Skocz do zawartości
IGNORED

[Gramofon] Technics : SL-1210MK2 VS SL-1200MK2


Marcin_Rogalski

Wybór gramofonu.  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeżeli Technics to... :



Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

interesują mnie różnice między dwoma gramofonami Technicsa :

1)SL-1200MK2

a

2)SL-1210MK2.

Zastanawiam się który wybrać. Jakie są ich wady i zalety?

Który lepszy i dlaczego?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

Marcin Rogalski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, bardzo trudne pytanie ....

 

a tak serio to JEDYNĄ różnicą pomiędzy nimi jest kolor 1200 - srebrny; 1210 - czarny

 

chyba ,że pytasz o ver mk5 vs mk2 wtedy sprawa wygląda inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę wykończenie trumienne, czarne jak los posiadacza Pro-Jetca :) Ale wzmaka musiałem kupić srebrnego, bo mojego ulubionego wykończenia trumiennego nie było :(

Techniksów nie rozróżniam po numerach, dlatego nie zagłosuję. Nie byłoby też źle, gdyby w ankiecie przewidziano jeszcze jedną odpowiedź - "żadny", hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne juz byly pytania o ten nieszczesny gramofon ale to bije wszystkie na glowe:)

 

Pomijajac zarty to mk2 jest najprostszy z nich, bez zbednych DJ kich gadzetow czy swiatelek oczojebnych w wersji M5G itp. kwasow a od Ciebie bedzie zalezec czy ma byc to prosta forma czy tez cyganski bibelot.

 

Osobiscie najbardziej podoba mi sie wlasnie ,,cyganski,, LTD Gold ale znalezienie tego gramofonu graniczy z cudem a jesli juz to cena oscyluje w granicach 5-6 klz i wiecej.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znowu za te pieniądze można mieć Garrarda 401 albo Thorensa 124 z SME3012 :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tylko gdzie tym z linku do pierwszej limitowanej wersji Gold ,to zwykle oczojebne M5G na dodatek po DJ .

 

robix

 

A nie myślałeś, żeby samemu dać do zrobienia taką replikę - polakierować/anodować na złoto te wszystkie elementy, które w oryginale są złote? Wydaje mi się, że jest to do zrobienia. Niektóre z tych części są nawet dostępne na eBayu. A same "wnętrzności" są przecież identyczne (?). Chyba że tu chodzi o to, żeby gonić króliczka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś, żeby samemu dać do zrobienia taką replikę - polakierować/anodować na złoto te wszystkie elementy, które w oryginale są złote? Wydaje mi się, że jest to do zrobienia. Niektóre z tych części są nawet dostępne na eBayu. A same "wnętrzności" są przecież identyczne (?). Chyba że tu chodzi o to, żeby gonić króliczka ;-)

Te złocenia nie są po to aby cokolwiek gonić, tylko aby małolaty zarywać. Młode gąski lubią jak jest złote i się błyszczy, bo myślą że jest dobre. Całkiem jak sroki :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te złocenia nie są po to aby cokolwiek gonić, tylko aby małolaty zarywać. Młode gąski lubią jak jest złote i się błyszczy, bo myślą że jest dobre. Całkiem jak sroki :)

Pozdro,

Yul

 

Powątpiewam. Słyszałeś kiedyś o "rwaniu na gramofon"? Ja sobie nie przypominam, żeby jakiś gość wkręcał pannie hasła w rodzaju: "Chcesz pomachać wajchą?", "Ustawisz mi antyskating?" albo "Pokazać ci jak igła wchodzi do rowka?" ;-) Moim zdaniem, kolor złoty świadczy o pewnym prestiżu (jakkolwiek ułudnie by to nie zabrzmiało). No i pasuje bardzo do czerni (np. do srebrnego już zupełnie nie). Ale może to tylko moje odczucie - ja wychodzę z założenia: ważne jak gramofon gra, ale równie ważne jak wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre :) Nie,nie myslalem nigdy by ,,ozlocic,, jakikolwiek gramofon dlatego ,ze poprostu nie lubie rzezby w gownie,wole kupic cos co odrazu jest ok niz udawac ,ze potrafie lepiej.

 

Pewne jest to ,ze zloty Technol nie musi sie podobac wszystkim a byla to limitowana seria kolekcjonerska.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ,,subtelna,,byla pierwsza odslona Golda bez tych dodatkowych niebieskich podswietlan ,czasy sie zmieniaja wiec musieli ozlocic mocniej :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.