Skocz do zawartości
IGNORED

laik chce budowac sub.


marell

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz mieć tą diore całą to lepiej żeby spokojnie grała na stereo. Jest to najbardziej awaryjny i trudny do naprawy wzmacniacz jaki miałem.Dziękuję! Lepiej zbuduj sobie coś na popularnym ostatnimi czasy LM 3886

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widze ze "dzieki"poskutkowalo :-) A Diora nie musi byc cala, bo i tak lezy i sie kurzy.Z awaryjnoscia to chyba masz racje bo u mnie zaden potencjometr nie dziala prawidlowo,ale reszta ok. A to "LM 3886" to nie wiem za bardzo co to jest bo jak pisalem - laik ze mnie ,ale jak bede mial wiecej czasu to poczytam i sie dowiem.

 

DANKE.

 

PS. kiedys mi w tej diorze padl jeden kanal.poszedlem do "majstra"zrobil, tylko ze bylo w mono.jakos sie przemeczylem.po jakims czasie padl tez jedyny kanal.hmm ciezka sprawa pomyslalem.to sam sie za wzmacniacz zabralem.rozkrecilem zobaczylem."majster"mial z z jednego kanalu kabelki przylutowane na drugi.zauwazylem ze jakies bezpieczniki byly przepalone-hehe wrwalem kabelki,wymienilem bezpieczniki i znow mialem stereo-hehe

(a majster predzej 2 browary dostal za naprawe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrow tego wzmaka (minimalna impedancja obciazenia), ale mozesz zrobic z nim kilka rzeczy:

 

1. Zmostkowac kanaly na jeden glosnik. Potrzebny bedzie symetryzator (na podwojnym op-ampie) i ewentualnie filtry aktywne, poza tym glosnik bedzie musial miec impedancje znamionowa 2* wyzsza niz najnizsza dopuszczalna impedancja wzmaka.

 

2. Puscic kanaly rownolegle i zasilic tym glosnik dwucewkowy (DVC). Moze wtedy nic nie trzeba bedzie dorabiac, kanal suba moze byc filtrowany w procesorze.

 

3. Uzyc dwoch glosnikow w subie i kazdy zasilac jednym kanalem wzmaka (tak jak cewki glosnika DVC w punkcie powyzej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.