Skocz do zawartości
IGNORED

Wyższość gramofonu nad odtwarzaczem CD!


audiofill

Rekomendowane odpowiedzi

Qubric, dzięjuę za pozdrowienia.

Denerwuje cię jak w jakiejś kwestii mam akurat podobne zdanie jak ty? Inwektywy z twojej strony i chamski styl twoich wypowiedzi raczej potwierdzają, że nie mozna traktować cię poważnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profii - mój styl wypowiedzi jest wulgarny a nie chamski.

 

Chamstwem popisujesz się Ty - urządzając wycieczki osobiste tylko dlatego że nie podobają ci się czyjeś poglądy. Krytykując cudze wypowiedzi - choć sam powtarzasz to samo - sam stajesz się przez to niepoważny.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, jak w przedszkolu :> Aż mi się gorącego mleka zachciało...

 

Co do meritum: pisaliście że nagrywanie CD i LP jest inne. A odtwarzamy tym samym urządzeniem ? Bo jeśli nie (a ztcw to nie) to i tu mogą pojawić się problemy interpretacyjne.

 

Weźcie też pod uwagę ilu z Was, uważających że LP jest naturalniejsze wychowało się na winilu a ilu na CD. Przyzwyczajenia młodości odciskają niemałe piętno na późniejszych gustach muzycznych. Innymi słowy: na ile bronicie swoich poglądów i odczuć a na ile "prawdy".

 

PS: narazie nie mam zdania w tej sprawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja sercem i uchem to na dobrą sprawę jestem za analogiem

tylko zwykły pragmatyzm bierze nad tym górę, nie ma płyt nie ma co słuchac - koniec tematu

 

-> robtango

ojojoj, na pewno masz suuuuper sprzęt

ale wiesz, nie wywołałes jakoś twoim wpisem mojej zazdrości czy poczucia niższości ;-))

ja mam kiepski sprzęt, na lepszy mnie nie stać ;-)

a zresztą taki jak mam mi na razie w zupełności wystarcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

O rany, ależ było czytania.

Przyszło mi pewne porównanie podczas pouczającej lektury wątku, pod względem parametrów od volvo kombi lepsze jest na dobrą sprawę wszystko, i bolid F1 i autobus i ciężarówka, a ja mimo wsystko wolę volvo.

Fajne są wpisy aTom'a, to chyba jakiś raczej młody człowiek wychowany na muzyce, która nie była już rejestrowana na LP. Ale ktoś taki jak ja, słuchający głównie wokalistyki klasycznej, nie musi tak bardzo zwracać uwagi na parametry, dynamikę i rozdzielczość bo bardziej liczy się barwa i realizm.

darkul

Jeżeli nawet przez procesor uda się przepchnąć więcej danych to co? Głos ludzki nie ma składowych ultra i infra a przetwornik elektromechaniczny jest optymalizowany pod względem jak najlepszej reprodukcji interesującego mnie zakresu, pytanie można odwrócić: jak należy skwantyfikować głos Domingo i jakiego narzędzia obliczeniowego użyć aby transformacja A/C i C/A przyniosły efekt satysfakcjonujący? Wracając do przykładu z początku wpisu: ciężarówka ma więcej mocy, autobus więcej miejsca w środku a bolid F1 jest szybszy, i co z tego, volvo jest po prostu lepiej dobrane do funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej młody tak ;-)

ale mój świadomy okres sluchania muzyki to juz era CD, choć muzyka w sporej cześci jeszcze z czasów LP ;-)

 

nawet gdzieś jeszcze leży u mnie sterta winyli od kumpla pożyczona

(jakieś Republiki, Kulty, Dezertery, głównie polski rockowy stuff, ale i oryginalny Killing Joke jakiś tam był z rarytasow większych ;)

nie slucham już tego od lat, a i Fonica dawno padła a i nie mam teraz wzmaka z phono stage ;-)

..........

 

porownanie z volvo może i niegłupie, ale pozwolę sobie zapodać ciąg dalszy

jakis czas temu gdzieś widziałem test volvo kombi z napędem gazowym, ale nie na zwykły propan-butan jak do kuchenki turystycznej, tylko na jakiś specjalny gaz o wyśrubowanych parametrach, dostępny tylko w Skandynawii a w Polsce to w kilku miejscach doslownie (nie zmyślam, faktycznie czytałem taki artykuł, choć to było już parę lat temu)

 

i takie volvo kombi pasi tu jak ulał - stoi super bryka, ale nie ma jej czym nakarmić

podobnie jak z gramofonem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że chyba większość obecnych uważa wyższość CD nad LP.I nie tylko chodzi mi tu o dynamikę i inne sprawy.Takie można odnieść wrażenie.Tylko zastanawia mnie jedno.Często przy testach CD mówi się,że brzmi on bardziej analogowo niż np.inny CD.Z czego wnioskować można,że pomimo zaawansowanej techniki nadal recenzecji porównują CDiki do gramofonów, gdyż takie porównanie jest prawidłowe.Trudno mi jest wyobrażić sobie aby było odwrotnie iż analog byłby portównywany z tradycyjnym CD.Przecież to od gramofonu zaczeła się cała zabawa.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istota tkwi w czestym braku zrozumienia technologii!

Pomijam juz efekt kazdorazowego niszczenia LP przez szpile....!

Ktos tu z forumowiczow slusznie zaobserwowal roznice w rodzaju i typie powstajacych zniekrztalcen....

W LP im wyzszy poziom sygnalu tym wiekrzy poziom zniekrztalcen zupelnie odwrotnie niz w cd..

Z tym ze w cd ten poziom jest pomijalny bo wystepoje on ponizej -20dB!My tego praktycznie nieslyszymy..ale czesto nawet nizsze zniekrztalcenia potrafia byc spotegowane przez zle wykonane kolejne stopnie wzmocnienia wzglednie filtry....

Mimo ze jestem zwolennikiem cd to lubie posluchac LP.ale czar pryska w momencie gdy mam posluchac koncertu a w szczegolnosci rockowego.... dzwiek jest dosc bolacy .Na wiekrzosci srednich cd w poprawnych systemach uzyskamy naturalniejsza barwe dzwieku.....

Ale sa i gusta.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie...

Gramofony w np.Radio posiadaja praktycznie tylko wysokiej klasy przetworniki MC na ogol EMT.I sluza do 1 razowego odtworzenia LP w celach archiwizacji w roznych systemach zapisu......poczym taki LP idzie do magazynu.... bo nacisk w takich systemach MC wrecz puszcza wiory z LP....i tylko wtedy mozna wycisnac soki z LP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhhm, a gdyby tak "zamaskować" trochę wersję cd, czyli przegrać cd na cdr dokładając gramofonowe trzaski i zrobić porównanie z analogiem w ślepym teście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o filtracje sygnalu tu chodzi...

mnie samego to troche frapoje.....

Sa pewne modele CDRow ktorym tuningowalem tor analogowy po DAC.I nagrywane na takim CDR plyty z rownie ztuningowanych zrodel cd graly naturalniej niz oryginaly?!Ale po analogu!?

Podczas przegrywania po cyfrze bolaly zeby[wyjatkiem byl tu CDR Studera 741]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde masa teorii i techniki.Ciekaw jestem jak to się przekłada w praktyce. Poczekam do odsłuchania gramofonu i wtedy będę sam wiedział czy jest dobrze czy też nie.A do porównania wezmę dzielonego CD powyżej 15tys.zł,żeby w miaro dajny sposób można było jako tako porównać brzmienie.Po raz kolejny okazuje się że samemu potrzeba jest słuchać-bo wypowiedzi są interpretowane w przeróżny sposób.Ale chyba tak to już musi być w tej dziedzinie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce zapewne lepsze okazuje sie to co się komu bardziej podoba.

 

Ale wykonywanie takich porównań (LP vs. CD-A) po prostu nie ma sensu. Mozna jeżdzić i rowerem i pociągiem - w zalezności od celu jaki chcemy osiągnąć. Mimo to nikt nie porównuje tych sposobów podróżowania, bo niby jaki miałoby cel takie porówanie? :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.