Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Array 1400


tanebo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugie: model Tomka nie jest bardzo trudny do wysterowania.

 

- Racja :-) dlatego napisalem ze ma lochy czyli duze kolumny wymagajace 200 - 500watów

To nie są duże kolumny wymagające 200-500W. Zadowolić się potrafią już od 20W by zostały w pełni napędzone. 100W dla nich to aż nadto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

No bo tak jest, przez sly30 osoby usuwały konta. Może akurat nie tomkly przez sly30, ale inni na pewno usunęli. I ich nie ma, a tomkly jeszcze jest - no to czego skomlisz pit80.

 

Co innego, żeby było napisane słowo w słowo, że ten przez tego.

 

tomkly może nawet usuwać przez sly30, czy tam przez kogo, czy co innego. Ty powiadasz ze masz info z pierwszej ręki, to sobie miej. Mnie ono nie interesuje.

 

Idź sobie na bocznicę, lub na priv na wasze rozmówki potajemne, czy gdzie indziej, gdzie będziesz sobie pisał o powodach tomkly'ego.

 

Bo jak widać, sam się wprowadzasz w błąd.

 

Faktycznie JBL...:)...precyzyjny jak JBL...:) ale barwa dalej kuleje....:)

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale barwa dalej kuleje:-) "

 

A sluchales tubowych jbli kiedykolwiek?

Wiesz ze piszemy o nowoczesnych kolumnach za 50tys para a nie o 30 letnich wysuszonych kolumnach za 5000zl?

Np arraye zagraja tak jak sobie sygnal ulozysz bo wszystko pokaza a barwa i odseparowanie srednicy od gory jest na takim poziomie ze wiekszosc tradycyjnych syczkowatych kolumn sie chowa. Piszesz o barwie a pewnie nawet nie wiesz ze piszesz o kolumnie z tuba:-)

 

Masz pojecie z jaka glebia i swoboda graja te kolumny?

Sluchales ich?

 

Nie sluchales ich na 99% bo w Polsce najprawdopodobniej te kolumny mam tylko ja i moj kolega.

Jak chcesz ich posluchac i cos madrego napisac to obecnie jest jedna para w Europie do sprzedania we Francji za prawie 30tys zl. Posluchaj a potem pisz.

Pzdr

 

Nastepny merytoryczny rodzynek o Harpiach Tomka:-)

 

"To nie są duże kolumny wymagające 200-500W. Zadowolić się potrafią już od 20W by zostały w pełni napędzone. 100W dla nich to aż nadto :)

"

To tak jak Ci napisalem ze podlaczyc mozna wszystko do wszystkiego i zawszw gra bo gra ale slowo wysterowanie to inna bajka.

Podpowiem Ci kiedy kolumna jest wysterowana:

Jest wysterowana wtedy kiedy podglasniasz i natezene dzwieku i jego potega rosna wraz z sila basu i jest porzadek.

 

Kolumna nie wysterowana:

 

Podglasniasz, jest glosniej ale bez cisnienia akustycznego, wszystko sie rozlazi a dzwiek nie lupie:-)

Teraz wez wzmacniacz 300- 400w i wspomnianego 20w. Potem opisz wnioski:-)

Czekam na info.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal396
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem ale probuje grzecznie i merytorycznie wytlumaczyc to co pisze w taki sposob zeby bylo to zrozumiale dla poczatkujacego:-)

Wszyscy bylismy leszczami:)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Dosłowność i chamstwo JBL....strasznie razi na średnich tonach....słyszałem je [ podobny sos do 67000 o innym odcieniu :) ]....całkowicie karykaturalne brzmienie...Moim zdaniem oczywiście...

Na meczu / dworcu może być to mniej rażące :)

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To nie są duże kolumny wymagające 200-500W. Zadowolić się potrafią już od 20W by zostały w pełni napędzone. 100W dla nich to aż nadto :)

"

To tak jak Ci napisalem ze podlaczyc mozna wszystko do wszystkiego i zawszw gra bo gra ale slowo wysterowanie to inna bajka.

Podpowiem Ci kiedy kolumna jest wysterowana:

Jest wysterowana wtedy kiedy podglasniasz i natezene dzwieku i jego potega rosna wraz z sila basu i jest porzadek.

 

Kolumna nie wysterowana:

 

Podglasniasz, jest glosniej ale bez cisnienia akustycznego, wszystko sie rozlazi a dzwiek nie lupie:-)

Teraz wez wzmacniacz 300- 400w i wspomnianego 20w. Potem opisz wnioski:-)

Czekam na info.

Powiem tylko, że radzę troszkę sie dokształcić.

Zauważyłem, że nie jesteśmy na zbliżonym poziomie wiedzy, choć zakładka Hi-End powinna do czegoś zobowiązywać... Dlatego nie będę tłumaczyć innym użytkownikom tej zakładki (gdyż nie trzeba) podstawowych zasad elektrycznego napędzania zespołów przetworników dynamicznych jak i związanych z tym zależności akustycznych.

Proponuję zacząć przygodę od zapoznania się z takimi pojęciami i pochodnymi m.in. takich jak np. skuteczność akustyczna, rodzaje głośników, wagi i wielkości membran, prowadzenia zawieszenia, jakości i właściwości cewek elektromagnetycznych itd itp. w zestawieniu z charakterystyką zapotrzebowania na energię elektryczną. Niezbędne będzie zapoznanie się z budową i charakterystyką kolumn Harpia Louis już nie wspominając o doświadczeniu w ich amplifikacji przed następnym wypowiedzeniem się na ich temat. Będzie wtedy może mniej kompromitująco ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że albo JBL gra jak estradowe gówno albo jak milion dolarów zależnie od ustawienia i systemu, z nowym ML jest czesto to pierwsze.

Ostatnio na X-FI 2016 były K2 i ML i praktycznie nikomu się nie podobały bo był typowy koc na kolumnach.

 

Niestety ale cały Harman Holding upadł na głowę, powyrzucali najelpszych inżynierów i takie są tego efekty że nie potrafią zestawić systemu.

Możliwe że gdyby odpuścili na siłe pakowanie JBL z ML to może by nawet coś z tego wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mam to gdzieś co piszą fanatycy, miałem jakieś 3 lata 4343 w które włożyłem kilka tyś zł, poza tym kilka par 4311,jedne 4312, XPLe i jeszcze kilka innych modeli JBLa. Wiem z czym te kolumny grają a z czym nie.

Najlepiej grają z lampowymi OTL-ami, nie z tranzystorem i tylko w bi-ampingu z aktywnym dołem żeby go wyrównać DSP.

 

Koniec końców mimo wszystko Infinity IRS Epsilon + Servo z deczka wytarły podłogę moimi zmodyfikowanymi JBLami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Szczerze mam to gdzieś co piszą fanatycy, miałem jakieś 3 lata 4343 w które włożyłem kilka tyś zł, poza tym kilka par 4311,jedne 4312, XPLe i jeszcze kilka innych modeli JBLa. Wiem z czym te kolumny grają a z czym nie.

Najlepiej grają z lampowymi OTL-ami, nie z tranzystorem i tylko w bi-ampingu z aktywnym dołem żeby go wyrównać DSP.

 

Koniec końców mimo wszystko Infinity IRS Epsilon + Servo z deczka wytarły podłogę moimi zmodyfikowanymi JBLami.

 

Całkowicie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jakieś 3 lata 4343ASF Studio Monitor w które włożyłem kilka tyś zł,

Wiem z czym te kolumny grają a z czym nie.

Najlepiej grają z lampowymi OTL-ami, nie z tranzystorem i tylko w bi-ampingu z aktywnym dołem żeby go wyrównać DSP.

 

czolgista778/Marek.S choć i tak żaden tam ciebie Marek jak w nicku.

 

To co napisałeś tyczy się twoich 4343ASF Studio Monitor i to najlepsze co miałeś z JBL'i. Składaki, kupowałeś je bez oryginalnie zamontowanych głośników, i składałeś sam, ciągle coś zmieniając.

 

Tak to grało u ciebie mulaszczo, ciepłe kluchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie miałeś nawet lepszych 4348 Studio Monitor.

 

Koniec końców mimo wszystko Infinity IRS Epsilon + Servo z deczka wytarły podłogę moimi zmodyfikowanymi JBLami.

 

I dobrze że zmieniłeś, bo miałeś nie najlepszy model z linii Studio Monitor, i elektronikę za słabą dla JBL'i.

 

Ja wolę domowe, nawet starsze Everesty DD55000 zmiatają to co miałeś i masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Sansui sobie podłącz do 4412 Studio Monitor, albo do swoich kolumienek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cPxmAIrVBGk

 

ps.

 

Całe nagranie coś kręci nic nie słucha....chyba coś nie wyszło...

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłowność i chamstwo JBL....strasznie razi na średnich tonach....słyszałem je [ podobny sos do 67000 o innym odcieniu :) ]....całkowicie karykaturalne brzmienie...Moim zdaniem oczywiście...

Na meczu / dworcu może być to mniej rażące :)

 

O moj boze :-) nie gadam z Wami.

Po co ja sie wkrecam?:-)

Milego weekendu

 

BOBSAPP wcześniej jako troll Firewall 1, którego zazdrość zżera.

 

BOBSAPP nasłuchał się skompresowanej, zaokrąglonej i wywalonej średnicy w swych kolumienkach/popierdółkach sypiących zniekształceniami i zamuleniami ... i taki z jego słuchacz ... średnicowy :) ... on lubi te swoje podbarwienia.

 

Niech dalej słucha na swych ulubionych ... najbardziej uśrednionych zamulaczach z Anglii i Danii.

 

Pioneer/TAD Compact Evolution One ... uśrednione i zamulone. Skraje w ich to tak tylko dla uzupełnienia, jako dodatek, bo mało co tam słychać. Te kolumny, to ciepłe/rozmyte kluchony do plumkania.

Wstyd, bo nawet tak słabe sztuczne/plastikowe Sopry mają więcej wysokich, od tych Pioneer'ów.

 

Focal Sopra i Pioneer/TAD Compact Evolution One to referencje BOBSAPPa :)

Jeszcze Spendor'ka niech sobie dorzuci z ProAc'iem na plastiku i jakieś zamulone dynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

BOBSAPP wcześniej jako troll Firewall 1, którego zazdrość zżera.

 

BOBSAPP nasłuchał się skompresowanej, zaokrąglonej i wywalonej średnicy w swych kolumienkach/popierdółkach sypiących zniekształceniami i zamuleniami ... i taki z jego słuchacz ... średnicowy :) ... on lubi te swoje podbarwienia.

 

Niech dalej słucha na swych ulubionych ... najbardziej uśrednionych zamulaczach z Anglii i Danii.

 

Pioneer/TAD Compact Evolution One ... uśrednione i zamulone. Skraje w ich to tak tylko dla uzupełnienia, jako dodatek, bo mało co tam słychać. Te kolumny, to ciepłe/rozmyte kluchony do plumkania.

Wstyd, bo nawet tak słabe sztuczne/plastikowe Sopry mają więcej wysokich, od tych Pioneer'ów.

 

Focal Sopra i Pioneer/TAD Compact Evolution One to referencje BOBSAPPa :)

Jeszcze Spendor'ka niech sobie dorzuci z ProAc'iem na plastiku i jakieś zamulone dynie.

 

Jesteś referencyjny niczym JBL...:)

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall 1 / BOBSAPP idź dalej słuchać swoich kolumienek na szmatkach i plastikach ... które tak lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOBSAPP wcześniej jako troll Firewall 1, którego zazdrość zżera.

 

BOBSAPP nasłuchał się skompresowanej, zaokrąglonej i wywalonej średnicy w swych kolumienkach/popierdółkach sypiących zniekształceniami i zamuleniami ... i taki z jego słuchacz ... średnicowy :) ... on lubi te swoje podbarwienia.

 

Niech dalej słucha na swych ulubionych ... najbardziej uśrednionych zamulaczach z Anglii i Danii.

 

Pioneer/TAD Compact Evolution One ... uśrednione i zamulone. Skraje w ich to tak tylko dla uzupełnienia, jako dodatek, bo mało co tam słychać. Te kolumny, to ciepłe/rozmyte kluchony do plumkania.

Wstyd, bo nawet tak słabe sztuczne/plastikowe Sopry mają więcej wysokich, od tych Pioneer'ów.

 

Focal Sopra i Pioneer/TAD Compact Evolution One to referencje BOBSAPPa :)

Jeszcze Spendor'ka niech sobie dorzuci z ProAc'iem na plastiku i jakieś zamulone dynie.

 

atlon, spokojnie, bo sobie całą piżamę zachlapiesz...

 

Napisz jakich konkretnie plastików słuchałeś i z czym zestawionych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbmar sam sobie się pochlap, jak lubisz być zachlapany. Lub poproś swego przyjaciela, żeby z tobą chlapnął, ty moczymordko :D

 

Jakie referencje macie na polipropylenie i jedwabiu, godne chociaż posłuchania. To wszystko ciepłe i zaokrąglone, to nie dla mnie bo ja lubię twardsze membrany: Ti, Al, Mg, Be.

 

BOBSAPP wstydź się, bo żadne miękkie membrany nawet nie zbliżały się do driverów z 10-cm berylowymi membranami na zawieszeniu diamond surround, które więcej kosztują, niż wszystkie razem wzięte twoje miękkie głośniczki, a nawet całe kolumny.

 

Z twardych membran jest wszystko, detal, rozdzielczość, szybkość, naturalność, neutralność, uniwersalność, realizm.

 

A z mięciutkich, wolno, miękko, mniej dokładnie, podkolorowane/przegrzane, itd. Po prostu ciepłe kluchony dla mięczaków typu BOBSAPP :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

jbmar sam sobie się pochlap, jak lubisz być zachlapany. Lub poproś swego przyjaciela, żeby z tobą chlapnął, ty moczymordko :D

 

Jakie referencje macie na polipropylenie i jedwabiu, godne chociaż posłuchania. To wszystko ciepłe i zaokrąglone, to nie dla mnie bo ja lubię twardsze membrany: Ti, Al, Mg, Be.

 

BOBSAPP wstydź się, bo żadne miękkie membrany nawet nie zbliżały się do driverów z 10-cm berylowymi membranami na zawieszeniu diamond surround, które więcej kosztują, niż wszystkie razem wzięte twoje miękkie głośniczki, a nawet całe kolumny.

 

Z twardych membran jest wszystko, detal, rozdzielczość, szybkość, naturalność, neutralność, uniwersalność, realizm.

 

A z mięciutkich, wolno, miękko, mniej dokładnie, podkolorowane/przegrzane, itd. Po prostu ciepłe kluchony dla mięczaków typu BOBSAPP :)

 

Jesteś chamski niczym JBL na średnich tonach...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ti, Al, Mg, Be

 

Ty mi nie wymieniaj pierwiastków, tylko odpowiedz na konkretne pytanie:

jakich konkretnie plastików słuchałeś i z czym zestawionych?

 

A tak przy okazji, dopisz z czym te powyższe pierwiastki łączysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ty mi nie wymieniaj pierwiastków, tylko odpowiedz na konkretne pytanie:

jakich konkretnie plastików słuchałeś i z czym zestawionych?

 

A tak przy okazji, dopisz z czym te powyższe pierwiastki łączysz?

 

Chyba wciąż uczy się tablicy...:)

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

jbmar sam sobie się pochlap, jak lubisz być zachlapany. Lub poproś swego przyjaciela, żeby z tobą chlapnął, ty moczymordko :D

 

Jakie referencje macie na polipropylenie i jedwabiu, godne chociaż posłuchania. To wszystko ciepłe i zaokrąglone, to nie dla mnie bo ja lubię twardsze membrany: Ti, Al, Mg, Be.

 

BOBSAPP wstydź się, bo żadne miękkie membrany nawet nie zbliżały się do driverów z 10-cm berylowymi membranami na zawieszeniu diamond surround, które więcej kosztują, niż wszystkie razem wzięte twoje miękkie głośniczki, a nawet całe kolumny.

 

Z twardych membran jest wszystko, detal, rozdzielczość, szybkość, naturalność, neutralność, uniwersalność, realizm.

 

A z mięciutkich, wolno, miękko, mniej dokładnie, podkolorowane/przegrzane, itd. Po prostu ciepłe kluchony dla mięczaków typu BOBSAPP :)

" Z twardych membran jest wszystko, detal, rozdzielczość, szybkość, naturalność, neutralność, uniwersalność, realizm"

....czyli krew z uszu...fantastyczne granie do słuchania przez 10 minut i popisywania się przed kolegami...

Atlon jedyne głośniki tubowe jakie słyszałem i grają muzykę to Accapella i Zingali ...te drugie podobno na przetwornikach JBL :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Zingali tak, nowe już nie. JBL z tego co wiem nie sprzedaje (hurtowo) hornów i driverów oraz niektórych wooferów.

 

ZJ03.jpg

 

Tutaj jakieś ostro zmodyfikowane "12 JBL 2214H oraz drivery 2425/2426.

 

ZJ04.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOBSAPP jesteś ograniczony jak twoje Spendory sp 2/3...:) Jakie kolumny, taki właściciel :D

 

Maluśkie 2-way budżetowe kolumienki z jedwabnym tweeterkiem i polipropylenowym midwooferkiem. I co ty możesz wiedzieć o twardych membranach, jak słuchasz na takich mięczakach :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

hehe, z takimi głośniczkami zapomnij o śrubowaniu rekordów szybkości, detalu, realizmu, rozdzielczości, neutralności i otwartości. To żadne wyczynowce, zagrasz coś choć trochę bardziej wymagającego i zaczną furkotać, gubić się i wpadać w chaos, bo to tylko do wolnych i malutkich składzików w których sp 2/3 i tak większość informacji tobie ukrywają ... i dlatego tak ci się podobają :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.