Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam kogoś, kto potrafi naprawiać wzmacniacze yamahy


Maciej Bieliński

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli faktycznie może stanowić częściową ochronę, tylko i wyłącznie gdy sygnał zostanie podany ze źródła zewnętrznego. Do końca też nie mogę być pewien, że mój roczny terrorysta nie przekręcił gałki wzmocnienia na max.

 

Czy brak podłączenia ze sobą mas tunera yamaha T-85 i wzmacniacza, mogło mieć wpływ na pojawienie się sygnału na końcówce mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wracam do tematu, wzmacniacz po wymianie elektrolitów działa poprawnie, niczego już nie uszkodził. Gra pięknie, tworzy bardzo szeroką scenę, niskiego basu brakuje tylko przy odsłuchu przez kolumny, dlatego chciałbym poznać Waszą opinie, na temat dalszej wymiany kondensatorów. Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak się składa, że mam 720, 1020 i 1000 kilka sztul i 960 uszkodzoną Ten klej koło elektrolitów jest przesiąknięty wylanym elektrolitem. Jak nie chcesz mieć niespodzianek to rozbierz wzmak całkowicie, wymyj PCB i powymieniaj zworki w okolicy tych kondów i diod zenera. Tam w tej okolicy masz stabilizację i wejście wzmacniacza na sk117. Za jakiś czas elektrolit podjada zworki i wzmacniacz zaczyna pływać bo stopień wejściowy traci polączenie z masą końcowki, i wzmak dryfuje miałem tak w jednej z a1000 z 86 roku. Sprawdź luty na masie. Ona jest tam doprowadzona taką miedzianą sztabą.

 

Odnośnie pre gramofonowego to jest słabe, lepsze ma a1020, ale dopiero a1000 to jest klasa. Tak generalnie to bym polecał Ci wymianę 720 na 1000 różnica kolosalna. Przepaść. Szczególnie jak w a1000 odłączy się preamp i poda się sygnał odrazu na końcówkę.

 

720 w porównaniu z 1000 gra slłbo, tak słabo, że ostatnio zdecydowałem w obudowie a720 umieścić e307 accu na PCB od Jaskiniowca pcb wchodzi tam na ten radiaor prawie idealnie.

 

960 podobno tez jest lepsza od 1020 i 720 ale nie słuchałem mam uwałone wszystkie 4 końcowe snkeny.

Pozdrawiam.

 

drakul możesz napisać jak gra B1, i gdzie wyrwałeś to cacko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, na takie szaleństwo się nie piszę:) nie wylutuje wszystkiego:) wiem, że pomysł słuszny, ale jak do tej pory wszystko już jest OK. A ja zwyczajnie nie mam na takie zabawy czasu, natomiast zakup drugiego wzmacniacza, jest jak najbardziej do przyjęcia.

I dziękuje za podpowiedź...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.