Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A-400X. Szum w jednym kanale.


Dreamer_1

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek ponieważ nie mam pomysłu co może być nie tak z tym wzmacniaczem. Objaw jest taki jakby podłączone było nienastrojone radio na jednym kanale z szumem niezależnym od głośności. Dodam,że nic oprócz 2 tranzystorów sterujących (na 4 możliwe) się nie grzeje. Jak podłącze źródło to wszystko gra ale z tymi trzaskami na jednym kanale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z częścią problemu już sobie poradziłem ale może ktoś posiada schemat tego wzmacniacza? Znacznie ułatwiło by mi to prace:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) Jeśli wieżyć na słowo osobie,która mi wzmacniacz sprzedała to leżał on sporo czasu w serwisie:)))

 

Mój problem jak się okazało był błachy. (oczywiście narobiłem sobie nieco więcej pracy ale szkoda gadać).

Ogólnie problem powstał przez 2 rezystory przy tranzystorach sterujących,które najzwyczajniej w świecie straciły swoje parametry.Jeden zamiast 47 Ohm miał 6Mohm,a drugi stanowił w obwodzie przerwę mając znamionowo około 1,2 ohma.

 

Co najciekawsze roboty narobiłem sobie przez to,że większość napięc w jednym i drugim kanale się zgadzała:/ ,a zajołem się pojemnością i tranzystorami.

 

Ogólnie jestem zadowolony z tego,że sobie poradziłam i aktualnie wygrzewam w Pioneerku nowy OP:)

 

Jutro jak nie odechce mi się rano wstawać to wybieram się po nowe kondensatory do zasilacza i filtracji w ważniejszych punktach wzmacniacza.

 

POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeszcze dwa pytania o to czy rezystory metalizowane mają jakieś ograniczenia w ich stosowaniu (Np. w urządzeniach łatwo się wzbudzających albo w szybkich wzmacniaczach mocy) oraz jak poznać,który tranzystor przebija jeśli pojawia się to sporadycznie,a na mierniku nic nie wychodzi? Jest na to jakaś metoda?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo 2604 ale docelowo będzie 627. Myśle jeszcze nad radiatorem na OPA bo zasilane są napięciem +- 16.5V co jest sporą wartością i powoduje całkiem spore grzanie się OP-a.

 

W każdym razie mam już wyrobione zdanie o serwisach:) 2 rezystory i jeden tranzystor:/ ...wstyd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Pionku mam OPA 2134 i jest calkiem niezle z tym wzmakiem operacyjnym w jakims watku pisalem o tym nie tak dawno Dreamer moze podjal bys sie serwisu mojego Pionka tzn mam wrazenie ze jeden kanal gra ciszej po czesci obwiniam za to potencjometr bo trzeszczal ale przestal gdy go potraktowalem kontaktem a po czesci moze byc to zwiazane z koncowa mocy (zly bias) ale ja sie na tym nie znam Moze masz do tego Pionka serwisuwke i bys mi pomogl tzn wyregulowal bias moze zmienil potencjometr? Nie zastanawiales sie Dreamer nad wymiana kondziow w zasilaczu np na kandeli o wiekszej pojemnosci?Napisz do mnie na priva ile bys chcial za te innowacje?Please Moj mail to [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jrymar > Jak się ma sprawa Twojego Pioneera? Oddałeś go już komuś do zrobienia czy nie? Byłem na wyjeździe i przyznam się,że temat mi umknął:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Dreamer

Wiesz faktycznie temat troche umarl ale to dlatego ze na dniach spodziewam sie miec lampiaka AR Electronics przy czym nie mowie ze nie jestem za tuningiem mojego Pionka W chwili obecnej jestem powiedzmy ze na wakacjach tzn poza Wawa jak wroce do Wawy to sie odezwe aczkolwiek nie predko tzn tak w koncu wrzesnia jak nic nie masz przeciwko Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś usprawiedliwiony :)))

 

Nie ma problemu. Będziesz chciał to pisz i się dokładniej umówimy co do Pionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.