Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki + karta ew. wzmak


anchaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedługo mikołaj więc wpadnie pewnie trochę kasy i mam taki dylemat od zawsze chciałem sobie sprawić słuchawki do kompa coś co nada się i do słuchania muzyki (trochę rock, hip hop, rap ) i do gier głównie cs, nie zależy mi na mikrofonie w słuchawkach. Ostatnio słuchałem u kumpla muzyki na sennheiserach hd 555 bardzo ładnie grały i pomyślałem że sobie kupie coś takiego.Mój sprzęt to gigabyte p55-ud3 z karta Realtek ALC888. Z tąd wynika moje pytanie :

1. Czy warto brać hd 555 czy może hd595 albo też całkiem inne słuchawki ?

2. Jaka karta dźwiękowa do tego czy może jakiś tani przedwzmacniacz ?

3. Pytanie nie związane trochę z tematem czy jeżeli podłącze złączem spdif urz. zewnętrzne to czy karta dźwiękowa ingeruje w ten dźwięk czy przekazuje go w czystej postaci (bez strat jakości)?

 

Budżet to około 600 zł ale mogę teraz kupić słuchawki a później dokupić resztę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam philips shp 8900 (słuchawki) do tego karta xonar dx (nie ds) dx potrafi lepiej napedzic sluchawki

co do 3 pytania to wiem ze dts i ac3 przekazuje w czystej postaci, a mp3 czy cos to chyba wysyla jako pcm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem lepiej doplacic do hd595, do tej roznicy w dzwieku.

2. Ja bym wybrac jakis prosty DAC z wbudowanym wzmakiem, zamist nowej kart czy wzmaka.

3. Nie rozumiem do konca tego pytania, ale karta zawsze ingeruje w jakis sposob na dzwiek, tak samo w przyrodzie nic nie dzieje sie bez strat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem lepiej doplacic do hd595, do tej roznicy w dzwieku.

2. Ja bym wybrac jakis prosty DAC z wbudowanym wzmakiem, zamist nowej kart czy wzmaka.

3. Nie rozumiem do konca tego pytania, ale karta zawsze ingeruje w jakis sposob na dzwiek, tak samo w przyrodzie nic nie dzieje sie bez strat.

 

Kup hd 555 i karte muzyczną asus xonar st.Ponoć to bardzo dobre zestawienie.Hd 555 bardzo łatwo się modyfikują do 595 filmiki są na youtube

wiec chyba nie warto dopłacać do 595.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac modyfikuja? to dwie pary roznych sluchawek zupelnie inne granie. musialbys isc do sklepu i przesluchac obie wtedy bedziesz wiedzial co mam na mysli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 400zł możesz kupić grado-sr60i, które nadają się do rocka i metalu. Słuchawki mają żywe i energiczne brzmienie, lecz są mniej basowe (co w moim przypadku jest plusem). Jedyny minus to dość twarde gąbki, więc na początku po dłuższym słuchaniu mogą chwilowo uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup hd 555 i karte muzyczną asus xonar st.Ponoć to bardzo dobre zestawienie.Hd 555 bardzo łatwo się modyfikują do 595 filmiki są na youtube

wiec chyba nie warto dopłacać do 595.

 

przeciez xonar st kosztuje wiecej niz caly budzet anchaja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to chyba wezme te hd 595 i dac tak jak napisal marmur. a jakis przyklad dac w niskiej cenie i takiego ktory uciagnie te sluchawki?

 

HD595 to na tę chwilę najmniej opłacalne rozwiązanie. Lepiej coś z nowej serii, np. HD598 (sam ich nie słuchałem, ale z opinii wynika, że to takie HD595, tylko z poprawionymi wadami, które przeszkadzały mi w HD595), albo, jeżeli ma być tanio, to HD555 i masz niżej napisane, jak w 5 minut przerobić je na HD595.

Co do DAC, to z niskim budżetem nie ma sensu. Znacznie lepszym rozwiązaniem bedzie wspomniany Xonar ST.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgodze sie z kuba ze lepiej na dzien dzisiejszy wziasc nowe hd598, tylko ze ich cena zaczyna sie od 600zl przy czym brak jest egzemplarzy uzywanych. Hd595 mozna dostac uzywane w idealnym stanie za polowe tej ceny, a reszte mozna wydac na DAC na czy karte, tylko ze Xonar kosztuje takze ok. 600zl. hd595,598 maja 50ohm i nie potrzebuja az takiego napedu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To zobaczę co uda mi się kupić czy hd 595 czy 598 i w jakiej cenie później będę się martwił żeby je czymś napędzić. Jeżeli wydam (a zapewne wydam) cały budżet to będę musiał podpiąć je pod wzmaka od kolumn na kilka tygodni a później zobaczymy co będzie. Narazie dzięki za pomoc odezwę się jeszcze w tym temacie jak już będę miał słuchawki i uzbieram trochę kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega podpowiedział ci philipsy 8900 i karte xonar xd bardzo popieram

Philips mimo produkci wszelkiego rtv wie jak dobrze ztobić słuchawki 8900 rewelka

Ewentualnie jeśli same słuchawki to HD598 teraz nowa i atrakcyjna wersja wyszła, będziesz miał super słuchawki a o karcie pomyślisz puzniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.