Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 685 - dobór elektroniki


jantor

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegliśmy trochę od tematu wątku, ale to tylko na chwilkę ;)

U mnie jest 19 m2 i jednak mam wrażenie, że z Focus 110 za słaby był bas, tak że raczej, jeśli już, to skuszę się na 140 :)

czym byś je chciał popędzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam im jeść z tego, co w "O mnie" :) Już sprawdzałem - nie chodziły głodne... ;)

Miksonku, tylko nie pytaj o kabelki, proszę! ;)

ok ;) ciekawe jak 140 zagrały by z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę do wątku czy jeśli B&W pod kino domowe to też należy wybierać raczej pomiędzy NADem i Rotelem ?

Zastanawiałem się nad zmianą koncepcji obecnie planowanego zakupu i do stereo wrócę za jakiś czas a obecnie chcę zacząć budować bazę pod kino. Myślałem o nowej Yamaha RX-V671 + na początek B&W685.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

B&W 685 "dają po uszach" wysokimi tonami i w połączeniu z Yamahą może być niezbyt ciekawie...

Miałem ampitunery Yamahy RX-497/RX-797 i "wymiękałem" ;)

Jeśli RX-V671 ma podobny sposób prezentacji, to odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 685 "dają po uszach" wysokimi tonami i w połączeniu z Yamahą może być niezbyt ciekawie...

Miałem ampitunery Yamahy RX-497/RX-797 i "wymiękałem" ;)

Jeśli RX-V671 ma podobny sposób prezentacji, to odradzam.

do kina wysokich nigdy mało :) ale do stereo tak jak mówisz uszy mogą boleć

może tańsze missiony są bardziej stonowane z serii mx np mx4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie

 

Nie chcę zakładać nowego wątku, bo moje zapytanie idealnie pasuje do tego. Mianowicie: Posiadam kolumienki B&W 685 i zastanawiam się nad wyborem zestawu wzmacniacz + CD.

 

Budżet 2500 - 3000 zł (za komplet!). Jak najbardziej w grę wchodzi sprzęt używany.

 

Można powiedzieć, że słucham głównie rocka i metalu (Pink Floyd, Porcupine Tree, Guns'n Roses, Metallica, Dream Theater itp), ale nie gardzę również innymi gatunkami i przewija się umnie wszystko od klasyki, przez jazz, po muzykę elektroniczną.

 

Byłem w salonach, coś tam osłuchiwałem, ale ciężko posłuchać w jedym miejscu kilku potencjalnych zestawów. Doświadczenie niestety mam niewielkie i jest mi bardzo ciężko porównywać zestawy stojące w różnych miejscach, bo po moim dotychczasowym audio wszystko dla mnie brzmi świetnie. Poza tym bardzo ciężko posłuchać sprzętu, który chodzi teraz używany.

 

Z tego co czytałem i szukałem rozważam kilka opcji (zakładałem wzmacniacz za ok 1500 zł, a za resztę CD pasujące do wzmaka):

 

1. NAD (i tu zastanawiam się czy lepiej 326 czy 352 - oba w budżecie, lepiej nowsza kosntrukcja, czy wyższa seria?)

2. Rotel (nie mam pojęcia który model. jak orientowałem się w używkach, to kilka modeli chodzi w bardzo podobnej cenie i nie mam pojęcia, który byłby najlepszy)

3. Arcam (mało modeli w moim pułapie cenowym i słaba dostępność - ale może alpha 8, albo A18?)

4. Xindak A6

5. Marantz 6004 - czytałem sporo słabych opinii o jego połączeniu z 685

6. Cambridge Audio - JW.

7. Myślałem też o "chińskiej lampie", ale niestety jest prozaiczny problem - absolutnie nie mam gdzie ustawić. :)

 

Wyrobię sobie słuch i gust (o co ciężko na mp3 z kompa + miniwieża), to będę mógł bardziej świadomie podejmować decyzję, ale póki co będę wdzięczny za wskazanie drogi, bo w tym gąszczu sprzętu i opinii ciężko się nowicjuszowi połapać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

NAD (i tu zastanawiam się czy lepiej 326 czy 352 - oba w budżecie, lepiej nowsza kosntrukcja, czy wyższa seria?)

 

Sam charakter brzmienia wśród NADów jest zbliżony, a C 326 w zupełności wystarczy do B&W 685 i właśnie jego bym wybrał, gdybym to ja wybierał :)

Wolę jednak niższy model, który poza mocą praktycznie w niczym nie ustępuje C 352, ale fabrycznie nowy i z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zawsze to pewne zawężenie poszukiwań. :)

 

A możesz coś powiedzieć jak się ma NAD do innych moich typów? Które na przykład z góry odrzucić bo nie są warte uwagi a nad którymi dalej się zastanawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

1. NAD (i tu zastanawiam się czy lepiej 326 czy 352 - oba w budżecie, lepiej nowsza kosntrukcja, czy wyższa seria?)

2. Rotel (nie mam pojęcia który model. jak orientowałem się w używkach, to kilka modeli chodzi w bardzo podobnej cenie i nie mam pojęcia, który byłby najlepszy)

3. Arcam (mało modeli w moim pułapie cenowym i słaba dostępność - ale może alpha 8, albo A18?)

4. Xindak A6

5. Marantz 6004 - czytałem sporo słabych opinii o jego połączeniu z 685

6. Cambridge Audio - JW.

7. Myślałem też o "chińskiej lampie", ale niestety jest prozaiczny problem - absolutnie nie mam gdzie ustawić. :) :)

 

1. NAD - wart posłuchania, to może być dobry wybór

2. Rotel - krew z uszu

3. Arcam - podobnie

4. Xindak A 06 - można posłuchać

5. Marantz PM 6004 - z daleka, będzie zbyt sucho i ostro

6. Cambridge Audio - podobnie

7. chińska lampa - posłuchać koniecznie tak jak NADa i Xindaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedź. Zawsze to pewne zawężenie poszukiwań. :)

 

A możesz coś powiedzieć jak się ma NAD do innych moich typów? Które na przykład z góry odrzucić bo nie są warte uwagi a nad którymi dalej się zastanawiać?

 

Już disco mnie uprzedził :)

 

Chociaż od siebie dopisałbym:

- Marantza PM 6004 > nie słuchałem

- CA > można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, właśnie takiego wsparcia decyzyjnego oczekiwałem. :)

 

Zaskoczony jestem opinią o Rotelu, ale to pewnie kwestia zestawienia z Bowersami?

 

Ograniczam wybór do Xindaka A06 i NAD 326.

 

Czy ewentualnie coś z poza mojej listy przychodzi Wam do głowy? Nie żebym miał ciśnienie żeby wydać cały budżet, ale używany zestawik NAD albo Xindak można kupić za niecałe 2000. Może warto w takim razie dołożyć trochę do czegoś lepszego, czy będzie to strata pieniędzy do tych kolumn i lepiej sobie odpuścić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rewelacja, właśnie takiego wsparcia decyzyjnego oczekiwałem. :)

 

Zaskoczony jestem opinią o Rotelu, ale to pewnie kwestia zestawienia z Bowersami?

 

Ograniczam wybór do Xindaka A06 i NAD 326.

 

Czy ewentualnie coś z poza mojej listy przychodzi Wam do głowy? Nie żebym miał ciśnienie żeby wydać cały budżet, ale używany zestawik NAD albo Xindak można kupić za niecałe 2000. Może warto w takim razie dołożyć trochę do czegoś lepszego, czy będzie to strata pieniędzy do tych kolumn i lepiej sobie odpuścić?

 

Jeśli Cię tylko na to stać, a w tej chwili kupujesz wzmacniacz, to zawsze można pomyśleć przyszłościowo :)

Kiedy miałem te B&W 685, to jakiś czas grały z m.in. C 326, a w niedługim czasie trafiła się okazja i zamieniłem wzmacniacz na C 375, który w pełni "zabrzmiał" dopiero po wymianie kolumn na lepsze.

Od Ciebie tylko zależy, co dalej - czy wystarczy i zadowoli Cię w ten poziom sprzętu, czy jednak połkniesz bakcyla i zacznie się... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam.. :)

 

Póki co chodziło mi o to, czy wzmak klasy NAD 326 lub Xindak A6 będzie odpowiedni do tych kolumn. Po porstu nie chciałem mieć w zestawie wąskich gardeł i doprowadzić do takiej sytuacji, że wzmacniacz nie wykorzysta potencjału kolumn, czy też odwrotnie.

 

Pozdr i dzięki bardzo za dotychczasową pomoc! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tego się właśnie obawiam.. :)

 

Póki co chodziło mi o to, czy wzmak klasy NAD 326 lub Xindak A6 będzie odpowiedni do tych kolumn. Po porstu nie chciałem mieć w zestawie wąskich gardeł i doprowadzić do takiej sytuacji, że wzmacniacz nie wykorzysta potencjału kolumn, czy też odwrotnie.

 

Pozdr i dzięki bardzo za dotychczasową pomoc! :)

 

Są dla siebie stworzone! ;) - to ta sama klasa, "półka" sprzętowa; żadnego mezaliansu nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.