Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie materiały na własny kabel?


fv

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

O! A dotąd czytałeś? To miła wiadomość. A imienia użyłem oczywiście w przenośni, tj. nie w intencji uzyskania interwencji. Natomiast co do łapówek to nie oczekuj że uznam je za normalny element jakiejkolwiek gospodarki, może poza opisaną przez Lema nie pamiętam w czym, ale to dotyczyło pewnego tzw. postępowego kraju Afryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapówka nie jest niezbędnym elementem rozwoju. Ale na pewno w czasach "niezdominowanych przez biurokrację" (o ile takie kiedykolwiek były - może za faudalizmu?) także wystepowała. A nieuczciwe formy zdobywania pozycji rynkowej nie zależą ani od braku biurokracji ani formy gospodarki. Konkurencja może opłacać związki zawodowe lub organizacje przestępcze żeby się niszczyć na polu innym niż rynkowej konkurencji - przykłady także z USA ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z Taskera C-128 2*0,35mm OFC oraz z Taskera C-209 1*0,75mm OFC.

Koszt tych kabelków niemal symboliczny - wtyczki do C-209 są znacznie droższe (CC-008 z TME).

Jeśli chodzi o brzmienie to moim zdaniem Monacor GAC-202 i tak brzmi lepiej, za sprawą bardziej sprężystej, dźwięczniejszej i minimalnie lepiej wyeksponowanej średnicy. W tym zakresie ekspresja jest większą od Taskerów. Ale np. czasem z kablami o podobnych charakterze np. AudioStream AC50 może być już jasna średnica - zwłaszcza na dialogach przy odsłuchu z radia da się to zauważyć.

 

Taskery za to są jakby bardziej zrównoważone. C-128 w zasadzie nie różni się bardzo od takiego samego Cordiala mikrofonowego - może trochę brak dźwięczności i barwy niskiej średnicy, ale to naprawdę na granicy sugestii. C-209 z kolei ma niską średnicę lepiej wyeksponowaną, a przyciszoną wyższą. Wadą C-209 jest kiepski ekran - cienkie i niezbyt gęste druciki trudno mocować do wtyczki i obierać z izolacji. Lepiej chyba kupić droższego Taskera C-195.

 

Warto zainteresować się Gothamem GAC-2/1 lub GAC-4/1 ten drugi ma 4 żyły w ekranie i można poeksperymentować ze sposobami łączenia.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już robił interkonekt z kabla koncentrycznego np. o średnicy zew. 3mm w środku linka splecionego z 3 przewodów w warkocz i mógłby podzielić się doświadczeniem ?

 

Czy warto robić interkonekt na przewodach wielożyłowych w ekranie i jakie proporcje powinny być pomiędzy żyłą gorącą i powrotną (po równo ?) ?

 

Czy ktoś robił interkonekt na kablach mikrofonowych Bespeco ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat - kurna - kup sobie ten kabel za 2,5zł./m. i zrób i posłuchaj :) Co to za różnica jaką masz zewnętrzną grubość kabla? Gotham robi wszystkie kable mikrofonowe w dwóch wersjach. W wersji mini mają zyłę grubości 0,12mm i cieńszą izolację. Kabele mikrofonowe mają dwie żyły w ekranie - jedną lutujesz do bolca wtyczki drugą do kołnierza i ekran z jednej strony do wtyczki która będzie we wzmacniaczu. I cała filozofia.

Wczoraj juz komuś wyjaśniałem dokładnie jak sie robi interkonekt i z czego. Jak masz więcej żył to na powrotna możesz dać więcej przewodników - jakaś firma to stosuje i nawet "naukowo" uzasadnia - znajdziesz ją tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdarzylo sie popelnic dwa interkonekty w oparciu o kable mikrofonowe m. in. o kabel alpharda i kabel beniamin (zupelne no namy) przy czym ja zawsze dwa kabelki w przewodzie skrecam i lutuje do bolca zas ekran przylutowuje do obreczy wtyczki Dzwiek tak wykonanych interkonektow jest bez watpienia o wiele lepszy od hamskiego kabla typu cinch tzn. w nagraniach pojawia sie powietrze swoboda wysokie tony nabieraja barw analitycznosci takze bas poprawia sie w kwestii kontrolii i dynamiki W porownaniu takiego kabla np do mojego firmowego interkonektu Stright wire model Chorus to alphardowi a takze beniaminowi brakuje wiele w zakresie srednich tonow w stosunku do strighta tzn. srednie tony nie maja prawdziwego wypelnienia brakuje jakby nizszej srednicy glosy takze potrafia na tych kabelkach szelescic i syczec choc czasem mam wrazenie ze alphard szczegolnie na dobrze zrealizowanych plytkach ma ladniejsz wysokie tony mozna rzecz dzwieczniejsze niz stright Koszt wykonania takiego interkonektu jest smiesznie niski a poprawa brzmienia wyraznie slyszalna moge nawet zaryzykowac twierdzenia ze takie interkonekty DIY w oparciu o tanie kable mikrofonowe sa jakosciowo porownywalne z np Profigoldami jesli nie sa nawet lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank

Tak to zwykła cyfrówka 75 Ohm.

Ale powinienem był dodać, że koncentryk ten był z "najwyższej półki" kosztował aż 2,2 zł/mb, podczas gdy pozostałe oscylowały w okolicach złotówki :). Ma jakieś podwójne ekranowanie czy coś tak i grubszy drut w środku.

Chyba zawsze to lepiej niż jakieś kabelki telefoniczne czy skrętki komputerowe. Poza tym ekranowanie gotowe. Pewnie że to nic wielkiego, ale na pewno lepsze od najtańszych interkonektów i trochę satysfakcji, a może przede wszystkim.

Czy te mikrofonowe i gitarowe na pewno są z lepszej miedzi?

Mam zamiar iść dalej i użyć dobrego kabelka głośnikowego plus pewien dodatek, ale o tym może w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale skoro jesteśmy przy kablach to czy można zrobić kabel zasilający z kabelków głośnikowych, jeśli tak to z jakich najlepiej (przekrój, rodzaj) i czy nie uniesie się przy tym dym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna zrobic:) Napewno nie bedzie taki kabel spelnial zadnych norm! W przewodach zasilajacych izloacja jest wykonana z samogasnacego tworzywa, obowiazkowo podwojnie izolowana kazda zyla itd. Daj sobie z tym spokoj dla wlasnego bezpieczenstwa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrrrr!!! aż mi się włos na głowie zjeżył i prąd po mnie przeszedł ;-)

Czyli nawet do CD nic się nie znajdzie, szkoda, ale "ja wiedziałem, że tak będzie", miałem nadzieję, że coś dobrego dałoby się jednak zrobić domowym sposobem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Qubric

Chodziło mi o to czy ktoś kombinował ze splotami z kabla koncentrycznego (czy to ma sens), może podzieli się doświadczeniami (jakie sploty co dają, które lepsze, podeśle linki).

3mm podałemm po to żeby mi ktoś nie napisał że to nie wejdzie do standartowej wtyczki.

Ze splotami jest troche roboty i chciabym być pewny że moja robota jest celowa.

 

" Kabele mikrofonowe mają dwie żyły w ekranie - jedną lutujesz do bolca wtyczki drugą do kołnierza i ekran z jednej strony do wtyczki która będzie we wzmacniaczu."

 

Tego już nie musiałeś pisać bo o to nie pytałem (wiem), ale np. mógłbyś mi powiedzieć którą żyłę cynowaną czy nie cynowaną przylutować do bolca w Taskerze C-128 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat, nikt nie powiedział, że nie można zrobić, ale nie z głośnikowych - te są przygotowane na zupełnie inne warunki pracy! A z czego - poszukaj sobie na forum, co? ;-) Przy okazji zobaczysz kilka "interesujących" dyskusji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beat - W Taskerze C-128 do bolca przylutowałem żyłę cynowaną. Kiedys miałem takiego koncentrycznego Klotz-a ze środkową żyłą cynowaną i pamiętałem że grał dość jasno i z dużą dźwięcznością (nawet zbyt dużą). Liczyłem na to że w Taskerze uzyskam podobny efekt. Raczej się przeliczyłem. Kabel nie gra u mnie ani trochę dźwięcznie. Radziłbym więc lutować odwrotnie - cynowana żyłę do kołnierza - choc sam jeszcze tego nie próbowałem. Zastanawiam się też nad przylutowaniem ekranu z obu stron do kołnierza - na ekranowanie ma to niewielki wpływ (przynajmniej ja tego nie słyszałem na interkonektach z jedną żyłą) a może coś sie poprawi w wyniku zwiększenia przekroju żyły powrotnej (choc też nie wiem czy to nie za mało - do takich eksperymentów odpowiedni byłby 4-żyłowy Gotham GAC-4/1, który mozna lutoać jako asymetryczny lub symetryczny z żyłami przeciwległymi - jak w Zoller Mamba).

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kabele mikrofonowe mają dwie żyły w ekranie - jedną lutujesz do bolca wtyczki drugą do kołnierza i ekran z jednej strony do wtyczki która będzie we wzmacniaczu."

 

Z tego co czytałem, najczęściej ekran lutuje się od strony źródła.

 

"Zastanawiam się też nad przylutowaniem ekranu z obu stron do kołnierza..."

 

Ktoś kiedyś przestrzegał mnie przed robieniem w kablach pętli masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.