Jump to content

MB Audio Cable - Diamond RCA

plastik1989

Firma, a raczej manufaktura MB Audio Cable działa na naszym, polskim rynku od kilku lat. Jak większość krajowych manufaktur, koncentruje się na sprzedaży w mniejszej skali, ale za to dużą uwagę kładzie na kontakt bezpośredni z klientem.

Siła marki skupia się na osobie projektanta i konstruktora kabli, jego charyzmie, stosunku do klientów, a przede wszystkim słuchowi i gustowi muzycznemu, które odpowiadają za odpowiednie strojenie i zachowanie proporcji dźwiękowych przewodów.

_DSC1003.thumb.jpg.539193905f427bad781c669e19a71e72.jpg_DSC1006.thumb.jpg.4b352435ca032cf5c33284a4821135c9.jpg_DSC1004.thumb.jpg.0116268a65338ed5db3810c4ebfccedb.jpg

Patrząc na klub użytkowników MB Audio Cable, działający na naszym forum od 2015 roku ( link do klubu w tym miejscu: https://www.audiostereo.pl/topic/124016-klub-mb-audio-cable/#comments ) widzimy, że zarówno kable jak i kontakt z właścicielem manufaktury odbierany jest jednoznacznie korzystnie, przez całkiem sporą grupę odbiorców. Miło mieć do czynienia z tak pozytywną postacią, mając na względzie jak wiele czarnych kart historii zapisanych zostało przez nieuczciwe manufaktury…

 

Testowanie kabli jest sprawą nieco utrudnioną przez kilka czynników. Przede wszystkim kable zwykle stanowią ostatni element składowy systemu i to nimi dokonuje się ostatnich szlifów zestawu audio, doprowadzając dźwięk pod własne preferencje i wymaganie pozostałych elementów systemu.

_DSC1005.thumb.jpg.284c705f425914cff2011eea97c5a244.jpg_DSC1008.thumb.jpg.5f303a7412363008f08f57e616256db1.jpg_DSC1007.thumb.jpg.18a91350b6babf372e04a2e9a8482550.jpg

Stąd też, przewód grający neutralnie niekoniecznie jest atutem w systemie potrzebującym „docieplenia”, tak samo jak „ciepły” przewód nie można traktować jako korzystny w systemie, gdzie potrzeba szybkości i drajwu. Wniosek z tego taki, że nie da się jednoznacznie określić przewagi jednego kabla nad drugim, wyjmując go z kontekstu. Ja osobiście wypracowałem sobie taką waloryzację kabli, gdzie dzielę je na dwie kategorie; kategoria pierwsza to przewody „znikające” w systemie, dodające jak najmniej do systemu, a kategoria druga to przewody modyfikujące dźwięk systemu w wyraźny sposób czyli kable którymi korygujemy na przykład szybkość, kontur, równowagę tonalną, ogólną barwę dźwięku.

 

Obie kategorie są potrzebne – oczywiście najlepiej byłoby mieć taki system, by nie było potrzeby korekty niczego kablami, ale kto nigdy nie miał potrzeby poprawiania dźwięku systemu kablami, niech pierwszy rzuci kamieniem…

 

W tej kategorii kabli, czyli modyfikujących dźwięk, główne aspekty, na których skupiam się oceniając przewód to zachowanie równowagi, relacja ceny do uzyskanej poprawy i pozycja marki na rynku wtórnym – pozwalająca odzyskać pieniądze przy odsprzedaży na rynku wtórnym. Z kolei, jako zachowanie równowagi kabla uważam sytuację, w której uzyskując zamierzony efekt, na przykład „ocieplenie” dźwięku uzyskujemy to bez efektów negatywnych, czyli spowolnienia, zatarcia detalu itp. Nie jest zbyt wielkim osiągnięciem „ocieplić” dźwięk, ale tracąc przy tym jakość pozostałych aspektów. Tak naprawdę takie rozwiązanie nic nam nie daje, bo pomimo tego, że poprawiliśmy jedną rzecz, pojawił nam się problem gdzie indziej. Tak więc dla mnie sprawą kluczową w korekcji dźwięku kablami, jest sprawdzenie czy przewód pomagając w jednym miejscu, nie szkodzi w innych.

_DSC1009.thumb.jpg.30b9a0b1bef504dec140e0823f032cc7.jpg_DSC1010.thumb.jpg.401efc81bad69140c3c4b648dacef9d3.jpg

 

Przechodząc do opisu konkretnego modelu przewodu, czyli MB Audio Cable, model Diamond zacznę od formy zakupu. Przewody te nie posiadają dystrybucji krajowej, a zakup odbywa się bezpośrednio od producenta. Przeglądając opinie naszych forumowiczów, kontakt ten przebiega bezproblemowo, ja również mogę potwierdzić otwartość i pomocność w pytaniach jakie miałem odnośnie produktu.

 

Model Diamond zapakowany jest w eleganckie metalowe opakowanie, przypominające metalową puszkę na taśmę filmową. Konfekcja przewodu wygląda solidnie, tekstylny oplot w stonowanym wzornictwie, opaski termokurczliwe z logiem firmy, szczelnie przykrywają obudowę wtyków RCA, dzięki czemu trwałość połączenia i samych wtyków jest większa.

 

Wysokiej jakości wtyki RCA to produkt firmy KLE, a konkretnie model Classic Harmony Plug. Połączenie galwaniczne wykonano za pomocą cyny z dodatkiem srebra i złota. Przewód to srebro z dodatkiem złota, a izolatorami przewodników jest teflon. Patrząc na składniki tego przewodu, widać, że są to materiały używane zwykle w wysokich modelach kabli przez wiodące firmy.

 

Odsłuch przewodów Diamond wykonywałem w dłuższym przedziale czasu (prawie dwa miesiące), dzięki czemu miałem możliwość przetestowania ich w różnych miejscach (między preampem a końcówką mocy, między DACiem a Preampem, między CD a integrą…). Użyłem różnych marek producentów sprzętów audio (między innymi Accuphase, Mcintosh, NAIM, Unison Research) dodatkowo w technologii zarówno tranzystorowej jak i lampowej. Uważam, że udało mi się poznać charakter tego przewodu dosyć dobrze na każdej płaszczyźnie sprzętowej.

 

Dźwięk w każdej z konfiguracji był dosyć tożsamy i spójny, nie było niespodzianek (jakie czasem się zdarzają), że kabel zachowuje się jak kameleon, tj. w jednym zestawieniu gra np. ciepło, a w innym całkiem na odwrót. Tak więc Diamond w każdej testowanej konfiguracji zachował się podobnie.

 

Pierwsze wrażenie to dostarczenie znacznie większej ilości informacji, podanych bardzo czysto i wyraźnie. Wysokie tony, holografia, wszelkiej maści efekty przestrzenne mocno na tym zyskują. Tony średnie, a w szczególności wokale otoczone są aurą, szerokim spektrum pogłosów i głębią. Wokale nie są łagodzone, ani docieplone raczej jest to przekaz bliższy neutralnemu. Bas jest bardzo szybki, punktowy, mocny i podany z dużą gradacją barw.

 

W zasadzie każdy aspekt muzyczny tych przewodów jest na wysokim poziomie, ale co najważniejsze, korzyści jakie uzyskujemy z używania tego kabla, czyli uproszczając konturowość i detaliczność dźwięku odbywa się bez negatywnych skutków w innych zakresach – szczególnie średnicy, która w połączeniu z dobrej klasy wzmacniaczem lampowym, czaruje różnobarwnością i głębią.

 

Kabel ten rekomendować mogę do większości systemów, które potrzebują nieco ikry, lub bardziej precyzyjnego i detalicznego spojrzenia na dźwięk. W zdecydowanej większości urządzeń lampowych ten przewód odnajdzie się bardzo dobrze. Duża część tranzystorów pracujących w klasie A również w ciemno może być polecana. Natomiast sprzęty grające nieco zbyt ostrym charakterem (na przykład starsze urządzenia KRELLa) mogą być ryzykowne, z racji zbyt dużym skupieniu się na detalu i przerysowaniu nieco dźwięku – tu polecam sprawdzić przed zakupem jak zachowuje się już w konkretnym systemie. Problemu z tym być nie powinno, gdyż model sprzedaży zakłada możliwość wypożyczenia na odsłuchy każdego ze sprzedawanych przewodów, do czego gorąco zachęcam. 

 

 

Model: Diamond

Cena:

2x50cm - 1049zł

2x1m - 1559zł

 

Kontakt: http://mbaudiocable.pl

Do testów dostarczył: MB Audio CableUser Feedback

Recommended Comments

Jak najbardziej polecam. U mnie w systemie RCA Diamond i Black Pearl. Kontakt z producentem wzorowy

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
10 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Jak najbardziej polecam. U mnie w systemie RCA Diamond i Black Pearl. Kontakt z producentem wzorowy

Mogę jedynie potwierdzić. Mam dwa RCA Diamond (DAC do wzmacniacza i phonostage do wzmacniacza).

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Najpierw miałem interkonekt Crystal. Trafił do mnie przypadkiem, kolega podrzucił, bo akurat zrobił upgrade do bodajże Furutecha. Niczego się po tym kabelku nie spodziewałem, bez większych emocji podpiąłem do odtwarzacza CD i - bum! - jakie miłe zaskoczenie! Pojawiła się przestrzeń, lekkość, zwiewność, muzyka zaczęła oddychać. Wcześniej grał tam srebrny kabelek - fakt, że najtańszy model - pewnej firmy, której z nazwy wymieniać nie będę, bo nie o krytykę mi tu chodzi. Crystala od razu odkupiłem.

Zacząłem czytać o kabelkach M&B, bo wcześniej w ogóle o nich nie słyszałem. Trafiłem na - dość powszechne - opinie, że Diamond jest jeszcze lepszy, generalnie zachowując sygnaturę dźwiękową Crystala, ale dodając większe dociążenie, ujędrniając dół pasma. Zacząłem zbierać na Diamonda, bo - no cóż - tani nie jest (nie krytykuję, po prostu dla mnie to znaczny wydatek), gdy pewnego dnia kolega mi powiedział, że jest do kupienia na portalu aukcyjnym używany, półmetrowy, za dobrą cenę. 0,5 m nie bardzo mi pasowało - wzmacniacz i DAC stoją teraz koło siebie na ścisk - ale kupiłem. I jestem zadowolony. Temat IC od circa ponad roku uważam za zamknięty :).

Reasumując, polecam. Warto choćby spróbować, producent wypożycza kabelki za kaucją.

Edited by Moriarty
literówka
 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Miałem u siebie diamond,hybryd,crystal,i Black Pearl i poza crystalem wszystkie zostały.

Wyróżnia się czarna perła,lokalizacją i wspaniałą górą-detaliczną i jednocześnie łagodną.

Kontakt z p.Markiem bardzo dobry.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Też miałem u siebie Diamond i Black Pearl.

Został Black Pearl , wpięty między dac a wzmacniacz.

Diamond u mnie trochę żle prezentował scenę ,nie był tak precyzyjny jak Black.

Przewody muszą trochę pograć w systemie żeby pokazały swój charakter grania.

 

Edited by Krzychowicz

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Rotel CD11 & A11 Tribute + B&W 606 S2

  Śmiem twierdzić, iż pytając lwią część audiofilsko zorientowanej braci o Kena Ishiwatę jeśli nie 100%, to z przynajmniej 99,99% (ów brakujący 0,01% okaże się posiadaczami miniwieży z hipermarketu) respondentów bez chwili zastanowienia odpowie Marantz. Jednak jak z pewnością wiecie po 41 latach  współpracy drogi elektronicznego giganta i Senseia Ishiwaty rozeszły się w maju 2019 r. A potem było jeszcze smutniej, gdyż zanim światło dzienne ujrzały solowe projekty Mistrza 25 listopada 2019 r. świat

  Fr@ntz
  [email protected]
  Systemy

  Audio Format - sklep Warszawa

  Z przyjemnością chcieliśmy poinformować o nawiązaniu współpracy, z nowym sklepem audio z Warszawy. Mowa o sklepie Audio Format, znajdującego się przy ulicy Zygmunta Jórskiego 56. Sklep prowadzi młoda, energiczna ekipa. Asortyment sklepu to zarówno sprzęt stereo jak i kino domowe.     Tak, w kilku zdaniach mówi o sobie ekipa sklepu: „Audio Format to nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym cenimy sobie dobre brzmienie. Z przyjemnością doradzimy w wyborze sprzętu audio os

  plastik1989
  plastik1989
  Newsy

  Yamaha SR-B20A

  Z coraz większym zdziwieniem obserwuję na wszelakiej maści grupach tematycznych istny wysyp zapytań zagubionych miłośników dobrego brzmienia odnośnie idealnego systemu audio do nowego, bądź remontowanego lokum. Oczywiście takowe poszukiwania udokumentowane są nader często obszerną dokumentacją fotograficzną, gdzie możliwie największy telewizor wciśnięty jest w wygospodarowany z wyraźnym bólem i po długich walkach ze Strażniczką Domowego Ogniska (w skrócie SDO) kąt a ustawiony vis a vis narożnik

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  FiiO LC-BT2

  Często tu na forum padają pytania, jakie słuchawki wybrać, tradycyjne przewodowe czy bluetooth ? Czy warto kupować drugą parę bezprzewodową dla wygody, jeśli już mamy swoje ulubione słuchawki przewodowe ? Tu pomocne okazują się wszelkie adaptery bluetooh np. niedawno opisywany FiiO Btr 5 lub FiiO LC-BT2, czyli słuchawkowy bezprzewodowy pałąk na szyję, bardzo ciekawa propozycja dla osób aktywnych, uprawiających różne sporty. FiiO LC BT-2 ma silikonową konstrukcję z pałąkiem na szyję, sam pał

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  MB Audio Cable - Diamond RCA

  Firma, a raczej manufaktura MB Audio Cable działa na naszym, polskim rynku od kilku lat. Jak większość krajowych manufaktur, koncentruje się na sprzedaży w mniejszej skali, ale za to dużą uwagę kładzie na kontakt bezpośredni z klientem. Siła marki skupia się na osobie projektanta i konstruktora kabli, jego charyzmie, stosunku do klientów, a przede wszystkim słuchowi i gustowi muzycznemu, które odpowiadają za odpowiednie strojenie i zachowanie proporcji dźwiękowych przewodów. Patr

  plastik1989
  plastik1989
  Kable 5
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.