Skocz do zawartości
IGNORED

Netbook (lub inny cichy laptop) kontra dedykowany odtwarzacz plików?


WS

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham od kilku dni w konfiguracji netbook + CA DacMagic (przez USB) + wzmacniacz CA + kolumny B&W i chyba mogę śmiało powiedzieć, że gra identycznie niż player WD TV. Czy zatem są jeszcze jakieś przewagi dedykowanych playerów? Taki netbook jak mój można kupić za ca. 900 zł (znacznie mniej niż np Squeezebox Touch) a zalety, to chociażby:

 

- nieograniczona właściwie niczym liczba formatów (zawsze znajdzie się jakiś sterownik)

- dowolnie długi kabel USB (chyba tańszy niż optyczny, jakim można wydłużyć zasięg Squeezeboxa?), dzięki czemu netbook może stać kilka metrów od DAC'a i jest dzięki temu świetne sterowanie, nie mówiąc o możliwości poczytania w Internecie o aktualnie odtwarzanej płycie

 

 

Czy warto zatem inwestować w dedykowane playery?

Nawet tak dobre jak Linn?

Czy naprawdę jest tu jakakolwiek przewaga dźwięku?

Proszę o opinie.

pozdrawiam

Wojtek

 

p.s. 1 - nie przekonuje mnie pisanie o innym brzmieniu róznych marek dysków twardych

p.s. 2 - tak, mam kilkaset płyt CD i również jestem zdania, że oryginalnej wkładki, pudełka, płytki nie zastąpi nic. Wolę jednak w swoim życiu poznać więcej muzyki niż mniej. Oto powód dla którego zmontowałem taki zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
p.s. 2 - tak, mam kilkaset płyt CD i również jestem zdania, że oryginalnej wkładki, pudełka, płytki nie zastąpi nic. Wolę jednak w swoim życiu poznać więcej muzyki niż mniej. Oto powód dla którego zmontowałem taki zestaw.

To rozumiem, jest argument za piractwem, a nie przewagą komputera nad odtwarzaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tak z tym piractwem ? Już po raz kolejny słyszę jak się ktoś o to czepia. Dajmy sobie z tym spokój. Pliki Flac można kupić. Na przykład w Music Zeit.

 

Nettop i DAC to własciwa koncepcja budżetowa.Oczywiscie wiąże się to z określonymi sposobami pracy urządzenia. Komputer się bootuje, potrzebny mu monitor, obsługa pilota, jakis program może typu Media Center (XBMC może albo WIndows Media Center.) Ale idzie się przyzwyczaić. A zamożni audiofile i tak będą nas przekonywać (podobnie jak redaktorzy pism audio),że tylko Linn i że on ma takie przetworniki,że mózg staje a uszy słuchają rajskich odgłosów. Ja mam tylko taką możliwość - Nettop Acer i Beresford i nie narzekam. Może przydał by się mały LCD - taki parę cali. Ale małe LCD są za drogie na taką zabawę.

 

Budżetowe playery do Audio to chyba jeszcze nie powstały. Te WD, Popcorny i inne służą do odtwarzania plików MKV w formacie HD (1080p i 720p) i to robią lepiej lub gorzej. Internetowe Radio, Widżety sieciowe, You Tube, odtwarzania Audio to raczej dodatkowe opcje. Budżetowe Playery Audio nie powstają bo Chiny sądzą,że nikt tego nie kupi - ogół chce filmów a do mp3 a nawet flac ma iPoda albo coś innego.

 

Zauważmy,że duzo mówi się o odtwarzaczach strumieniowych. Przez WIFi czy LAN. Ale czy o to naprawdę chodzi aby taki player czerpał kontent z dysku osobnego komputera ? Kolejnego źródła prądu, który tani nie jest ? No chyba,że ktoś ma wiecznie chodzącego NASa czy jakiś serwer. Wolę, aby player miał swój dysk i na nim gromadził pliki do słuchania. Jak nettop. Nettopowi brak tylko Odtwarzacza CD ale to każdy ma w domu osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od kilku dni w konfiguracji netbook + CA DacMagic (przez USB)

Konfiguracja PC -> USB -> DAC wymaga sprawdzenia, czy z komputera wychodzi strumień bit-perfect.

 

dowolnie długi kabel USB

Bardziej praktyczne jest połączenie przez wifi ;)

 

Czy warto zatem inwestować w dedykowane playery?

Nawet tak dobre jak Linn?

Linn to inna bajka, głównie z jednego powodu: posiada na pokładzie DAC. Dlatego ciężko porównywać go z PC służącym za transport.

 

nie przekonuje mnie pisanie o innym brzmieniu róznych marek dysków twardych

Nieznaszsię ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Budżetowe playery do Audio to chyba jeszcze nie powstały...

Faktycznie wybor sprzetu mogacego pracowac samodzielnie, ograniczonego do odtwarzania tylko plikow muzycznych bezstratnych (wav,flac), z wyjsciem cyfrowym do DACa, portami USB do podlaczenia pendriva lub malego HDD oraz co b.wazne malego ekranu, nie jest duzy. Ale mozna juz cos wyszukac, przykladem jest np. SB lub TEAC 2200 o ktorym mozna poczytac chocby na tym Forum :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard1: rzecz stara, ale jara: iRiver serii H100. Wewnątrz miejsce na dysk 10-80GB lub kartę CF, obsługa formatów bezstratnych, jest ekran, wyjście cyfrowe bit-perfect i port USB (ale służy wyłącznie do wgrywania plików, nie do podłączania zewnętrznych nośników). Świetna rzecz, używałem iRivera jako transportu cyfrowego dopóki nie odkryłem Airport Expressa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To H100 o którym piszesz to juz chyba niedostępne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane H100 są bezproblemowo dostępne na ebay.co.uk

 

Fakt jednak, że dużo bardziej praktyczny będzie np. zestaw netbook + Apple Airport Express.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to kilka pytań pomocniczych ;)

 

Napisałeś: Konfiguracja PC -> USB -> DAC wymaga sprawdzenia, czy z komputera wychodzi strumień bit-perfect.

 

Jak? Jeśli odpowiesz "google twoim przyjacielem" lub "wyszukiwarka twoim przyjacielem" nie obrażę się ;) Źródło to netbook Samsung N150.

 

 

 

Napisałeś: Bardziej praktyczne jest połączenie przez wifi ;)

 

Czy masz na myśli Apple Airport Expres? Czy to uda mi się wpiąć w "kwadratowe" USB jakie jest na wejściu w CA DacMagic? Jeśli tak, to poważnie rozważę tę możliwość. Widzisz, ale jest jeszcze jedno "ale". Gdzieś musi stać twardy dysk. Jeśli będzie podpięty kablem pod netbooka to cała idea mobilności pada na twarz. A może router z wejściem USB i pod niego podpięty dysk? Przyznam szczerze, że jestem człowiekiem starej daty i orientuję się w technice tak 5/10 więc nie wiem, czy takie rozwiązanie jest wykonalne. Ideałem dla mnie byłoby coś takiego:

1. Stoi sobie router udostępniający Internet i jednocześnie są do niego wpięte 1 - 2 duże dyski HDD

2. Odbiorniki to Apple Airport Expres wpięty do DAC'a i stąd jest żródło muzyki oraz WD Live i stąd są filmy

3. Sterowanie muzyką z netbooka z fotela (przy okazji czytam sobie o aktualnie słuchanej płytce, wykonawcy - lubię tak) a filammi to już z pilota WD, na telewizorze

 

 

Napisałeś: Linn to inna bajka, głównie z jednego powodu: posiada na pokładzie DAC. Dlatego ciężko porównywać go z PC służącym za transport.

 

Ale czy "na trasie" netbook -> DAC coś tracę? Tu chyba kłania się pierwsze pytanie, czyli bit-perfect?

 

Napisałem: nie przekonuje mnie pisanie o innym brzmieniu róznych marek dysków twardych

Napisałeś: Nieznaszsię ;)))

 

Dodam jeszcze, że nie zamierzam kupować audiofilskiego kabla USB, co zapewne całkowicie mnie pogrąży ;)

 

To rozumiem, jest argument za piractwem, a nie przewagą komputera nad odtwarzaczem?

 

No nie do końca. Zdziwiłbyś się (albo i nie) ile płyt kupiłem właśnie już po zapoznaniu się z materiałem na ściągniętej płycie. Pewnie Cię to nie przekonuje, ale w tysiącach, lub dziesiątkach tysięcy płyt niezwykle trudno jkest zorientować się nie przesłuchawszy chociażby próbek, natomiast próbki dostępne na youtube czy innych serwisach zupełnie do mnie nie trafiają. Potrzebuję włączyć to na swoim sprzęcie, kilka razy odsłuchać, wówczas można wychwycić rarytasy, o jakich nie przeczytasz nigdzie a "znajdziesz" tu i tam a potem dopiero gorączkowo przeszukasz Internet w poszukiwaniu źródła zakupu CD. Bo to, co naprawdę ujmuje, staram się mieć na CD, czy też DVD Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe playery do Audio to chyba jeszcze nie powstały.

 

A SqueezeBox? Przecież kosztuje tyle co budżetowy CD czyli ok. 1000pln (mniej więcej tyle w każdym razie kosztował jak jeszcze mnie to interesował, temat odtwarzania CD mam zamknięty, więc się tym nie interesuję).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może jakieś dokładniejsze dowody,że SB jest budźetowym Playerem Audio pełną gębą ? HDD ma na pokładzie ? Albo umozliwia jego instalację ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: Bardziej praktyczne jest połączenie przez wifi ;)

 

Czy masz na myśli Apple Airport Expres? Czy to uda mi się wpiąć w "kwadratowe" USB jakie jest na wejściu w CA DacMagic? Jeśli tak, to poważnie rozważę tę możliwość. Widzisz, ale jest jeszcze jedno "ale". Gdzieś musi stać twardy dysk. Jeśli będzie podpięty kablem pod netbooka to cała idea mobilności pada na twarz. A może router z wejściem USB i pod niego podpięty dysk? Przyznam szczerze, że jestem człowiekiem starej daty i orientuję się w technice tak 5/10 więc nie wiem, czy takie rozwiązanie jest wykonalne. Ideałem dla mnie byłoby coś takiego:

1. Stoi sobie router udostępniający Internet i jednocześnie są do niego wpięte 1 - 2 duże dyski HDD

2. Odbiorniki to Apple Airport Expres wpięty do DAC'a i stąd jest żródło muzyki oraz WD Live i stąd są filmy

3. Sterowanie muzyką z netbooka z fotela (przy okazji czytam sobie o aktualnie słuchanej płytce, wykonawcy - lubię tak) a filammi to już z pilota WD, na telewizorze

 

 

Apple Airport Expres (posiada wyjcie optical, a USB jest tylko dla drukarki) mozesz podlaczyc kablem optycznym do DAC'a potrzbna koncowka (nasadka, przejsciowka) na optyka jak na fotce.

 

1.Tak router z wejsciem USB i do tego podlaczony dysk spelni taka role. Moze tez byc zwykly router i podloczony do niego dysk sieciowy tzw NAS chocby najprostszy Western Digital My Book World.

2. Tak

3.Tak

 

Jesli chodzi o filmy to alternatywa dla WD Live jest Nowe Apple Tv (podobne gabaryty, troche drozszy) lub Devolo Vianect AIR TV (nadajnik podlaczasz do laptoka a odbiornik do TV).

 

Decydujac sie na Apple TV mozesz calkiem zrezygnowac z Airport Express.

 

A jak przyjda goscie i nie bedziesz chcial tachac lapka to sterowac mozna iPodem Touch, iPhonem, badz Telefonem komorkowym z Androidem i nakladka (tunes remote)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-032044100 1288225199_thumb.jpg

post-1391-078295300 1288225948_thumb.jpg

post-1391-020106600 1288226145_thumb.jpg

post-1391-015197000 1288226153_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może jakieś dokładniejsze dowody,że SB jest budźetowym Playerem Audio pełną gębą ? HDD ma na pokładzie ? Albo umozliwia jego instalację ?

 

A dlaczegóż to USB jest wyznacznikiem? Dla mnie podłączenie lokalnego dysku na USB nie ma znaczenia, wszelkie hałasujące popierdułki mam w drugim pokoju. Nawiasem mówiąc o ile mnie pamięć nie myli to SB Touch ma USB!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB jest obecnie b.szeroko stosowanym i wygodnym oraz uniwersalnym rozwiazaniem. Mozna do tego podlaczyc np. taniejace pamieci USB lub dyski 2,5" HDD, ktore naprawde nie halasuja. A porty USB (2 szt) ma takze tanszy odpowiednik SB Touch : TEAC WAP-2200,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: Konfiguracja PC -> USB -> DAC wymaga sprawdzenia, czy z komputera wychodzi strumień bit-perfect.

 

Jak?

Trzeba dysponować urządzeniem zdolnym nagrać sygnał cyfrowy. Może to być np. komputer z kartą dźwiękową wyposażoną w wejście SPDIF, ja używałem wspomnianego w wątku iRivera. Nagranie porównujesz z odtwarzanym plikiem, np. za pomocą programu EAC. Może być konieczne odpowiednie przycięcie początku nagrania, też za pomocą EAC.

 

No i trzeba mieć gdzie ten sygnał "złapać", czyli przyda się jakiś konwerter USB -> SPDIF ;)

 

Czy masz na myśli Apple Airport Expres? Czy to uda mi się wpiąć w "kwadratowe" USB jakie jest na wejściu w CA DacMagic?

Airport ma wyjście optyczne, nie wpina się go w USB, tylko w gniazdo toslink w DAC.

 

Ideałem dla mnie byłoby coś takiego:

1. Stoi sobie router udostępniający Internet i jednocześnie są do niego wpięte 1 - 2 duże dyski HDD

2. Odbiorniki to Apple Airport Expres wpięty do DAC'a i stąd jest żródło muzyki oraz WD Live i stąd są filmy

3. Sterowanie muzyką z netbooka z fotela

Dokładnie takiego rozwiązania używam w domu. Router i dysk sieciowy (WD World Edition) stoją w innym pokoju, sterowanie z laptopa / netbooka (Foobar + Airfoil, można użyć np. iTunes), Airport jako źródło cyfrowe (jako analogowe też od biedy ujdzie, np. w sypialni)

 

 

Ale czy "na trasie" netbook -> DAC coś tracę? Tu chyba kłania się pierwsze pytanie, czyli bit-perfect?

Tracisz wysoką rozdzielczość, jeżeli takich plików używasz. Airportem przesyłać można sygnał 16 bit / 44,1 kHz, czyli w standardzie CD. Pliki o innych parametrach także zagrają, ale po drodze zostaną przekonwertowane do 16/44. Jeżeli słuchasz plików pochodzących z płyt CD, nie będzie to miało żadnego znaczenia.

 

Podczas odtwarzania przez Airporta występuje kilkusekundowe opóźnienie. Oznacza to, że Airport nie nadaje się do przesyłania dźwięku, który ma być np. zsynchronizowany z obrazem.

 

Przy intensywnym wykorzystywaniu wifi (np. podczas równoczesnego ściągania czy przenoszenia wielu plików) potrafią występować krótkie pauzy lub inne zaburzenia odtwarzania.

 

Chyba tyle potencjalnych wad ;)

 

Dla plików 16/44 Airport jest bit-perfect. Sprawdzałem z Foobarem / Airfoil.

 

Dodam jeszcze, że nie zamierzam kupować audiofilskiego kabla USB, co zapewne całkowicie mnie pogrąży ;)

Kabel USB w ogóle nie będzie potrzebny.

 

Nie zapomnij za to audiofilskim jonizatorze powietrza, w którym przebiegać będzie sygnał wifi ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS: zainteresuj się nowym Apple TV, zapowiada się ciekawie. Może będzie wolny od części ograniczeń Airporta?

 

A jak już się czegoś dowiesz, daj znać na forum pls ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS: zainteresuj się nowym Apple TV, zapowiada się ciekawie. Może będzie wolny od części ograniczeń Airporta?

 

A jak już się czegoś dowiesz, daj znać na forum pls ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety przy odtwarzaniu przez nowe Apple TV, rowniez niezbedne jest dzialanie komputera (musi byc wlaczony).

Nie ma opcji odtwarzania zawartosci bezposrednio z przegladarki co bylo zapowiadane.

USB tylko dla serwisu.

Takze szalu nie ma.

 

Tymczasem dzis bylem w Hamburskim MM i cena Airporta w promocji 65 ojro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety przy odtwarzaniu przez nowe Apple TV, rowniez niezbedne jest dzialanie komputera (musi byc wlaczony).

 

 

to kicha. ale sa alternatywy:

roku hds

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo jeszcze ciekawszy (i drozszy) logitech revue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oba maja usb, jesli dobrze zrozumialem potrafia odtwarzac ich zawartosc, wiec pewnie z dyskiem sieciowym tez sobie radza (?).

szczegolnie logitech, jako fanowi androida, mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kicha. ale sa alternatywy:

roku hds

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo jeszcze ciekawszy (i drozszy) logitech revue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oba maja usb, jesli dobrze zrozumialem potrafia odtwarzac ich zawartosc, wiec pewnie z dyskiem sieciowym tez sobie radza (?).

szczegolnie logitech, jako fanowi androida, mi sie podoba.

 

 

Ciekawe urzadzenie z tym, ze cena na poziomie 300 ojro. Za tyle mozna kupic maly komputer ´na Atomie z HDD, Win 7, SPDIF, klawiatura bezprzewodowa np: Lenovo - IdeaCentre Q150.

 

q150_02-540x490-medium.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na ten moment optymalnym rozwiązaniem byłby netbook z firewire(są takie? nie rozglądałem się) + Weiss DAC2 ale to są już koszty...ale kto wie...wygram w totka to sobie kupię:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nieograniczona właściwie niczym liczba formatów (zawsze znajdzie się jakiś sterownik)

- dowolnie długi kabel USB (chyba tańszy niż optyczny, jakim można wydłużyć zasięg Squeezeboxa?), dzięki czemu netbook może stać kilka metrów od DAC'a i jest dzięki temu świetne sterowanie, nie mówiąc o możliwości poczytania w Internecie o aktualnie odtwarzanej płycie

 

 

Czy warto zatem inwestować w dedykowane playery?

prosze zapomniec o micie usb: MIANOWICIE USB JEST BARDZO PODATNE NA ZAKLOCENIA Z ZEWNĄTRZ ZWLASZCZA W PRZYPADKACH GDY PRZED NIM LUB ZA ZACHODZI KONWERSJA (DEKODER /ENKODER)

pozdr

 

OPTYCZNY TEZ NIE JEST BEZ WAD- znaczy krótszy-lepszy jak i spdif(coaxial(digital))

 

OPTYCZNY TEZ NIE JEST BEZ WAD- znaczy krótszy-lepszy jak i spdif(coaxial(digital))

 

Myślę, że na ten moment optymalnym rozwiązaniem byłby netbook z firewire(są takie? nie rozglądałem się) + Weiss DAC2 ale to są już koszty...ale kto wie...wygram w totka to sobie kupię:)

firewire mam w stacji, podłącza sie zamiast dwóch szybkich usb . nie uzywam. bo ciezko z konewrterem. moje rozwiazanie to dac phillips (kto robi the best przetworniki(?)) i 1- audigy2zspcmcia laptop swiatlowod (creativ),2- julia+ ForteMedia (obydwa synteza FM) 32i 18 bits coaxial bo toslink zajety (nie chce mi sie ciagle zestawu odsuwac) (non compatibile with creativ) [znaczy mimo posiadanego w stacji pci/pcmcia adapter niemozliwe jest zaintalowanie audigy 2zs pcmcia a co dopiero zmuszenie do wspolpracy]. winda obsluguje jedna dzwiek. full duplex ale jest mozliwosc i wiecej. warto dla brzmienia, choc kazdy informatyk powie ze to bez sensu, tak wiem bo sam jestem informatykiem (i audiomaniakiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego zamiast notebooka?

Koszt z monitorem poniżej 800zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-050608900 1289171681_thumb.jpg

post-8986-053726700 1289171682_thumb.jpg

post-8986-053343100 1289171683_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie ta manta wybija?

 

playerkow za 300-400zl jest cala masa, tylko ze sie nie nadaja.

a telewizorek to juz lepiej dotykowy (ten chyba nie jest) - uwazam, ze lepiej wykorzystac smartfona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby 2 wyjściami cyfrowymi coax i toslink i odczytem Flack gepless...i ceną do 500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to piszą,że gapless ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj nie ...

"Jeszcze krótko o muzyce. C300 obsłuży: MP3/WMA/OGG/AAC/FLAC/WAV/LPCM/ADPCM. Odtwarzany dźwięk nie budził we mnie większych niepokoi podczas odtwarzania internetowego radia, jak również z dowolnego źródła nagrywarki. " (ładny tekst - nie budziłe większych niepokoi... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba rozumieć, że działa i gra, a jak nieistotne ;)

 

Gepless u manty - wyczytałem na jakimś forum. Oczywiście w matriałach oficjalnych chyba żadna z firm robiących tanie playery "S" nie podaje tej informacji.

 

Szukam czegoś taniego by nie wtopić w cos droższego ale coś czuję, że trzeba odczekać do przyszłego roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój zestaw będzie podobny jak ten z Mantą :-) Tylko ja mam WD TV. DAC: rDac Arcama. Wzmacniacz: Densen. Po podłączeniu (TOSLINK) taki sam dźwięk jak z CD (przez rDaca). Do tego kilka dysków na USB. 1 TB Seagate jest bezgłośny.

Telewizorek będzie jutro. Niepotrzebny dotykowy (znacznie droższy), bo WD TV ma pilota. Tylko trzeba widzieć co robię i do tego potrzebny telewizorek. Po co ma mi duży telewizor grać?? Dam znać w piątek jak się sprawuje zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, gapless playback posiada chyba tylko PopcornHour C-200 (zapewne A-200 także?) oraz wkrótce wprowadzany na rynek Netgear Neo 550. Co do C-200 nie pamiętam czy wszystkie formaty plików są tak grane, przynajmniej w pierwszej wersji firmware wprowadzającej tę funkcję były ograniczenia. Cała kategoria media player, czyli de facto video player bardzo kuleje w tym względzie. Urządzenia dedykowane do audio znacznie lepiej sobie z tym radzą, w końcu przy odtwarzaniu muzyki jest to rzecz podstawowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.