Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Array 1400


tanebo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Stare Zingali tak, nowe już nie. JBL z tego co wiem nie sprzedaje (hurtowo) hornów i driverów oraz niektórych wooferów.

 

ZJ03.jpg

 

Tutaj jakieś ostro zmodyfikowane "12 JBL 2214H oraz drivery 2425/2426.

 

ZJ04.jpg

Oj , Marek te dają radę nawet nowe . Miałem okazję posłuchać podczas wakacji...przytuliłbym takie choć takie pulchne są..:))

post-59766-0-76411400-1475851071_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mi się cholernie podobają:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

$_85.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziole gorzej niz baby na targowisku. Ludzie przestancie sie w koncu klocic bo to zalosne jest i szkoda ze tak sie konczy wiekszosc watkow.

Jezeli nie lubisz jbli a musisz sie odezwac to napisz to raz i kazdy to przeczyta. Nie trolujcie. JAK JA CZEGOS NIE LUBIE TO TEGO UNIKAM, nie chodze i nie rozpowiadam o tym, ide tam gdzie mi dobrze i mnie rozumieja.

 

Zacytuje jeden madry wpis:

 

"Problem jest taki że albo JBL gra jak estradowe gówno albo jak milion dolarów zależnie od ustawienia i systemu"

 

Jezeli kolumna jest poprawnie skonstruowana bez maniery to juz duzo BO GRA SYGNAL i jaki ma sens PISANIE ZE SLYSZALEM U KOLEG jakies kolumnyI!!!!!!!!!!! Malo osob ma na tyle dobry sluch i smak zeby poprawnie stworzyc rowny sygnal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ja pierdziole gorzej niz baby na targowisku. Ludzie przestancie sie w koncu klocic bo to zalosne jest i szkoda ze tak sie konczy wiekszosc watkow.

Jezeli nie lubisz jbli a musisz sie odezwac to napisz to raz i kazdy to przeczyta. Nie trolujcie. JAK JA CZEGOS NIE LUBIE TO TEGO UNIKAM, nie chodze i nie rozpowiadam o tym, ide tam gdzie mi dobrze i mnie rozumieja.

 

Zacytuje jeden madry wpis:

 

"Problem jest taki że albo JBL gra jak estradowe gówno albo jak milion dolarów zależnie od ustawienia i systemu"

 

Jezeli kolumna jest poprawnie skonstruowana bez maniery to juz duzo BO GRA SYGNAL i jaki ma sens PISANIE ZE SLYSZALEM U KOLEG jakies kolumnyI!!!!!!!!!!! Malo osob ma na tyle dobry sluch i smak zeby poprawnie stworzyc rowny sygnal.

 

Takie coś nie istnieje....jeżeli jeszcze w to wierzysz / szukasz .....trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Te mi się cholernie podobają: http://link.marktplaats.nl/m1076915968

 

$_85.JPG

Mi też ;)) cena świetna ..to wiooo do Holandii;))

 

Co w tych Zingali siedzi, też jakiś głośnik kompresyjny jak w JBLu? Czy zwykła tuba?

W starszych siedzi JBl teraz podobno B&C , bo Jbl nie chce sprzedawać hurtowo swoich przetworników .

I wcale mnie to nie dziwi skoro ktoś potrafi zrobić na nich dużo lepsze głośniki niż oni sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem natomiast ciekaw co zrobi JBL jak już seria Everest i K2 się 'wypali' na rynku? Zwolnili przecież najlepszych inżynierów którzy stali za największymi sukcesami firmy.

 

Diogenes, widziałem skrzynie z K2 oraz przetworniki które w nich siedzą i to nie sa złe kolumny tylko raczej nie zgrywają się z nowym ML'em.

Fakt, jest jeszcze jedna kwestia - zwrotnice. JBL ma to do siebie że pchają do każdego modelu tanie Soleny MKP i baterię 9V do charge couplingu.

Moim zdaniem efekt byłby znacznie lepszy gdyby dać tam kilka lepszych Audyn-ów albo chociaż Mundorfy Supreme.

W sumie mówimy tutaj o kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę także cięcie kosztów na zwrotkach to trochę oszczędzanie na siłę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda kolumny maja maniere, mniejsza lub wieksza.

Co do bebechow jbli to niestety shit wkladaja. Ja miesiac temu wymienilem oryginalne terminale na zlocone wbt na gore i rodowane cardasy na dol. Brak slow zeby opisac progres jaki nastapil.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 30.09.2016 o 21:37, Gość BOBSAPP napisał:

 

W dniu 7.10.2016 o 09:25, Gość Diogenes napisał:

 

W dniu 30.09.2016 o 22:46, michal396 napisał:

Wiesz ze piszemy o nowoczesnych kolumnach za 50tys para a nie o 30 letnich wysuszonych kolumnach za 5000zl?

Np arraye zagraja tak jak sobie sygnal ulozysz bo wszystko pokaza a barwa i odseparowanie srednicy od gory jest na takim poziomie ze wiekszosc tradycyjnych syczkowatych kolumn sie chowa. Piszesz o barwie a pewnie nawet nie wiesz ze piszesz o kolumnie z tuba:-)

 

Masz pojecie z jaka glebia i swoboda graja te kolumny?

Sluchales ich?

 

Nie sluchales ich na 99% bo w Polsce najprawdopodobniej te kolumny mam tylko ja i moj kolega.

Jak chcesz ich posluchac i cos madrego napisac to obecnie jest jedna para w Europie do sprzedania we Francji za prawie 30tys zl. Posluchaj a potem pisz.

Pzdr

To byli multikontowcy - niektórych obecnie widać jako goście. Jednych zazdrość zżerała, że takich samych lub podobnych nie mają u siebie. Są i tacy zazdrośnicy z bólami którzy zaglądają tylko po to by napsocić, na siłę doszukując się guza - to najgorszy sort, takich gnieść jak robactwo. Jeszcze inny widzę sfrustrowany tym, że włożył dodatkowe kilka tys. w kolumny i...

W dniu 1.10.2016 o 14:37, Marek.S napisał:

Koniec końców mimo wszystko Infinity IRS Epsilon + Servo z deczka wytarły podłogę moimi zmodyfikowanymi JBLami. [4343ASF]

michal396, wyobrażasz sobie jakie to musiało być (jak to on nazywa) :

W dniu 1.10.2016 o 14:06, Marek.S napisał:

estradowe gówno

...że IRS Epsilon dosłownie zrobiły z 4343ASF szmatę do podłogi, gdyż nimi ''wytarły podłogę'' - tak dosadne jego określenie w tym przypadku oznacza takową porażkę - coś jak przez KO

Infinity IRS Epsilon (96~97 pkt., cena 25,000 DM), JBL Ti10K (93 pkt., cena €6,100), JBL 250Ti Jubilee (91 pkt., cena 16,000 DM) - 20 lat temu były w Referenzklasse. Kilka lat później poprzeczkę podnieśli na 101 dla Referenzklasse. Więc 20 lat temu jak nisko znalazłyby się jego byłe modyfikowane 4343ASF - które zostały wytarte o podłogę przez IRS Epsilon. Wg niego może to Spitzenklasse, albo Oberklasse - jak zostają wycierane o podłogę.

Niemiaszkom znowu się pomieszało, gdyż w rankingu z Audio 04/1996, kolumny Infinity Epsilon mają 96 pkt., a w nr 05/1999, już 97 pkt.

Wg ich to pułap kolumn :

JBL Project K2 S5800 (€20,000) High-End-Klasse 96 pkt. w Audio 10/2003

JBL Project Array™ – 1000 Array (€7,800) High-End-Klasse 97 pkt. w Audio 11/2006

JBL 4367 Studio Monitor (€17,000) High-End-Klasse 96 pkt. w Audio 09/2019

spacer.pngspacer.png

Niemiaszek (Andreas Günther AUDIO-Mitarbeiter) podłogę wytarł kolumnami 4367 Studio Monitor (€17,000). Pierwsza myśl jak je zobaczyłem na okładce nr 09/2019 - to taka, że Referenzklasse i to na lajcie! Następnie zaglądam do środka i patrzę tylko 96 pkt. High-End-Klasse - i jakie tanizny i prawie same leszcze dookoła tych kolumn w nr 03/2020 że ... .

Że będzie trzeba u kogoś porównać z jakimiś niemieckimi kolumnami - wszelkie obojętnie jakie niemieckie z High-End-Klasse i spora grupa z Referenzklasse.

Blumenhofer Acoustics Gran Gioia II ze skutecznym, kontrolowanym i szybkim basem z kabiny LF. Ale powyżej miały defekt brzmieniowy z ich driverem/hornem: nieneutralne, szarowate, stonowane, nosowe, dla wielu podkolorowywało.

Tak, że w ogólnym rozrachunku 4367 były po prostu lepsze.

Patrzę w nr 03/2020 i widzę tańsze (od Gran Gioia II) niemieckie kolumny Blumenhofer Genuin FS2 (€14,900) Referenzklasse 102 pkt. w niemieckim Audio 08/2013 - niech tylko się trafi okazja na bezpośrednie porównanie z tymi lub innymi niemieckimi kolumnami z ich High-End-Klasse (dowolne) i z Referenzklasse (droższe jak i w zbliżonej cenie).

W dniu 23.03.2018 o 01:02, Sovereign napisał:

+ aktualizacja w dniu [20.02.2020]

Audio 03/2020 - Die Bestenliste (Referenzklasse & High-End-Klasse Lautsprecher Standboxen) :

spacer.png

Audio 03/2020 - Die Bestenliste (High-End-Klasse Lautsprecher Standboxen) :

spacer.png

01/2008 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

02/2005 :

AUDIO.de_02_2005_-_Die_Bestenliste_Lautsprecher_Standboxen.png

01/2003 :

AUDIO.de_01_2003_-_Die_Bestenliste_Standboxen_Kompaktboxen.png

05/1999 :

AUDIO.de_05_1999_-_Die_Bestenliste_Standboxen_Kompaktboxen.png

04/1996 :

AUDIO.de_04_1996_-_Die_Bestenliste_Standboxen_Kompaktboxen.png

michal396, do tej pory już więcej osób w PL posiadało/posiada Array'e. Wiem kto i skąd bo niektórzy się kontaktowali ze mną. 

To miękkie, nie agresywne i przejrzyste granie z pięknym obrazowaniem. Jak dostaną maksymalnie rzetelny sygnał jak w najlepszym na świecie studio, bez urabiani przeinaczania. Sam mówiłeś, że przekolorowane Accuphase dla nich słabe A-70, P-1000 itd. Miałeś integrę Gryphon Diablo + AR CD9 z nowym zegarem. Mark Levinson No 532 Dual-Monaural Power Amplifier jest zalecany, i Halcro. Z tańszych MC2 Audio MC1250. Jak nie za tłusty i nie za ciemny to może Krell FPB 700 cx. Bryston na bas się nada.

1400 Array (o efektywności około 90 dB) jedne z najbardziej czysto gładko grających kolumn JBL i jedne z bardziej wymagających. Z 3'' alu na gładkim zawieszeniu mają gładką i płynną średnicę.

Basy głębokie z 14''-ką, której starsze wersje siedzą w L250, 250 Ti, 250 Ti Limited Edition, 250 Ti Classic Edition, 250 Ti Jubilee. Ale średnie i wysokie zdecydowanie wyższa klasa z hornów w Array. Komuś pokonały 4343 w paśmie granym z hornów w Array. A ''Altunio'' nie ma tej naturalności i rozciągnięcia pasma w obie strony co Array. Altec'owcy powiadają, podłączą byle wzmacniacz za parę tys. zł i im Altec-i z wielkim metalowym hornem i sztywnym wooferem w kabinie poprawiającej efektywność - zapierniczają jak szalone. A tu trzeba piece nawet za 50k zł i to z którejś z kolei ręki.

Gość z Khozmo Acoustic miał 1400 Array, ale wymiękł. Kolumny miały większe zapotrzebowania niż oferował jego pasywny pre Khozmo i wzmacniacze mocy na NCore NC500, którymi ostatecznie próbował je napędzić.

Kto inny i to z twojej miejscowości ma je z integrą Hegel H200 i lampowym odtwarzaczem Dubiel Acoustics Nirvana z Jensenami PiO Cu na wyjściu. Ale chciałby je lepiej wysterować nie zmieniając elektroniki. Próbował tuningować dobudowujące osobne crossovery na tanich miflex'ach mkp i nici - gorzej niż z oryginalnymi, które okazały się bardziej neutralnymi przejrzystymi crossoverami. A mówiłem aby przy pierwszym tuningu dawał kondy jak w oryginale - czyli podobne do tych w 4367 i Spendor 200. Albo Soleny jak w droższych. Na razie oryginału nie przebił. Załamany, że wydał na tuningi i nie pokonał oryginału. Zobaczymy czy kto inny, specunio od grafitowych rezystorów, będzie dał radę wyśrubować max co z nich się da! - tak jak to właśnie właściciel chce w pierwszej kolejności, a następnie zająć się resztą toru. On chce wpierw wyśrubować na maxa kolumny, bez ekstremalnie wyśrubowanej elektroniki, ultra-neutralnych kabli sygnałowych itd.

A mniejsze, mniejsze Array'e mniej wymagające. Mniejszy woofer i odpowiednio mniejszy horn z mniejszym driverem na 1-3/4" membranie - raczej z zawieszeniem “diamond” surround. Driver, nowa wersja legendarnych 175-ek. Już nawet jakimś konkretnym Luxman'em powinny dać się bujnąć.

Trochę mniejsze i zdecydowanie szczuplejsze podłogówki 1000 Array też trochę osób ma w PL. Monitory 800 Array (są z tą samą sekcją horn) ciężej dostać - są poszukiwane.

Taki jeden Pan z Francji miał przez około 8-em lat monitory 800 Array, subwoofer 1500 Array i podłogowe 1400 Array. Niedawno na samym początku roku zostały szybko sprzedane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

michal396, dla tych co pisali nie na temat, daj aby przetłumaczyli co do joty (całe trzy testy) z francuskiego na polski - tylko dokładnie bez żadnych przekrętów.

Project Array™ – 1400 Array (11 980 € la paire)

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Project Array™ – 1400 Array (12 041 € TTC la paire)

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Project Array™ – 800 Array (7 980 € la paire)

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

W sumie mówimy tutaj o kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę

Za ''kilkadziesiąt tys zł za parę'', możesz se kupić/złożyć 4343 ASF, 4343B etc. Od których lepsze są 4367 Studio Monitor z High-Definition Imaging (HDI™) Waveguide Horn. Przestronne, nasycane, detaliczne, pełne/bogate brzmienie. Szybszy i dokładniejszy bas.

Zdecydowanie bliżej rzeczywistego pułapu i bardziej realna końcowa ocena 4367 Studio Monitor w niemieckim Stereo 7/2020 Juli. Testował Tom Frantzen.

Stereo-de-7-2020-Juli.pngStandboxen-Stereo-de-7-2020-Juli-JBL-436Standboxen-Stereo-de-7-2020-Juli-cz-2.pnStandboxen-Stereo-de-7-2020-Juli-cz-3.pn

W Stereo(de) kolumny z tą samą notą co 4367 Studio Monitor [17.000] :  MBL 116F [26.500]; Verity Audio Otello [18.000]; Burmester BA 31 [17.800]; Avantgarde Acoustic Uno Fino Edition [16.900]; DALI Epicon 8 [15.000]; Fischer & Fischer SN470M [14.700]; Quadral Aurum Titan 9 [14.000]; KEF Reference 5 [14.000]; Focal Sopra No2 [12.000]; Quad ESL-2912 [12.000]. To w Audio(de) pułap Referenzklasse 103 pkt. - np. DALI i Focal z dokładnie tych samych.

I tu niektóre przymałe, za chuderlawe i za mało swobodne by zagrać jak 4367. Fajne z pierścieniowymi polimerowymi membranami, ale wolę z metalowymi. 4367 z pierścieniowymi Polimerowymi membranami, to coś podobnego tonalnie do Klipschorn AK6 z Phenolic diaphragm na MF i Polyimide diaphragm na HF. Zgadza się z tym co słyszał recenzent w USA, dla którego 4367 też są podobne do Klipschorn; z tym, że 4367 m.in. bardziej detaliczne. On odniósł się do wcześniejszych Klipschorn z Phenolic diaphragm na MF i HF. AK6 nie tak neutralne i równe co 4367, które do tego mają dużo lepszą scenę 3D.

4365 Studio Monitor też lepsze od przekolorowanych i przekłamanych tonalnie Pioneer Exclusive 2402.

 

W Audio(de) 1/2019, Messlabor kolumn Klipschorn AK6 :

Klipsch-Klipschorn-AK6-Messlabor-Audio-d

...coś jak (z Audio.de 7/2006) Messlabor kolumn Klipschorn 60th Anniversary :

Revel-Performa-F52-vs-Quad-ESL-2805-vs-K

Powiadają, żeś ''szaleniec'' :)...

Cytat

czolgista778 2020.06.22, 11:06 :

Nowe GeForce'y zawsze mają mocnego kopa w porównaniu do poprzedniej generacji - 980Ti->1080Ti->2080Ti. Jak dla mnie 14 vs 18k punktów to duża róznica jeśli mówimy o 2080Ti FE vs 3080Ti FE.
Podejrzewam że Ampere będzie mocną optymalizacją sekcji RT.

Edytowane przez autora (2020.06.22, 11:14)

(-7)

PCLab.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

* * *

leven 2020.06.23, 17:16

Czołgista - użytkownik - został zminusowany, a nawet nie macie pojęcia jaki On ma sprzęt i ile na niego wydał.
Fakt... to szaleniec, ale ma TOP i wie o czym gada w kwestii wydajności.

(0)

W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

Ja jestem natomiast ciekaw co zrobi JBL jak już seria Everest i K2 się 'wypali' na rynku?

Policz sobie latka od ukazania się Project EVEREST DD55000 do następcy (EVEREST DD66000), jak i obu najnowszych (EVEREST DD67000 & EVEREST DD65000). I dolicz te lata do najnowszych :)

Wiesz ile lat dzieli Project K2 S9500 od K2 S9800 i K2 S9800 Special Edition, jak i K2 S9900.

Wiesz ile lat na rynku jest Revel Ultima Salon2.

 

Topowe blisko 70-o letnie domowe zespoły/zestawy głośnikowe złożone z topowych komponentów (130A Alnico V, 375 Alnico V, LE85 Alnico V, 075 Alnico V) w optymalnym zestawieniu mają tak wysoki poziom brzmieniowy, do którego żeby jakoś się przybliżyć/zbliżyć, coś przybliżonego zagrać, to musiałbyś mieć topowe największe YG Acoustics, Rockport Technologies itd.

Z nowymi topami (tego samego brandu) można jeszcze bardziej śrubować. Topowe nowe zestawy głośnikowe (tego samego brandu) w porównaniu do starych topów, mogą przenosić na jeszcze bardziej wyśrubowany rekordowo wyczynowy poziom aspektów. Przy czym stare topy, gdy wyśrubowane, są jak do bicia rekordów, tak że brzmienie Live/koncerty wszyscy dookoła mają jak za darmo.

 

Topowe zespoły głośnikowe się nie wypalają w przeciwieństwie do PC :

W dniu 14.06.2019 o 00:29, Sovereign napisał:

Topowe kolumny z wszelkich lat, są jak działa sztuki!, przy których pieniądz wzrasta jak w banku.

To nie PC gdzie wszystko co by nie było nawet najnowsze w danym czasie to i tak marnota. Żeby Intel Core i9-9900KS, AMD Ryzen 9 3950X i GeForce RTX 2080 Ti były cokolwiek warte, dla mnie musiałyby być z 1000 x wydajniejsze. Bo na te czasy to marne i warte 500 zł za cały PC z dwiema RTX 2080 Ti (przez pamięci GDDR6 Microna, zdechły RTX'y 2080 Ti FE w SLI u współzałożyciela Extreme Hardware "Gosu" - Konrad uczcił ich śmierć świetnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :) ) - aż przeklął ''ku.wa mać!'' i zaj.bał dłońmi w klawiaturę, gdy zabójczy cios kosy kostuchy dosięgnął jego kart graficznych, i obraz stanął w miejscu z Larą Croft w peruwiańskiej dżungli w Shadow of the Tomb Raider, a na Wiedźminie 3 artefakty z białymi błyskami na ekranie. Na gwarancji dostał nowe RTX-y. Z tymi PC to ich jakiś biznes, mają tam trochę tego złomu komputerowego. Ogólnie wszelcy sprzedawcy się cieszą obrotem i tym, że co chwila coś nowego, a ludzie/klienci jak w wyścigu szczurów co chwile zmieniają podzespoły by mieć to co naj. w obecnej chwili. A co by nie wstawiali w PC to i tak badziew prawie nic nie wart. Mnie nie kręcą takie zmiany, a VRAM mam od Samsunga. Samsung może dla Nvidii wykona GPU Ampere w 7 nm EUV, to będzie lepsze (wydajniejsze i bardziej energooszczędne) od tego co jest obecnie.

Lubię rasowe zespoły głośnikowe. I od czasu do czasu najlepsze najbardziej realistyczne i wymagające symulatory wyścigowe.

Wolę/lubię po imieniu, a nie po nickach. Więc imienniku, Marcinie (@Marek.S) siedząc całe życie w PC, pewnie coś tam umiesz składać. Ciekawe co byś za zestawy złożył w cenie od 1000 zł w górę (co 500 zł) i tak do jakiegoś tam pułapu. Kupić nówkę PC za ileś tam kzł, który zaraz straci niemalże całą wartość - to nie sztuka. Co innego złożyć zestaw możliwie jak najlepszy w danym czasie (szczególnie w przypadku PC) i najbardziej wydajny w swojej kategorii cenowej. OC dozwolone, ale takie z którym zestaw będzie pracował wiele, nawet kilkanaście lat, beż żadnych problemów. Ciekawe co za zestawy byś złożył.

Jak Audio wyśrubowane. To można i czasami PC podkręcić, dla lepszej wydajności. OC zdecydowanie odczułem - zarówna ja i znajomi. Moduły DDR4 poszły w górę o 800 MHz - dalej nawet nie próbowałem, dośrubowując manualnie co do joty wszystkie pozostałe zaawansowane/szczegółowe parametry na maksymalną wydajność przy zachowaniu stabilności/niezawodności. 

Na SPA (lub innym losowo wybranym) w ACC moglibyśmy (vs.) się pościgać o kasę, lub skrzynię dobrego alko. Wyścig w rzeczywistym wymiarze czasowym 4~8h.

Znasz w ogóle coś takiego jak: ACC, rF2, WRC8. Automobilista 2 - w fazie dalszych testów. WRC9 - jak po roku zrobią przynajmniej zbliżony progres do tego jaki nastąpił w poprzedniej części po dwóch latach, to będzie jeszcze fajniej. Na SimRace.pl świetna i obeznana ekipa z Administratorem rauf na czele; Moderatorem GTR i pozostałymi - na pewno znają :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A na PC Audio znasz się? To podeślij na priv referencyjne/najlepsze zestawy do plików High-Resolution.

W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

Zwolnili przecież najlepszych inżynierów którzy stali za największymi sukcesami firmy.

Speców tam nie brakuje i nigdy nie brakowało. Jak widzę z Niderlandów pouczasz samego Grega Timbersa od K2.

On dużo, dużo więcej lat tam przepracował, niż Ty masz na karku z roczniku 1994.

Jak pracował od pierwszej połowy lat 70-tych XX w., to 4343 tez się przewinęły przez jego ręce.

Choć za blisko 45-lat pracy, powinni go tak bardzo uroczyście. A nie odwaliłeś kawał roboty, dałeś co najlepsze i żegnaj jak po jednym dniu roboty.

G.T. poza firmą i może sobie robić co chce. Przytuningował tak jak chciał kolumny JBL C50SM dla znajomego z Home Audio Sound, by było dla kogoś z lepszymi nowymi crossoverami od G.T. (nawet masz datę i inicjały) :

Cytat

Description

These are early 1960’s models. Greg Timbers designed the crossover networks for these and have an amazing sound to them. These consist of LE85’s, 075’s and 2235 woofers. Greg built an extensive crossover network for these. Own a piece of JBL history as Greg printed his name on the back of the crossovers. The speakers have blemishes on them but we wanted to keep these as original as could be.

JBL C50 STUDIO MONITORS $7,000/PR

IMG_0021.jpegIMG_1592a1e_60example.jpgIMG_1614.jpegIMG_1612.jpegIMG_1613.jpegIMG_0025.jpeg

''Transducers by JBL System Integration - August 2019 - Greg Timbers''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

Fakt, jest jeszcze jedna kwestia - zwrotnice. JBL ma to do siebie że pchają do każdego modelu tanie Soleny MKP i baterię 9V do charge couplingu.

Moim zdaniem efekt byłby znacznie lepszy gdyby dać tam kilka lepszych Audyn-ów albo chociaż Mundorfy Supreme.

Że co, do ''każdego modelu''. Takie Crossovery tylko do referencyjnych. Na LF też CC, ale bez ogniwa stałego.

Twe rady, być może podeślę jakiemuś znajomemu pana G.T. by jemu bezpośrednio przekazał, rady od młodziaka z Niderlandów, który na PCLab.pl (i innych zagranicznych) bawi się wiecznie komputerami, w ich bezustanne składanie i kręcenie, gdzie nie jedno zepsuł/przykatował chcąc osiągnąć jak najlepsze wyniki w Benchmarkach.

Lepiej żebyś w PC doradzał, a nie pisał takie rady audio. Audyn-ów nie miałem, ale Mundorfy Supreme - tak i to słabizna (jakość/cena/brzmienie - warte co najwyżej 5% swojej ceny). @747 dawno miał rację co do Mundorfów Supreme. Poza tym nie nadają się do CC :). Żeś doradził kondensatory pod CC do łączenia w parki - z którymi to dwoma masz jakbyś połączył szeregowo cztery normalne kondy.

W dniu 8.10.2016 o 13:39, michal396 napisał:

Co do bebechow jbli to niestety shit wkladaja. Ja miesiac temu wymienilem oryginalne terminale na zlocone wbt na gore i rodowane cardasy na dol. Brak slow zeby opisac progres jaki nastapil.

W K2 i EVEREST na topie.

A w tych co miałeś i sprzedałeś czyli 1400 Array, to tylko zaciski głośnikowe słabsze.

Możesz sobie wybrać np. M40.2 z tańszymi zaciskami, lub M40.2 Anniversary sporo droższe i z droższymi zaciskami - co wybierasz, dużo droższe czy kupujesz tańsze i sam wymieniasz.

W dużych brandach liczy się Project kolumn, przetworniki, projekt zwrotnic i mniej ingerujące i pasujące komponenty.

A nie jakieś lipne zestawy głośnikowe - słaby project kolumn, projekt crossoverów, słabe przetworniki i wieczne grzebanie się w kondensatorkach i zaciskach głośnikowych!

Do tych co miałeś prędzej dałbym rodowane zarówno na UHF/HF jak i LF - a nie jakieś mieszanki/kombinacje. I na pewno nie złocone na UHF/HF.

Gryphon'a Diablo 300 mi chwalili, że naprawdę dobrze (jak na integrę) wysterowuje 4365 Studio Monitor. Jeszcze lepiej dzielony zestaw ML No 326S + ML No 532 Dual-Monaural, przy którym Diablo 300 był ciemniejszy/przyciemniony i nie tak prawdziwy tonalnie jak dzielonka Mark Levinson.

W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

widziałem skrzynie z K2 oraz przetworniki które w nich siedzą i to nie sa złe kolumny tylko raczej nie zgrywają się z nowym ML'em.

Żaden właściciel K2 z tobą się nie zgadza. Poza tym 4343 im za słabe, nie ta przejrzystość w całym paśmie, neutralność, live, szybkość. No i bas jak dla nich w 4343 się ociąga w porównaniu do K2. Studio Monitory wolniejsze i mniej detaliczne, także od najlepszych domowych zestawów/zespołów głośnikowych z tamtych lat. Są kolumny vintage, które mają super szybkie woofery, ale nie żadne starsze/stare Studio Monitory 4343, 4344, 4345, 4350, 4355 - które są inaczej zestawione/zestrojone i z w ogóle innymi wooferami. Stage Accompany M-59 Exclusiv. - podobne. Westlake HR-1VF z mid-bassem i 2 x 2235H na LF - podobne, tak bardzo przeciętnie w PL wysterowane wintydżowymi wzmacniaczami mocy/pre-ampem, że w ogóle nie moje granie - to było jak Wilson'owe granie z D'Agostino Relentless. W Rosji i gdzie indziej zdecydowanie lepiej. Z PL typ, stary handlarz gdzieś się pochwalił, że ma Westlake z serii TM i jemu lepsze od wcześniejszych HR1-VF. W TM 15'' woofery i od razu horn i lepiej jemu, a większych nie dał rady wysterować. Dodatkowy mniejszy woofer, tzw. mid-bass przez innych nazywany średniakiem wpływa na moc zestawu i potęgę grania. Jak dla nas, typ się wyłożył przy wysterowaniu większy zestawów, które to jego przerosły. Dużo jemu brakowało, do absolutnej neutralności i rekordowo wyśrubowanych aspektów. Przy SM-1 typ po całości by się wyłożył, jak nawet mniejszych nie dał rady wysterować. 4343B najbardziej Darecki od TM ze wsi pod Wa-wą krytykował kilkanaście lat temu, jakie to u jego koleżki abesiora czy tam kogo 4343B z Accuphase A50 uśrednione ze słabszą górą i słabym bułowatym rozlazłym bas-refleksowym basem - gadkę miał handlarską, łatwy do rozszyfrowania. Choć nieźle się znał, częściowo miał pojęcie, ale nie do końca, i nieneutralny. Miał słabe kabelki Polk ‘Cobra’, Audio Note, Kondo IC i inne; pre-amp też miał lipny - jedne miałem, inne testowałem. Jedynie GTA spoko na LF. Kto inny miał 4435 z których głębokość i potęga basu, podchodzi pod 4350/4355 które miał ze starszymi Krell'ami + tuningowane pre i źródło Gryphona. To on miał m.in. 4343B którym wstawił driver z 2'' gardłem. Później Tobie to podpowiedziałem i Ty to zastosowałeś w swoich 4343ASF!

Ja bym zostawił jak w oryginale z 1'' na dłuższym hornie, bo 2'' na króciutkim horniku za grzeczne. 2'' jak w oryginale pasuje do 4350/4355, gdzie można nad mid-bassem ustawić oryginalny driver z 537-500 Horn + perforated-plate lens (i tamten od 4350/4355 zalecał jako najlepsze) przy których TAD TD-4001 + TH-4001 są jak przekolorowane zdechlaki.

Tutaj mają horny/drivery (na ew. dostawkę/rozbudowę o większe horny np. dla 4350/4355) ale nie na sprzedaż : 

Ze Studio Monitorów bardziej mi odpowiadają te nowe jak 4365, 4367. One jak i wszelkie domowe mają 15'' woofer/woofery i powyżej od razu większy horn, lub kilka hornów. W K2 (S9800, S9800 SE, S9900) sam jeden 1500AL i nowszy/ulepszony 1500AL-1 zdecydowanie lepiej obsłuży pasmo, które w 4343 obsługuje woofer i tzw. mid-bass. 4343 mogą wystarczyć na 1400 Array - i to jedynie na LF z  LE14H-3 w 1400 Array. Jedne i drugie na LF grają na deep bass, a powyżej co innego na korzyść 1400 Array i z lepszym 3D. Podaj ten zestaw (dokładne modele elektroniki audio i okablowanie) z tego X-FI 2016 w Amsterdamie. Ani widu, ani słychu, widocznie jakieś małe Show. Widzisz jak się składa, bo na żywo gdzie indziej, beż żadnego pytania się o K2, mówili mi: tamte K2 S9900 znakomicie grały z Mark Levinson No 53 Reference. Nawet bez pytania się o zestaw. Inni lubią i z No 536. Mają i z No 532. Kogo stać ten ma K2, jest trochę tych osób i wiem na czym słuchają i z czym porównywali.

Ktoś z PL sprzedał K2 S9800 i ponownie chce kupić K2. Uwielbia wszystkie K2 i wszystkie EVERESTy. Studyjniaki też miał, nawet kilka i fajne były 4367. Elektrownia ML.

Marcin (@Marek.S) zorganizuj zestawy głośnikowe Project K2 S9800, K2 S9800SE, K2 S9900. Do tego nowsze (No 52 Reference i No 532) i najnowsze (No 536 i No 534) - z dedykowanym przedwzmacniaczami. Mogą być jeszcze piece Halcro, Moon etc.

Dla odmiany do porównania możesz zorganizować starsze No 33, No 33H, cały set (monobloki, pre i źródło) Krell Evolution, Jeff Rowland, jakieś tam Accuphase, Luxman, FM Acoustic, Vitus itd.

Zorganizujesz pojedynek, a ja zapraszam wszystkich właścicieli K2.

Jeszcze weź pod pachę swoje maleństwa niczym komputerówki ze swoją elektroniką i postawimy do porównania. Swe Audyny i Mundorfy Supreme będziesz mógł wstawiać jak będziesz miał własne K2 do porównania i zorganizujesz m.in. takie zestawy :

Na Show w Kopenhadze 2017 nie byleś w przeciwieństwie do kogoś od K2.

K2 S9900 + ML No 534 i kabelki głośnikowe Nordost.

[Mighty Sam McClain -Too Proud]

[Mura Masa - Are U There?]

[Johnny Hodges & Billy Staryhorn - The Gal From Joe's]

Był tam w 2017 r. Kopenhadze, gdzie były także Stage Accompany M-59 Exclusiv. z OTL Atma-Sphere. Bas na potęgę, niż prowadzenie i jakość. Narzucająca własny charakterek bałaganiarska anemicznie grająca wstęga Stage Accompany bez live, czystości, mocy, dynamiki i swobody. Nawet zostały przez tą samą osobę zarejestrowane.

Bristol Hi-Fi Show 2019 - też nie byłeś. K2 S9900 + ML No 536 i kabelki Chord.

[Dire Straits - Sultans Of Swing]

[Spanish Harlem - Rebecca Pidgeon]

Możesz i zorganizować K2 S9500 i M9500 - posłuchamy jak je wysterujesz :)

JBL-e najbardziej dośrubować można poprzez zwiększenie woltażu i pojemności ogniw w prądowych crossoverach. W zależności od zestawu, elektroniki i ogólnie wysterowania - mogą być inne wartości. Wzmacniacze mocy zalecane jak najlepsze, które przekazują wszystko jak leci, bez urabiania dźwięku po swojemu. Im bardziej rzetelny i z mniejszą własną ingerencją w sygnał - tym lepszy wzmacniacz! To samo przedwzmacniacz! Do tego (by nie ograniczać potencjału elektroniki) obowiązkowo równie wybitnie neutralne tonalnie, po całości przezroczyste i zrównoważone interkonekty. I odpowiednie źródło, a nawet kilka różnych - jedno może być szybkie, konturowe, rozdzielcze i precyzyjne; a drugie dla odmiany bardziej gładkie i płynne.

Kondensatory, w ciemno tak jak Ty - to na pewno nie. Jak już to inne MKP Solen (Made in France): Silver Sound - to dużo bardziej pewne, od Twoich innego brandu.

W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

W sumie mówimy tutaj o kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę także cięcie kosztów na zwrotkach to trochę oszczędzanie na siłę.

Cięcie kosztów to by było gdyby w topowych modelach za setki tysięcy złotych znajdowały się standardowe crossovery - czyli bez CC. Do zwykłych/standardowych crossoverów co byś nie wstawił, to i tak nie mają podejścia do prądowych zwrotnic głośnikowych z CC 77VDC || 77VDC. Także aktywne bez startu, choć te przy niektórych kolumnach potrafią być lepsze od standardowych pasywnych, tak że znajdą się na drugim miejscu, za prądowymi z CC 77VDC || 77VDC.

''kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę'' - to wystarczy Ci na używane 1400 Array :)

USA :

K2 S9900 (Wood Grain or Black Zebra Wood finishes) $ 44,000.00

K2 S9900 (Premium finishes) $ 55,000.00

UK :

K2 S9900 (Wood Grain or Black Zebra Wood finishes) £ 44,000.00 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

K2 S9900 (Premium finishes) £ 55,000.00 

ES :

K2 S9900 (Wood Grain or Black Zebra Wood finishes) 54 190,00 €

EVEREST DD67000 (Rosewood or Maple finishes) 94 990,00 €

DE :

K2 S9900 (Wood Grain or Black Zebra Wood finishes) € 48,000.00

K2 S9900 (Premium finishes) € 60,000.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jbl-k2-s9900-lautsprecher-stereo-60159.jjbl-k2-s9900-lautsprecher-stereo-60164.jjbl-k2-s9900-lautsprecher-stereo-60166.j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sovereign napisał:
W dniu 8.10.2016 o 11:12, Marek.S napisał:

W sumie mówimy tutaj o kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę

''kolumnach z kilkadziesiąt tys zł za parę'' - to wystarczy Ci na używane 1400 Array :)

W USA (na eBay) używane 1400 Array obecnie od US $5,800.00 do US $6,500.00

Na Marche.fr 1400 Array używane za 4 500 €. O ile to realny sprzedawca ''Wingfly54''. Trochę tego sprzętu ma, a każdy w innym tle i przy każdym ten sam opis (bez względu czy to elektronika czy kolumny) :

Cytat

JBL SYNTHESIS 1400 ARRAY in perfect condition all original accessories and manual, excellent condition in a non-smoking environment and no animals.Very clean and work excellent.Never been repaired.

Prix 4 500 €

61394189_1.jpg

* * * * *

JBL 4343B in perfect condition all original accessories and manual, excellent condition in a non-smoking environment and no animals.Very clean and work excellent.Never been repaired.

Prix 4 100 €

61394197_1.jpg

FRANCE
99 - Autres

W innych jego ofertach widnieje lokalizacja Ajaccio 20 - Corse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

* * *

Apogee Acoustics Duetta Signature - w USA (na eBay) od US $4,050.00 do US $4,250.00

W Niemczech (na eBay) widniały za EUR 3,500.00 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To może już Twoje...

W dniu 10.05.2020 o 23:29, Marek.S napisał:

mój normalny system to ASR Emitter II, pełny 4-modułowy zestaw i magnetostaty Apogee Duetta Signature oraz DAC Matrixa, okablowane Nordostami.

Jako tymczasowe, czy ostateczne.

Widziałem półtora roku temu, Cię kusiły Stage Accompany MASTER 4549 za € 7.500,00 w komplecie z elektroniką SA (PPA 1200 [3], PPE 2410 [1]) i jakimś okablowaniem. I byś zabrał, gdyby tylko było nie miejsce.

Nowe Stage Accompany M-59 Exclusiv. trochę droższe: Kr. 138.000/stk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W Kalifornii masz m.in. (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) takie :

MR!777AT

MR777.pair_.sunset.jpg777.frnt_.rear_.bass-410px.jpgMidWoofers_tweeter.jpg

MR2!5S

PBN Audio MR2!5S Loudspeakers by Peter Bichel Noerbaek.jpg

M3!5

M3.5-w.drivers-twins_sunset2.jpg

M2.5s

M2.5s.-drivers-pair.jpg

Crossover: 5th Order Charge coupled with 3 x 9V (27V) @ 900 Hz

M2!5

M2.5_Loudspeaker_by_PBN_Audio.png

Crossover: 5th Order Charge coupled with 3 x 9V (27V) @ 900 Hz

M1!5

M1.5_sunset.3.20.jpgM1.5BACK_FRNT.jpg

5th order down charge coupled with 27VDC

MASTER REFERENCE III

MR-III-pair_2804-sunset.jpgMstrRef_III_frnt_back_panels.jpg

BASS TOWER SPEAKERS

BassTowersPAIR_sky.jpgBassTowers_frontback_Peter.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.