Skocz do zawartości
IGNORED

pytanie do posiadaczy RX-V440 YAMAHA


Kamilos

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym programem DSP, a dokładnie co rozumiecie przez program np. Spectacle, który posiada jeszcze 5 odmian, dotyczy to także innych programów DSP:Sci-Fi 5 odmian, Adventure 5 odmian, General 5 odmian itd. Jak rozumiecie te odmiany przy każdym z programów DSP, jak to sie wybiera czy przełącza? Pozdrawiam wszystkich wielbicieli KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PauliPF

>PIOTREQ - to forum jest aby pomagać ludziom a nie głupio odpowiadać

 

jestem daleki od odmawiania pomocy, ale cytowanie instrukcji obslugi to zadna pomoc, to wspieranie osobistego lenistwa. Najlepsza pomoc to "help to help yourself" czyli jak to sie ladnie nazywa "read the fuckin manual!!"

 

nawet jesli nie masz manuala to odpowiedz lezy w zasiegu myszy i google

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozumiem, instrukcję przeczytałem, yamahe też mam już jakiś czas, ale do dziś dzień nie wiem co to są te odmiany. Jak włączam program DSP np. Sci-Fi to wyskakuje mi na wyświetlaczu potwierdzenie wyboru DSP Sci-Fi, ale chodzi mi wciąż o te odmiany, czy sa jeszcze odmiany w samym Sci -Fi (w folderze YAMAHY przypisane są jeszcze do tego programu Sci-Fi dodatkowo 5 odmian) i tak w każdym programie. jak mam to rozumieć. Wychodzi w 440ce 24 programy DSP , odmian 44. Ponawiam pytanie jak mam to rozumieć-odmiany.Instrukcje mam i się nie doczytałem. Dzięki za podpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzicie jacy jestescie?? - moze gosc nie ma instrukcji!! a jezykow onych tez badzo nie zna?? i co juz mu nie pomozecie?? - BOSHE - w sumie nikomu nie pomagacie wiec normalne!! Tylko potraficie chwalic swoja yamahe heheh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wychodzi w 440ce 24 programy DSP , odmian 44

 

z instrukcji wynika jasno ze jest

 

5 programow Audio (mzycznych)

 

4 programy Audio/Video (muzycznych i kinowych)

 

4 programy Video (kinowe) z ktorych dwa maja pododmiany

 

razem 15

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mysle ze te 44 odmiany biora sie z tego ze w zaleznosci czy masz podlaczone 2-3-4-5-6 + .1 lun .0 kolumn to programy DSP dzialaja nieco inaczej a tagze w zaleznosci czy obrabiaja sygnal stereo, prologic czy DD...

 

Czyli reasumujac chwyt reklamowy a w rzeczywistosci jest ich 15 jak napisal Xajas...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilos: daj se spokój z tymi trybami DSP. strata twojego (i naszego) czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to te wszystkie odmiany są tylko przyczynkiem do rozwinięcia tematu, czyli dokładnej kalibracji którą każdy z nas musi przeprowadzić sam we własnym pomieszczeniu. Nie wiem dokładnie jak to jest w tym modelu, ale w amplitunerach Sony należy podać długosci kabli połączeniowych w cm, wysokość mocowamnia kolumn tylnych, zabudowę (zagracrenie) pokoju itd. robisz to ddzielnie dla każdego efektu i to jest dopiero to. Ewentualnie korzystasz z mikrofonu, ale tego chyba Twoja Yamaha nie ma- za tania.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ampli sony tez tych bzdecików mają niezle duzo,miałem soniaka wcześniej,nie powiem funkcjonalny był, i model podstawowy str-de475 tylko jakośc dzwieku była do niczego więc się pozbyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem soniaka i to lepszego od elfana STR-DB940 i poszedl pod mlotek. Byl nie do sluchanie. Szumy i barwa dzwieku - tragedia. Jestem ciekawy jaki jest dzwiek w Sony STR-DB 790. Ktos bardzo sobie chwalil po przesiadce z ampli Yamahy RXV 640. Jak to okreslil niebo a ziemia. Moze mial racje ? Dlatego musze sobie odsluchac przy okazji tego STR-DB790. Prawde mowiac spodziewam sie tego samego natarczywego dzieku co z 940-estki skoro nic nie zrobili w STR-DB1070, dlaczego by mieli zmieniac charakter brzmienia sony, osobiscie mi on nie odpowiada. Skolei kolega ktory ode mnie wzial ampli Sony jest bardzo zadowolony. No coz inne preferencje lub gusta muzyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ też czytałem wypowiedz tej osoby na pl.rec.kino domowe,i miałem takie wrażenie że tesknił bardzo za syczącymi sopranami bo 640 nie miała takich natarczywych i nie słyszał tego jak w sonym,więc są rózne gusta jeden lubi dzwięk sonego drugi yamahy itd, i jeszcze się chwalił że ma małe szumy,i 640 ma większe,a co mają szumy do jakości brzmienia?? ten model podstawowy co miałem nie miał szumów powiem nawet że mniej od 640 tki a grał tragicznie i tak ostro że bębenki w uszach pękały,więc takie parametry jak modele tranzystorów że są nowsze co nie oznacza że lepsze nie muwi o jakosc brzmienia,ale ta moja wypowiedz to takie przemyslenia,co by tu nie muwić wypowiedz tej osoby jest potwierdzeniem sentymentu do danej firmy jak i własnych preferencji brzmieniowych więc jak się cieczy i uważa że jest lepiej to raczej to jest najwazniejsze i tyle.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.