Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 685 - dobór elektroniki


jantor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już tak okroić wybór, to moim zdaniem 06.

 

Wnioskuję z tego iż uważasz, że warto dołożyć blisko 1000 zł więcej do Rotel RA-1520.

W takim razie weszliśmy na poziom obsypanego nagrodami Denona PMA-1510AE i znowu jest problem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Denon dostaje różne nagrody to temat na osobnego posta ;) osobiscie uważam że Rotel. Wiem ze to inne głośniki ale słuchałem Rotela z CM7 i Denona z CM9. Zestaw z Rotelem mimo teoretycznie nizszych głośników grał lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z tego iż uważasz, że warto dołożyć blisko 1000 zł więcej do Rotel RA-1520.

Nie wiem, nie słuchałem 1520. Za to do 1070 dołożyć warto na 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kiedyś dałem się wrobić w upgrade Pianocrafta kolumnami, które w temacie. Dziś nie uważam tej inwestycji za udaną. Nie mam nic do Piano, które z oryginalnymi kolumnami (uwzględniając cenę) gra naprawdę świetnie, ale kupować za drugie tyle nowe monitorki, aby uzyskać minimalną poprawę to już nie był dobry pomysł.

 

Witam,

 

Ktory PianoCraft to był? Własnie też rozważam taki zakup (MCR-840 + B&W 685) - koszt upgrade to ok 1300. Jeszcze nie słuchałem...

 

/W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ktory PianoCraft to był? Własnie też rozważam taki zakup (MCR-840 + B&W 685) - koszt upgrade to ok 1300. Jeszcze nie słuchałem...

 

/W

E410, ale to tylko moje prywatne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem e410 i b&w 685

bas był spory ale bez takiego wypełnienia detalami , średnica gdzieś z dziurą przy wokalach czasem mi się zdawało że nosowo śpiewają, i wysokie najsłabsza strona medalu dość natarczywe z sybilantami i tu trzeba uważać!, ogólnie bardzo dynamicznie zestaw gra ale bez większej finezji , dobre do mniej ambitnej muzyki typu pop i jakieś nawalanki techno, do pokoju maks 18m2 u mnie to grało w niecałych 15m2 i basu było dużo więc z wypełnieniem dźwiękiem nie ma problemu, do piano polecam jednak poszukać innych kolumn np takie jak mam obecnie chario

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kosztują zdecydowanie mniej (1400 a 685 2100) a są bardziej muzykalne od bowersiakow moim zdaniem, można też połączyć na próbę z monitor audio bx2 bardzo dobra relacja ceny do brzmienia i rx1 są w dobrych cenach na alle,, miałem z piano też usher s520 i dość dobrze się łączyło używki chodzą za ok tysiaka ale do maks 15m2 je polecam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Trochę odkurzam wątek.

Odsłuchiwałem PianoCrafta 840 z głośnikami Yamahy w porównaniu z B&W 685 i słychać wyraźne różnice na plus dla B&W.

Czy ktoś z Was zdecydował się na taki zestaw i może podzielić się wrażeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchalem tych 685, ponieważ jestem osobą jeszcze mało osłuchaną na początku zdawało sie ok, świetna scena, sporo było słychac z muzyki, po około 20 minutach odsluchu zaczeły mnie meczyć te kolumny, sprzedawca podpiął cm1 i to było to. okazało sie ze 685 sa strasznie ,,krzykliwe,, kolega q21 nazwał to chyba ze grają skrajami pasma z czym sie całkowicie zgadzam, grało to pod rotelem wiec wnioskuje ze takie zestawienie jest strasznie meczące. Pytanko do q21 któreś z dynaudio tez są takie krzykliwe? tz grają tez tak skrajem pasma? lub usher?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchalem tych 685, ponieważ jestem osobą jeszcze mało osłuchaną na początku zdawało sie ok, świetna scena, sporo było słychac z muzyki, po około 20 minutach odsluchu zaczeły mnie meczyć te kolumny, sprzedawca podpiął cm1 i to było to. okazało sie ze 685 sa strasznie ,,krzykliwe,, kolega q21 nazwał to chyba ze grają skrajami pasma z czym sie całkowicie zgadzam, grało to pod rotelem wiec wnioskuje ze takie zestawienie jest strasznie meczące. Pytanko do q21 któreś z dynaudio tez są takie krzykliwe? tz grają tez tak skrajem pasma? lub usher?

Z kolumnami o takiej charakterystyce każde zestawienie jest męczące :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... a przynajmniej nienaturalne.

 

CM1 wypadają lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... choć basisko podbite mają nieźle przy tych 90 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

te też mają skraje podbite ale nie są natarczywe jak b&w!

miałem oba i mogę śmiało polecić chario, polecam też posłuchać dynke 2/6 też fajniej gra niż 685

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W mają taką dziwną cechę, którą zauważyłem u siebie choć w mniejszych 686. Otóż jeśli wysokotonówka znajdzie się powyżej ucha słuchacza (usiądziemy niżej, lub podstawki są za wysokie) to ich dźwięk staje się nieco męczący. Przekonałem się o tym zamieniając kiedyś identyczne fotele z ikei, z których niestety ten kupiony wcześniej wygina się bardziej w tył i siedzi się jakieś 5cm niżej. Być może z 685 jest podobnie - rozwiązaniem niższe podstawki.

 

Natomiast moim zdaniem CM1 czy nawet 685 z Pianocraftem to wywalanie pieniędzy, poprawa jest minimalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W mają taką dziwną cechę, którą zauważyłem u siebie choć w mniejszych 686. Otóż jeśli wysokotonówka znajdzie się powyżej ucha słuchacza (usiądziemy niżej, lub podstawki są za wysokie) to ich dźwięk staje się nieco męczący. Przekonałem się o tym zamieniając kiedyś identyczne fotele z ikei, z których niestety ten kupiony wcześniej wygina się bardziej w tył i siedzi się jakieś 5cm niżej. Być może z 685 jest podobnie - rozwiązaniem niższe podstawki.

 

Natomiast moim zdaniem CM1 czy nawet 685 z Pianocraftem to wywalanie pieniędzy, poprawa jest minimalna.

Zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią.

Poza tym kupując BW685 do Pianocrafta (chyba, że w promocji bo czasem sprzedają to parami za niezłą cenę) ograniczasz się w przyszłości do wąskiego wyboru elektroniki, gdybyś (tak jak mi się to przytrafiło) chciał zamienić Piano na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika to ograniczenie do elektroniki? Do jakiej?

Przymierzam się do PC840 ale docelowo PC840 pójdzie do sypialni. B&W685 zostaną jako stereo lub jak starczy kasy na dobre kino to pójdą na tył.

Jak długio B&W685 są na rynku. Czy myślicie, że niedługo pojawi się nastepca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

1. U mnie B&W 685 grają od półtora roku i nie uważam je za złe kolumny. Moim zdaniem, w tym przedziale cenowym, należą do jednych z lepszych i bardzo uniwersalnych. Spokojnie sprawdzają się w stereo i jak fronty mogą być jak najbardziej w KD.

Owszem, planuję ich wymianę, ale dlatego, że dysponuję lepszym klasowo wzmacniaczem i te 685 nie oddają "pełni jego możliwości".

Miałem w domu na próbę CM5 (wyższa seria), ale po odsłuchach doszedłem do wniosku, że poprawa dźwięku nie jest aż tak znaczna, by zapłacić dwa razy drożej. Tak że w mojej ocenie za kwotę 2000,-, to 685 jest bardzo dobrym wyborem :)

2. Raczej szybko następca nie pojawi się, bo to jest właśnie w miarę nowa seria "600" - bodajże 2008 rok. Troszkę później wprowadzono wyższą nową serię CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika to ograniczenie do elektroniki? Do jakiej?

Przymierzam się do PC840 ale docelowo PC840 pójdzie do sypialni. B&W685 zostaną jako stereo lub jak starczy kasy na dobre kino to pójdą na tył.

Jak długio B&W685 są na rynku. Czy myślicie, że niedługo pojawi się nastepca ?

Rotel i NAD są polecane do BW685, ale trudno je odsłuchać w jednym miejscu. Ja akurat wybrałem Rotela z IC Van Den Hula bo z innymi kabelkami jakie udało mi się przetestować był piasek na sopranach (oczywiście cały czas mam na myśli poziom tzw. budżetowy). Generalnie BW685 są polecane raczej do kina domowego i tam sprawdzają się bardzo dobrze. Swoją drogą zdobyły nagrodę EISA chyba w 2007 roku, więc są na rynku już wystarczająco długo i pewnie będzie jakiś upgrade w niedługim czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, i te kabelki wyczyściły ci górę pasma z zapiaszczenia, dobre:))

Różnica pomiędzy posiadanym przeze mnie uprzednio Chordem CobraPlus (całkiem fajny IC w swojej klasie cenowej, ale nie do Rotela), a VDH The Bay jest ewidentna. Ja to słyszę, a ty masz z tego ubaw. Generalnie jest to wg teorii gier doskonały układ z sumą niezerową - obie strony są zadowolone. I na tym poprzestańmy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel i NAD są polecane do BW685, ale trudno je odsłuchać w jednym miejscu. Ja akurat wybrałem Rotela z IC Van Den Hula bo z innymi kabelkami jakie udało mi się przetestować był piasek na sopranach (oczywiście cały czas mam na myśli poziom tzw. budżetowy). Generalnie BW685 są polecane raczej do kina domowego i tam sprawdzają się bardzo dobrze. Swoją drogą zdobyły nagrodę EISA chyba w 2007 roku, więc są na rynku już wystarczająco długo i pewnie będzie jakiś upgrade w niedługim czasie.

 

A czy jeśli B&W do kina domowego to też głównie Rotel i NAD czy jest jakaś alternatywa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Różnica pomiędzy posiadanym przeze mnie uprzednio Chordem CobraPlus (całkiem fajny IC w swojej klasie cenowej, ale nie do Rotela), a VDH The Bay jest ewidentna. Ja to słyszę, a ty masz z tego ubaw. Generalnie jest to wg teorii gier doskonały układ z sumą niezerową - obie strony są zadowolone. I na tym poprzestańmy:)

 

 

Ubaw nie ubaw, nie wmawiaj sobie że zlikwidowałeś zapiaszczenie góry po wymianie IC, mogłeś ją stłumić a i tak jest piasek i suchość jak na pustyni Sahara:)Żródło DVD Pioneer to zły pomysł!

Piszesz że tylko nowe, masz możliwość odsłuchaj zestawu Xindak A-06 + C-06 lub Harman Kardon HK-980 + HD-980, zestawy poniżej 3000 pln.Powodzenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubaw nie ubaw, nie wmawiaj sobie że zlikwidowałeś zapiaszczenie góry po wymianie IC, mogłeś ją stłumić a i tak jest piasek i suchość jak na pustyni Sahara:)Żródło DVD Pioneer to zły pomysł!

Piszesz że tylko nowe, masz możliwość odsłuchaj zestawu Xindak A-06 + C-06 lub Harman Kardon HK-980 + HD-980, zestawy poniżej 3000 pln.Powodzenia. Pozdrawiam.

Nie piszę "że tylko nowe", ale pisałem. Teraz ktoś inny odświeżył ten wątek, należało uważniej czytać przed włączeniem się do dyskusji.

Od kilku miesięcy nic nie zmieniam w swoim systemie, który można znaleźć w zakładce "O mnie".

Pewnie, że kuszą mnie dalsze inwestycje, ale z uwagi na brak funduszy i zadowolenie z uzyskanego efektu (umiarkowane) odkładam to na później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę "że tylko nowe", ale pisałem. Teraz ktoś inny odświeżył ten wątek, należało uważniej czytać przed włączeniem się do dyskusji.

Od kilku miesięcy nic nie zmieniam w swoim systemie, który można znaleźć w zakładce "O mnie".

Pewnie, że kuszą mnie dalsze inwestycje, ale z uwagi na brak funduszy i zadowolenie z uzyskanego efektu (umiarkowane) odkładam to na później.

piasek stłumiłeś lekko kablem jak był w sygnale tak pozostał, dodatkowy piasek generuje się z kopułki metalowej która jest dla mnie osobiści tandetna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasek stłumiłeś lekko kablem jak był w sygnale tak pozostał, dodatkowy piasek generuje się z kopułki metalowej która jest dla mnie osobiści tandetna

Być może masz rację, ale aby się o tym przekonać należałoby wpiąć w system lepszy IC Van den Hula, choćby Integration bo The Bay pewnie trochę muli. W każdym razie taki eksperyment wykluczyłby lub potwierdził, że zapiaszczenie mogło być wynikiem źle dobranego (albo uszkodzonego) poprzedniego IC - CobryPlus. Niestety nie mam takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację, ale aby się o tym przekonać należałoby wpiąć w system lepszy IC Van den Hula, choćby Integration bo The Bay pewnie trochę muli. W każdym razie taki eksperyment wykluczyłby lub potwierdził, że zapiaszczenie mogło być wynikiem źle dobranego (albo uszkodzonego) poprzedniego IC - CobryPlus. Niestety nie mam takiej możliwości.

kabel może ci wyostrzyć lub zamulić, ale nie zlikwiduje piasku, miałem 685 i 686 i wiem jak te kolumny potrafią lekko sucho i metalicznie zagrać na górze, porównując np wysokotonowy z tańszego dynaudio 2/6 można pokusić się o stwierdzenie że jakość góry pasma jest o klasę lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel może ci wyostrzyć lub zamulić, ale nie zlikwiduje piasku, miałem 685 i 686 i wiem jak te kolumny potrafią lekko sucho i metalicznie zagrać na górze, porównując np wysokotonowy z tańszego dynaudio 2/6 można pokusić się o stwierdzenie że jakość góry pasma jest o klasę lepsza.

Jeśli jak napisałeś "jakość góry jest o klasę lepsza" to coś musi być o klasę gorsze, albo źle zestawiłeś elektronikę z kolumnami. Jestem początkującym w audiofilskiej chorobie, ale zdążyłem się już nauczyć, że jak coś jest o klasę lepsze lub gorsze to jest "o klasę" droższe lub tańsze. Nie czarujmy się tym, że jak coś jest z tej samej półki cenowej wśród produktów dwu uznanych firm i znajduje się na rynku już od kilku lat to może być o klasę lepsze lub gorsze. Swoją drogą pojęcie "o klasę" w podlegającym subiektywnej ocenie odsłuchu systemów stereofonicznych to jakaś orewllowska nowomowa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak napisałeś "jakość góry jest o klasę lepsza" to coś musi być o klasę gorsze, albo źle zestawiłeś elektronikę z kolumnami. Jestem początkującym w audiofilskiej chorobie, ale zdążyłem się już nauczyć, że jak coś jest o klasę lepsze lub gorsze to jest "o klasę" droższe lub tańsze. Nie czarujmy się tym, że jak coś jest z tej samej półki cenowej wśród produktów dwu uznanych firm i znajduje się na rynku już od kilku lat to może być o klasę lepsze lub gorsze. Swoją drogą pojęcie "o klasę" w podlegającym subiektywnej ocenie odsłuchu systemów stereofonicznych to jakaś orewllowska nowomowa:)

jest o klasą lepsze brzmienie kopułki z dynki 2/6, i tak właśnie jest z audio że często mocno marketingowe produkty jakim jest b&w (dynki jednak mniej)mają cenę troszkę za bardzo oderwaną od możliwości brzmieniowych, ale co kto lubi , dla przykładu powiem że mam polskie rls które w swoim przedziale cenowym zagrały w moim pokoju najlepiej nawet od droższej o 50% dynki i jak to wytłumaczyć? dobre złe zestawienie? nie po prostu znakomita relacja ceny do brzmienia, te malutkie callisto mogły by kosztować sporo więcej i też dalej by miały w swoim przedziale co pokazać, ale żeby dojść do takich wniosków trzeba troszkę posłuchać różnych konstrukcji najlepiej u siebie w domu, poznać akustykę swojego pomieszczenia i zdawać sobie sprawę że nie zawsze markowy produkt "gwarantuje" klasę brzmienia , trzeba wyrobić sobie pode∆ście ucho i odpowiednio nastawić portfel,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jest o klasą lepsze brzmienie kopułki z dynki 2/6, i tak właśnie jest z audio że często mocno marketingowe produkty jakim jest b&w (dynki jednak mniej)mają cenę troszkę za bardzo oderwaną od możliwości brzmieniowych, ale co kto lubi , dla przykładu powiem że mam polskie rls które w swoim przedziale cenowym zagrały w moim pokoju najlepiej nawet od droższej o 50% dynki i jak to wytłumaczyć? dobre złe zestawienie? nie po prostu znakomita relacja ceny do brzmienia, te malutkie callisto mogły by kosztować sporo więcej i też dalej by miały w swoim przedziale co pokazać, ale żeby dojść do takich wniosków trzeba troszkę posłuchać różnych konstrukcji najlepiej u siebie w domu, poznać akustykę swojego pomieszczenia i zdawać sobie sprawę że nie zawsze markowy produkt "gwarantuje" klasę brzmienia , trzeba wyrobić sobie pode∆ście ucho i odpowiednio nastawić portfel,

 

Mikson ma rację - nie zawsze przeskok "jakościowy" wiąże się z przeskokiem "cenowym". I odwrotnie... Dlatego, jak pisałem wyżej, nie kupiłem B&W CM5.

Natomiast na oku mam właśnie Dynki, z tym że Focus 110 lub 140, a przecież od serii CM cenowo nie tak wiele je dzieli, a całkiem inne, w mojej ocenie lepsze, brzmienie :)

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że w ogóle Bowersy a Dynaudio to inny sposób prezentacji i na pewno znaczenie ma użycie różnych kopułek (metalowa/miękka), ale wybór zależy jak zwykle od tego, co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest o klasą lepsze brzmienie kopułki z dynki 2/6, i tak właśnie jest z audio że często mocno marketingowe produkty jakim jest b&w (dynki jednak mniej)mają cenę troszkę za bardzo oderwaną od możliwości brzmieniowych, ale co kto lubi , dla przykładu powiem że mam polskie rls które w swoim przedziale cenowym zagrały w moim pokoju najlepiej nawet od droższej o 50% dynki i jak to wytłumaczyć? dobre złe zestawienie? nie po prostu znakomita relacja ceny do brzmienia, te malutkie callisto mogły by kosztować sporo więcej i też dalej by miały w swoim przedziale co pokazać, ale żeby dojść do takich wniosków trzeba troszkę posłuchać różnych konstrukcji najlepiej u siebie w domu, poznać akustykę swojego pomieszczenia i zdawać sobie sprawę że nie zawsze markowy produkt "gwarantuje" klasę brzmienia , trzeba wyrobić sobie pode∆ście ucho i odpowiednio nastawić portfel,

"no i trzeba wyrobić w sobie mniemanie, że tylko ja wiem najlepiej" pewnie miało być po przecinku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posłuchasz 685 i 2/6 to możemy pogadać. bo takie dopiski z twojej strony nie mają teraz większej "wagi" i sensu kontynuowania z tobą rozmowy :)

 

Mikson ma rację - nie zawsze przeskok "jakościowy" wiąże się z przeskokiem "cenowym". I odwrotnie... Dlatego, jak pisałem wyżej, nie kupiłem B&W CM5.

Natomiast na oku mam właśnie Dynki, z tym że Focus 110 lub 140, a przecież od serii CM cenowo nie tak wiele je dzieli, a całkiem inne, w mojej ocenie lepsze, brzmienie :)

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że w ogóle Bowersy a Dynaudio to inny sposób prezentacji i na pewno znaczenie ma użycie różnych kopułek (metalowa/miękka), ale wybór zależy jak zwykle od tego, co kto lubi :)

 

słuchałem u siebie w domu 2/8 x12 110, w salonie x16 52 140 72 220 ,,posiadałem 2/6 , gdybym mój salon był ok 25m2 to myślę 140 były by ciekawym monitorem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

słuchałem u siebie w domu 2/8 x12 110, w salonie x16 52 140 72 220 ,,posiadałem 2/6 , gdybym mój salon był ok 25m2 to myślę 140 były by ciekawym monitorem :)

 

Odbiegliśmy trochę od tematu wątku, ale to tylko na chwilkę ;)

U mnie jest 19 m2 i jednak mam wrażenie, że z Focus 110 za słaby był bas, tak że raczej, jeśli już, to skuszę się na 140 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.