Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie techno?


tekno

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich. Już widze Wasze miny widząc ten tytół :) hehe...pewno jesteście zbulwersowani jak techno moiżna nazywać audiofilskim,no ale to też muzyka.

W końcu nie wszyscy muszą słuchać jezz'u nie? Niewiem może dlatego,że jestem jeszcze młody to mnie kręcą takie klimaty. Gdy słucham techno,to czuje,że żyje :)

Dobra koniec pieprzenia.

O co mu chodzi sie zastanawiacie:) ano o to czy są może jakieś płytki techno,które można by nazwać "audiofilskimi"? :) chodzi mi o jak najleprzą jakość, i nie tylko. Również o różnorodność dźwięków, a nie tylko um cyk um cyk bo tego też nie lubie :/

Kurcze no niewiem jak to napisać :( po prostu chciałbym usłyszeć coś co zrobiłoby na mnie wrażenie! o może tak:)

Mam nadzieje,że są na tym forum osoby, które słuchają czasami techno i jej pochodnych:),bo interesują mnie również inne gatunki muzyki elektronichnej.

Koniec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeju ależ sie stało :/ normalnie przez moją "pomyłke" zostanie wykasowana strona audio.lukar.net :/ troche luzu ludzie.

A poza tym z doświadczenia wiem że na muzyke wchodzi znacznie mniej osób. Zanim ktoś by mi odpisał to minęły by wieki ;)

Zresztą wcale się nie nastawiałem na to,że ktokolwiek mi napisze.Ale jak zwykle nie obyło sie bez złośliwych uwag.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekno: ok, niech Ci bedzie: Amon Tobin, Red Snapper, Frederic Galliano - mozna powiedziec ze ambitna elektronika. Hive'a pewnie znasz ale to juz drum'n'bass. Chodzilo Ci pewnie o ambitne "umcy umcy"? ;) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma racje - jako, że po zalogowaniu można wybrać sobie fora które chcemy przeglądać. Ja ustawiłem sobie tak, że wszystkie tematy z 'stereo', 'dyi', 'muzyka', 'bocznica' widzę na jednej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiem, że to powinno być w dziale muzyka ale po prostu się zapędziłem :/ ale zamiast pisać jakieś krytyczne komentarze to można po prostu normalnie napisać,że takie tematy zakłada sie w dziale muzyka i to wsio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam slucham najczesciej tego typu muzyku. I smutne jest to ze szeroko pojeta elektronika kojarzy sie z viva, pseudo-trance'em i pseudo-techno czyli niemieckim disco-polo. Polecam zapoznac sie z:

Sasha - Airdrawndagger (moj ulubiony album)

dZihan & Kamien - Freaks & Icons (szczegolnie polecam forumowiczom, poniewaz mieszaja takie style jak lounge, ambient i JAZZ ;)

chillout - Red Jerry - Chilled Out Euphoria

z d'n'b - LTJ Bukem - logical progression level 3 (athmospheric d'n'b)

elektronika - Autechre - Incunabula

ambient - Future Sound Of London - Lifeforms, Carbon Based Lifeforms - Hydrophonic Garden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zło się stało to ja polecam klasykę: album KLF - White Room. Dodatkowo polecam ścignąć mixy tego albumu (były na singlach). Album zrealizowany jest rewelacyjnie od strony brzmienia a puszczany kiedyś[1] często w radio mix 'what time is love' to mistrzostwo basu. Obowiązkowo także pierwszy album zespołu Dune (chyba 'million miles away from home') oraz singiel 'Snap - welcome to tomorrow'.

 

Nie zapomnij też o amigowej scenie techo. Muzyka wydawana kiedyś w modułach .xm jest ponadczasowa - jeśli masz kolegę który kiedyś miał amigę, to popytaj. Jakość muzyki tam zawartej jest perfekcyjna, zwłaszcza przy odtwarzaniu modplugiem. Są też w internecie dostępne archiwa tych modułów, ale już nie słucham techno więc nie pamiętam gdzie ;)

 

No i w winampie znajdź sobie internetowe stacje z goa, trance w 192kbit. Polecam też Groove Salad ale to ambient (naprawdę extra!):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jakość realizacji jest wspaniała pomimo 128kbit).

 

Ostatnio podobno wznowili Noc DJów w Radio dla Ciebie ale nie umiem jakoś trafić kiedy jest (zawsze było we wtorek albo piątek po północy) - wyszukaj perełki a potem do sklepu/do e-osiołka ;>

 

[1] początek lat 90tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatow GOA / Psychedelic polecam Labele (wytwornie):

TIP (The Infinity Project) ponadczasowe i ambitniejsze:), bogate dzwiekowo z uzyciem wysokiej jakosci sampli realizacje...

FLYING RHINO - tu znajdziesz BARDZO ciekawe produkcje Jemesa Monroe!

TWISTED - takze swietne jakosciowo nagrania choc czasem wyjątkowo "pojechane" :) - trzeba to lubic

DRAGONFLY RECORDS - klasyka gatunku - promuje bardzo znanych lecz czasem bardxzo komercyjnych wykonawcow, ktory zachlystnawszy sie slawa - klepią coraz to nowsze badziewie...

SPIRIT ZONE - trzymaja poziom ale tu zdarza sie troche smieciowatego transu z fatalnej jakosci samplami :

z izraelskich przypadl mi do gustu MDMA,

Samych wytworni jest mnostwo ALE problem w tym czy uda Ci sie cokolwiek kupic w krajowych sklepach?!

Swego czasu posiadalem blisko 200 wszelakich albumow w/w gatunkow - ALE W 98% W POSTACI MP3 - glownie syfiaste 128bitow. O kupieniu czegokolwiek "bardziej wyrafinowanego" na CD nie bylo mowy, choc czasami w MM mozna było celnąć perełki z NovaTekk czy Spirit Zone - jednak ceny to murowane 70zł za plytke!

 

Juz nie slucham takiej muzyki wiec nie wiem, czy sytuacja na naszym rynku cos sie poprawila? Jesli nawet to z pewnoscia cenowo taka oferta jest bardzo nieatrakcyjna - ale przynajmniej masz gwarancje ze plyty sa sprowadzane z zachodu i powinny byc nienajgorzej nagrane - choc to zalezy jak wspomnialem rowniez od wykonawcow...

 

powodzenia w poszukiwaniach :)

pozdro

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsm zaóważyłem,że masz troche podobny sprzęt do mojego hehe...

Też mam yamahe ax 496,cdx 396 i w sobote kupuje prawdopodobnie paradigmy 3v3,ale nad b&w 602 s3 też się zastanawiałem...

W sumie to słuchałem paradigmów z nadem,ale teraz biore yamahe ze sobą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ja lubię jegomościa pod tytułem Dimitri from Paris - takie tam miksy starego dobrego Disco.

Poza tym Kazik kiedyś śpiewał:...Bo tygiel kulturowy może być tylko zdrowy"

Przyznam jednak że po wymianie klocków bardziej skłaniam się ku żywym instrumentom, wręcz "akustycznym"

elektronika jakby mniej dociera......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem fajny trance - Sun Project album Macro? nie jestem pewien do końca nazwy albumu:( I jeszcze jeden bodajże Solaris Project. Na codzień słucham wszelkich odmiam Hardcore'u (Thunderdome, Rotterdam Terror Corps,....) POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG> słuchałem jbl lx 2003 z nadem i szczerze powiedziawszy nie zagrało to to zbyt potężnym basem (niemiłe rozczarowanie) już koda mi się bardziej podobała,nie mówiądz o podskawkowej Monitor audio.Może na jestem jakimś tam audiofilem,ale głuchy też nie jestem. A sprzętu już sporo słuchałem. Paradigmy zmiatają jbl z ziemi ;)RAF> ja też mam pare płytek rottrerdamu (polecam neopchyte "ten years of terror) [niewiem czy dobrze napisałem]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tematem:)

 

Czy słuchał ktoś paradigm m. 5v3? Bo ja słuchałem m3v3 i 7v3 i jestem cholernie ciekaw jak grają. Sprzedawca powiedział,że 5v3 grają prawie tak samo jak 7v3.

 

Mam pokój 12 m i się ciągle zastanawiam które wybrać,napewno wezmę paradigmy ale załeży mi na niskim basie a jak wiadomo 5v3 ma nikotonowca. I teraz mam dylemat czy wziąć jednak 3v3 czy jednak się skusić na 5v3.

W tym sprzedawca mi już nie pomoże bo wiadomo,że będzie chciał mi wcisnąć droższe.

Zastanawiam się czy 5v3 nie są za duże do 12 m2. No ale czytałem,że niektórzy do 12 m ładują podłogowce,także może by się skusić na te 5v3 :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

sprawdz nastepujacych wykonawcow:

Craig Richards, Gabriel Le Mar, Jon Marsh, Isole, T. Raumschmiere, Reinchard Voight, Alexander Kowalski, Mathias Schaffhäuser, Skalpel, Plasticman, Mathew Herbert, Sutekh (o wlasnie Sutekh to zabija;-), Atom Hearth, Swayzak, Christian Vogel (szczegolnie dwa ostatnie albumy Rescate i Dungeon Master), Hakan Lidbo, Dmx crew.... itd zapraaszam na email ;-)

 

moj sprzet jest analogowy lampowo gramofonowy ;-) i cedek tez czaasami gra, tranzystory niestety nienajlepiej nadaja sie do odtwarzania tak rozbudowanych konstrukcji muzycznych (ale sie ludzie zburza:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja poecam krążek DJ Quicksilvera - "Escape from paradise" a szczególnie kawałek "Planet Love". To co się dzieje na ty kawałku z głośnikami niskotonowymi to jest to. Mozna idealnie sprawdzić skok membrany ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do muzyki. Bardzo przypadł mi do gustu Astral Projection: Liwquid Sun czy Aurora Borealis lub Kabalah, SHIDAPU Vertigoa (remix). Ogólnie serie Goa Trance i Rave Mission :) Efekty w poszczególnych kawałkach poprostu mistrzostwo świata :D Oczywiście nie wszystkie ale jest ich sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekno to zycze udanego wyboru:) Tylko z kolumnami nie przesadz bo sam mam ok 12 m^2 i 602 sa troche za mocne.

 

a jesli chodzi o psy/goa trance to polecam Talamasca - Zodiac

Natomiast po tym jak uslyszalem set Kowalskiego z maydaya 2004, to poluje ja jego najnowsza plyte, bo wiekszosc kawalkow z tego setu jest wlasnie na tej plycie - |response|.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.