Skocz do zawartości
IGNORED

hmmm jaki gramofon???


rc24

Rekomendowane odpowiedzi

vasa -> pod Twoim "o mnie" w zasadzie też mógłbym się podpisać ;-) Cóż młode kobiety już się za mną nie oglądają :-(

 

A na poważnie, chodzi Ci oczywiście o luz sub-plattera, jak mniemam? W Danielu jest O.K. Gorzej z samym talerzem (a mam dwa). Wydaje się, że były one wyważane poprzez "płytkie" nawiercenia. W sprawach mechaniki bardziej ufam Niemcom :-) Np. Thorens w modelu 321 chwali się 3 kilogramowym, dynamicznie wyważanym talerzem. Ale faktem jest, że w ręce go jeszcze nie miałem. Cały kłopot polega na tym, że zdanie mogę sobie wyrobić dopiero, gdy dany sprzęt mam u siebie. Pod tym względem allegro jest tragiczne, a na giełdach nie często spotyka się Thorensy.

 

Czy mógłbyś sprecyzować wpis o wkładce Shure'a M97 "-300 zł" nie bardzo rozumiem.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

->Stork

Napisałeś, że dźwięk z twojego starego Shure bardziej Ci odpowiada niż Ortofon. Mam taką teorię, że wierność odtwarzania, zgodność z oryginałem, wrażenia jak z koncertu itp to jest tzw. pół prawdy. Druga połowa to to jak się posklejały synapsy w Twoim (moim i każdym innym) mózgu na początku zabawy z dźwiękiem. Jeżeli grałeś starym Shurem to przypuszczalnie oczekujesz czegoś podobnego tylko lepiej. Jest wkładka, model M97x, którą mogę Ci ze spokojnym sumieniem polecić. Kosztuje ok. 300PLN i będzie Cię kostowała jeszcze o wiele więcej bo w Twoim sprzęcie nie dopatrzyłem się odpowiedniego phono :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa -> oj, nie będzie emcjonującej dyskusji między nami, bo poglądy mamy podobne :-)

 

Dzięki za wyjaśnienie, teraz rozumiem ;-) Rzeczywiście praktycznie nie mam żadnego Phono-stage'a. Ale to stan przejściowy, na stole leżą (już prawie) dwa: VSPS (czyli pierwowzór QAudio przynajmniej jeśli chodzi o schemat) oraz modyfikowany przeze mnie kit z AVT. Bardzo jestem ciekaw wrażeń odsłuchowych. Lecz żeby być w miarę obiektywnym, nie mogę zmieniać kilku elementów toru jednocześnie. Polecanej wkładce Shure'a przyjrzę się z uwagą, chociaż korci mnie jakaś MC (nigdy takiej nie miałem). Ale to raczej nie do Daniela - stąd poszukiwania jakiegoś mało zużytego Thorensa.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

->Stork

Przyjzyj się temu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25535386

Co prawda niepokojąco brzmi info, że jest u wszystko jedno w którą stronę się kręci, ale może to drobiazg.

Ale tak naprawdę to ciekawy jest ten gramofon za niewielkie pieniądze:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23779839

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, CEC BD 5200, to naprawdę dobra konstrukcja jak za te pieniądze, sam mam model BD 2200 ,czyli niby niżej, aczkolwiek mój to full manual, nie ma nawet powrotu ramienia, Poza tym to podobne konstrukcje, mój dodatkowo ma pozłacane gniazda na chinche-czyli dochodzi zabawa z interkonektami. Podejrzewam, że półautomatyczny 5200 ma ciut gorszy dźwięk, ale za te pieniądze to i tak rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie jeszcze zapytam o model Kenwood KD-3070. Link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Co sadzicie o tym modelu. Podobno wyzsze modele Kenwood sa calkiem niezle. Jak wyglada ramie w tym Kenwood dobre kiepskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff ... no to się naczytałem opisów.

 

vasa -> śledzę wszystkie Thorensy na allegro, lecz przyznam się, że tego TD-145 zlekceważyłem ze względu na okres produkcji (1976 ÷ 78). Wydał mi się trochę zbyt "wiekowy". Ale powoli zmieniam zdanie - przede wszystkim w sieci jest całe mnóstwo łatwo dostępnych materiałów (łącznie z serwisówkami, które szczególnie są mi bliskie sercu). Przy okazji znalazłem (pewnie Wam już znaną) stronę The Vinyl Engine (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Pisuje tam, m.in. Steffano Pasini, którego stronę polecałem wcześniej.

 

Natomiast z C.E.C. poszło mi znacznie gorzej. Bardzo mało informacji w sieci :-( Na allegro jest jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W miarę możliwości proszę o opinie.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian>

Kenwooda używa Zegarmistrz - może też będzie wiedział o nitym modelu, on użytkuje z tego co mnie wiadomo coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (trudno mu nie zazdrościć;-)))))). Tam też jest direct drive, nie do końca jestem przekonany że dd jest be a paskowy lepszy, ale cóż w znajomości TT to od np. Józwy lata świetlne mnie dzielą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jozwa tez uzywa napedu paskowego, a co do dd wyrazil tylko opinie, ze dobry jest dobry, ale sredni jest zwykle od razu do dupy. To po prostu trzeba umieć robić, nic na skróty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

jozwa mądrym człekiem jest, jak już coś powie to w samo sedno trafia :-)

 

Co do C.E.C'a z allegro to "mój" jest ładniejszy, i tyle mogę powiedzieć. Druga informacja to zadowolenie trzech kolegów grających na różnych modelach cec'a (i bardzo precyzyjna robota mechaniczna niezaleeżnie od modelu) trzecia to sława jednego z lepszych producentów napędów paskowych. Ja swoje Lenco kupiłem poprzez Allegro, z tym, że najpierw dogadałem sie z właścicielem co do ceny, pojechałem do niego (monobloki na triodach, pasywka, cd nie pamiętam, kolumny DIY na Scan Speakach, grało pięknie) i po sprawdzeniu kupiłem (wystawił kup teraz a ja kupiłem). Jezeli będę kupował kolejny to tak samo, nigdy w ciemno i na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam czy to ten sam CEC, ktory byl na aukcjach kilka miesiecy temu - pytalem wtedy mailowo CECa o niego - wyszlo na to, ze to model sprzed kilkunastu lat raczej niskiej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten model Kenwood na allegro od KD-990 dzieli przepasc. Ten z allegro to jakis nizszy model. A jakie ramienia robil Kenwood. Warto sie nimi interesowac.

Ja takze szukam Thorensa...:) pewnie jak wiekszosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Z wielu gramofonow dostepnych z second hand niewatpliwie jednym z najleprzych i stos.tanich sa modele Thorens TD160 badz ciut gorszy TD165!Za niecale 800 ZL sam ostatnio dorwalem w idealnym stanie TD 160!

W w.wym.modelach sa swietne kable w ramionach.... ktorych lepiej nie wymieniac!

Jakosc zastoaowanych materialow i wysokiej klasy obrobka zadziwia po dzis dzien,nowe znacznie drozsze niby gramofony do okolo 4000 ZL leza i placza przy TD 160.Polecam te modele rownierz ze wzgledu na swietnie opracowany anti-skatting oraz madrze wykonana regulacje nacisku.

Po 20...30 latach pracy niewidac sladow eksploatacji na osi talerza!?Blyszczy sie ona jak p..... bardzo solidna robota1To se newrati...

Narazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-300 to jednak nie 800. Za tak małe pieniądze- ciężko będzie. Chyba fajtycznie Adam w dobrym stanie i zabawa. Gdyby jednak kolega chciał wydać nieco więcej to warto rozglądać się na niemieckim e-buy - sporo tam wymienionych przez kolegę piętro wyżej Thorensów i wysokich japończyków Kenwood, Denon, CEC. Ja ze swojego Kenwooda jestem bardzo zadowolony - dziś takie wykonanie mechaniki, napędu i ramienia kosztowałoby majątek. W przypadku KD990/1070 zaletą dd stabilizoawanego kwarcem jest kapitalna równomierność obrotów i wysoka moc silnika. A poza tym - ten wygląd:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki - trochę chudy, ale juz coś tam może:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo czarny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a ten już całkiem ładniutki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie bez zmian - dalej "poprawiam" Daniela. Dziś dokupiłem kolce oraz części do przedwzmacniacza.

 

Wspomonany wyżej C.E.C. został niestety już sprzedany, a sprzedawca poleca mi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) twierdząc, że ten Kenwood jest nawet wyższej klasy niż wspomniany wyżej C.E.C. Zegarmistrz -> co o tym sądzisz?

 

Parę postów wcześniej darkul poleca "kultowego" Thorensa TD-160. Coś w tym jest, bo na theanalogdepot dobrze piszą o tym modelu (admin strony ma nawet takiego nick'a ;-) Tymczasem na allegro już drugą kolejkę (wcześniej się nie sprzedał) robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiecie coś o tym Thorensie? Bo jakoś dziwnie cicho o nim.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery -> hi, hi wybacz, to jest właśnie przykład mojego "klarownego" pisania. Myślałem, że wpis jest czytelny. Już wyjaśniam.

Tak, jest to TD-160 ale jakoś dziwnie nikt go nie poleca, nie daje linków na allego (do innych Thorensów, Kenwoodów tak, a do tego akurat - nie) podczas, gdy on tam jest już od dłuższego czasu. Zupełna cisza.

Tymczasem darkul chwali się, że "wyhaczył" taki model za 800 zł i jest szczęsliwy, podczas gdy taki sam jest do wzięcia za 550. O co tu chodzi? Pytam, bo może ktoś, coś o tym konkretnym egzemplarzu wie. (Jest "po przejściach", zderzył się z autobusem, uczył się latać? ;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery -> tak, masz rację, podróż to jedyny sposób na uniknięcie ewentualnej "przykrej" niespodzianki. Z tym, że jeśli już, to raczej wybiorę się do Lubina ;-)

O ile sprzedający się na to zgodzi.

A nie mógłby ktoś wystawić na allegro TD-320 Mk II w dobrym stanie za przywoitą cenę? Heh, marzenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli kogoś interesuje przyzwoity gramofon na Allegro to polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prawdopodobnie cena będzie nieco wyższa, bo wart jest dużych pieniędzy.

Pozdrawiam miłośników winylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak się spodziewalem ów super (wielki) gramofon zepsuł się akurat tuż przed zakonczeniem licytacji :-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale jest to najsolidniejszy sprzedawca na Allegro. I trzeba go polecić! By mieć pewność, że licytowany sprzęt jest sprawny - wiekowy przecież, prawdziwe zabytki polskiego audio - podłącza go tuąż przed końcem licytacji i jeszcze raz sprawdza. No i od czasu okazuje sie, że jednak nie... Dziś dwa razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Z szacunkiem ;-)

 

A tak btw całkiem fajną stronę masz -> Aleksander. Zwłaszcza zaciekawiła mnie dzisiaj, gdy wróciłem z giełdy z dwoma siatkami części (mają być dwa preampy - jedne to właśnie rjm a drugi to klon Pro Ject'a oraz OTL słuchawkowy). Niestety dziś w Milowicach nie mieli ŻADNYCH wzmacniaczy operacyjnych :-(

W zasilaniu zdecydowałem się na akumulatory żelowe. I tu pewna uwaga - ile jest w stanie zainwestować maniak konstrukcji DIY? Za dziś wydane pieniądze spokojnie (no bo jeszcze prostownik, gniazda RCA, kondensatory itd. itp.) miałbym Phono Box'a ProJect'a. No .. ale chyba nie o to chodzi ;-)

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem lepiej nie podliczać sum wydanych na diy lub próby diy, mogłoby to ostudzić zapał do dalszych eksperymentów w tym zakresie....Ale za to satysfakcja ogromna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wyraźnie odbiegłem od tematu, przepraszam ... muszę się chyba przenieść na DIY ;-)

 

A tak back to the business, co szanowni grupowicze sądzą o tym wynalazku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swoją drogą, w dość ciekawym dziale został umieszczony, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.