Jump to content
IGNORED

Cardas Quadlink 5-C RCA Wasze opinie

jaroslawkonopka

Recommended Posts

Witam

Posiadam Unisona Secondo + Unison CD(2xECC83) + KEF IQ90 + Kimber 8TC kabel glosnikowy i na chwile obecna KImber PBJ inteconect.

W CD siedza 2 Telefunken NOS ECC82 (nie pamietam czy smooth plates czy ribbed), natomiast w hybrydzie Secondo nic nie moze zagrzac dluzej miejsca.

Tu wlasnie mam klopot - calosc nie gra tak jak bym chcial. generalnie za jasno + za malo srednicy, natomiast bass jest (wedlug mnie)tak sobie kontrolowany, jakis taki krotki i niesympatyczny.

Kolumny mam juz ponad rok kupione nowe, wszytsko generalnie mam juz ponad 2 lata ale ciagle nie moge tego poukladac.

Przerobilem juz kilkanascie NOSow ECC83 i generalnie :

-Tung-Sol nowa produkcja = marne;

-Mullardy sa ciekawe dosc ciemne;

-Telefunkeny Ribbed Plates= w zasadzie dobre ale chcialbym poprawic niskie i srednice;

-Telefunkeny Smooth Plates =drogie rozczarownanie (sa oryginalne nadruki lekka schodza :-)); rozczarowaly mnie baaardzo jasno calosc zagrala i jakos tak plasko;

- PSVANE reference nowa produkcja = rewelacyjnie graly na poczatku i juz myslalem ze ustrzelilem te wymarzoneale niestety mam wrazenie ze po jakis 500-700h grana jakby wyblakly, bass zanikl i zrobil sie caly system jasny.

Probowalem tez Sylvani, RCA, GE triple mica black plate ale wszystko bez rewelacji.

No i wlasnie zastanawiam sie w czym tkwi problem.

Kable glosnikowe, kolumny, interconnect czy moje uszy?

Myslalem zeby sprobowac interconnecta Cardas Quadlink 5-C, wiem ze Cardasy sa generelanie dosc ciemne i mroczne - wiec moze zmienia w dobra strone brzmienie.

Jakie sa Wasze opinie dotyczace tych interconnectow, moge miec 1m RCA za 180e z mozliwoscia oddanie przez 2 tygodnie.

A moze podsuniecie inne rozwiazanie?

Pozd

Jasiek

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem leży gdzie indziej, a mianowicie w niedopasowaniu kolumn i wzmacniacza. Lampy i kable mają wpływ na niuanse brzmieniowe, a nie zmienią charakteru całego systemu.

Ja używam KEF iQ9, które grają zapewne podobnie do Twoich iQ90 i przeszedłem z nimi dwu-trzy letnią drogę przez mękę zanim udało mi się poskładać cały zestaw. Największe znaczenie miała zmiana wzmacniaczy - przerzuciłem 8-9 sztuk. Na początku głośniki grały okropnie. Nie mając doświadczenia w audio nigdy bym nie pomyślał, że może być aż tak źle. Krew lała się z uszu. Grała sama średnica i wysokie, ssssyczące sybilanty jak ukłucia igły i ZERO basu. Przetestowałem kilka wzmacniaczy tranzystorowych cenie 3-7 kzł, grały różnie ale żaden zadowalajaco. Przerzuciłem się na lampę i to było to. Teraz mam Yaqina MC 100 B na lampach KT88 i wreszcie gra muzyka, jest dynamika, nic nie syczy, bas zróżnicowany, konturowy.

A co do kabli: tez używam Kimberów, ale w biwiringu. 8TC na górę, 4TC ( ma głębszy bas niż 8TC) na dół. Warto eksperymentować.

Myslę, że czeka Ciebie trudny wybór: wzmacniacz czy kolumny.

Powodzenia w poszukiwaniach:)

Jacek.

Hidden Content

Nie bardzo zrozumialem odpowiedz.

Moj system jest za jasny nie za ciemny.

Eh probowalem ale tez mnie jakos nie zaspokoily.

dzieki z aodpowiedz

jarek

Co do Psvane to mam identyczne odczucia co Ty.Kimber TC jest dość ciemny i chyba tu problem a co do lamp to EH i szlus.

Mialem w domu Unisona Simply ostatnio ne sklepu do odsluchu ale to tez nie bylo to - szczrze przyznam ze mam male dziecko na pokladzie (prawie 2 lata) i zmiana sprzetu jest ciezka do wykonania. Na to potrzeba czasu stad myslalem o kablach lub lampach.

Teraz graja Mullardy i to na te chwile najlepsze co wymyslilem.

Co do Cardasow interconnectow - macie jakies opinie?

Jarek

Problem leży gdzie indziej, a mianowicie w niedopasowaniu kolumn i wzmacniacza. Lampy i kable mają wpływ na niuanse brzmieniowe, a nie zmienią charakteru całego systemu.

Ja używam KEF iQ9, które grają zapewne podobnie do Twoich iQ90 i przeszedłem z nimi dwu-trzy letnią drogę przez mękę zanim udało mi się poskładać cały zestaw. Największe znaczenie miała zmiana wzmacniaczy - przerzuciłem 8-9 sztuk. Na początku głośniki grały okropnie. Nie mając doświadczenia w audio nigdy bym nie pomyślał, że może być aż tak źle. Krew lała się z uszu. Grała sama średnica i wysokie, ssssyczące sybilanty jak ukłucia igły i ZERO basu. Przetestowałem kilka wzmacniaczy tranzystorowych cenie 3-7 kzł, grały różnie ale żaden zadowalajaco. Przerzuciłem się na lampę i to było to. Teraz mam Yaqina MC 100 B na lampach KT88 i wreszcie gra muzyka, jest dynamika, nic nie syczy, bas zróżnicowany, konturowy.

A co do kabli: tez używam Kimberów, ale w biwiringu. 8TC na górę, 4TC ( ma głębszy bas niż 8TC) na dół. Warto eksperymentować.

Myslę, że czeka Ciebie trudny wybór: wzmacniacz czy kolumny.

Powodzenia w poszukiwaniach:)

Jacek.

Te PSVany - to znaczy ze tez aobserwowales jakby sie po dluzszym graniu rozjasnily?

jarek

Co do Psvane to mam identyczne odczucia co Ty.Kimber TC jest dość ciemny i chyba tu problem a co do lamp to EH i szlus.

Hidden Content

ukraiński głośnikowieć YP Sound powinien załatwić sprawę basu,mięcha w średnicy i przyjemności słuchania.Niestety dość mocno ogranicza rozdzielczość góry,dlatego wskazany byłby IC o przeciwstawnych cechach.Sugerowałbym albo któregoś ze srebrnych Kimberów lub starszy model Cardasa Hexilink 5-c(ciemno-granatowa koszulka).O lampach T-kena oryginalnych i ``fake`` napisano już tyle,że nie ma sensu powtarzać.To,że napisy są starte nie znaczy nic.

Hidden Content

Mialem w domu Unisona Simply ostatnio ne sklepu do odsluchu ale to tez nie bylo to - szczrze przyznam ze mam male dziecko na pokladzie (prawie 2 lata) i zmiana sprzetu jest ciezka do wykonania. Na to potrzeba czasu stad myslalem o kablach lub lampach.

Hidden Content

Hm ... na ten moment system gra relatywnie jasno, glownie chcialbym glownie wiecej miecha w srednicy :-)

Telefunkeny Smooth Plate mam z pewnego sprawdzonego zrodla wiec nie sadze ze to podroby, graja w bardzo zblizony sposob do Ribbed Plates ale jeszcze jasniej co w moim systemie bylo juz przesada.

Inny wzmacniacz tomoze dopiero za jakis czas, i wtedy zaczne tez watek nowy.

Nadal nie powiedzieliscie nic o tym Cardasie Quadlinku 5-C.

A moze macie jakas inna rade jak zrobic wiecej miecha w systemie moim na srednicy.

Aha kiedy probowalem Audioquesta Colorado i bylo baaaaardzo ciekawie tylko cena 600e za kabel mnie troche odstraszyla.

Pozd

Jasiek

ukraiński głośnikowieć YP Sound powinien załatwić sprawę basu,mięcha w średnicy i przyjemności słuchania.Niestety dość mocno ogranicza rozdzielczość góry,dlatego wskazany byłby IC o przeciwstawnych cechach.Sugerowałbym albo któregoś ze srebrnych Kimberów lub starszy model Cardasa Hexilink 5-c(ciemno-granatowa koszulka).O lampach T-kena oryginalnych i ``fake`` napisano już tyle,że nie ma sensu powtarzać.To,że napisy są starte nie znaczy nic.

Hidden Content

Cardas Q-5c(niebieska koszulka) ma niezbyt dobrze kontrolowany bas,niby jest duży volumen ale bez odpowiedniego ataku-to racze kabel pre-power i to tranzystorowego.Dobrym wyborem mogłyby być Stereovoxy-Colibri i Firebird-tyle że nie ma ich na rynku,firma zmieniła nazwę na Stereolab i ceny wróciły na wysoki poziom.

Hidden Content

Tylko, że nie koniecznie trzeba zmieniać kolumny na droższe, ale wzmacniacz na tańszy. Uszy będą uratowane i kasa w kieszeni. U mnie tranzystorowy Arcam FMJ 22 (6,5 kzł) nie grał z KEF-ami, a lampowy Yaqin 100 (2-3 kzł) gra. A KEFy żal mi było sprzedawać bo tak dobrej srednicy nie mogłem znaleźc w innych kolumnach i wolałem pozbyć się wzmacniacza.

A co do interkonektów to po długich poszukiwaniach (ok.20 przetestowanych) zostałem przy Audiomica Beryl. Niezwykle przejrzyste, scena wgłąb, precyzyjna lokalizacja instrumentów, a do tego dobre bo POLSKIE. Są do wypożyczenia w większych miastach.

KOmbinowanie z doborem lamp nie na wiele się zda. Przecież sam ich sporo przetestowałeś i satysfakcji nie ma - czyli coś jest na rzeczy. Zwłaszcza, że można je wymieniać tylko w preampie, koncówka mocy nadal tranzystorowa.

Ja nadal uważam, że warto KEFów posłuchać nie z hybrydą a z pełną lampą o dużej mocy.

Każdy musi swoja ścieżkę przejść, a to wymaga czasu:)

Pzdr. Jacek

Hidden Content

Guest BOBSAPP

(Konto usunięte)

Witam

Cechy lamp które opisujesz w pełni się pokrywają z moimi pomimo tego że przerabiałem ten temat w innym urządzeniu.

Natomiast jeżeli chcesz aby wady tych lamp zmieniły się w zalety wypróbuj VDH the first ultimate.

Dostaniesz....soczystość...makro dynamikę...płynność.....namacalny gładki i aksamitny wokal....

Po takim zabiegu nie będziesz narzekał na jasność w lampach..

pozdrawiam

A jak sie zachowuje srednica, czy jest to miecho ktorego szukam - strasznie spodobalo mi sie to okreslenie na brzmienie srodka - ale dokladnie tego szukam.

Mam nadzieje ze nie jest to reklama tego VDH interconecta

Pozd

Jarek

Witam

Cechy lamp które opisujesz w pełni się pokrywają z moimi pomimo tego że przerabiałem ten temat w innym urządzeniu.

Natomiast jeżeli chcesz aby wady tych lamp zmieniły się w zalety wypróbuj VDH the first ultimate.

Dostaniesz....soczystość...makro dynamikę...płynność.....namacalny gładki i aksamitny wokal....

Po takim zabiegu nie będziesz narzekał na jasność w lampach..

pozdrawiam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.