykonanie, nie tuzinkowy wyglad.

Oprocz dobrej klasy wzmaka 9A i 9.2 czuja sie dobrze w sporych pomieszczeniach (wydaje mi sie, ze 20m2 to minimum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappa 9a to zupelnie inna konstrukcja, inne przetworniki.Najlepsze co mozna powiedziec o K 9.2 to, ze nie sa tak bardzo wymagajace w stosunku do wzmacniacza jak 9A (tutaj impedancja spada to poziomu 0.6 ohm - trzeba dobrej klasy, wydajnego pradowo pieca zeby je napedzic.)

 

Jesli chodzi o granie - nie mam porownania, ale mozna spotkac sie z opiniami, ze starsze modele byly lepsze brzmieniowo - tutaj byc moze forumowicz zukzukzuk bedzie mogl wiecej napisac.

 

Pamietaj, ze zadne z przetwornikow do K9A i K9.2 nie sa juz produkowane i sa trudno dostepne (drogie) - szczegolnie chodzi o Polydom'y i Polygaph'y - to chyba jedyne powazne ograniczenie.

Posiadam 9A i jestem z nich bardzo zadowolony - piekne granie, solidne wykonanie, nie tuzinkowy wyglad.

Oprocz dobrej klasy wzmaka 9A i 9.2 czuja sie dobrze w sporych pomieszczeniach (wydaje mi sie, ze 20m2 to minimum).

 

Mam pokój ok.60m2 i planuję je podłączyć do 4 prądowych monobloków ale nie wiem, czy mój wybór K 9A jest najsłuszniejszy (na razie niczego lepszego w tej cenie nie słyszałem), natomiast ewentualnie biorę pod uwagę K 9.2 ale nie wiem jak grają i dlatego proszę o opinie wszystkich, którzy takiego porównania doświadczyli. O impedancji i głośnikach jestem świadomy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:)

 

Z największych klasycznych Infinity z rodziny Kappa (póki co) mam na rozkładzie Kappa 8.2i (sporo czasu grały u mnie) i kilkugodzinny odsłuch Kappa 8. Ale za to mnóstwo innych konstrukcji bez dziury i na Emitach (Epsilon, Sigma, Renaissance 90, RS 2,5).

Mam nadzieję, że za niedługo zapoznam się bliżej z siłą dwóch trzydziestek w Kappa 9:)

 

Poprzez analogię - moje spostrzeżenia są takie: do jazzu, klasyki, muzyki bez prądu, "smaczków" - wybrałbym Kappa 9 (do tego bas bez dziury - mój ulubiony - czasami więcej go czuć jak słychać). Do rocka, beatu, ostrzejszej i dynamiczniejszej muzyki - Kappa 9.2i. Uważam, że tweeter Emit-R brzmi bardziej dosadnie, metalicznie (talerze perkusji twardsze, bardziej realistyczne - chociaż mniej wysublimowane), niż łagodniejszy i bardziej zwiewny Emit-K (dodatkowo poparty Emitem super wysokotonowym).

 

Wbrew wszystkiemu - 9.2i są oceniane bardzo dobrze, a nawet lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ponieważ podajesz, że napędem nie ma się co martwić - więc tylko tyle...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za odpowiedź ale... ze mną jest ten problem, że kryterium podzialu na gatunki muzyki nie najlepiej się sprawdza. Jedno jest pewne, że nie toleruję jazzu i bluesa!!! Kappy 9A urzekły mnie szybkością i zakresem basu, budową sceny i pewną klinicznością, neutralnością w całym zakresie przetwarzania. Prawie nigdzie [bo na 1 Audio Show w hotelu Sobieskim słuchałem - z innej półki cenowej)lepszego odtwarzania nagrań - oczywiście mówimy o cenie ok. 5000PLN - niż na K 9A! Do dziś (a minęło kilka lat) wspominam odtwarzanie: Czterech pór roku (jesień)- Chesky Gold, Jannifer Warnes (The Hunter) - teraz Private Music Gold, Cranberries, Dire Strates, Pink Floyd, Tori Amos czy Roger Waters (Amused to Death) - Columbia SBM Gold, Infinity Sampler vol. I (Clair Marlo "Let It Go") - Sheffield Lab a w szczególności Charlie Haden, Pat Metheny (Beyound the Missouri Sky "Spiritual" - tylko i aż, bo dla tego utworu kupiłem płytę - reszta to dla mnie inna bajka) - Verve! Ale ... ciągle nie wiem, czy dźwięk z K 9.2 nie urzeknie mnie czymś innym niż K 9A i ... Natomiast, gdy widzę tył K 9.2 i te dwie dziurki, to może bezpodstawnie, ale mam wrażenie, że nie usłyszę już tego "szybkiego wykopu ze stopy centrala" co w K 9A?

Natomiast będę czekał cierpliwie, ponieważ i tak ten stan trwa już od 2005r. (wtedy miałem ofertę K9 za ok. 3700PLN, dębowe - tylko takie mnie interesują, ze zmodyfikowaną zwrotnicą, ale wtedy wygrały schody, okna, drzwi ...), na odpowiedzi, komentarze a może na porównanie, które chciałbyś zrobić, z którego wnioski myślę, że nie tylko my chcielibyśmy poznać!!! A gdyby udało się jeszcze uzupełnić porównanie czterema prądowymi monoblokami i okablować Audioquestami Dragon i Diamond ...

Pozdrawiam

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek:) "Audiofil bezjazzowy"- hehe...

Jak usłyszałem pierwszy raz zamknięty bas z olbrzymich IRS Sigma (mimo, że napędzała je skromna 30W lampka) - szczęka opadła do podłogi (choć dotychczas miałem Kappa 8.2i). Tak pozostało do dziś. Ne wróciłem już do dziurawych kolumn:)

Więc dla mnie odpowiedź jest prosta! Do tego dochodzi cudne "śpiewanie" wstęgi na średnicy i górze...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to taki ze mnie mniejszościowy przypadek audiophila który twierdzi, że muzyka rockowa, new age czy klasyka są nie mniej audiophilskimi gatunkami co jazz!

Dzięki za odpowiedź! W sumie na taką odpowiedź liczyłem (szczególnie od osoby, która jest przywoływana przez innych i tematem infinity zajmuje się od dłuższego czasu). Miałem jednak pewne obawy, czy nie pojawią się inne odpowiedzi w stylu: Renaissance są lepsze bo tyle samo kosztowały a mają mniej przetworników!!! - dlatego tak długo przełamywałem się z zalogowaniem! Natomiast realizacja testu porównawczego K9A i K9.2 zapewne to potwierdzi wyższość tych pierwszych, jak i w uogólnieniu fakt, że starsze produkty takie jak K9A, T+A TMRy, czy np. końcówki mocy Krella, Mark Lewinsona, Technicsy, Sony były lepsze niż ich następcy!

A może jest ktoś, kto już takiego porównania doświadczył...?

A co z tym podłączeniem końcówek jednocześnie do XLR-ów i CINCH?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam.

mam pytanko.kupiłem kolumny infinity kappa 9.2 i i chce wymienić wzmacniacz na lepszy(sony ta-f730es),co możecie mi polecić do kwoty 5tyś zł z napędów używanych?,nie koniecznie chodzi mi o moc wzmacniacza tylko o jak najlepszą jakość dżwieku w tym przedziale cenowym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanko.kupiłem kolumny infinity kappa 9.2 i i chce wymienić wzmacniacz na lepszy(sony ta-f730es),co możecie mi polecić do kwoty 5tyś zł z napędów używanych?,nie koniecznie chodzi mi o moc wzmacniacza tylko o jak najlepszą jakość dżwieku w tym przedziale cenowym:)

pogrzeb w necie - sa dziesiatki przykladow czym popedzac 9,2

za piatke masz juz spory wybor ale o integrze to w tej cenie raczej nie powalczysz

tak wiec zakladajac pre i koncowke zaczyna bolec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzeb w necie - sa dziesiatki przykladow czym popedzac 9,2

za piatke masz juz spory wybor ale o integrze to w tej cenie raczej nie powalczysz

tak wiec zakladajac pre i koncowke zaczyna bolec

pogrzeb w necie - sa dziesiatki przykladow czym popedzac 9,2

za piatke masz juz spory wybor ale o integrze to w tej cenie raczej nie powalczysz

tak wiec zakladajac pre i koncowke zaczyna bolec

 

No właśnie chce kupić końcówke a z czasem dokupić pre,ale wydaje mi się,że wybór jest mizerny z klocków używanych:(,nie miałem okazji odsłuchu na czymś lepszym niż wyżej wspomniany sony 730es,co możecie mi polecić co podoła tym gigantom i dzwięk będzie na poziomie tego co potrafią te kolumny z siebie wydobyć?koniecznie chce by sprzęt był używany,żebym nie płacił za nowość tylko za sama jakość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiekszy niz myslisz

wysil sie i uzyj google

poza tym mam nadzieje ze wiesz ze te kolumny powinny stac na jakis 40m2 wzwyz

jest wiekszy niz myslisz

wysil sie i uzyj google

poza tym mam nadzieje ze wiesz ze te kolumny powinny stac na jakis 40m2 wzwyz

 

Nie moge nic znaleść,sie wysiliłem i nawet sie specjalnie tu zarejestrowałem i napisałem post,na łatwizne było by szukać w google,całymi dniami czytam o audio i nie znalazłem żadnych konkretnych propozycji,jedna osoba mi poleciła nakamichi pa-7,dróga zaś odradziła i tyle z tego wszystkiego jest.Wszyscy pisząże te kolumny potrzebują dobrego pieca z zapasem prądu,ale żadnych konkretnych propozyćji jak się nazywa ten konkretny piec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge nic znaleść,sie wysiliłem i nawet sie specjalnie tu zarejestrowałem i napisałem post,na łatwizne było by szukać w google,całymi dniami czytam o audio

 

uhahahaaa!!!

dobry jestes :)

skad sie urwales?

czlowieku - na necie sa dzisiatki informacji - to ze nie umiesz do nich dotrzec to juz twoj problem

poza tym - posluchaj co ci lezy najbardziej naka pa7 czy moze inny krell. wtoj gust. twoje zabawki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhahahaaa!!!

dobry jestes :)

skad sie urwales?

czlowieku - na necie sa dzisiatki informacji - to ze nie umiesz do nich dotrzec to juz twoj problem

poza tym - posluchaj co ci lezy najbardziej naka pa7 czy moze inny krell. wtoj gust. twoje zabawki...

uhahahaaa!!!

dobry jestes :)

skad sie urwales?

czlowieku - na necie sa dzisiatki informacji - to ze nie umiesz do nich dotrzec to juz twoj problem

poza tym - posluchaj co ci lezy najbardziej naka pa7 czy moze inny krell. wtoj gust. twoje zabawki...

Już kupiłem,pojechałem po nad 218 thx,jeśli ktoś kiedyś zapyta jak się sprawuje taki sprzęt odpiszę mu twoim sposobem,że ma sobie poszukać w google,napewno mu bardzo tym pomogę.Żartowałem:),opiszę mu barwe brzmienia w mojej konfiguracji i bedę liczył na to,że chociaż bedzie mógł ją sobie wyobrazić i stwierdzić czy wlaśnie takiej oczekuje,bede starał się go nakierować bo odpowiedź uhahaha za bardzo mu chyba nie pomożę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.