Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie materiały na własny kabel?


fv

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzono mi na pl.rec.audio samodzielne wykonanie interkonektu ze splotu miedzi i srebra. Splot ma być w warkoczyk przy czym srebra o wiele mniej niż miedzi. Potrzebuję zatem miedzianych i srebrnych nitek do kabli oraz osłonki na każdą z żył (termoutwardzalnej najlepiej ale doradźcie co lepiej). Gdzie takie materiały można kupić w Warszawie ?

 

Myślę że najlepszym pomysłem byłby zakup kabla miedzianego, rozdzielenie kazdej żyły na trzy części, dodanie do nich srebrnych kabelków i splecenie warkocza. Kabel ma mieć około 50cm.

 

A i jeszcze gdzie dostanę dobre, pozłacane czincze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupic profesjonalny kabel Monacor GAC202 lub Dexon za 50-60zł. Albo zrobic z kabla instrumentalnego lub mikrofonowego - Tasker, Gotham, Cordial, Klotz lub podobne do kupienia w TME lub w DEXONIE? - i na najtańszych wtyczkach?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric: Ale ja chcę się pobawić :) Kable i tak nie mają wpływu na dźwięk a taki w przeźroczystej otoczce będzie robił niezłe wrażenie wizualne. Jakby jeszcze otoczka po ciemku albo pod ultrafioletem świeciła to już wogóle magia :)))

 

Pojadę na odsłuch i zaszpanuję w sklepie mówiąc że dostałem w prezencie ale jest wart np. 5k PLN. Może jeszcze ktoś go ode mnie kupi i zamiast na Gale będę miał na Sundial Monitor ? Eh, marzenia :)) Dobrej nazwy mi trza.. hm.. Viper Diamond Monster.. (e, nie to karta graficzna)... Culpa de Magic (pulpa?) ... Elven Sting (banalne) ... yyy ..

Ronin de Niro (e, połapią się)... o MAM! 'Arwena di Maiolo'! To będzie hit ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - w przezroczystej? No to koncentryczny Tasker C-195 i wtyczki do niego srebrne C-008 z TME. Oj wyjdzie drogo ;) jakieś 28 zł. za wtyczki i jeszcze z 8zł. za kabel :))) No ale to i tak taniej niż KHS-131 S z Intertechniki - bardzo podobny ale srebrzony jakieś 40zł. z akabel i wtyczki C-009 z TME za 9zł./szt. albo z QBA za 16zł./szt. :)))

 

A jak ma być gruby to typowy DEXON 9zł. za kabel i po 4,5zł. za wtyczki. Ale przypuszczam że Gotham GAC-4/1 i tak moze zagrać lepiej ;)

 

A głosnikowy tak jak wyżej polecano - Lucent Technologies CAT5 lub CAT6.

 

Do szpanowania to jakieś głosnikowe Cordiale. zapakowane i koszulke osłonową monofil-schlauch z Intertechniki (QBA). Świetnie w tym także wygladaja sieciówki. Można zacząć od kabla do zasilania komputera zapakowanego w wąż ekranujący i jakąś duuuużą wtyczkę (jak mała to nalezy czymś ją owinąć ;)

 

Audiofile padaja z zachwytu ;) Ale o domowym wyplataniu kabli to jeszcze nie słyszałem. Widac to jakaś nowa moda w wyręczaniu fabryki :)))

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten.. ja nie mam klocków z możliwością wymiany kabli :) Widać 24 lata temu nikomu jakoś stereo ani basu nie brakowało ;P

Dziękuję za nazwy ładnych interkonektów i głośnikowych, przydadzą się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robił ktoś może głośnikowe a jeżeli tak to z czego i co używał za izolacje - a tak wogóle to może by tak stworzyć jakiś forumowy budżetowy kabel głośnikowy coś w stylu forumowa sieciówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, szkoda kasy i czasu na takie popierdółki. Za 150 PLN można kupić całkiem przyzwoity interkonekt (Reson), tutaj narobisz się, pewne koszty poniesiesz a i tak będzie lipa. Jak ma tylko ładnie wyglądać to najlepiej od razu iść na Wolumen albo podobne miejsce, tam mają cała masę różnych zbajerzonych w kosmos i nic nie wartych zabawek, można tam sobie wybierać do koloru...

 

Kabelki wbrew pozorom to bardzo poważna sprawa i jak ktoś chce je płodzić ze skrętki komputerowej tudzież miedzi z kabla telefonicznego to raczej nic z tego dobrego nie wyniknie. Liczy się czystość materiału, miedzi albo srebra (jaki masz sprzęt? bo jeśli budżetowy to srebro odradzam) to co siedzi w kompach jest tak marnej jakości że szkoda gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZ chciał po prostu napisać, że jak coś jest za tanie, to nie jest audiofilskie i grać nie może. Szkoda tylko, że te Twoje magiczne kabelki za pare stówek są robione z materiałow za kilka złoty.

 

fv nie przejmuj się, tylko rób, najwyżej stracisz 150zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>BZ

 

Za 30zł zrobię interkonekt lepszy od Resona (tylko z tymi samymi wtyczkami ,bo cena jest nie do pobicia!).

Reson jest bardzo fajny jak za ta cenę,jak na sklepowy kabel,ale nie jest problemem przeskoczyć ten poziom,tylko trzeba wiedzieć jak.Trudniej już przeskoczyc poziom kabelków po 700-1000zł i tu już trzeba troszkę więcej wydać na materiały ,ale też nie więcej niż jakieś 200-250zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bartek

Wszystko to pewnie prawda, tylko nie wspominasz ile Cię to przedtem czasu i prób kosztowało. Po prostu w tym siedzisz, a to już nie jest zwykła amatorszczyzna.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi...czasu i prób i jeszcze mozna dodać pieniędzy.

Dużo ludzi czeka na gotowy przepis,recepturę ale gdzie cała frajda z zabawy w DIY??

A przecież można wrzucić w Google jakiś kilka haseł i wyskakuje 200-300 stron z próbami zrobienia interkonektu czy kabli głosnikowych DIY.Wybrać sobie kilka i popróbować.Zresztą to co dla jednego może być super dla innego średnie lub nijakie.

Dodam jeszcze ,że w tych mniej ambitnych konstrukcjach (nie aspirujących do poziomu kupnych kabli za 2,3 czy 5 tys) czystość przewodnika jest najmniej ważna.O wiele ważniejsza jest budowa (geometria) kabelka.

 

Jak ktoś chce się pobawić to to polecam na przykład spróbować geometrię ala XLO (poszukać zdjęć w internecie).

Jako przewodnik użyć drucików solid core w izolacji wyciągniętych z kabla telefonicznego po 80gr za metr.

Nawijać na rurkę około 4-5mm grubości z przyzwoitego materiału,czyli przynajmniej PE.

Zapewniam że będzie lepiej od Resona...ale ile k.. i ch.. pójdzie zanim to zapleciemy,no i jeszcze żeby to chciało równo wyjść...kupa roboty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_: Nie przypominam sobie żebym mianował cie moim rzecznikiem prasowym, najwyraźniej znowu zaczynasz polowanie na czarownice, daj sobie spokój, mówimy o poważnych rzeczach. Jesteś głuchy że nie słyszysz róznicy na kablach to lepiej sie nie odzywaj bo wychodzisz na ignoranta.

 

Bartek: Tak, jest to możliwe, slyszałem niezłe samoróby których koszt wykonania nie przekraczał 50 zx, ale na pewno nie jest to możliwe w taki sposób jak kolega chce to zrobić, przy użyciu przypadkowych skrętek. Zrobienie dobrego kabla wymaga wiedzy, znam gościa który 5 lat bawi sie w to i jeszcze mówi że mało wie. Nie ma się co oszukiwać, to co zamierza spłodzić fv pachnie porażką w stylu projektów jednego z forumowiczów, nie powiem kogo ale zorientowani wiedzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek1 - dlaczego nie z CAT5? I rozumiem że takie kabelki trzeba najpierw wysupłać z tej szarej izolacji żeby nie robic takiego splotu jak pokazany na TNT-Audio?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZ to, że Ty nie potrafisz to nie znaczy, że ktoś nie potrafi.

 

Polecam połączenie skrętki ze srebrem, po jednej parze skrętka|srebro zwinięte ze sobą około 5 obrotów/cm. Uzyskujesz wtedy świetne ekranowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy już o konstrukcjach kabli - to mam pytanie - jest taki kabel - Fadel Art chyba który posiada w swojej części dwa pręty schowane w szklanej konstrukcji - co to jest ? Rozumiem ,że jakiś kondensator - ale po jaka cholerę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na początku dałbym sobie spokój ze srebrem.Srebro jest bardzo dobre,ale musi być dobrej jakości i trzeba mieć dobry sprzęt.W niższych/średnich przedziałach sprzetu wiecej pokaże niedoskonałości niż to warte.

 

Próbowałem kilka skrętek od róznych producentów i zawsze efekty były bardzo mizerne.Typowy kabelek telefoniczny zawsze był lepszy (czemu??? nie wiem).Mówię tu o wykorzystaniu tylko wew. żyłek takiego kabla.Jako cały to już na pewno się nie nadaje.Jak ktoś widział jak wygląda interkonekt XLO to wie o jaką konstrukcję (splot) mi chodzi.Zyłki w kabelku telefonicznym dodatkowo nie są skręcane tylko proste,łatwiej je iągnąć.są one rozmiaru 24AWG,troszke za grube jak na interkonekt (idealnie byłoby 26-30),ale w tej cenie...

 

>Fadover

W tej konstrukcji chodzi o to że dielektrykiem na tym odcinku jest próżnia,jak wiadomo jeszcze lepszy dielektryk od powietrza.

Trochę to bez sensu bo nie na całej długości ,ale myśle że może się to sprawdzić.

 

Teoretycznie cały tor jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo,ale sam doszedłem do ciekawych wniosków na ten temat.Okazuje się ,że jezeli na przykład zbudujemy kabel głośnikowy o super konstrukcji i dźwięku o długości 2 metry i na każdym z odcinków dolutujemy po 20cm odcinki najzwyklejszego kabla miedzianego za 2 zł to powstały kabel będzie tylko o jakieś 20% gorszy od tego 2 metrowego odcinka superkabla a o niebo lepszy od 2,4 metra tego kabla po 2 zł.

Następna sprawa to sieciówki.Wiadomo,ileś tam setek metrów gównianego kabla w scianie i ziemi a 1,5metra dobrej sieciówki może zdziałać wiele.Moze im bliżej elementu który nzasial tym ma większe znaczenie? Więcej pytań niż odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel telefoniczny to bym sobie odposcil nie nadaje sie do tego rodzaju zastosowan :-) szacunek panowie ale to poroniony pomysl

Jesli mocno ci sie chce to kup kabelek z metra i przylutuj do niego wtyczki :-). A swoja droga kabel podswietlany uv to zdrowa wiocha:_D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek>

 

proznia? w kabelku w izolacji PVC?

A swoja droga jesli uslyszysz roznice miedzy dielektrykiem powietrze / proznia to bedziesz moim audiofilskim guru:) mam na mysli roznice wynikajace wylacznie ze stalej dielekrtycznej nie np. utleniania.

Pozdrawiam

 

BZ>

 

uwazasz ze do zrobienia dobrego kabla potrzeba ultra czystej miedzi albo srebra? Ile i jakich kabelkow zmontowales ze doszles do takiego wniosku, a moze jednak opierasz sie na twierdzeniach komercyjnych prod.

Owszem, ich lepsze modele czesto maja wiecej N ale nie to jest zasadnicza roznica chociaz doskonale uzasadnia wyzsza cene.

 

 

Moze by tak kiedys zorganizowac odsluch kabelkow DiY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fadeover

 

Z tego co pamiętam z jakiś opisów tego kabla w prasie to chyba tak,ale nie dam sobie głowy uciąć.

 

>arti.z

 

No właśnie! A zrobiłeś kiedyś taki eksperyment? Nie zrobiłeś,ale trzeba sie powymądrzać,nie? Właśnie po takich wpisach zawsze się zastanawiam: Po jaką cholerę wogóle klepać w tą klawiaturę,dzielić się jakimiś doświadczeniami??? Cokolwiek pisać ??? Nie wiem.

Nie nadaje się do tego typu zastosowań bo...?? Drut miedziany solid core 24AWG w izolacji polietylenowej nie nadaje się,tak? To co w takim razie się nadaje??

 

Zaproponowałem prosty eksperyment.Użycie prostego taniego drucika w odpowiedniej konfiguracji (splocie ala XLO) żeby tanim kosztem zrobic przyzwoity interkonekt,który może konkurować z interkonektami za 250-300zł ze sklepu,możenawet droższymi.Pewnie że to zaden hi-end ani nie wiadomo co.Pewnie że dawno też sie w takie rzeczy nie bawię.Robiłem sobie taki kabelek 4 lata temu,kolegom polecałem,efekt był zawsze dobry...no ale jeśli się kompletnie nie nadaje do cofam to co powiedziałem Panie ekspercie.

W końcu po co za 30zł zrobic interkonekt jak mozna z metra kupić grający tak samo za 200zł + cena wtyczek nie? Bo tyle gdzieś trzeba będzie wydać.Niech żyje DIY!

 

>dht

 

Najpierw przeczytaj dokładnie proszę o czym mówimy a potem pisz.Mówiliśmy o próżni w najdroższych modelach kabli głośnikowych Fadel Art za iles tam setek tysięcy,bo o ile się nie mylę to tak są zbudowane.A w kabelku telefonicznym który zaproponowaem do prostego interkonektu DIY izolacja jest z PE a nie PVC,przynajmniej izolacja poszczególnych drucików,bo zewnętrzna jest PVC ,ale jej nie używamy.Nie usłysze różnicy między powietrzem i próznią bo nie mam zielonego pojęcia jak zrobić kable w izolacji z próżni.W izolacji powietrznej to co innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.