Skocz do zawartości
IGNORED

T+A Seria V


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam Wszystkich.

 

Niedawno zakupiłem sprzęt firmy T+A w konfiguracji : Odtwarzacz SACD D-10-2; Przedwzmacniacz P-10-2; i Końcówki mocy M-10-2.

Wszystko to podłączyłem do B&W 802D (nowa seria).

Gra naprawdę znakomicie.... ale mam pewne problemy. Po starcie i włączeniu się przedwzmacniacza (po wygrzaniu lamp) słychać w jednej kolumnie "kliknięcie" metaliczne/szklane.

Ponadto po kilku godzinach słuchania muzyki słychać również w tej kolumnie (w przerwach pomiędzy utworami) ciche piszczenie w głośniku wysokotonowym.

Wymieniłem już lampy (wysokiego napięcia).... i nic się nie zmieniło.

 

Czy ktoś może spotkał się już z podobnym problemem?

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami lampy sterujące/ wejściowe, bo rozumiem że wymieniłeś tylko lampy mocy. Słuchaj czy nie przeniesie się to do drugiego kanału jak tak to masz winowajcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No właśnie w tym jest problem, że już to dawno zrobiłem i ..... tutaj czary mary piszczenie przeniosło się ( tak jak napisałeś ) do drugiego kanału.

I byłoby wszystko jasne gdyby po ok. 1 tygodniu nie wróciło ponownie do kanału pierwotnego !!!!

Mam podejrzenie, że coś w przedwzmacniaczu uszkadza po pewnym czasie lampy (a jest ich 5 na kanał) prawego kanału.

Nie pozostaje mi chyba nic innego jak wysłać przedwzmacniacz do fabryki . W końcu dali mi 5 lat gwarancji (również na lampy).

Zawsze miałem sprzęt na tranzystorach i nie było żadnych problemów. Zachciało mi się lamp i mam problem.

Fakt, że porównując T+A do Denona to tak jakby porównywać Ferrari do Poloneza (mówię tutaj o muzykalności) natomiast podobno Ferrari są bardziej awaryjne od Polonezów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys taki "klikający" problem w integrze lampowej. Odesłałem i okazało się, że był to problem z "poluzowaniem" wewnątrz obudowy przewodu zasilającego.... tak to określil producent.

 

Jak masz gwarancję to odsyłaj i niech sprawdzą co się dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dzięki za odpowiedż. Niestety chyba będę musiał wysłać przedwzmacniacz do fabryki. Chciałem uniknąć wysyłania przez pół Europy lamp bo wiadomo jak obchodzą się spedycje z kartonami i trochę mi szkoda sprzętu. No ale chyba nie mam wyjścia :(

Poza tym będę musiał przełożyć baterie z pilota do narzeczonej - w końcu coś (ktoś) musi mruczeć w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym jest problem, że już to dawno zrobiłem i ..... tutaj czary mary piszczenie przeniosło się ( tak jak napisałeś ) do drugiego kanału.

I byłoby wszystko jasne gdyby po ok. 1 tygodniu nie wróciło ponownie do kanału pierwotnego !!!!

Mam podejrzenie, że coś w przedwzmacniaczu uszkadza po pewnym czasie lampy (a jest ich 5 na kanał) prawego kanału.

Nie pozostaje mi chyba nic innego jak wysłać przedwzmacniacz do fabryki . W końcu dali mi 5 lat gwarancji (również na lampy).

Zawsze miałem sprzęt na tranzystorach i nie było żadnych problemów. Zachciało mi się lamp i mam problem.

Fakt, że porównując T+A do Denona to tak jakby porównywać Ferrari do Poloneza (mówię tutaj o muzykalności) natomiast podobno Ferrari są bardziej awaryjne od Polonezów :)

 

Jesfeś niesprawiedliwy porównując drogi system T+A ze znacznie tańszym jak sądzę Denonem.

Jak juź to porównanie muzykalności ma sens w zbliżonej klasie cenowej.

Sluchałem systemu T+A, tego topowego i bardzo mi się to podobało ale znam systemy tranzystorowe, bezawaryjne które są

co najmniej tak muzykalne jak T+A jeśli nie bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jesfeś niesprawiedliwy porównując drogi system T+A ze znacznie tańszym jak sądzę Denonem.

Jak juź to porównanie muzykalności ma sens w zbliżonej klasie cenowej.

Sluchałem systemu T+A, tego topowego i bardzo mi się to podobało ale znam systemy tranzystorowe, bezawaryjne które są

co najmniej tak muzykalne jak T+A jeśli nie bardziej.

No nie do końca masz rację.Miałem poprzednio topowy sprzęt Denona (DVDA1UD+AVPA1HDA+POAA1HD) i z nim porównuję T+A.Cena T+A może jest wyższa od Denona ale nie aż na tyle . I uwierz mi na słowo różnica w dżwięku produkowanym przez oba zestawy jest olbrzymia. I mówią to wszyscy , którzy słuchali u mnie muzyki przedtem na Denonie a teraz na T+A.

Nawet moja narzeczona , która jak większość kobiet uważała że wydawanie kolejnej kasy na jeszcze droższy sprzęt jest nieporozumieniem (przecież ile par butów można by za to kupić !!) sama przyznała w końcu rację , że było warto.

 

Natomiast co do końcówek tranzystorowych to masz rację jest jedna, która dorównuje M10 T+A i jest nią AYRE MX-R. Poza tym może jeszcze D'Agostini i Krell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No nie do końca masz rację.Miałem poprzednio topowy sprzęt Denona (DVDA1UD+AVPA1HDA+POAA1HD) i z nim porównuję T+A.Cena T+A może jest wyższa od Denona ale nie aż na tyle . I uwierz mi na słowo różnica w dżwięku produkowanym przez oba zestawy jest olbrzymia. I mówią to wszyscy , którzy słuchali u mnie muzyki przedtem na Denonie a teraz na T+A. Nawet moja narzeczona , która jak większość kobiet uważała że wydawanie kolejnej kasy na jeszcze droższy sprzęt jest nieporozumieniem (przecież ile par butów można by za to kupić !!) sama przyznała w końcu rację , że było warto. Natomiast co do końcówek tranzystorowych to masz rację jest jedna, która dorównuje M10 T+A i jest nią AYRE MX-R. Poza tym może jeszcze D'Agostini i Krell.

 

Ten set Denona faktycznie jest bardzo drogi i wiem że gra mniej wciągająco niż T+A.

Znam Ayre MX-R i gra to wspaniale.Miałem u siebie na testach i bardzo uważnie to obsłuchałem ale jeszcze lepiej,cieplej, bardziej pastelowo i przestrzenniej zagrały Burmestery 911mk3.

Vitusy też grały bardzo analogowo a znajomy miał Ayre MX-R a teraz kupił D'Agostino Momentum i jest zachwycony. Ja jeszcze nie słuchałem Momentum ale

można mu wierzyć bo facet jest już wiekowy, bardzo doświadczony, miał już dziesiątki różnych sprzętów, w tym lampowe ale on już lamp żadnych nie chce i teraz jest zakochany w tych D'Agostiono.

Z wyżej wymienionych żaden nie jest lampowy więc teza że tranzystor jest gorszy jest moim zdaniem błędna.To zależy od konkretnego modelu wzmacniacza.

A to że ten Denon gra gorzej to mnie nie dziwi ale nie jest to dowód przewagi lampy a jedynie tego konkretnego zestawienia T+A vs Denon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ten set Denona faktycznie jest bardzo drogi i wiem że gra mniej wciągająco niż T+A.

Znam Ayre MX-R i gra to wspaniale.Miałem u siebie na testach i bardzo uważnie to obsłuchałem ale jeszcze lepiej,cieplej, bardziej pastelowo i przestrzenniej zagrały Burmestery 911mk3.

Vitusy też grały bardzo analogowo a znajomy miał Ayre MX-R a teraz kupił D'Agostino Momentum i jest zachwycony. Ja jeszcze nie słuchałem Momentum ale

można mu wierzyć bo facet jest już wiekowy, bardzo doświadczony, miał już dziesiątki różnych sprzętów, w tym lampowe ale on już lamp żadnych nie chce i teraz jest zakochany w tych D'Agostiono.

Z wyżej wymienionych żaden nie jest lampowy więc teza że tranzystor jest gorszy jest moim zdaniem błędna.To zależy od konkretnego modelu wzmacniacza.

A to że ten Denon gra gorzej to mnie nie dziwi ale nie jest to dowód przewagi lampy a jedynie tego konkretnego zestawienia T+A vs Denon

 

Nie napisałem, że tranzystor jest gorszy od lampy. Uważam , że lampa (a w przypadku T+A hybryda) gra inaczej wg. mnie muzykalniej niż tranzystor. Ponadto polecam tobie zajrzeć na WWW.MAGNUS.DE tam znajdziesz ranking sprzętu ( takich czasopism jak Stereo i Audio) bez podziału na kategorie cenowe. Jako referencyjne końcówki na 1 miejscu są M10 i MX-R.

Ponadto wszystko jest rzeczą gustu słuchacza. Jednemu podobają się chude blondynki innemu grube brunetki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.