Skocz do zawartości
IGNORED

Jak gramofon, głównie ostra muza


snowmean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy zachorowalem na gramofon. Czesto mam u siebie jakies winyle, ale nigdy nie mialem je odsluchac.

Muza glownie metalowa, death, progressive, takze rock, darkwave

Zastanawiam sie nad urzadzeniem odpowiednim do tego typu muzy

Moze byc uzywane, z tego co wyczytalem chwali sie starocie z lat 70-80, Thorensy ale ni w zab nie potrafie sie zdecydowac na konkretny model

W sumie nie wiem czy rodzaj muzy ma w ogole znaczenie w przypadku doboru urzadzenia, tak czy inaczej zalezy mi na dobrej jakosc dzwieku, jestem wymagajacy, ale w granicach rozsadku. Cena powiedzmy z maksimum oscylujacym w granicach 600-700zł

 

Co byscie zaproponowali szanowni eksperci

 

Dzieki

 

Winylowy LAMER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jck - direct drive jest dobry tylko wtedy, kiedy jest bardzo dobry. Kiedy opanowano jako tako technologię dd, zaczęto montować to w najtańszym szajsie, w plastikowych gównach przy których nawet Technics 1210 to niezła maszynka. Tymczasem dobre dd to nieliczne wysokiej klasy japończyki, z których wiele nie trafiło nawet do Europy, bo były za drogie. Z tego co można jeszcze dostać, to dobre są takie wielkie Denony, Technics 150/1500 (nie 1200!), jakieś JVC, ew. wysokie modele Micro Seiki, coś tej klasy. Natomiast to co można dostać zwykle na szrotach to plastikowe zabawki. W porównaniu z tym nawet Unitra belt drive to postęp. Poza tym te plastiki to zwykle jakaś scalona elektronika jednorazowego użytku - padnie układ i cześć - zakup do śmieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozwa maryn

nie wiem o jakim szajsie mowisz dla mnie gramofony ponizej 2000 zł sie nie licza poprostu zbyteczny zakup, ale nadal uwazam ze z besposrednim dostepem sa lepsze od paskow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak jak powiedziałem - jeśli dobry, nie ma przeciwwskazań. Wydaje mi się tylko, że łatwiej znaleźć obecnie z drugiej ręki dobry napęd paskowy niż dobry DD. I w tym klopot. Można jeszcze kombinować Garrardem 401, ale zdaje się że pytający nie mial na mysli tej klasy cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nawiasem mówiąc, w tej chwili na niemieckim ebay jest parę niezłych Denonów DD, ale trzeba by zapłacić paręset - kilkaset Euro. Natomiast maszyny owszem, w deseczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jck

Według Ciebie lepsze są gramofony z napedem bezpośrednim?

No patrzcie... To takie np. Transrotory, Clearaudio, Acoustic Solid, ..., to jakieś paskowe "szajsy", tak??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.