Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/Monitory aktywne PC


15220

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziś nabyłem Yamaha hs80m - WOW - pięknie grają !!!

A Adamy F5 i F7 na drzewo ! kompromis (jakość brzmienia - cena) nie wyszedł im na dobre :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych na nową serię Adam'ów może zainteresuje test modelu F7 na ixbt.com:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak się można było spodziewać cudów nie ma. Autor recenzji zwraca uwagę na dosyć wąski sweet spot - nieduże odchylenie od tweetera powoduje zmianę (zniekształcenie) dźwięku w zakresie wyższej średnicy. Z małym zakresem optymalnej pozycji odsłuchu miałem do czynienia w Behringher Truth 3030A i mocno to irytowało, jeżeli tutaj jest podobnie to jak dla mnie FAIL. Jak to w monitorach Adam bywa na wstępie jest podbita góra, ale dół całkiem wyrównany, zejście basu wg. pomiarów do 48 Hz (-6dB), w recenzji polecają odcięcie basu na 80 Hz (nawet w przypadku nie stosowania subwoofera) dzięki czemu znacznie wzrasta jego klarowność/użyteczność :). Ze względu na stosunkowo niedużą różnicę cenową modelu A7 do A5x opłacalność nowego monitora wydaje sie być na chwilę obecną niewielka, ale wg. autora recenzji można się spodziewać obniżek cenowych modelu A7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wkleiłeś link do tego testu :) Widzę że inny jest zasilacz ... w AX jest toroid, a tu klasyczny.

 

W serii AX jest toriod? Gdzieś mi się obiło o uszy, że jest zastosowany transformator typu EI chyba, że to dotyczy mniejszych modeli A5x oraz A3x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie odsluchiwalem dość dużo monitorow od adamow, poprzez krk, yamaha rcf, eve

Dlugo rozmawialem tez ze sprzedawcą w MS w Poznaniu - dobrym znawcą tematu

Najlepiej wypadaly monitory eve - to jest kontynuacja dobrej starej linii adamow produkowanej bez kompromisow przez dawnego projektanka adamow, ktory teraz juz dla tej firmy nie projektuje

Dla mnie byly nieco za drogie i sa to typowe monitory bliskiego pola - wstega ma jednak tą przypadlość ze brzmi rewelacyjnie ale tylko w osi głośnika u mnie jest nieco inna sytuacja odsluchowa i potrzebowalem kopułki

Nowa seria Adamow to monitory projektowane przez "ksiegowych"

Założenie jest takie, ze bedziemy je produkować ale muszą kosztowac do ...

I tu jest kompromis niekorzystny dla brzmienia :(

 

 

Yamahy hs80 m nie sa zbyt nową konstrukcją, są dość duże ale brzmią dla mnie na tyle dobrze że teraz z powodzeniem zastępują zestaw hifi

Bas jest taki,ze dech zapiera, a w moim pomieszczeniu po obcięciu gornego pasma o 2 db brzmią tak naturalnie, jakby wykonawcy stali tuż obok

 

Prawdopodobnie nie są to monitory do profesjonalnej pracy w studio jak newman czy drogie wersje jbl ale mnie to brzmienie baaaardzo przekonało

 

Potwierdzam że w cenie do 3-4 tys to jedna z lepszych propozycji za parę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka ... wg. tej recenzji, jeśli dobrze zrozumiałem (a nie rozumiem rosyjskiego ... cóż) to za wzmocnienie ADAM F7 robi TDA7294 ... TDA7294 robi też za wzmocnienie APS IO

 

 

W serii AX jest toriod? Gdzieś mi się obiło o uszy, że jest zastosowany transformator typu EI chyba, że to dotyczy mniejszych modeli A5x oraz A3x.

Jak mnie pamięć nie myli to na fotce wnętrza A7X widziałem toroid, a jak zaglądnę przez prawy bassreflex to też widzę jakby toroid.

 

Prawdopodobnie nie są to monitory do profesjonalnej pracy w studio jak newman* czy

* Neumann ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z yamahami mam do czynienia już ponad 2 lata, ale nie z serią HS tylko głownie MSP, a konkretnie MSP5 Studio i jakoś nie podzielam zachwytu, jak dla mnie są skrzekliwe (to określenie to dla mnie ogólna charakterystyka brzmienia Yamah HS oraz MSP przy czym te drugie są klarowniejsze w średnicy i górze), niektórzy utożsamiają to z wysoką analitycznością tych monitorów, no ale kto co lubi, poza tym mają duże szumy własne. Yamahy HS80 to mogą być dla mnie niezłą propozycją do 2 tys. Powyżej tej kwoty to już wolałbym Adam A5X, a jak już tak mówimy o kwotach 3-4 tys zł to zdecydowanie lepsze są Adam A7X, APS IO i wtrącanie tutaj Yamah hS80 to troszkę nieporozumienie, ale to moja opinia i nie każdy musi się zgadzać :).

 

Ciekawostka ... wg. tej recenzji, jeśli dobrze zrozumiałem (a nie rozumiem rosyjskiego ... cóż) to za wzmocnienie ADAM F7 robi TDA7294 ... TDA7294 robi też za wzmocnienie APS IO

 

 

No tak wynika z recenzji, nie wiem czy to dobrze świadczy o Adam F7, czy tez może źle o APS IO ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

      O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.