Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokotonowe do 90zł/szt które najlepsze


Barteque

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym żebyście wypowiedzieli się o głośnikach wysokotonowych w cenach do 90zł/szt.

Chciałbym wyłonić najlepszy głosnik w tej grupie cenowej, bo chciałbym taki wpakować do dwudrożnej kolumny podlogowej podział 5000hz.

Słyszałem o czymś takim jak "piasek w tonsilkach" czy moze mi to ktoś wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cej cenie od tonsilow beda lepsze VIFY TC przy dobrej aplikacjij i sporej obudowie mozna z nich psoro wyciagnac. JAk podoba Ci sie dzwiek VIFY zdecydujesz sie wydac wiecej aksy to polecam VIFE TD lub TG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ci powiem ja nie mam żadnego doświadczenia ale ostatnio też szukałem takich głośników i wszyscy mi doradzali audaxa a0 kosztuje on troche więcej ale myśle że się opłaca po tym co mówili - zresztą zobacz moje wątki 8289 i 7626

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat byl juz poruszany do okolo 100pln nie ma za duzego wyboru albo kupujesz jakies odpady tonsila albo TVM arv albo trzeba dolozyc audax 110pln w elfie albo dalej idac 120pln za peerlesa albo 150 za vife z tego co sie sam orientowalem i pytalem i czytalem to z tego wszystkiego vifa najlepsza tylko ze droga ale narazie sadze ze jak bede kupowal to wlasnie vife wydasz raz kase ale masz pewna jakos powtarzalnosc parametrow bardzo ladna charakterystyke mozna go nisko dzielic i sa bardzo mocne no i jeszcze bardzo ;ladnie wygladaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 5Khz - większośc Tonsili powinna zagrać już dobrze. Także tytanowy GDWK9/80/T albo tekstylny GDWK9/80/19. Jeżeli chodzi o Vify - ale nie te gówniane TC (ich niskotonowe TC mogą konkurować z Teslą i tyle kosztuja w hurcie) - to nawet w modelu PL27 mozna usłyszeć tę szorstkość brzmienia. Rzecz jest w aplikacji. Najlepiej było to zjawisko słychać w DALI 104. A jednoczesnie przy odpowiednim filtrowaniu głośnik gra szczegółowo i nic przykrego z niego nie słychać. Przypuszczam że tak samo bedą na rodzaj zwrotnicy reagować wysokotonowe Tonsile (oczywiście trzeba przyjąć poprawkę jakości ze względu na 5 razy niższą cenę ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 100zł jest tylko TYTAN Tonsila. To dobry głośnik i przy odpowiednim zaaplikowaniu, a także zakładając że zostanie kupiony jako oryginalny w firmowym sklepie (jest ich sporo w kraju- pudełko i gwarancja) to zadowoli każdego początkującego. Powyzej 100zł trzeba już uważać, gdyż przy tak wysokiej cenie należy już wymagać a zachodnie dobre głośniki zaczynają się znacznie wyżej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsza strumień rozposzony i zwiększa pole w szelinie (albo pole rozproszone i strumień w szelinie :))) W każdym razie zwiększa nieco BL i częściowo ekranuje megnetycznie.

Z tym że ta Vifa nie powinna miec ekranowania - moze to jakaś jej wersja?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do fazy to nie mam pojęcia bo nie wiem jak sprawdzić jak są odwrócone bieguny ale jednego jestem pewien na 100 nie jest ekranowany bo monitor bardzo nieciekawie na niego reaguje a i dwa głośnik odpychają się strasznie mocno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw.piasek w wysokotonowcu to zniekształcenia harmoniczne, a przede wszystkim trzecia harmoniczna. Brzmieniowo GTC11/100 jest chyba lepsza od "tytana" , ale tytan nie ma kompresji przy dużych poziomach natężenia dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych produktach TVM z wyglądu są całkiem atracyjne ale jak jest z ich brzmieniem ?? Tonsile wyglądają troche chamsko ale ja wole żeby lepiej grały jak wyglądały.

To ze za 15zł można kupiś jakieś super kopułki to ja już dawno wiedziałem a chodzi mi o to co poniżej 100zł jest naprawde warte kupienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zaoszczedzic to polecam GDWK 11/100 ale tylko orginalne z ferrofluidem (bo jezeli kupisz podrobki to sie tylko zniechecisz do tych glosnikow). Nowe mozesz dostac od 65-70zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki thx chwilowo jestem posiadaczem alphardow tw-301 na "tytanie" nawet ładnie to wyglada i jakoś tam gra ale bez wzruszeń i zachwytów.

poczekam jakiś czas i kupie te gdwk 11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Jak sprawdziłem wiekszość Audaxów iVif (oczywiście tych tańszych) jest 6ohm-owa. Czy można to wpakować do kolumny 8Omhowej jako zamiennik, czy musiałbym "tuningować zwrotnice".

 

Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tuningować" zwrotnice musisz przy kazdej wymianie głosnika bez wzgledu na jego impedancję znamionową. Impedancja 6 om podawana jest zwykle dla głośników, w których nie spada ponizej 5 - 5,5 om. Jeśli się dobrze przypatrzysz wielu głosnikom niskotonowym, to znajdziesz takie z impedancją min. na poziomie niewiele wyższym, a traktowane jako znamionowo 8 omowe.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vife można gdzieś normalnie kupić w Warszawieczy trzeba zamawiać w Akkusie?

 

Zdecydowałem się wstępnie na D27TG-05-06. Czy słuchaliście już tego głośnika?

 

Chwilowo opieram się na wpisie kolegi o Vifach i sympatycznym wyglądzie głośnika:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Qubric

no wiesz ale żeby zrobić zwrotnice pod konkretny głośnik to trzeba dokonać pomiarów obu głosników, czyli trzeba mieć sprzet, mikrofon i generalnie trzeba UMNIEĆ. chyba zę sie myle to mnie popraw. co musialbym wiedzieć o głośniku/ach zeby zrobić pod nie zwrotke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamer - Ta Vifa to seria PL27 / D27 (TG035-06 lub TG05-06). Słyszałem PL27 - przyjemnie grający głosnik. Ale np. w starych Dali 104 nie wypadały ciekawie. Ich niski rezonans Fs - niekoniecznie musi byc prawdą - wcale nie daje możliwości niskiego grania bez zniekształceń. Trzeba ciąć ok. 3 kHz dość stromo i wtedy powinny już brzmiec dobrze.

 

Barteque - nie musisz od razu sam mierzyć głośników. Może znajdziesz kogoś kto to zrobi lub mogą byc dostępne dane głosników i ich wykresy. To wystarczy żeby zrobić symulację zwrotnicy w jakimś programie (netcalc, speaker itp.). Wymagane jest doświadczenie, w ocenie symulacji. Jeżeli chcesz tego uniknąć to tylko przez zakup takiego samego głośnika jak ten który był pierwotnie zastosowany.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Qubric

oki czasem na stronach są takie kalkulatory, wiem że musze znać rezystancje cewek obu głosników, ale jak mam dobrać f podziału? np dla tego przykładowego Audaxa A0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory to za mało. Dają prawidłowy wynik tylko dla obciążenia rezystancyjnego. Głośnik jest obciążeniem impedancyjnym - zmiennym wraz z częstotliwością. Dlatego konieczny jest symulator obrazujący wynik dokonanych obliczeń na wykresach częstotliwości i impedancji konkretnych modeli głośników.

Sama częstotliwość podziału nie jest jakimś bezwzględnym celem do którego się zmierza - raczej jego rezultatem. Choć ze względu na spójność charakterystyk kierunkowych głośników lepiej gdy częstotliwość odcięcia jest niska. Niestety nie znam Audaxa A0 więc nie wiem jak nisko można go odciąć - może producent coś zaleca?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tych programów które polecałeś ale nie mogłem ich ściagnąć moze masz/znasz jakąś stronke, z której mógłbym takowe ściagnąć. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntetcalc jest (czy był) programem płatnym. Sprzedawał go Akkus. Obecnie chyba też sprzedaje razem z Boxcalc. Kosztowały razem ok. 400zł. (to i tak mało w porównaniu z BassBox Pro w cenie chyba 1200) -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Speaker Pro jest programem dosowym autorstwa Visatona -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo firma Grelton z Nowego Targu (strony nie mają) albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W zasadzie płaci się się tylko za bazę głośników bo sam speaker jest podobno darmowy i na stronie był link do ściągnięcia.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wtrącę swoje 3 grosze do tej dyskusji.

Po pierwsze rzadko, kiedy udzielacie sensownych i przydatnych porad dla początkującego.

Po drugie dla prostego układu 2 drożnego nie trzeba żadnych symulacji, mikrofonów

Mikrofonów specjalistycznych pomiarów. Wystarczy zwykły mały programie do przeliczenia

Zwrotnicy, sprawdzenie w specyfikacji głośnika, przy jakiej częstotliwości możemy ciąć.

Trochę słuchu i pojęcia jak rezystorem ograniczyć głośnik i to prawie wszystko.

Wymienić kilka kondensatorów na większe lub mniejsze i wszystko ładnie można zestroić wg słuchu. Jeśli ktoś jest głuchy, to najlepiej kupić gotową zwrotnicę 2 drożną trochę poeksperymentować na kondensatorach i po kłopocie. Jak przeglądniecie kilka gotowych schematów opracowanych i strasznie przeliczonych przez firmę Visaton, to okazuje się, że

przy każdym głośniku wysoko tonowym jest przeważnie kondensator 4.7uF i cewka 02-03mH i to w zasadzie wystarcza do wstępnego grania bez możliwości spalenia zwrotnicy, czy wzmaka. Jeśli chodzi o tanie głośniki to polecam Tieslę ARV – 104 za około 30 zł.

Zagra nie gorzej od taniej Vify trzeba jej tylko dać kondensator Mundorfa, nawet ten z grupy

Budżetowej za około 10 zł i kawałek dobrego kabelka np. Van Den Hula – około 60/mb.

Może być taniej Sonik Link AST 75 – około 10 zł. Tak zrobione Altusy z wymienionym jeszcze głośnikiem średniotonowym powalają do dzisiaj nie jednego na kolana.

Mogę przesłać gotowy schemat do małych monitorkow na Tieslach – zwrotnica i wymiary obudowy. Jest to były hit opracowany przez kogoś na forum Akusa.

Dla zainteresowanych mam również mały programie do obliczania zwrotnic w języku polskim. Resztę proszę na priwa.

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozsmieszaj mnie gosciu ledwoma na wysoktonowke a ty mu proponujesz kabel za 60zl/m i do tego tesle :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.