Skocz do zawartości
IGNORED

Witam, jestem tu nowy


thesielnt

Rekomendowane odpowiedzi

Iwo - chcesz wzory? moge je tu napisać:) Na forum chyba ktos podawał nawet stronę z wzorami do obliczania zwrotnic. Tylko ze jest mały problem z ich liczeniem na piechotę - potrzeba do nich impedancji - a ta jak wiemy jest zmienna w funkcji częstotliwości głosnika. Raczej trudno na kartce wyrysować sobie zobrazowanie działania filtru. Pewnie trochę czasu by to zajęło. Nie prościej użyć komputera? Przecież i tak kazdy forumowicz przy nim siedzi ;)))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo z całym szacunkiem ale kto powiedział że na oko?

na OKO można zachorować a jak nie masz parametrów głośnika to sam je mierzysz liczysz i wyznaczasz

 

nie wiem jak ty ale ja mam w domu własną komorę bezechową - w prawdzie prymitywną - ale po to by podpiąć głośnik w skończenie dużej odgrodzie do generatora wzmacniacza i mirenika to chyba wystarczy aby wyznaczyć jego impedancję.

 

z innymi także mozna sobie poradzić bez chorowania na "oka" czy "ucha" :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Jednak wydaje mi się, że po to jest sprzęt komputerowy aby robić wszystko szybciej i prościej. Generator i miernik to było fajne na początku tak jak np suwak logarytmiczny. W pomiary fabryczne też bym nie wierzył do końca, bo głośniki lepiej obsadzać po ich faktycznym pomiarze np. przenoszenia. Ja stwierdziłem, że głośniki obbiegają nieco od danych katalogowych i jednak warto je pomierzyć zamiast ślepo wierzyć w dane producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JIG wystarczy zlozyc wg tego schematu? Wyglada banalnie (zwlaszcza, jak sie jest po technikum elektrycznym :D). Ale z tego, co sie zorientowalem, to mikrofonik o szerokim pasmie przenoszenia troszke kosztuje. Znacie jakie alternatywne rozwiazania na poczatek?

[obrazekLUKASZ-129672_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być zwykła pastylka, która pokaże poprawnie przynajmniej częstotliwość podziału. Powyżej 10 kHz będzie już nędza, no ale najważniejszy jest przecież punkt podziału i niżej - w okolicy strojenia bass- reflexu i fs głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły mikrofon pojemnościowy za 1,5 złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.