Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz NA7004


sebof01

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze skonczyla mi sie gwarancja postanowilem zajac sie pewna przypadloscia na 7004

Otoz uklad scalony na karcie sieciowej w tym modelu rozgrzewa sie podczas pracy do bardzo wysokiej temperatury tym wiekszej im wyzsze czestotliwosci probkowania odczytuje przez siec ..70 stopni to zdecydowanie za duzo

Tak wiec nakleilem radiator miedziany

Radiator dostal takze uklad AKM-takze dosc silnie grzejacy

Reszta scalakow nie wymaga takich zabiegow moze z wyjatkiem stabilizatorow na plytce audio-niestety nie mialem na stanie odpowiednich

Tak juz poza tym po otwarciu zaskoczyla mnie jakosc wykonania-zadnych skrzypien-plytki sztywno i pewnie siedza'elementy wzmacniane klejem i tasmami

Widac elny for hi fi, cerafine i silmici

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Ok trochę jestem zawiedziony branża audio gdyż popełnia podstawowe błędy nie wprowadza kluczowych elementów do sprzętu. Ale już w momencie kupna squeezeboxa podczas jego premiery spodziewałem się tego problemu jako glownej przyczyny straty popularności audio wśród nowych użytkowników.

 

Jeśli ktoś chce wejść w nowa erę audio i nie ma obsługi tidal hifi w jakości bezstratnej to ja się pytam co on robi w tym segmencie rynku?

 

Nic obserwuje rozwój wydarzeń i na razie slucham na squeezeboxie bo nie ma wyboru. Chociaż słyszałem troche zrodel i transportów i wiem ze dzwiekowo można lepiej ale dzwiek i funkcjonalność muszą iść w parze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Czy ktoś może orientuje się w aktualizacjach modelu NA7004, w kwietniu 2014 r. aktualizowałem i poszło o.k gapless, przewijanie i pliki 24/192. Wczoraj z ciekawości znalazłem kolejny update, który trwał może z 6 minut i nie wiem po co... Czy ktoś się orientuje czy dadzą kiedyś dsd, dziękiza info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może orientuje się w aktualizacjach modelu NA7004, w kwietniu 2014 r. aktualizowałem i poszło o.k gapless, przewijanie i pliki 24/192. Wczoraj z ciekawości znalazłem kolejny update, który trwał może z 6 minut i nie wiem po co... Czy ktoś się orientuje czy dadzą kiedyś dsd, dziękiza info.

Na7004 dsd nie będzie obsługiwać. Kwestia sprzętowa a nie programowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, mam na Synology 2 pliki Dsd i marantz 7004 je po sieci ale ich nie odpala, trochę dziwne to wszystko, bo aby mieć dsd trzeba zrezygnować z FM/Dab + (modelami 8005 lub 6005) co dla mnie jest nie do pogodzenia, bo przez 30 lat zawsze radio u mnie grało i dalej grać.Wiem, że alternatywne jest radio internetowe, nie mam nic przeciwko takiej formie, jest to okno na świat z którego korzystam ale... zależne jest to od internetowego operatora.. nic za darmo... Zrobią pewnie kiedyś super kombajn, ale znowu to komuś zabraknie Spotify, mi brakuje Wimpa, innym Tidala itd, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, mam na Synology 2 pliki Dsd i marantz 7004 je po sieci ale ich nie odpala, trochę dziwne to wszystko, bo aby mieć dsd trzeba zrezygnować z FM/Dab + (modelami 8005 lub 6005) co dla mnie jest nie do pogodzenia, bo przez 30 lat zawsze radio u mnie grało i dalej grać.Wiem, że alternatywne jest radio internetowe, nie mam nic przeciwko takiej formie, jest to okno na świat z którego korzystam ale... zależne jest to od internetowego operatora.. nic za darmo... Zrobią pewnie kiedyś super kombajn, ale znowu to komuś zabraknie Spotify, mi brakuje Wimpa, innym Tidala itd, itd...

 

Nowsze modele Marantza są obozsze właśnie o DAB+ . Zabawne to jest. A jak na7004 wychodził to dsd było czymś egzotycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się jednak, że z tym radiem, a raczej jego brakiem to celowe zagranie marantza. Ale żeby nawet we flagowym modelu tego nie dali to okrawa na pomstę. Człowiek czekał w Polsce na Dab (tak z dobrych 15 lat) i jak się doczekał to ma kolejny dylemat. Dsd faktycznie było kilka lat temu egzotyczne i jakoś to ruszyło, ale chyba przeboleje jego brak w NA7004. Napaliłem się kiedyś na SACD Sony w 2001 r,ale dopiero w 2010 kupiłem SACD7003 marantza ale kolekcji za dużej nie uzbierałem i szybko niemal po 1,5 straciłem sens wogóle trzymania odtwarzacza - chętnie odsprzedam. Zobaczymy co się w temacie plików w końcu ustabilizuje, myślę że jeszcze wiele się zmieni, a chyba trzeba będzie kiedyś dokupić przystawkę z dsd lub coś z Asusa i puścić po coaxialu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się jednak, że z tym radiem, a raczej jego brakiem to celowe zagranie marantza. Ale żeby nawet we flagowym modelu tego nie dali to okrawa na pomstę. Człowiek czekał w Polsce na Dab (tak z dobrych 15 lat) i jak się doczekał to ma kolejny dylemat. Dsd faktycznie było kilka lat temu egzotyczne i jakoś to ruszyło, ale chyba przeboleje jego brak w NA7004. Napaliłem się kiedyś na SACD Sony w 2001 r,ale dopiero w 2010 kupiłem SACD7003 marantza ale kolekcji za dużej nie uzbierałem i szybko niemal po 1,5 straciłem sens wogóle trzymania odtwarzacza - chętnie odsprzedam. Zobaczymy co się w temacie plików w końcu ustabilizuje, myślę że jeszcze wiele się zmieni, a chyba trzeba będzie kiedyś dokupić przystawkę z dsd lub coś z Asusa i puścić po coaxialu. Pozdrawiam

 

Nie wiem , czy nawet z zew DACem marantz 7004 otworzy DSD. Może nie rozpoznać pliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zadam pytanie w inny sposób... W jaki sposób (najprostszy) mając laptopa, odtwarzacz NA7004, który połączony jest przez usb-b oraz dysk Synology Ds 215 J podłączony lanem odtwarzać pliki 1 bitowe dsd? Synology nie ma problemów z dsd, NA7004 widzi tytuły dsd 2,8 i 5,6 ale play nie startuje? Co mam zrobić aby zapisane pliki odtwarzać? Dokupić Na6005 lub na8005 czy spróbować czegoś innego o czy być może nie wiem... Dziękuję za propozycję rozwiązania problemu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, coś o czy myślę aby obejść DSD bez marantza NA7004

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Piotrek79, wymień Marantza na odtwarzacz, który czyta DSD. Nic innego nie możesz zrobić.

 

Ile masz plików DSD?

Obecnie mam 4 pliki Dsd, gdyby udało się zripować płyty SACD plików było by kilkadziesiąt :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 4 pliki Dsd, gdyby udało się zripować płyty SACD plików było by kilkadziesiąt :-)

 

I to jest właśnie to. Brak plików. Kilka czy kilkadziesiąt to trochę mało. Nawet Linn, który miał swego czasu bardzo dużo SACD nie idzie w kierunku DSD. Przyczyna jest jedna. Praktycznie nikt nie nagrywa w DSD tylko w PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tak się wciąż zastanawiam co zrobić z tym fantem... NA7004 nie czyta takich danych, ale jego tunera nie przedłożę ponad dsd modelu NA8005/6005. Kilka lat temu miałem chęci na kolekcję SACD, w rzeczywistości kupiłem odtwarzacz SA7003 i kilka płyt i tylko ze dwie / trzy płyty są absolutnie wybitne w brzmieniu - reszta gra jak dobre Cd, a pliki 24/192 są wg mnie równe/lepsze i wygodne w obsłudze. Właśnie sprzedałem w ubiegłym tygodniu odtwarzacz SA7003, bo tak stał jak w muzeum 4 lata niesłuchany, lub bardzo sporadycznie włączany. Jestem w martwym punkcie w tym temacie, myślę bardzo głęboko o zakupie UD7007, bo płyt raczej nie sprzedam, chociaż pozbyłem się bardzo wielu a może dzięki UD żona z córką by się ucieszyły sekcją Video tego modelu(?) a dsd dalej gdzieś niszowo by w domu przetrwało. Tylko że w tym video to tak się wszystko dynamicznie zmienia, że nie chcę wdepnać na jakąś mielizne, która za rój przeminie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz?

Jak nie to może zacznij i kup PS3. Będziesz miał dodatkowo BR i SACD. Do okazjonalnego słuchania i oglądania wystarczy. Natomiast jak masz NA7004 to daj sobie spokój z płytami i słuchaj muzyki:) na DSD nie zwracaj uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek79, wymień Marantza na odtwarzacz, który czyta DSD. Nic innego nie możesz zrobić.

 

Ile masz plików DSD?

Właśnie pozwolę sobie obalić tę teorię :-) Zbiegiem okoliczności udało mi się odtworzyć pliki DSD 2,8 i 5,6 na NA7004 poprzez jego wejście USB-B. Ponieważ wiedziałem już wcześniej, że mój Synology nie ma problemów z wysyłaniem DSD, ale po sieci Marantz widzi u mnie tylko tytuły lecz jego nie odtwarza, podłączyłem jak na innym temacie podpowiadano czyli bezpośrednio NA7004 poprzez USB do wejścia Synology USB 3.0 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i wszystko leci, jadnakże pliki DSD są jakieś kilka dB cichsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam,mam problem ze swoim NA7004 czy może mi ktoś pomóc co to może być? Słucham dowolnej stacji radiowej i przy zmienianiu na inną nie chce się załadować do 100% i po chwili wyskakuje serwer error,wtedy wyciągnę wtyczkę z prądu i za chwilkę włożę z powrotem i jak się załaduje to radio gra i przy zmianie znowu to samo,są tylko momenty że następna stacja mi wejdzie i gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś z Was taki problem że wyskakuje aktualizacja (foto w załączniku) dojdzie do 100% i się wyłączy i tak w kółko... nie aktualizuje się.

Ale czego dotyczy? Pisze Updating Display.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.