Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, predator 1967 napisał:

 

Jak wymieniałem lampę, to podstawka novol była luźna? Ja zmieniłem lampę na gold pin i po wyjęciu starej electro harmonix podstawka , jej górna część,była luźna?  Czy tak ma być? Mam wątpliwości. Może u mnie ten novol podstawka lampy, jest uszkodzony?  Stara lampa w 150 wyszła z dużym oporem. Jak było u Ciebie?

Oryginalna lampa w moim CSA150 też stawiała duży opór podczas wyjmowania. Z kolejnymi już nie miałem żadnych problemów. Nie sprawdzałem luzu podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Manic69 napisał:

Oryginalna lampa w moim CSA150 też stawiała duży opór podczas wyjmowania.

Cześć , wrzucę filmik jak nie powinno wyjmować się lamp , od 5:40 początkowa faza - bez ruchów okrężnych !!!

Wybaczcie jeżeli wiecie jak to robić , ale może komuś się przyda .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że magnat ma takie same podstawki pod lampy sterujące jak w CSA 150. Wydaje się, że podczas demontażu na filmie, ten górny pierścień się poruszył. Na grafikach, które przeglądałem ta podstawka składa się z dwóch pierścieni. Ten dolny jest lutowany do płytki, a górny z otworami na piny, jest mocowany z dolnym tuleją. Czyli przy tej konstrukcji podstawki możliwa jest ruchomość tego górnego pierścienia.

Ja inaczej demontowałem lampę. Przytrzymalem dolną część podstawki i delikatnie rozruszalem lampę .Wydaje mi się , że tak jest bezpieczniej. 

Edytowane przez predator 1967
Poprawienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, predator 1967 napisał:

Wydaje się, że podczas demontażu na filmie, ten górny pierścień się poruszył. Na grafikach, które przeglądałem ta podstawka składa się z dwóch pierścieni. Ten dolny jest lutowany do płytki

No właśnie ,  zwróćcie uwagę co dzieje się z płytką do której zamocowana jest podstawka lampy  , jeszcze trochę a sama płytka mogła ulec pęknięciu .

Godzinę temu, predator 1967 napisał:

Ja inaczej demontowałem lampę. Przytrzymalem dolną część podstawki i delikatnie rozruszalem lampę .Wydaje mi się , że tak jest bezpieczniej. 

Słusznie .

Pozdrówko ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,lampy zakupiłem dokładnie te :

https://allegro.pl/oferta/2-x-ge-usa-ecc88-6dj8-gain108-111-smoked-glass-13065773994?snapshot=MjAyMi0xMi0yNlQxNToxOTo0OC43MzZaO2J1eWVyOzhmOWY4NDMzMTExOGNiOTExMDZhNTEzODAzMzE5ZmE3NTAwYmYxYWU2ZWZkZDVmZjBmMWUxZDhiMjU1MTgxZTE%3D

A tutaj pozwolę sobie zamieścić link ( jakie są różnice pomiędzy, ECC88 a E88CC )

Zalety lampy E88CC, użytej w stopniach napięciowych wzmacniaczy audio... - www.forum-trioda.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę bardzo czuły punkt i wnosi do dźwięku to coś , co ja osobiście w muzyce nazywam powietrzem ( barwa instrumentów jest bardzo realna i namacalna ) 

 

Podoba sytuacja jest w niektórych CD Copland ( grają jak przykryte kurtyną ) , a wystarczy pominąć tą płytkę , na RCA :

image.thumb.png.e266706b121ffff15c9632e18fb12874.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję się nim zaopiekować , tak wyglądał przed i po :

 image.thumb.png.88d21caa35318dd8e966e46437c573eb.png

image.thumb.png.a9e09f603a1f726ffc79b361c8ca2fb8.png

W zasilaczu , trochę poszalałem , tak było przed i po:

image.thumb.png.9df2ecb2df67a9cafb323cb3dbf6b31a.png

image.thumb.png.b00161d44d51c05233a973ba59d4cafc.png

Tak to finalnie wygląda .

image.thumb.png.a3f4bfeae886123cf4bd3133b694846c.png

Przed wymianą ładnie się prezentował ten CD , ale wolałem słuchać na innym .Po wymianie i uformowaniu  jest magia i ciężko się oderwać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.