Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject... niestety rozczarowanie


Gość absolute magnitude

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Ja clearaudio mogłem porównać ze swoim poprzednim gramofonem Systemdeck IIX (tanie rozwiązanie)oraz z Acoustic solid "Machine black" (drogie rozwiązanie) Wkładki używane do porównania to Benz Micro glider s ; Golgring elite; Ortofon (już nie pamiętam 20 czy 30) i wkładka mm clearaudio concert . Przedwzmacniacze to audio note M2 +transformator do mc; Rcm prelude , Simaudio moon 5.3. Na wszystkich testach gramofon clearaudio zostawał w tyle , co ja mówię nie w tyle tylko w d.pie. I wszystkim moim znajomym gęby promieniały , że ja , stary kretyn kupiłem gramofon pod wpływem recenzji (też naszej, teoretycznie fachowej-(. ) Acoustic solid który był nieznacznie droższy zrobił miazgę z clearaudio. Tak samo Systemdeck(żałuję że sprzedałem)skasował Clearaudio, które produkowało dźwięk bezduszny ,płaski i jazgotliwy "niedoważony" jak mp3'ka. I nie miało to znaczenia ,że zmieniałem wkładki i pre. Może clearaudio gra fajnie w modelach jeszcze droższych, ale moje zdanie jest takie, że jest to firma o 1/2 za droga jak na dźwięk który serwuje. Wniosek taki -posłuchać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zmuszony byłem zrezygnować obecności Pro-Jecta 1-Xpression w moim systemie. Powód był prozaiczny, zbyt głośna praca silnika.

Jakakolwiek ocena powinna dotyczyć urządzenia w pełni sprawnego. Miałem do czynienia z kilkoma gramofonami tej firmy i w każdym silnik był niemal bezgłośny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Clearaudo Concept również zbiera ochy i achy, ale być może ten konkretny, którego miał miniabyr był niesatysfakcjonujący.

Ochy i achy od recenzentów , którzy nie mogą napisać że coś gra źle, bo jak tak napiszą, to obrażony dystrybutor wycofa raklamę z takiego magazynu. I klops , trzeba to odkręcać ,łagodzić złe wrażenia kombinować. Pozostaje jedno. Własne uszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli mam być szczery, to niestety nie lubię "sztywno" zawiszonych napędów....na moje ucho, niezależnie od "przedziału cenowego" zawsze im bliżej do cd niz do analogu.....im niższa cena takiego ustroju, tym bardziej jest to, dla mnie oczywiscie, nie do przyjecia - po co mi jakość cd ze wszystkimi bolączkami analogu ?...nie chcę generalizować, ale, moim zdaniem, w dacie dzisiejszej, o tym jak wygląda gramofon decyduje nie wiedza specjalisty, lecz wzornictwo przemysłowe - po pierwsze ma wygladać, czy gra...to już rzecz wtórna.....pozdr. Andrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

<<Czegoś nie mogę pojąć,taki Pro-ject,współczesna produkcja i głośna praca silnika?!

Czy zna jeszcze ktoś inne firmy gramofonowe które produkują buble z takimi usterkami?

Muszę to napisać,Telefunken-S-500 którego użytkuję od roku,ma już zapewne 30 lat,w nim nie słychać nic!żadnej absolutnie pracy silnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie wymagajmy cudów od budżetowych konstrukcji

Ja rozumiem,gramofony zabawki które się obecnie sprzedaje po 100-500 zł,ale nie PJ która renomę jakąś już ma!

Dla początkującego który wchodzi w świat muzyki z winyla,po zakupie takiego PJ z warczącym silnikiem to wręcz policzek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, nie ma co przesadzać.

Fakt jest taki, że niskie modele projecta są konstrukcjami jednymi z najtańszych na rynku i nie widzę sensu zbytnio ich ani gloryfikowania ani dyskredytacji.

Wszystko jest kwestią kompromisu i założonego budżetu . Jak słusznie FT zauważył 30lat temu konstrukcje kosztowały majątki ale i były tez modele bardzo budżetowe, których dziś już nikt praktycznie nie pamięta.

Dobrym przykładem jest firma uwielbiana przez niektórych userów na tym forów - Technics multum modeli a godne uwagi można szybko wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem jest firma uwielbiana przez niektórych userów na tym forów - Technics multum modeli a godne uwagi można szybko wymienić.

 

Niemniej nawet w tanich Technicsach silniki chodziły bezgłośnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jak bardzo tanim Technicsem miałeś do czynienia :)? Ja ostatnio macałem model bez ustawiania nacisku igły i to szału nie robiło niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był tak bardzo rozczarowany, że chce sprzedać swojego Pro-Jecta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać:)Patrzyłem na ten gramofon codziennie przez 2 lata...Szkoda, że tak podrożało, w sumie przyzwoity gramofon na start, ale nie za 1400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

z myślą wielu nowych adeptach analogu, którymi targają dylematy związane z zakupem gramiaka,

chciałbym zakładając ten wątek, zebrać w jednym miejscu opinie na temat wyrobów tej zasłużonej skądinąd dla analogu firmy.

Zważywszy na obecność podobnych tematów, poświęconych wpadkom z Pro-Jectem, na zagraniczny forach, będzie chyba o czym rozmawiać i tutaj.

Ja niestety zmuszony byłem zrezygnować obecności Pro-Jecta 1-Xpression w moim systemie. Powód był prozaiczny, zbyt głośna praca silnika. Na tyle wyraźna, że nie do zaakceptowania poczas słuchania klasyki. To szczególnie drażniące podczas odtwarzania nagrań z instrumentami solo, był fortepian i silnik Pro-Jecta w tle. Niestety nie chciało mi się bawić w upgradowanie tego czegoś i po wielu odsłuchach Pro-Ject przegrał walkę z... Technicsem SL-1900, którego direct-drive był niemal bezgłośny. Co do dźwięku, tutaj SL-1900 zaoferował bardziej sprężyste brzmienie, które akurat mi odpowiadało. Różnica była w sumie niewielka, ale przy którymś posiedzeniu wychwyciłem lekką ospałość Pro-Jecta. Być może dało się to zauważyć dzięki detalicznej prezentacji ze strony Sumiko Blue Point no.2

Odbywda sprzęty stały u mnie przez jakiś czas, miałem więc okazję na wnikliwe porównanie ich pracy.

 

Jeśli macie za sobą interesujące przygody z gramofonami, phono i tube boxami lub serwisem Pro-Jecta, zapraszam do relacjonowania i udziału w dyskusji.

Może pozwoli to dokonać innym trafnego wyboru, lub znaleźć pomysł na wybrnięcie z zaistniałej już sytuacji.

 

Nie jest moją intencją by "jechać" tutaj po firmie w całości, bo Pro-ject ma w swojej ofercie świetne produkty, o których mogę jedynie pomarzyć...

Dlatego wszelkie peany na cześ Pro-Jecta są mile widziane, tym bardziej jeśli będą omówione w kontekście rozgrywki między konkretnymi urządzeniami, jak u mnie. Ach, gdybym miał wóczas coś innego Pro-Jecta, pewnie SL-1900 wylądowałby odrazu na alledrogo...

 

Czy u Was też słychać silnik w Pro-Jectach?

problem występuje po wykręceniu śrub mocujących silnik wystarczy wkręcić śrubki i już nie będzie buczeć 100% sprawdzone przetestowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.