Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, slawekzet3 napisał:

Witam miłośników dobrego brzmienia.Copland 405a/ kolumny B&W802 d2 / DAC Lampizator Big 7.Moje ucho ocenia wzmacniacz bardzo dobrze.Kupiłem go z rynku wtórnego lampy mają Ok 1.5 roku.Pytanie zmieniać na nowe czy jeszcze nie? Moja pierwsza lampa 😉

Pytanie ile mają przegrane te lampy...

Jak mają 1,5 roku to pewnie wymieniać jeszcze nie trzeba, ale można pomierzyć 😉

Tungsole?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój CSA100 jest już PONAD MIESIĄC w serwisie - właściwie to już chyba dłużej go nie mam, niż miałem. Piszę to ku przestrodze - serwis jest w Danii, Audioklan nie ma prawa tego sam naprawiać. Zanim go wysłali minęły chyba z dwa tygodnie, nie pytajcie dlaczego bo nie umiem tego zrozumieć. Ponad tydzień temu serwis powiedział, że już wyjechał z naprawy z Danii - do dziś nie dotarł do mnie - a wszystko dzieje się w 2023 roku w ramach EU. Kurier może dojść w 2 dni...

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja swojego DAC-215 wczoraj oddałem na serwis, po odłączeniu słuchawek coś pstrykało intensywnie chyba przekaźnik i zanikał sygnał w jednym z głośników.

Do tego doszedł szum w lewym kanale słyszalny wyraźnie z miejsca odsłuchu więc coś nieźle siadło a Copland ma ledwo miesiąc 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawekzet3 napisał:

Robią Państwo takie pomiary?

nie, ale szukałbym w sklepach gdzie sprzedają lampy elektronowe.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dekoracja napisał:

mój CSA100 jest już PONAD MIESIĄC w serwisie - właściwie to już chyba dłużej go nie mam, niż miałem. Piszę to ku przestrodze - serwis jest w Danii, Audioklan nie ma prawa tego sam naprawiać. Zanim go wysłali minęły chyba z dwa tygodnie, nie pytajcie dlaczego bo nie umiem tego zrozumieć. Ponad tydzień temu serwis powiedział, że już wyjechał z naprawy z Danii - do dziś nie dotarł do mnie - a wszystko dzieje się w 2023 roku w ramach EU. Kurier może dojść w 2 dni...

 

Współczuję,niedawno widziałem jak zamieściłeś zdjęcie z nowym nabytkiem,co go zabolało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szeekin napisał:

Współczuję,niedawno widziałem jak zamieściłeś zdjęcie z nowym nabytkiem,co go zabolało?

szumiał bardzo, najpierw myślałem, że po prostu lampa pada. Kupiłem nową i faktycznie było super przez kilka dni, ale potem znów zaczęło szumieć - coraz bardziej...

3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Ja swojego DAC-215 wczoraj oddałem na serwis, po odłączeniu słuchawek coś pstrykało intensywnie chyba przekaźnik i zanikał sygnał w jednym z głośników.

Do tego doszedł szum w lewym kanale słyszalny wyraźnie z miejsca odsłuchu więc coś nieźle siadło a Copland ma ledwo miesiąc 😞 

no mój coś pod chyba dwa miesiące 🙂 wiesz, sprzęt ma prawo się zepsuć - tylko za długo trwa ta naprawa. Wydajesz kilkanaście tysięcy i zostajesz z niczym

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, dekoracja napisał:

szumiał bardzo, najpierw myślałem, że po prostu lampa pada. Kupiłem nową i faktycznie było super przez kilka dni, ale potem znów zaczęło szumieć - coraz bardziej...

no mój coś pod chyba dwa miesiące 🙂 wiesz, sprzęt ma prawo się zepsuć - tylko za długo trwa ta naprawa. Wydajesz kilkanaście tysięcy i zostajesz z niczym

Ciekawe co się z Waszymi sprzętami zadziało ? W moim wzmacniaczu bardzo często wzbudzało się trafo, w końcu kupiłem DC blockera i jak ręką odjął. Tyle, że w tym przypadku to głównie problem sieci zasilającej, a nie samego sprzętu, chociaż w poprzednim wzmacniaczu transformator bardzo rzadko brumił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz w domu, działa. Wczoraj trochę moim zdaniem za ostro grał, sporo detalu, ale nieco drażniące, za mało wypełnienia i basu. Dziś trochę lepiej. Zastanawiam się na ile nowa lampa może potrzebować chwili do "wygrzania się".

Być może miesiąc z ciepłym i przyjemnym NAD 3130 zmienił mi perspektywę  i muszę  teraz się skalibrować na nowo 😉

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 14:01, dekoracja napisał:

mój CSA100 jest już PONAD MIESIĄC w serwisie - właściwie to już chyba dłużej go nie mam, niż miałem. Piszę to ku przestrodze - serwis jest w Danii, Audioklan nie ma prawa tego sam naprawiać. Zanim go wysłali minęły chyba z dwa tygodnie, nie pytajcie dlaczego bo nie umiem tego zrozumieć. Ponad tydzień temu serwis powiedział, że już wyjechał z naprawy z Danii - do dziś nie dotarł do mnie - a wszystko dzieje się w 2023 roku w ramach EU. Kurier może dojść w 2 dni...

 

Co się działo z tym wzmacniaczem, że wymaga serwisu? Czy jest coś z nimi nie tak? Ja przymierzalem sie do CSA150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek K. napisał:

Co się działo z tym wzmacniaczem, że wymaga serwisu? Czy jest coś z nimi nie tak? Ja przymierzalem sie do CSA150.

Myślę, że to niestety tzw. pech. Nie ma sprzętów idealnych. Kilku moich znajomych i ja również zaliczyliśmy takie problemy z nowymi sprzętami solidnych marek, fakt, nie wszyscy chcieli dalej korzystać z danej firmy bo utracili zaufanie. Co do CSA 150, mam go 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony, jedyny problem to jakość zasilania w mojej okolicy, ale DC blocker załatwił problem. Porównywałem go z Leema Acoustics, Hegel 360/190, Gato Amp150, Rotel Michi x3 i najbardziej przypadł mi do gustu. Wstawiłem lepszą lampę na przedwzmacniaczu. No a wbudowany DAC jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Manic69 napisał:

Myślę, że to niestety tzw. pech. Nie ma sprzętów idealnych. Kilku moich znajomych i ja również zaliczyliśmy takie problemy z nowymi sprzętami solidnych marek, fakt, nie wszyscy chcieli dalej korzystać z danej firmy bo utracili zaufanie. Co do CSA 150, mam go 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony, jedyny problem to jakość zasilania w mojej okolicy, ale DC blocker załatwił problem. Porównywałem go z Leema Acoustics, Hegel 360/190, Gato Amp150, Rotel Michi x3 i najbardziej przypadł mi do gustu. Wstawiłem lepszą lampę na przedwzmacniaczu. No a wbudowany DAC jest rewelacyjny.

Znam doskonale 150 tkę. Miałem wypożyczony na tydzień do odsłuchu. Dla mnie rewelacja tak jak lubię zagrał z kolumnami Gato FM-8 ożywił dźięk ale to nie wszystko. Nie był suchy a dynamika taka jaką lubię. Krótki szybki zwarty bas już od najniższych poziomów głośności. Rwał te kolumny poprostu. Natomiast z moimi drugimi kolumnami Dynaudio S40 już tak nie było. Luxman A klasa lepiej wypada. Średnica nie do przebicia ale dynamiki już nie było takiej i to właśnie praktycznie we wszystkich wzmacniaczach, które miałem w domu z tą dynamiką była lipa bo grały tylko przy głośnym słuchaniu. 
Jeszcze biorę pod uwagę Amp150 Gato (nie słuchałem z moimi kllumnami) Do jednych i drugich kolumn potrzebuję wzmacniacz. Do takich dynamicznych wzmacniaczy zaliczam jeszcze Naima XS2 , XS3 no ale są niektóre rzeczy co mi nie podobają sie jak brak standby czy miękkiego startu co jest denerwujące w Naimie.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek K. napisał:

Znam doskonale 150 tkę. Miałem wypożyczony na tydzień do odsłuchu. Dla mnie rewelacja tak jak lubię zagrał z kolumnami Gato FM-8 ożywił dźięk ale to nie wszystko. Nie był suchy a dynamika taka jaką lubię. Krótki szybki zwarty bas już od najniższych poziomów głośności. Rwał te kolumny poprostu. Natomiast z moimi drugimi kolumnami Dynaudio S40 już tak nie było. Luxman A klasa lepiej wypada. Średnica nie do przebicia ale dynamiki już nie było takiej i to właśnie praktycznie we wszystkich wzmacniaczach, które miałem w domu z tą dynamiką była lipa bo grały tylko przy głośnym słuchaniu. 
Jeszcze biorę pod uwagę Amp150 Gato (nie słuchałem z moimi kllumnami) Do jednych i drugich kolumn potrzebuję wzmacniacz. Do takich dynamicznych wzmacniaczy zaliczam jeszcze Naima XS2 , XS3 no ale są niektóre rzeczy co mi nie podobają sie jak brak standby czy miękkiego startu co jest denerwujące w Naimie.

Ostatnio dużo myślałem o wypróbowaniu SP40. W jakiej wielkości pomieszczeniu u Ciebie grają ? Ja mam Focusy 160 w 15m2 i jest bardzo dobrze, oczywiście bas jest monitorowy i to może jest jedyny mankament, ale jest wiele innych, cennych zalet. Wcześniej ustawiłem je w dużym 30m pokoju i rzeczywiście trzeba było głośno słuchać, jednak domowi kinomaniacy sprawili, że przeniosłem sprzęt i eureka 🙂 Dobry znajomy namawia mnie na sprawdzenie jeszcze PMC 25.23 lub 25.24, twierdzi, że nie będzie kłopotów nawet w 15m, ale to już radykalna zmiana charakteru vs Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 15m. ale teraz nic nie gra bo nie mam wzmacniaczy. Dawaj na priv to mogę kilka fotek podesłać żeby nie zaśmiecać tutaj. Co do Dynaudio S40 to tak jak pisałem, miałem 2 pary kolumn i dwa wzmacniacze jednocześnie. Podłączałem na zmianę. Luxman do Gato FM-8 nie pasuje, wysokievtony są przyciemnione, raz lepiej raz gorzej zależy od nagrania. Po podłączeniu Coplanda mega szeroka scena, otwarta góra i ta dynamika szybki zwarty bas mi zaimponował. Natomiast po podłączyłem do S40 Coplanda było słabo tzn. przeciętnie (zanim to zrobiłem S40 grały z luxmanem) znikło wszystko, średnica wykastrowana. Wykastrowana dla mnie bo luxman l590axii ma średnicę nie do przebicia w tej cenie więc takie wrażenie jest. Także 2 zestawy inaczej grające i obie prezentacje mi się podobały. W jednym mega środek, mięsisty dociążony dźwięk a w drugim dynamika z zabarwieniem lampowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szeekin napisał:

Od siebie dodam że również grałem z Dynaudio (Focus 220,Contour 3.0) bardzo fajne połączenie.Obecnie Coplanda przeniosłem do sypialni podpięte do Chario i jest fajnie. Więc jak masz możliwość wypróbuj Włocha 🙂

Jak kupowałem Focusy to miałem okazję posłuchać Chario. Który model masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szeekin napisał:

Oj stareńkie Syntar 200,ale w 19- stu metrach dają radoche.Myślałem żeby spóbować np Delphinusy,Academy

Teraz mi przypomniałeś, słuchałem właśnie Delphinusów. Wtedy kupowałem YBA Heritage A100 i z Chario było trochę zbyt ciemne granie, a teraz gdy mam Coplanda myślę, ze to może być bardzo fajne zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 15:09, dekoracja napisał:

Wzmacniacz w domu, działa. Wczoraj trochę moim zdaniem za ostro grał, sporo detalu, ale nieco drażniące, za mało wypełnienia i basu. Dziś trochę lepiej. Zastanawiam się na ile nowa lampa może potrzebować chwili do "wygrzania się".

Być może miesiąc z ciepłym i przyjemnym NAD 3130 zmienił mi perspektywę  i muszę  teraz się skalibrować na nowo 😉

 

Czy serwis orzekł co było zepsute/wymienione. Ciekawy jestem nowych konstrukcji Coplanda bo stara linia była dobrze skonstruowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dekoracja napisał:

nic nie napisali, zero informacji. ale to serwis w Danii robił. w sumie liczyłem  na jakieś pełniejsze info po miesiącu czekania…

Nie porysowali obudowy🙂? Ja zawsze miałem pecha gdzie trafił jakiś sprzęt. Albo porysowali wyświetlacz albo przedni panel. Kończyło sie na wymianie ale zawsze serwisant naprawil jedno - zniszczył drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.