Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc


Jrymar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Kilka dni temu kupilem op ampa BurrBrowna OPA 2134 ktory zamierzam wstawic w miejsce wzmacniacza operacyjnego Mitshubishi w moim wzmaku Pioneer A 400 X przy czym jak czytam wpisy apropos tuninngu wzmakow i kompaktow to mam pewne watpliwosci Jakby tlumacze to sobie ze nie ma to sensu poniewaz konstruktor wzmaka jest sila rzeczy madrzejszy ode mnie i wiedzial co wstawia w projekcie Co Wy o tym sadzicie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez schematu wzmacniacza trudno coś orzekać!

Trzeba chociaż wiedzieć jaką rolę pełnią wzm. operayjne w tym Pionierku?

Prawdopodobnie jest to przedwzmacniacz, ale pewności nie mam, bo nie znam tej konstrukcji :(

Bez tego nikt nie jest raczej w stanie pomóc, no chyba, że ma ten sam wzmak u siebie i już coś w nim robił!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wymiana może się akurat udać. Proponuję wstawić podstawkę i porównać brzmienie obu wzmacniaczy operacyjnych. Na pewno dwa będą chodzić poprawnie, ale brzmienie któregoś będzie bardziej odpowiadające. Jeśli masz dobry słuch i wiesz na co zwracać uwagę przy odsłuchach to próbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Mitsubishi jest w torze audio wywal go bezwzględnie, znam te OPA i polecam je gorąco: MONTUJ W CIEMNO!

Wiele świetnych projektów jest zwalonych przez "księgowych"; gdzie się da wstawiają byle co - vide mój CD Sony.

Wszędzie tylko NE5534, kiedy zamieniłem je na w/w OPA - NARESZCIE USŁYSZAŁEM BARWĘ I PRZESTRZEŃ !

Wcześniej wszystko było za "firanką".

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

W koncu zdecydowalem sie na wymiane starego wzmacniacza operacyjnego w moim Pionku A400X na OPAmpa BB 2134 co zrobilem przy uzyciu podstawki precyzyjnej Jej zastosowanie pozwalalo mi w razie niepowodzenia bezproblemowo wrocic do starego wzmaka operacyjnego tzn bez ponownego lutowania Jednak nie musialem tego robic poniewaz nowy opamp zagral swietnie choc spodziewalem sie uslyszec wieksze zmiany w brzmieniu Pionka Zasadnicze zmiany w brzmieniu wzmacniacza sa nastepujace:

-Wygladzenie wysokich i oczysczenie ich z "piasku"

-Srednica tez wygladzona mniej krzykliwa

- Basik lepiej wypelniony i barwniejszy choc juz nie tak krotki jak byl wczesniej

- Stereofonia z lepsza gradacja planow wiecej powietrza

- Pojawila calkiem niezla mikrodynamika

Na koniec tego wpisu pragne podziekowac panu Grzegorzowi z Gregaudio ktory cierpliwie doslownie jak dziecku wytlumaczyl mi jak zrobic tunning No coz nie kazdy jest elektronikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam takie pytanko czy zastepujac tego BB 2134 na np BB 2604 brzmienie w jakims konkretnym kierunku zmieni sie w stosunku do efektow jakie uzyskalem z BB 2134 ? Bynajmniej brzmienie uzyskane z BB 2134 satysfakcjonuje mnie tyle ze ten eksperyment z BB 2134 kusi mnie do popelnienia innych tyle ze nie mam pewnosci co do rozsadnosci dalszych eksperymentow...bo elektronik ze mnie zaden

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien, poproboj, posluchaj.

Prawdopodobnie 2134 okaze sie lepszy. Jest bardziej przejrzysty, wiecej powietrza. 2604 to brzmienie bardziej tluste, cieplejsze...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- >Hiena-podrobka

Niby mozna samemu probowac czlowiek uczy sie na bledach cale zycie tyle ze to troszke kosztuje i trzeba sie natrudzic zeby kupic te scalaki Koszty sa dla mnie wazne poniewaz biedny student jestem co ma drogie hobby A moze masz jakies doswiadczenie z jakimis innymi opampami generalnie z innym wzmacniaczami operacyjnymi niz te o ktorych wczesniej pisales?Wiesz jakie brzmienie oferuja?Glupie to pytanie bo nie precyzuje o co mi chodzi w brzmieniu ale sam do konc nie wiem...w koncu nie ma idealu dzwiekowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytam

Chyba juz z OPAmpami nie bede kombinowal w moim Pionku A 400 X. Nie wiem czy wstawiony BB OPA 2134 wygrzal sie ale dzwiek jaki teraz uzyskuje z mojego systemu jest jak najbardziej zadowalajacy. Wzmak ma swietna dynamike szczegolnie w skali mikro rzecz jasna nie jest to poziom lampowcow ale jak na taniego tranzystora i skromny jego tuning efekt jak dla mnie jest powalajacy Pionkowi zarzuca sie ostra metaliczna barwe ale gdy wymienicie wzmacniacz operacyjny na przytoczony wyzej metaliczny nalot znikna a dzwiej nadal jest tak jak lubie jasny i szczegolowy Mialem wczesniej zarzuty do basiku tzn ze tuning spowodowal jego spowolnienie moze jest tak w istocie ale za to jest on teraz muzykalny i roznicowany czego przed upgradem niewatpliwie jak na moje ucho brakowalo

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.