Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - co zrobić aby dobrze zagrało?


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

dzięki jeszcze raz za rady

 

dzięki temu i szperaniu w necie zdecydowałem się na przedwzmacniacz ProJect'a. Pozostaje tylko jeszcze pytanie czy nowy czy ten z allegro. Mam więc pytanie do jakiej ceny opłaca się licytować biorąc pod uwagę że jest to sprzęt używany (2-letni, 100h użytkowania - wiem od sprzedawcy) i że przesyłka będzie kosztowała dodatkowo ok 10pln. Czyli w sumie nie mniej niż 270 pln jeśli nikt poza mną nie podbije.

Acha no i wg strony dystrybutora nowy powienien kosztować 360pln (tylko nie wiem czy netto czy brutto bo nie napisali).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest wzmacniacz tranzystorowy więc nie wiem co tam moze mu sie stac po 2 latach. Wydaje mi sie że nic. A stówka taniej to juz jest oszczędnośc na nowego Ortofona OMB5 :)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik (od wielu lat) gramofonu i "starej" płyty pozwolę sobie nawpis- zresztą kolejny w tej sprawie.

Według mojego doświadczenia kolejność jest taka: kolumny, wzmacniacz, przedwzmaniacz gramofonowy, gramofon, a na końcu wkładka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fięc.... dostałam dzisiaj gramofon unitra 'bernard' gs 434. cała ucieszona pojechałam do kusyna zeby pozyczyc jakiegos winyla i spróbowac puscic. wróciłam do domciu włączam płytke... a to tak zapierdziela..... okazało sie ze chypa podobno jakas lampka z dwóch sie psujneła, i teraz leci ok. 2 razy szybciej......:/ nie wiem co z tym zrobić..... mozecie pomóc i wytłumaczyć co dokładnie sie walneło????????????????? za tydzień mam impre no i gramofon jest mi trosh potrzebny......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

opierając się na radach (glownie Qubric'a ale i Zegramistrza) kupiłem sobie polecany przedwzmacniacz ProJecta Phono Box.

 

teraz chciałbym go czymś podłączyć do wzmacniacza. Znowy najchętniej zasięgnąłbym waszej wiedzy czy kupować kabel najtańszy (do kilkadziesięciu pln) czy droższy (powyżej kilkudziesięciu do 150 pln).

 

zaznaczam że nie chce wywołać WWIII na temat tego czy jest jakakolwiek różnica :)

 

Ps. jesli kupie to raczej na allegro bo chciałbym jaknajtaniej.

ps2. lamerskie pytanie - jaka jest róznica pomiedzy kablem który ma koncowkę CINCH a RCA i który powiniem zastosować pomiedzy preampem a wzmacniaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

chodziło mi o rca i czincz. tak myślałem że to to samo ale ponieważ raz pisze się RCA a raz CINCH to miałem mętlik w głowie.

 

w każdym razie dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze interkonekty jakie znam to estradowe np. Monacor GAC202

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za ok. 40-50zł. w długim odcinku (ma taki troche gitarowy charakter brzmienia). Z jednego kawałka można na siłe zrobić dwa - wtyczki pro (zwykłe złocone) są tanie cena to ok. 2-3zł. w jakimkolwiek sklepie ale chyba też można zamówić w Monacorze - przynajmniej powinny być dobrej jakości.

 

A z kabli wyglądających na audiofilskie to Dexon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za ok. 60zł. (można go też kupić w kawałkach i zlutować wtedy będzie taniej). Oczywiście na tej zasadzie mozna zrobic tanie konekty na kablach Gotham GAC4-1, Tasker C-128, C-195, C-228 albo Cordial.

 

Potem są już gotowe z MM np. Vivanco 60-100zł. albo Profigold (na Allegro do 200zł. za topowy Profigold PGA3000).

 

W cenie do 100zł. można mieć dość dobry kabel ale pod warunkiem że się go samemu zlutuje i tanio kupi odpowiednie wtyczki. Ciekawy jest np. KHS131S Intertechniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jest kabel niezbalansowany (jedna żyła w ekranie) srebrzony i wymaga wtyczek które się samo-zaciskają na ekranie np. CC-009 z TME

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Myślę że podobny byłby koszt zrobienia kabla z Audioquest Copperhead - choć moim zdaniem nie jest on wart nawet tej ceny.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym "wycieczkę" do sklepu z instrumentami muzycznymi i zakup kabla za 5zł/m stosowanego do podłączania gitar i mikrofonów. Kolega zakupił dla zabawy, polutował i dał do odsłuchu. Brzmi podobnie jak first vdh, lecz jest troszkę ciemniejszy i jeszcze cieplejszy. A cena? Smiech. Kabelek nazywa się: bespeco low impedence microfone cable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tego typu kablach wspomniałem. Z tym ze do gitar zazwyczaj sa kable "instrumentalne" - jedna zyła w ekranie to np. Tasker C-195 lub C-209, Klotz Instrumental Cable (ceny od 4-9zł./m.), czy KHS131S (cena ok. 37zł./m.) I one wymagają specyficznych wtyczek samo zaciskających na ekranie żeby jak najmniej naruszać oplot bo ekran przewodzi też sygnał.

A kable mikrofonowe to zwykle dwie (lub wiecej) żył otoczonych ekranem. W tych ekran lutuje się tylko na jednym końcu żeby ekranował magnetycznie, a sygnał jest przewodzony przez obie żyły. Takie kable to własnie Monacor GAC202 (gotowy lub z odcinka), Gotham GAC2-1 lub 4-1, mikrofonowe Cordial, Tasker, Klotz - rózne typy w cenach od 3-8zł./m. A wtyczki do tego - jak kto lubi - byle weszły na kabel. Mogą być zwykłe złocone metalowe z takimi odgietkami ze sprężynek. Ich cena to zwykle 2-3zł./szt. Ale mozna poszukac solidniejszych za 4-4,5zł. (też są w Dexonie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ekipa - właśnie wóciłem z krótkich wojaży. Posłuchałem sobie np. Minima Audio w Bydgoszczu i nie posłuchałem sobie ich z fajnego stareńkiego Duala który stał obok niesprawny.

Co do kabli to w przypadku gramofonu coś w tym jest, że te nie koniecznie bardzo firmowe dają dobre efekty - w moim jest kabelek integralny (fakt, że zdecydowanie grubszy niż te dołączane standartowo do taniej japońszczyzny) i gra to bardzo fajnie. Nie oznacza to oczywiście, że lepiej się nie da - ale i tak ograniczenie będzie stanowiło okablowanie wewnętrzne w gramofonie.

Mam oczywiście swoje preferencje co do interkonektów, ale dotyczy to podłączenia CD (lub między phonstage i amp), gdzie sygnał różni się poziomem napięcia od tego między gramofonem i phonostage. Gdzieś czytałem na temat kabli specjalnie dedykowanych do podłączeń gramofonowych, ale to były jakieś drogie zabawki.

W każdym razie od czegoś trzeba zacząć i w zalezności od tego jak zagra - kombinować dalej jak denerwuje, albo kupić sobie płyty i słuchać jeżeli nie denerwuje. W drugim przypadku często zdarza się, że po jakimś czasie zaczyna jednak denerwować (vide popularność forum;))) - w każdym razie życzę wookashowi miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam analogowców czynnych oraz kandydatów

 

Pierwsze co zrobiłem z moim Adamem to wyp... fabryczny kabel i w jego miejsce dałem właśnie mikrofonowy Klotz i to zarówno między gramofonem i pre. jak i między pre. oraz wzmacniaczem. Wszędzie tylko lutowanie, wtyki tylko na wejściu do wzm. Ekran na kablu lutowany tylko od strony pre. NIe jestem elektronikiem więc stosowałem się do rad fachowca. Zresztą kabel też dostałem od niego ( za dobre słowo).Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo,

 

rozpisujecie sie tutaj o gramofonach, to moze ktos zorientowany bedzie w sprawie nastepujacej, mianowicie jakie sa roznice pomiedzy systemem (lacznie z igla) audiotechnica 3600 a ortofon omb5? ktory lepiej gra, jak w ogóle one grają... PILNE ;-)

 

z góry dzięki.

M!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotechniki nie słuchałem, to tez nie mam prawa się wypowiadać.

Otofony miałem i to z róznych grup cenowych. OM5 jest drugi od dołu. Jest to wkładka, która wpasowuje się do popularnych gramofonów przyłączanych do amplitunerów itp. Niczym nie frapuje, nie wyróżnia się. Gra. Przestrzeń na poziomie cd. za 1000zł, góra przyjemna, nie męcząca, niezbyt szczegółowa, wokale idą nie najgorzej, brakuje w niej wybrzmień i pogłosów (jakie mają droższe om). Najsłabszą jej stroną jest bas. Odchudzony bez mięsa i ciała. Daje to jednak poczucie szybkości i kontroli. Na "pełnozakresowych" kolumnach z dobrym preampem gramofonowym i z dobrym wzmacniaczem słychać, że bas wogle nie schoddzi nisko, a średni bas jest wycofany. Wtedy to tylko można użyć regulacji barwy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zebralo sie tu tak zacne grono "analogowcow" skorzystam z okazji i zapytam:

-czy ktos mial styczność z patefonem Pioneer PL10 lub 12?

-jak ten sprzęt sie sprawuje

-czy są dostepne części do takiego sprzętu np pasek napędu (i ile taki kosztuje, gdzie mozna dostać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.