Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A-400X - regulacja gł. z pilota


Walery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mających chwilę oraz doświadczenie proszę o przeczytanie poniższego wpisu;-)

Ostatnio wpadłem na pomysł, bo człowiek się nabiega do tej gałki, co by zrobić sterowanie głośności pilotem.

Wiem że było już tu parę wątków na ten temat, alę chcę to zrobić inaczej troszeczkę a mianowicie:

Selektor źródeł nie musi być obsługiwany z pilota stąd wszelkie potrzeby sprowadzają się do wspomnianego potencjometru, jeżeli zaś chodzi o sterowanie silnikiem to wpadłem na szatański pomysł podciągnięcia go z Cedeka w którym to taki silniczek się znajduje. Po jednym dodatkowym gniazdku w ampli i cedeku i sprawa połączenia załatwiona, w cedeku regulacja nie jest potrzebna.

 

Moje pytanie jest następujące: jaki potencjometr z silnikiem najlepiej było by (ze względów funkcyjnych , montażowych (rozkład nóżek) zastosować w tym konkretnym modelu wzmacniacza - będe wdzięczny za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan:

Montuje potencjometr z silniczkiem we wzmaku.

z cedeka wyciągam sobie sterowanie silniczka 2 przewodami, czyli regulacja głośności z pilota do CD tak naprawdę daje możliwość regulacji głośności we wzmaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby w CD był potencjometr z silniczkiem. Na ogół jest to regulacja cyfrowa, jakie juz są wbudowane w kostki obróbki sygnału. Raczej sterowanie nie przystosowane do zasilania silniczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są czasem potencjometry z silniczkiem jako pewien sposób regulacji obok cyfrowych metod.

 

Walery,wystarczy odpiąć z CD kabelki od zasilania silniczka i poprowadzić przez gniazda do wzmacniacza,a w Pionku zamontować do potencjometru siliczek o podobnych właściwościach (napięciu,prądzie,momentowi obrotowemu) co w CD i powinno być ok:)

Gorzej jeśli nie masz CD z silniczkiem.Wtedy niestety musisz zbudować najprostrzy sterownik ale reagujący na polecenia z CD. Na forum były różne propozycje.Poszukać tam,a może coś ciekawego znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą polityka polega tylko na tym,żebyś dostał potencjometr o ile dobrze pamiętam 50K (możesz zresztą sprawdzić) z silniczkiem na odpowiednie napięcie i tyle. Sprawdź jakie napięcie jest podawane w CD, potem poszukaj w sklepach,podłącz i powinno w teori zadziałać:) Sam się jeszcze nie bawiłem w pilota ale może kiedyś. Tylko gdzie umieścić czujnik chcąc cały układ zmieścić we wzmacniaczu i nie popsuć wyglądu wzmacniacza?

 

Pewnym pomysłem,który mi teraz przyszedł do głowy byłoby wstawienie czujnika zamiast tej czerwonej diody,a sygnalizacje włączenia zrobić tak,że w miejsce rowka pod potencjometrami zamontować ładnie przyciętą plexe podświetlaną od spodu ciemnoniebieskimi diodkami:) Efekt powinien być niezły:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mógłbym zaaplikować mechanizm silniczka do orginalnego potencjometru - czy ktoś wie gdzie kupić orginalny potencjometr do tego wzmaka - tzn. chodzi o taki który będzie idealnie zamienny montażowo z potencjometrem tam użytym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.