Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Dzień Dobry, posiadam Copland csa 29 i mam do wymiany potencjometr głośności.Niestety nie mogę nic z niego wyczytać,napisy są bardzo nie wyraźne.Wiem tylko że jest to niebieski alps,czy ktoś wie jakie ma oznaczenia i gdzie takiego szukać by nie kupić jakieś podróbki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Miłośnicy marki Copland,

została ostatnia sztuka Coplanda CTA-405A.

Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 24.10.2021 o 07:57, MarcinQoo napisał:

Pojawił się brat CSA100: https://copland.dk/csa70

tak, już mamy kilka sztuk Coplanda CSA-70, można testować. Zapraszamy do kontaktu 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA 100 wydaje się najbardziej rozsadną ofertą .

A swoja drogą jestem ciekaw czy bedą nowe zródła u Coplanda.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2021 o 19:53, marek-1969 napisał:

 

A swoja drogą jestem ciekaw czy bedą nowe zródła u Coplanda.

Szczerze, wątpię... Zainteresowanie rynkiem CD słabnie, producenci tym bardziej tak mali to widzą i przestają rozwijać temat CD. Myślę, że z uwagi na to Copland wypuścił właśnie całą serię wzmacniaczy z wbudowanymi DAC do grania z plików. 

Niestety takie idą czasy, ja też lubię CD, mam sporą dyskografię, jednak trzeba się z tym powoli pogodzić 😞

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szeekin napisał:

marek-1969 - Czy słuchałeś może CSA 100 ? Jestem posiadaczem csa29 i csa 28 i ciekawy jestem czy jest duży progres w tym nowym modelu względem moich klocków albo lampowców 402,405.

mam dwie zasady audiolubne . Nie oceniam własciwości sonicznych oraz nie uznaje czarnych obudów .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem w posiadaniu zestawu Copland CTA-301 mk2 oraz końcówki CSA-515. Jestem w trakcie poszukiwania kolumn do tego zestawu. Do tej pory grałem z Kudos Super 20, Sonus Faber Toy Tower, Monitor Audio Silver RS8 oraz obecnie grają Dynaudio Excite 32. Powiem szczerze, że jak na razie najbardziej przypadły mi go gustu właśnie Dynaudio. Z czym gracie Wasze Coplandy? Jakie kolumny polecacie i które świetnie pasują do Copland według Was? Czy wspięcie się wyżej w drabince Dynaudio to będzie dobra droga czy może szukać czegoś zupełnie innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, VreidSogndal napisał:

Witam. Jestem w posiadaniu zestawu Copland CTA-301 mk2 oraz końcówki CSA-515. Jestem w trakcie poszukiwania kolumn do tego zestawu. Do tej pory grałem z Kudos Super 20, Sonus Faber Toy Tower, Monitor Audio Silver RS8 oraz obecnie grają Dynaudio Excite 32. Powiem szczerze, że jak na razie najbardziej przypadły mi go gustu właśnie Dynaudio. Z czym gracie Wasze Coplandy? Jakie kolumny polecacie i które świetnie pasują do Copland według Was? Czy wspięcie się wyżej w drabince Dynaudio to będzie dobra droga czy może szukać czegoś zupełnie innego?

odsłuchaj koniecznie kolumny marki ProAc, polecam serię Response do tej elektroniki: https://www.tophifi.pl/catalogsearch/result/?q=proac+response

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro-Ac i Dynaudio to zdecydowanie dobry kierunek a piszę to jako były użytkownik Coplanda ( którego bardzo dobrze wspominam ).
Polecam jeszcze posłuchać głośników na papierowych membranach. Niestety nie ma ich zbyt wiele.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Copland csa29 gra z Dynaudio ,poprzednio Focus220 a obecnie Contour3,0 i jest super.W drugim systemie mam również Coplanda tylko csa28 połączone a jakże z dynkami -foccus kit podstawkowe. Próbowałem jeszcze z Chario Syntar 200 i to też fajnie się ze sobą zgrywało. Korci mnie jeszcze sprobować z jakimiś Proacami jak pisał kolega powyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2021 o 20:44, marty napisał:

Panowie:) Jak się mają wasze 405tki? w wersji A? 🙂

 

Moja 405tka A ma się bardzo dobrze 🙂 wygrane jakieś 1000 h prądy spoczynkowe lamp stabilne, wentylator cichutki, trochę trzeszczy potencjometr na początku skali ale ALPSY tak mają niestety (będzie trzeba wymienić).

Mam jeszcze pytanie odnośnie kolumn, co forumowicze myślicie o marce SPENDOR, chodzi mi konkretnie o model D7.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 17:40, mbatkow napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie kolumn, co forumowicze myślicie o marce SPENDOR, chodzi mi konkretnie o model D7.2 ?

Słuchałem jakiś czas temu Spendorów przez kilka godzin w salonie (monitory 2/3 oraz 1/2). Zrobiły na mnie bardzo dobre ogólne wrażenie, szczególnie 1/2, choć nie do końca moje granie (mocne zróżnicowanie w podzakresach basu, jak na monitory to 1/2 wymiotły w tym zakresie). Najlepiej gdzieś posłuchać, wyrobisz sobie opinię. W podobnym budżecie o wiele większe wrażenie zrobiły na mnie konstrukcje PMC. Bliżej mojego wzoru: więcej lekkości, powietrza i planktonu, choć też mniejsza "muzykalność" niż głośniki domowe (Opera).

Edytowane przez PeEmPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jestem szczęśliwym użytkownikiem CD288 (jak i dwóch innych sprzętów Copland). Niestety ostatnio odtwarzacz zaczął wieszać i zacinać się. Jaka operacja mnie czeka? Pada laser czy napęd? Czy wymiana samego lasera pomoże? I czy można go tylko wymienić w domowych warunkach czy potrzebna jest również kalibracja? Udało mi się znaleźć, że napęd to TEAC VRDS10 a laser Sony. Gdzie można je w razie czego zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VRDS-CMK-4 , laser KSS-240a

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

cześć, zapisuję się do klubu z csa100. Dopiero się wygrzewa, mam go dwa dni. Aktualnie porównuję jego wbudowanego DAC'a do naim'a nd5xs2 - każdy ma swoje zalety, ale nie powiem aby w coplandzie był gorszy 🙂 I wbrew dziwnym recenzjom w naszej prasie uważam, że pre gramofonowe jest bardzo dobre. Gram z wkładką audio technica vm95en. 

Głośniki to ProAc 148 - uwielbiam je i dopóki nie będę miał 30k na wydanie nie zmieniam (czyli pewnie nigdy).

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

cześć, zapisuję się do klubu z csa100. Dopiero się wygrzewa, mam go dwa dni. Aktualnie porównuję jego wbudowanego DAC'a do naim'a nd5xs2 - każdy ma swoje zalety, ale nie powiem aby w coplandzie był gorszy 🙂 I wbrew dziwnym recenzjom w naszej prasie uważam, że pre gramofonowe jest bardzo dobre. Gram z wkładką audio technica vm95en. 

Głośniki to ProAc 148 - uwielbiam je i dopóki nie będę miał 30k na wydanie nie zmieniam (czyli pewnie nigdy).

 

gratuluje zakupu, tym bardziej połączenia Coplanda z kolumnami ProAc. Świetny set ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

gratuluje zakupu, tym bardziej połączenia Coplanda z kolumnami ProAc. Świetny set 😉

a dziękuję 😉 właśnie dołączyłem zen stream po USB i powiem szczerze, że szok lekki! Ten dac to petarda! 

udało mi się rzutem na taśmę wyrwać tego csa100 - sztuka, której słuchałem we Wrocławiu dwa dni później się sprzedała a mój z drugiego końca Polski przyjechał...Gorący towar! 

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dekoracja napisał:

a dziękuję 😉 właśnie dołączyłem zen stream po USB i powiem szczerze, że szok lekki! Ten dac to petarda! 

udało mi się rzutem na taśmę wyrwać tego csa100 - sztuka, której słuchałem we Wrocławiu dwa dni później się sprzedała a mój z drugiego końca Polski przyjechał...Gorący towar! 

 

tak, tak, po USB zawsze lepiej niż coax/optical

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Witam i dołączam z Copland DAC-215

Gra jako przedwzmacniacz z Rotel RB-1582mk2 i Kolumnami Dynavoice DF-6.

Dźwięk jakiego szukałem do muzyki metalowej i w starciu z RC-1590 Copland zagrał o półkę wyżej z jeszcze lepiej kontrolowanym potężnym i szybkim basem, piękną średnicą, górą dającą niesamowitą ilość detali i energii. 

Umiejscowienie instrumentów a nawet pojedynczych bębnów perkusji jest jak wykrojone skalpelem chirurgicznym 🙂 

Całość gra równo i nie wybija się z tłumu dodając lekką lampową barwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.