Skocz do zawartości
IGNORED

Buczenie z gramofonu?


H.o.m.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, ale nie znalazłem w archiwum odpowiedzi.

Opisze pokrótce sprzęt - wzmak Unitra WS 304 S , gramofon NuMark TT 1510. Poniewaz tem gramofon miał oryginalny kabel podłaczeniowy 2*czincz z jednej i drugiej strony, więc musiałem zrobić nowy - 2*czincz z jednej strony, z drugiej Din ("piątka"). Wszystko fajnie, uziemienie między gramofonem a wzmakiem tez jest...ale buczy mi to wszystko. I to dosc dotkliwie:(

Kabel ma dosc duzy ekran, sa 2 odzdzielnie ekranowane zyly. Wiec to raczej nie od tego. Dodam, ze w innych wejsciach (nie gramofonowych, ale uniwersalnym) jak podlacze gramofon to tez buczy, ale inny sprzet, np. CD nie buczy. Co mam zrobic?

Pozdrawiam i czekam na konkretne odp.

Hom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc kabla ma w tym przypadku kapitalne znaczenie. I jeszcze nie rozumiem jednego Twojego stwierdzenia: "uziemienie miedzy gramofonem, a wzmacniaczem jest". Czyzbys polaczyl obudowy gramofonu i wzmacniacza???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon normalnie podpina sie do miksera dodatkowo jednym kablem zeby go uziemic (czy raczej umasic, roznie to sie okresla), no i to zrobilem. Zreszta bez tego buczenie jest wieksze, duzo wieksze. W sumie zauwazylem takze, ze ruszanie kablem takze zmienia natezenie buczenia, dotykanie reka obudowy tez. Jezeli kabel to za czym sie ewentualnie rozgladac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe prowadzenie masy. Nie wiem na czym rzecz polega ale zamieniałem kiedys wyjście z gramofonu na CINC i było to samo. Wreszcie jakos udało mi sie to zlikwidowac ale nie wiem jak. Normalnie ramię powinno byc ekranowane razem z pbudową - do uziemienia. Natomiast kable z ramienia bezpośrednio do gniazda CINC i do wzmacniacza. Nie wiem jaki jest układ w gnieżdzie DIN. ale coś tu musi byc nie tak w tym kablu połączone.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem dzisiaj ze po dotknieciu naraz ramienia w gramofonie i obudowy wzmacniacza buczenie sie zmniejsza. Rozebralismy wiec z ojcem gramofon i co sie okazalo? Ramie nie bylo podlaczone do uziemienia. Wiec polaczylismy to ladnie miedzianym kabelkiem (ok.3mm sredn). No i buczenie sie znacznie zmniejszylo. Jeszcze tylko zrobimy porzadne uziemienie (w moim pokoju nie ma gniazdek z "bolcem..", trzeba poprowadzic kable z kuchni, hehe). Ale dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

Hom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i coś mi nie pasuje. DIN piątka - masa to ten środkowy bolec. Zgadza się? I masa powinna być doprowadzona do tego bolca z gramofonu. Jest czy nie?

 

Unitra 304S. Ma znak jakości? Moja miała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.