Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Klub COPLAND


stecko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, MarcinStereo napisał:

W razie wizualnych wad po serwisie zwracamy się do dystrybutora o wymianę czy jak? 

Przysługuje nam takie prawo?

To chyba oczywiste. Jeśli produkt jest zniszczony czy uszkodzony to jak inaczej. Ja oddałem do serwisu Cd transport MF. Po wyjęciu z pudełka obita obudowa na rogu i spowrotem reklamacja. Wymieniono przedmi panel a le porysowali wyświetlacz centralnie na środku. Przecież to nie akceptowalne.

 

Wogóle wiecie jakie obowiązuje prawo konsumenta w Europie? Producent/sprzedawca jest odpowiedzialny za sprzedany produkt 5lat (Szkocja 4lata). W przypadku odkrycia wad fabrycznych itd. Także nikt łaski nie robi że daje 5 lat gwarancji (często za dopłatą)

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy lampowiec Coplanda : CTA407 .

copland-2023-1.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, marek-1969 napisał:

Nowy lampowiec Coplanda : CTA407 .

copland-2023-1.jpg

czekamy, czekamy 😉 Dostawa się szykuje...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od początku kusi CSA-100...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marek-1969 napisał:

Mnie od początku kusi CSA-100...

niedługo będzie dostawa 😉

Aktualnie są dwa srebrne w PL. Chciałbyś odsłuchać u siebie?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

dobrze wiedzieć 😉 ja mam zupełnie nową sztukę od jakiś 2 tyg. I jestem bardzo zadowolony. Gra fantastycznie!

Dziękuję TopHifi Wrocław za wymianę na nowy egzemplarz 😉

Co do tego, który model gra najlepiej to nie wydawałbym werdyktu, moim zdaniem zawsze liczy się cały system i jego synergia oraz nasze subiektywne preferencje 🙂 a w przypadku hybryd jest jeszcze spore pole manewru w postaci wymiany lampy na przedwzmacniaczu. Ja wymieniłem bazową Electro-Harmonix, która kosztuje ok. 80zł na Siemensa za 180€ i jest bajka 🙂

Fajnie, że wymieniono Ci wzmacniacz na nowy, oby tym razem wszystko było ok 👌

Tak z ciekawości, jaki sygnał preferujesz dostarczać do swojego wzmacniacza,  analogowy czy cyfrowy ? Pytam bo przetestowałem wejścia USB (kabel Fidata) i Coax (kabel Acoustic Zen) vs RCA i byłem bardzo zadowolony z DACa w moim Coplandzie, ale niedawno pożyczyłem od kolegi kable RCA Purist Audio Design Poseidon i to zagrało super więc je kupiłem i teraz rządzi RCA 🙂Oczywiście nadal uważam, że DAC w Coplandzie jest bardzo dobrze zintegrowany i daje świetne wyniki, zwłaszcza, że ten układ kosztuje zaledwie 69€ ! Ale jak słychać liczy się też praca inżynierów, a nie wyłącznie koszt poszczególnych elementów. Będę jeszcze testował inne kable USB i Coax, może uda się zbliżyć do wyniku z RCA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest źródłem dla tego RCA?

ja mam tylko ifi zen stream (aktualnie po usb) - dźwiękowo bardzo dobrze, ale obsługa ifi mnie zabija. dziś niw chce się w ogóle włączyć dla przykładu 🙂

z wejść analogowych mam tylko opcje gramofonu - ale to taniutki gramofon audiotechniki, wkładka tez prosta. 

3 źródło to TV - po optyku, jest fantastycznie.

pewnie lampę zmienię, ale 180euro to chyba nie dam ;)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dekoracja napisał:

a co jest źródłem dla tego RCA?

ja mam tylko ifi zen stream (aktualnie po usb) - dźwiękowo bardzo dobrze, ale obsługa ifi mnie zabija. dziś niw chce się w ogóle włączyć dla przykładu 🙂

z wejść analogowych mam tylko opcje gramofonu - ale to taniutki gramofon audiotechniki, wkładka tez prosta. 

3 źródło to TV - po optyku, jest fantastycznie.

pewnie lampę zmienię, ale 180euro to chyba nie dam 😉

Mam dwa źródła, Lumin d2 i dysk sieciowy Soundgenic. Dysk jest fajny, bo mogę grać z niego na dwa sposoby, po USB do Coplanda lub przez sieć do Lumina i wtedy Lumin jest DACiem i wysyła sygnał do Coplanda po RCA. Z Lumina mogę też przesłać sygnał po Coax do Coplanda, czyli są 3 opcje przesyłu. Lumin dobrze się sprawdza, mam go prawie 3 lata i żadnych kłopotów.

Co do lamp, miałem też tańszą Simensa za 150zł i była sporo lepsza od tej bazowej, więc nie trzeba wielkich nakładów żeby poprawić dźwięk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 14.05.2023 o 12:27, Manic69 napisał:

Mam dwa źródła, Lumin d2 i dysk sieciowy Soundgenic. Dysk jest fajny, bo mogę grać z niego na dwa sposoby, po USB do Coplanda lub przez sieć do Lumina i wtedy Lumin jest DACiem i wysyła sygnał do Coplanda po RCA. Z Lumina mogę też przesłać sygnał po Coax do Coplanda, czyli są 3 opcje przesyłu. Lumin dobrze się sprawdza, mam go prawie 3 lata i żadnych kłopotów.

Co do lamp, miałem też tańszą Simensa za 150zł i była sporo lepsza od tej bazowej, więc nie trzeba wielkich nakładów żeby poprawić dźwięk 🙂

ja do dziś nie dowiedziałem się od dystrybutora (i oczywiście Coplanda) dlaczego moje egzemplarze CSA100 się psuły notorycznie... smutne to jest szczerze mówiąc...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

ja do dziś nie dowiedziałem się od dystrybutora (i oczywiście Coplanda) dlaczego moje egzemplarze CSA100 się psuły notorycznie... smutne to jest szczerze mówiąc...

Czy Twój csa100 znów się zepsuł po majowej wymianie ??? Masz go jeszcze ? 
Mój, odpukać, od kiedy go kupiłem dwa lata temu, gra bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, druga sztuka zepsuła się dokładnie tak samo, była w serwisie i znów to samo. Ogólnie serwis oceniam skrajnie źle - nie mają o niczym pojęcia moim zdaniem. Aktualnie go nie mam, jest w tophifi i nie ma żadnej informacji o przyczynach awarii. Na szczęście salon we Wro udostępnił mi wzmacniacz (bardzo dobry) zastępczy. Zaczynam jednak wątpić, że dowiem się kiedykolwiek co tam zaszło. Raczej nie musisz się martwić bo to pewnie kwestia jakiejś serii a nie przypadłość wszystkich sztuk. Chciałem napisać do Coplanda, ale nie mogę znaleźć nigdzie żadnego kontaktu...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się dowiedziałem (u nas w Poznaniu były dwa przypadki serwisowe Coplandów CSA-100), że trafiła się wadliwa partia lamp. Po wymianie lamp jest wszystko ok. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cisza w klubie, a szkoda bardzo zacna marka. Pochwalę się , rozpocząłem w tym roku przygodę z Coplandem CSA 28. A od niedawna jestem posiadaczem CSA 150. Pozdrawiam

Wojciech.

I tak naprawdę trudno ocenić jednoznacznie, który wzmacniacz jest zdecydowanie lepszy. Wszystko zależy od tego jaką sygnatura dźwięku komuś pasuje. CSA 28 dzielnie się broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz wyżej wymienionego CSA28 a także CSA29 przymierzałem się jakiś czas temu do współczesnych produktów, konkretnie CSA100 i bardzo ciekawe co piszesz. Myślałem że jakość na plus będzie wyrażna na korzyść nowych modeli. Dobrą robotę mogą też zrobić lampy w sekcji przedwzmacniacza jakie masz zainstalowane w starszym CSA28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, szeekin napisał:

Jako posiadacz wyżej wymienionego CSA28 a także CSA29 przymierzałem się jakiś czas temu do współczesnych produktów, konkretnie CSA100 i bardzo ciekawe co piszesz. Myślałem że jakość na plus będzie wyrażna na korzyść nowych modeli. Dobrą robotę mogą też zrobić lampy w sekcji przedwzmacniacza jakie masz zainstalowane w starszym CSA28.

CSA 150 oczywiście jest lepszy. Chodzi mi głównie o to, że pewne aspekty brzmienia mi osobiście podobają się bardziej w CSa 28. Np wokale. Przestrzenność dźwięku, smaczki ogólnie tzw holografia na korzyść CSA 150. Ale nie jest to różnica która jest warta pieniędzy, które trzeba wydać aby mieć 150. Jestem po wrażeniem starej konstrukcji, przy odpowiednim zestawieniu z głośnikami to może być to.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dłuższego czasu grają audio physic Yara 2 Superior. Na razie zostają. Może kiedyś spróbuje proac. Ale na razie muszę przystopować. Ostatnio było dużo zmian. Lumin T2 zastąpił lumina D2, CSA28 zastąpił exposure 2010s2. Od niedawna mam Coplanda 150. Trzeba zrobić wietrzenie magazynu. Exposure wystawiony do sprzedaży, potem chyba przyjdzie czas na CSA 28. Najchętniej jednak zostałbym z dwoma Coplandami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, predator 1967 napisał:

Najchętniej jednak zostałbym z dwoma Coplandami. 

Mam podobnie,równie ciężko pozbywać mi się sprzętu.Mam wielki sentyment do Coplanda ale jednego wkrótce będe musiał się pozbyć. Od niedawna zawitał u mnie Audia Flight i mam tych klocków troszeczkę za dużo (według małżonki 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, predator 1967 napisał:

CSA 28 dzielnie się broni.

bo to dobry wzmak był. Miałem kiedyś CSA-8 (bez lampy i miło wspominam, na CSA28 nie było mnie stać)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cieszmy się, że żony nie każą nam zwracać do sklepu świeżo kupionego sprzętu. Mój znajomy jest myśliwym, kupił sobie nowy sprzęt za kilkadziesiąt tysi, a żonie powiedział, że to używka za parę tysięcy. Żona porobiła zdjęcia, sprawdziła modele w sieci i poznała prawdziwą cenę. Oddał wszystko do sklepu bo inaczej rozwód….

A przy okazji, mam pytanie, gdzie mogę sprawdzić jaka jest wartość napięcia na lampie przedwzmacniacza w CSA150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ktoś może słuchał Copland csa70? Podobno gra "lampowo" i dynamicznie, z koleji Whathifi narzekało że brakuje mu werwy. W tym przedziale cenowym jest duży spory wybór, jak wypada na tle konkurencji? 

Edytowane przez JakZieloneToRoślina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, JakZieloneToRoślina napisał:

Cześć, ktoś może słuchał Copland csa70? Podobno gra "lampowo" i dynamicznie, z koleji Whathifi narzekało że brakuje mu werwy. W tym przedziale cenowym jest duży spory wybór, jak wypada na tle konkurencji? 

Jest barwa jest drive, ale te wyższe z lampą mają więcej kultury i sznytu, co nie przeszkadza w tym, że CSA-70 w swoim budżecie to świetny piecyk. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze srebrną 100 jest niedostępna.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2023 o 20:00, Manic69 napisał:

Mój znajomy jest myśliwym, kupił sobie nowy sprzęt za kilkadziesiąt tysi, a żonie powiedział, że to używka za parę tysięcy. Żona porobiła zdjęcia, sprawdziła modele w sieci i poznała prawdziwą cenę. Oddał wszystko do sklepu bo inaczej rozwód….

znamy takie historie dramatyczne, które kończą się różnie... 😜

 

W dniu 18.12.2023 o 20:00, Manic69 napisał:

A przy okazji, mam pytanie, gdzie mogę sprawdzić jaka jest wartość napięcia na lampie przedwzmacniacza w CSA150?

a dryndnij do naszego serwisu, może Ci powiedzą ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2023 o 11:19, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Z tego co ja się dowiedziałem (u nas w Poznaniu były dwa przypadki serwisowe Coplandów CSA-100), że trafiła się wadliwa partia lamp. Po wymianie lamp jest wszystko ok. 

to na pewno nie jest powód  bo ja miałem nabyte własnoręcznie lampy na wymianę i wzmacniacz je psuł. tak samo jak te z fabryki. rozmawiałem z ludźmi z innych krajów, też mieli takie problemy. serwis nie potrafił naprawić, nie udzielił żadnej informacji. do producenta nie ma kontaktu. całość to tzw. kpina. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2023 o 12:44, Manic69 napisał:

Co do tego, który model gra najlepiej to nie wydawałbym werdyktu, moim zdaniem zawsze liczy się cały system i jego synergia oraz nasze subiektywne preferencje 🙂 a w przypadku hybryd jest jeszcze spore pole manewru w postaci wymiany lampy na przedwzmacniaczu. Ja wymieniłem bazową Electro-Harmonix, która kosztuje ok. 80zł na Siemensa za 180€ i jest bajka 🙂

Fajnie, że wymieniono Ci wzmacniacz na nowy, oby tym razem wszystko było ok 👌

Tak z ciekawości, jaki sygnał preferujesz dostarczać do swojego wzmacniacza,  analogowy czy cyfrowy ? Pytam bo przetestowałem wejścia USB (kabel Fidata) i Coax (kabel Acoustic Zen) vs RCA i byłem bardzo zadowolony z DACa w moim Coplandzie, ale niedawno pożyczyłem od kolegi kable RCA Purist Audio Design Poseidon i to zagrało super więc je kupiłem i teraz rządzi RCA 🙂Oczywiście nadal uważam, że DAC w Coplandzie jest bardzo dobrze zintegrowany i daje świetne wyniki, zwłaszcza, że ten układ kosztuje zaledwie 69€ ! Ale jak słychać liczy się też praca inżynierów, a nie wyłącznie koszt poszczególnych elementów. Będę jeszcze testował inne kable USB i Coax, może uda się zbliżyć do wyniku z RCA.

 

 

Jak wymieniałem lampę, to podstawka novol była luźna? Ja zmieniłem lampę na gold pin i po wyjęciu starej electro harmonix podstawka , jej górna część,była luźna?  Czy tak ma być? Mam wątpliwości. Może u mnie ten novol podstawka lampy, jest uszkodzony?  Stara lampa w 150 wyszła z dużym oporem. Jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.