Skocz do zawartości
IGNORED

WINYL,BRZMIENIE.


Gość rydz

Rekomendowane odpowiedzi

- po prostu kupuję winyle i słucham, a czasem robię klipy :) - zauważyłem, że kolosalny wpływ na dźwięk ma płyta

Dokładnie !!! Płytom Queen , jak i Deep Purple - już nic nigdy nie pomoże. Materiał z gruntu nagrany do d.py. Mogą sobie być germańce , japońce i inne amerykany - zawsze źle... Klipów nie robię...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Excel na swoim sprzęcie może usłyszeć tzw dobry dźwięk. "Kategorie bezwzględne" to sobie można w buty wsadzić. To że ktoś uważa coś za gorsze/lepsze w audio nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma tylko i wyłącznie to co się nam podoba. I naprawdę nie ma znaczenia czy kosztuje to 100 czy 100 000 zł.<br />

 

I to jest prawda!

Zastanawiałem się czy napisać,uwaga,kij w mrowisko!

Stał sobie od lat w salonie DVD-Panasonic,w sobotę coś mnie strzeliło i przyniosłem go do pokoju

gdzie słucham w ciszy zestawu audio.

Podłączyłem do wzmacniacza{nigdy wcześniej tego nie czyniłem,DVD do audio?!}

 

Domyślacie się zapewne co nastąpi,może podobać się dżwięk bardziej od CD jak,Arcam -73,Rotel-855,Yamaha-730-E ?

Może Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,DVD-A160,ten DVD-S75 też dobry w stereo? chyba zacznę testować:)))

 

A160 słyszałem, że ponoć sobie radzi w stereo dość dobrze, ale to jedynie z opinii innych użytkowników znam, natomiast S75 faktycznie jest bardzo dobry pod tym względem. Nie wiem co tam w nim siedzi w środku oraz jak to jest rozwiązane, jednak w momencie gdy wchodził do sprzedaży (zdaje się z 2003 jeśli mnie pamięć nie myli) producent zaznaczał, że ma on rozbudowaną sekcję audio i doskonale sprawdzi się w roli odtwarzacza CD. No i wypada mi potwierdzić, że tak faktycznie w tym przypadku jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Panowie, czy my aby sobie nie wmawiamy że winyl brzmi lepiej, bo analogowo, ciepło, bo tak wypada? CD i FLAC potrafi zabrzmieć naprawdę ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy my aby sobie nie wmawiamy że winyl brzmi lepiej, bo analogowo, ciepło, bo tak wypada?

- na szczęście forum to nie zebranie kólka parafialnego i nikt w swoich opiniach nie kieruje się tym czy wypada czy nie wypada.

 

CD i FLAC potrafi zabrzmieć naprawdę ładnie.

- tak - szczególnie uczestnikom zakładki Hi-End...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy my aby sobie nie wmawiamy że winyl brzmi lepiej, bo analogowo, ciepło, bo tak wypada? CD i FLAC potrafi zabrzmieć naprawdę ładnie.

winyl nie zawsze brzmi cieplo i analogowo, w mojej kolekcji ok 1000 winyli nie brakuje gniotów których słuchac sie nie da, rownież wydan zachodnich. Mam tez troche dubli CD/LP i zdarza sie,że LP przegrywa, ale do niektórych na forum to nie dociera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oszukujemy sami siebie. Lubię winyl, ale on nie jest wyrocznią.

 

Excel, dlaczego nie używasz analogowego liczydła lub suwaka logarytmicznego, tylko cyfrowego Excela? Oczywiście to przenośnia literacka, ale czasy suwaków logarytmicznych skończyły się w latach 80-tych jak nie 70-tych. Co z tego że szlachetne to, nie wymaga energii z zewnątrz (prądu, bateryjek), jak zajmuje umysł, wymaga odrobiny inteligencji i co najważniejsze - są łatwiejsze sposoby na proste i żmudne obliczenia matematyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Excel, dlaczego nie używasz analogowego liczydła lub suwaka logarytmicznego, tylko cyfrowego Excela?<br />
- a co ma piernik do wiatraka ? Słucham winyla nie dlatego że jest analogowy, tylko dlatego, że brzmi u mnie dużo lepiej niż cd - tylko tyle i aż tyle :) - nie odmawiam nikomu prawa do odmiennego zdania i moje opinie nie są żadną wyrocznią - aczkolwiek miłośnikom muzyki i dobrego brzmienia radziłbym ich nie lekceważyć i przynajmniej spróbować tego miodu :)pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Święta , śnieg za oknem, a to przecież wiosna. Muzyka sączy się z głośników,czytam z nudów wpisów na tym forum i czegoś z większości tych wypowiedzi nie rozumiem.

Jak większość odbiera to co słyszy? Co znaczy dla Niego muzyka?

W latach 70 koszt zakupu płyty w komisie to 1000-1500zł ( płyta raczej używana) moje zarobki 1800-2000zł. , ale co miesiąc nowa płyta.Policzcie teraz przy średniej 3500zł to płyta musiała by kosztować ok 2500-3000zł.Czy to było przyczyną naszego podejścia do muzyki , jej magii? Możliwe.

Po zakupie najczęściej zbierało się kilkoro przyjaciół i wspólnie przesłuchiwanie.Na czym zapytacie.To był problem.Gramofony polskie z tego okresu to.....sami wiecie , a zachodnie , daleko poza zasięgiem. Ale nawet na prostym gramofonie ta muzyka brzmiała lepiej niż z radia , taśmy( z tego okresu)było w niej coś co teraz trudno mi określić , ale zostało w pamięci.

 

Lata 80 i początek Cd. Napisałem początek ale to było zachłyśnięcie się nową technologią .Płyty winilowe poszły szybko w zapomnienie , komisy pełne tak upragnionych płyt za parę groszy. Nikt tego nie chciał , Nastała era CD. Pamiętacie legendarny program Sonda? Kiedyś gościł P.Manna

który przedstawiał odtwarzacz cd. i te ochy i achy. I minie się udzielił ten entuzjazm. Trzeba zbudować płytotekę od początku , na nowym nośniku.

Fakt tańszym , łatwiejszym do zdobycia. Sprzęt łatwiejszy do kupienia , na pewno o kilka klas wyższy od tego na którym słuchałem w latach 70.

Plastikowe pudełko Cd......

 

I tak to trwało do ok roku 2008.

Wizyta u przyjaciela , sprzęt średniej klasy, ale jest gramofon, są płyty winilowe. Powrót do przyszłości. Znowu wróciło to " coś " Znów można dotknąć okładki , podziwiać szatą graficzną , patrzeć na kręcącą się płytę. I ten dzwięk .

Powrót do domu i decyzja, Cd do kosza. Wracam do winila

Zakup sprzetu - wzmacniacz lampa , pre lampa , gramofon Ad Fontes ( głębokie pokłony p. Andrzeju ) , kolumny Minas Anor

Czy płyta winilowa gra lepiej niż płyta CD ? Napiszę tak. Nie miałem jeszcze okazji usłyszeć inaczej.Zawsze wygrywał winil

Możliwe że, jak Ktoś wcześniej pisał ,kupić sprzęt , przygotować pokój akustycznie za grubą gotówkę i mieć cd grające jak winil.Ale , własnie to ale , po co.

Mój sprzęt to średnia pólka , gra na wysokim poziomie, z szeroką sceną , świetną stereofonią , detalami itd.Oczywiście nie wszystkie płyty są dobrze nagrane, ale to dotyczy także cd.

Odbiór muzyki to nie tylko to co sączy się z głośników.

To tak jak iść do teatru, a nie oglądać teatru telewizji.Niby ta sama sztuka a odbiór inny.Komuś przeszkadza to że płytę trzeba umyć , igłę przeczyścić , zmienić stronę , wstać z fotela. Nie będę Jemu tłumaczył co to dla nas znaczy .

 

Dobra koniec bo to święta a kobieta patrzy na mnie niepokojąco.

 

Jeszcze tylko podziękowania..

 

Panom Kaczkowski , Mann , Beksiński , Niedzwiecki i wielu innym ,wielkie dzięki za to że nauczyliście mnie kochać dobrą muzykę

 

 

 

ale mnie naszło............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś przeszkadza to że płytę trzeba umyć , igłę przeczyścić , zmienić stronę , wstać z fotela. Nie będę Jemu tłumaczył co to dla nas znaczy .

Dla mnie to oznacza większe wydatki i stratę czasu, przede wszystkim podczas mycia płyt. Wolałbym, aby vinyl miał taką funkcjonalność jak CD. Ale chyba mniej od kolegi sentymentalny jestem.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie to oznacza większe wydatki i stratę czasu, przede wszystkim podczas mycia płyt. Wolałbym, aby vinyl miał taką funkcjonalność jak CD. Ale chyba mniej od kolegi sentymentalny jestem.

Pozdro,

Yul

- Yul - zgadzam się z Tobą :) + drinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excelu, dzięki za zrozumienie, ale na "mycie" płyt marnujesz i tak 7 razy mniej czasu niż ja :)

- tak, nie bardzo rozumiem dlaczego użyłeś cudzysłowu, ale mniejsza - myję w systemie 7 x i każdemu polecam - umyłem już ponad 1500 płyt, więc trochę się znam na myciu w knosti - 10 do przodu, 10 do tyłu i 10 do przodu + godzina suszenia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"myję" w systemie 7 x

No właśnie dlatego, raczej pisz: paprzę. Białą koszulę na święta też uprałeś w tej samej wodzie w której wcześniej uprano 7 par skarpetek i gaci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie dlatego, raczej pisz: paprzę. Białą koszulę na święta też uprałeś w tej samej wodzie w której wcześniej uprano 7 par skarpetek i gaci?

Yul, jak zwykle sprowadziłeś dyskusję do poziomu brudnych gaci :( - powiedz lepiej coś o brzmieniu na swoim prostym ramieniu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mój wnuczek,4, autentycznie lubi słuchać winyla, a także z magnetofonu kasetowego - szczególnie Mozarta, konkretnie domaga się eine kleine nachtmusik - ale zeby mi nie grzebał w sprzęcie właczyłem cd i dałem mu pilota /do tego nie potrzeba kończyć szkoły/ - po kilku kliknięciach oddał mi go z niesmakiem i opuścił pokój - nie zdziwiło mnie to, bo dźwięki jakie zaczęły wydobywać się z głośników można określić słowem "tragedia", niesmak, plastik, udręczenie, audio - perwersja itp......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Excelu, od dawna czytam to forum i zapamietalem dobrze Twoje wypowiedzi na temat muzyki z CD i winylu. Gwarantuje Ci ze nawet na moim bardzo podstawowym zestawie grajacym (patrz zakladka o mnie) uslyszalbys cos dobrego i nie przypominajacego Ci dotychczasowe brzmienie kompaktu. Tyle ze ja nie odtwarzam plyt CD z odtwarzacza DVD, tylko kupilem odtwarzacz za 1800zl (nowy). No, ale tak mozna w kolko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />tylko kupilem odtwarzacz za 1800zl (nowy). <br />
- fajnie, że masz frajdę z tego odtwarzacza - ja co prawda przeznaczyłbym tę sumę na zupełnie coś innego, ale jak to mówią : cieszmy się muzyką, która i tak najlepsza jest z winyla....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.