Jump to content
IGNORED

Gramofon YAMAHA TT-300

andrzej_daniel_s

Recommended Posts

Udało mi się kupić po okazyjnej (tak myślę) cenie Yamahe tt-300 (170 PLN), czytałem wątki dotyczące gramofonów ale nigdzie nie natrafiłem na ocenę adapterów tej firmy. Możecie mnie oświecić czy za tą cenę warto było (gramofonik był kompletny), ma jakąś igłę, napęd paskowy, alu talerz anty skaning i jeszcze jakieś podziałki na ramieniu (do cego te podziałki to nie wiem). Dopiero zaczynam się bawić winylami. Mam jeszcze jedno pytanko, do czego służa przyciski CUT , FFD i CUE ? Dodam że mam do tego wzmacniacz SANSUI AU-D22, jest tam wejście PHONO i są dwa przyciski MM i MC (z tego co się zorientowałem to chodzi o wkładkę i teraz mam dylemat bo......nie wiem jaką mam wkładkę :-) Na czym radzicie słuchać MM czy MC ? I w ogóle czy warto było toto kupić

Pozdrawiam i sorki jeśli moje pytania są lamerskie

Witam - użyj wyszukiwarki w celu uzyskania dokładniejszych informacji:

Podejrzewam że masz wkładkę MM i w tej konfiguracji innych bym nie używał. Polecam Ortofona - bardzo popularne wkładki www.ortofon.info, co do tej podziałki którą masz i antyskatingu to na stronach www.rcm.com.pl w dziale Hobby znajdziesz wskazówki nt. ustawiania wkładki. Co do przycisków - pewnie to jakieś funkcyjne są - poszukaj instrukcji w necie.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.