Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do 4000zł


KoRnik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się męczę już jakiś czas. Nie kupowałem płyt analogowych, bo przecież nie mam gramofonu. Gramofonu nie kupiłem, bo przecież nie mam płyt... I tak w koło Macieju;-) Dziś podjąłem decyzję - ja chcę gramofon! Tylko jaki? I tu liczę na Was, bo sam nie bardzo się znam. Chciałbym na wszystko, czyli: gramofon, wkładkę i przedwzmacniacz wydać nie więcej, niż 4000zł. Pytam z góry o taki zestaw, bo zapewne najważniejsze jest tu dopasowanie wszystkich tych elementów: wkładki do ramienia, preampu do wkładki itd. Chciałbym uzyskać szybki, muzykalny i po prostu analogowy dźwięk. Co proponujecie? Wrzucajcie co tylko Wam przychodzi do głowy, będę szalał;-) Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć KoRnikowo!

Przesłuchałem w ostatnim czasie siedem gramofonów poniżej 4000 zł. Najlepszy wybór, to Clearaudio Emotion (w cenie wkładka Aurum Classic Wood) i polski preamp LAR MMP-02. Razem to paręz złotych ponad 4000, ale nic lepszego w tej cenie nie słyszałem. To jest jednak wkładka MM- znakomita, ale moźna MC. Wtedy - Pro-Ject 1Xpression i jakiś Ortofon - do tego preamp LAR MCP-02. Starczy wtedy na jakiś kabelek, np XLO (specjalnie do gramofonów).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Cześć KoRnik, ale Cię wzięło, najpierw wzmak na triodach teraz gramofon, za chwilę przyjdzie czas na tuby :))).

4kzł to taka nieszczęśliwa kwota albo za dużo albo za mało. Na prosty sprzęt z niezłą wkładką i phono wystarczy ale za 2200h zacznie boleć i nie przestanie. Jeżeli odważysz się na kupno w ciemno to szukaj linna ne Ebayu a jeżeli nie to może http://www.audiofast.pl/main.asp?idm=8&ids=61 ale to tylko stolik z ramieniem, wkładka i phono dodatkowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuj w to tyle kasy - chyba że jestes snobem i chcesz miec jakiś bajerancki gramofon;) Weź ProJecta Xpresion (albo 6.9 - tego słyszałem ale są bardzo podobne - karbonowe ramię). Preamp też ProJect lub Ri Audio (słyszałem z RiAudio - modelu nie pamiętam - w ofercie były chyba tylko dwa). Jezeli cos zostanie na wiecej niż Grado to szukaj lepszej wkładki (tu nie doradze wg mnie Grado jest ok.) Kiedys była jeszcze AuRa 6 (AuRa 7 jest nieszczęśliwa z tym ramieniem tangencjalnym, a 6 miała ramię normalne) - teraz chyba tylko z drugiej ręki ale powinna być tańsza od ProJecta 6.9.

 

Kornik - a masz jakies płyty LP?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu tego PJ 6.9 kupiłem swojego Kenwooda (bezpośrednie porównanie 6.9 z CD Linn Genki, ale mogło być tendencyjne:). Potem słuchałem też Perspective i wydaje mi się że stosunek "korby do torby" 6.9 ma lepszy, gorzej z wyglądem. Jak dopuszczasz druga rękę to warto wykorzystać nadarzające się (tak jak wszędzie;) okazje.

Pozdrowienia, Pomyślnych łowów i Wesołych Świąt!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kornik, moją opinię nt. Perspective możesz znaleźć w Magazynie. Do tego tańszy wzmacniacz od Kuleszy za 500 złotych, plus wkładka za plus minus 1000 i mieszcząc się w cenie masz porządny kawałek sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, Magazyn już przeczytałem;-) Perspective'a również biorę pod uwagę, ale z tego co pamiętam, napisałeś że wygładza on krawędzie dźwięków i że jego muzykalność została osiągnięta kosztem przejrzystości. Obawiam się, że to się moim kolumnom nie spodoba. Potrzebuję raczej szybkiego i przejrzystego źródełka, najlepiej z mocnym basem. Jeżeli znasz coś podobnego, pisz co Ci tylko przyjdzie do głowy. Z przyjemnością pobiegam sobie po necie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć KoRnik :)

Podążamy podobnym tropem :)

Po moich poszukiwaniach zostało dwóch faworytów:

 

Clearaudio Emotion w komplecie z ramieniem Satisfy i wkładką MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz Nottingham Analoque Horizon z ramieniem Rega 250, bez wkładki (ta opcja bardziej mnie przekonuje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wspomniany ProJect 6,9 jako wyjście bardziej budżetowe.

 

Jednak odłożyłem zakupy na bliżej nieokreśloną przyszłość, a już na pewno nie w tym tygodniu ;)

 

PS. Wiesz, nie wypada, żebyś jako recenzent nie miał źródła analogowego ;))) Wkładka jozwy to już nawet na okładce była ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, żeby wystawiać jakieś opinie będę musiał najpierw poznać ten gramofon i kupić więcej płytek. Już prawie zdecydowałem się na tego Emotiona, ładna maszynka. Czy słuchałeś go z wkładką Aurum Classic Wood?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to nie słuchałem jeszcze tych gramofonów... Słuchałem droższych modeli Clearaudio, ale raczej w sposób przypadkowy. Na razie poznawałem klimat "estetyczny" TT, a poznanie charakterów pozostawiłem na później. Do Łodzi (Nottinham Analoque) wybiorę się może pod koniec miesiąca, albo w pierwszej połowie maja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric-Dzisiaj nie można ganić,trzeba wszystko chwalić.Numark-cóż wspaniałe brzmienie do trancu,techno,house,treshu,jednym słowem clubbing czyli styl i moda.Niezbędny jest do kompletu sprzęt do robienia dymu i troszeczkę świateł strobo.Nooo jest bardzo wytrzymały,możesz skakać,tupać,kręcić talerzem-wytrzymuje wszystko.Plusem są również tansze wkładki i igły niż do gramofonów audiofilskich.

Ps.Każda potwora znajdzie amatora

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Frank

zacznijmy od tego ze numark jest gramofonem profesjonalnym, nastepna sprawa "cóż wspaniałe brzmienie do trancu,techno,house,treshu" wydaje mi sie z brzminie w duzej mierze zalezy od wkladki i nie mam zadnych ograniczen co do gatunkow moga to byc rozne wedle zapotrzebowania sluchacza, to fakt ze jest to gramofon wytrzynowy ale mi wlasnie sie takie podobaja a nie jakies audiofilskie czule na pierniecie;))) Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wytrzymałość jak najbardziej jest cechą pożądaną. Mnie jednak chodzi o to że Numarka czy Relopa mozna kupić za jakieś 700-800zł. + np. wkładką Audiotechnica za 120zł. Za tę cenę widziałem już gramofony American-coś tam na Allegro z napędem bezpośrednim (zwykle poniżej tysiąca są z napędem paskowym).

 

W gramofonie do słuchania muzyki ważne jednak sa takie parametry jak niska nierównomiernosć obrotów i jak najmniejsze drżenie i kołysanie dźwięku (zalezne od precyzji wykonania talerza i zachowania kątów). W wiekszości gramofonów profesjonalnych - tych tańszych - takich parametrów nie widziałem. A tam gdzie sa zamieszczane sa na podobnym poziomie jak dla ProJect Debut.

 

W czym więc tkwią różnice?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Qubric

"Mnie jednak chodzi o to że Numarka czy Relopa mozna kupić za jakieś 700-800zł" bzdury sa to napewno jedne ze slabszych modeli w takiej cenie i niewiem jakie masz na mysli tutaj modele ale smialo ci je odradzam szczegolnie z napedem paskowym a szczegolnie marki Reloop. powiem ci tak ze gramofon do 2000zł mozesz sobie darowac ja ci pisze o modelu Numark TTx1 (dodatkowo ma wyjscie cyfrowe) poszukaj sobie go w sieci. "widziałem już gramofony American" sa to American Dj ale pamietaj tylko i wylacznie z napedem bezposrednim tzw. direct drive.

 

Poszukaj w siecie info jak bedziesz mial problem to ci napisze ale moge cie zapewnic ze parametry Numark'a TTx1 sa swietne. Nie ma gramofonow profesjonalnych i tanszych albo sa pro albo budget.

 

"W czym więc tkwią różnice?" przede wszystkim w wykonaniu gramofony typowo audiofilskie sa bardzo delikatne zas te drugie do zadan extremalnych a dzwiek i tak w duzej mieze jest zalezny od wkladki. bo jesli chodzi o nierównomiernosć obrotów jak i wibracje to jest to sprowadzane do minimum. dodatkowo przy zakupie Numarka TTx1 masz dodatkowo dwa ramiona proste i "S". znieksztalcenia sa rzedu 0.03% wiecej mozesz sobie poczytac na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - masz rację, że ceny w wiekszości to powyżej 2000zł. I znalazłem też takiego Numarka - TT200

Ja jednak miałem na mysli cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiekszosc tych tanich wygląda praktycznie tak samo, do tego jeszcze jakieś Omnitronic czy Sherwood w cenie nieco powyżej 1000zł. (ilosc ramion wydaje się atrakcyjna:)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.