Skocz do zawartości
IGNORED

cyna srebro


MARTIN-79

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie kupiłem cyne z 2% dodatkiem srebra. szpula 250g grubości 1mm to wydatek 74zł z przesyłką.

zainteresowanych odsyłam na www.armack.pl nr.art.6041022 mniejsze ilości w madralu.

zobaczymy jakie różnice w dźwięku pomiedzy końcówkami kabla głośnikowego pocynowanego zwykłą cyną a wersją z dodatkiem srebra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Wy to robicie, że zauważacie te różnice w dźwięku między chocby lutowaniem cyną ze srebrem a zwykłą cyną. Macie jakieś metody, czy tak na słuch. Wydaje mi się, że na słuch to raczej ciężko, przecież to zależy od wielu czynników (pory dnia - szum na ulicy za oknem, pogody).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zijacek, nie wywołuj wilka z lasu bo Cie spotka kara................ ;)

 

ja wszystko rozumie ale cyna????????????/

to już chyba podpada pod pewne schorzenie ......................:)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARTIN-79 -> Ten gatunek stopu co kupiles to stop w % : cyny62 ; ołowiu36 i srebra 2. Są to proporcje dobre,ale proponował bym lepiej zakupć pozycję:6551052 gdzie mamy tylko stop cyny w 97% i srebra w 3% bez dodatku ołowiu.Będzie lepsza niż tą którą masz....chyba takie małe Twoje niedopatrzenie:)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odebrałem cynę WBT z Akkusa, za 42 g z 4 % dodatkiem srebra, razem z przesyłką zapłaciłem 73 zł, tak więc chyba trochę przepłaciłem :). Czy to ma znaczenie dla dźwięku, w sumie guzik mnie to obchodzi, podejrzewam, że nie ma, ale jak robić kolumny to z komponentów dobrej jakości.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wspierajcie produkt polski ;)!!

 

'Cynel' (Warszawa) produkuje stop Sn96Ag4. Za szpulkę 250g daje się niecałe 25 zł. 1mm grubości, z wieloma kanalikami z topnikiem (modyfikowana kalafonia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę panowie zgodzić!

 

Tą cyną sie beznadziejnie lutuje barddzo szybko niszczy groty,potwierdzam,nic specjalnego.

W porównaniu do porządnej cyny,też ze srebrem...niebo a ziemia.

 

Niech zamiast dobre bo polskie będzie dobre bo dobre!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą cyne z dodatkiem ołowiu bo tej bez ołowiu narazie nie mają a ja już potrzebuje do lutowania elementów wiec kupiłem ta co mieli 250g na dłuższy czas mi wystarczy.wczoraj lutowałem i lutuje się dobrze czyli tak samo jak zwykłą cyną . zrobiłem końcówki kabli głośnikowych .i zgadzam sie z opinią poprzednika , że nawet jeśli to nie przynosi słyszalnej zmiany to warto łączenia wykonać dobrymi komponentami. są w sprzedaży stopy z wiekszą ilością srebra ale temp. lutowania jest dużo wieksza niż mojej lutownicy wiec musze pozostać przy tej w temp ok 200 st C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lutowałem jakąś cyną "no name" :))))) o symbolu LC 63 S1 ze srebrem (Telson - to chyba firma która ją tylko przepakowuje). A dawno temu stosowałem taka jakąć mniej ciekawą dośc grubą z topnikiem (ołow w niej aż brudził). Cyna ze srebrem zwykle ma o ok. 40-50C wyżą temp. topnienia. Lutuje sie nią szybko i połączenia są pewniejsze - tak mi sie zdaje. To jedyny powód stosowania cyny ze srebrem.

Jest też cyna z dodatkiem miedzi - ale tej nie ćwiczyłem.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wlasnie wole cyne z dodatkiem Cu.

A i wezcie sobie pod uwage..kanadyjce robia swietna cyne..kalafonia jest na bazie zywicy z sekwoi.Piekne lutu sie tym robi nawet Multicor zbladl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 74zł kupię grot do Wellera i 0,5kg cyny Cynel z taką samą ilością srebra.

 

Jak się umie lutować, to starą 2mm PRL'owską cyną można robć ładne luty. Kwestia ćwiczeń.

 

Według mnie nie warto przepłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestja podejscia...

Groty Wellera mozna juz kupic od 35..ZL a do termopary 45ZL..a Multicore od 25ZL za 125g....

Topniki stosowane w cynelu niestety jakoscia ustepuja np.Multicore... stare druki cynel niechce bez dodatkow ruszyc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu lutuję cyną Cardasa która jest z dodatkiem i srebra i miedzi.Ma też jakis specjalny składnik obniżający temperature topnienia że jest ona chyba nawet niższa niż zwykłej LC 60.Lutuje się miodzio i nie ma się ochoty wracać do badziewnych Cynelów.Ciekawostka jest to iż 0,5kg u polskiego dystrybutora kosztuje 480zł a sprowadzona z zagranicy razem z kosztami przelewu i przesyłki (do 7dni) kosztuje 260zł.Niech żyją Polscy dystrybutorzy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.