Jump to content
IGNORED

Potrzebuję taśme do kss151a

bisu321

Recommended Posts

witam,podczas konserwacj zerwałem taśme lasera kss-151a w moim denonie dcd1500mk2,czy jest mozliwość dokupienia takiej tasmy albo zaadoptowanie z innego lasera podobnej tasmy(20pin),szkoda tego lasera bo jest naprawde w super stanie,prosze o pomoc w tym temacie.

hmmm polutować ....

jeśli to jedna dwie ścieżki no może i się by dało ale pewnie to długo nie wytrzyma (pytanie też w jakim to miejscu)

Ale jak chłopaczysko będzie to robić nie ostrożnie, a mamy zimę i powietrze suche jak pieprz :)

ładunkami zaraz ujara diodę :) i wtedy już amen w kaplicy :)

szkoda lasera bo cenny jak złoto

AudioST jak zwykle udziela dobrej rady

"Ale jak chłopaczysko będzie to robić nie ostrożnie, a mamy zimę i powietrze suche jak pieprz :)

ładunkami zaraz ujara diodę :) i wtedy już amen w kaplicy :)"

Jak na razie wilgotność względna od dłuższego czasu wynosi 90-95%. To kiedy będzie wilgotno??

A kolega ma zdolności :) jakieś mocarne i wykrywa wilgotność u kolegi bisu :)

U mnie wigotnosć w mieszkaniu to 35 %

Wilgotność zależy od warunków w danym miejscu rodzaju budynku, typu ogrzewania itd. ...

A diodę laserową bardzo łatwo uszkodzić (łatwiej niż wszelkie cmosy itd. ...)

A jak widać łatwo zepsuć co tutejszy wpis jest 100 % przypadkiem.

I to się może zdarzyć nawet doświadczonej osobie ...

Lutowałem urwaną całkowicie taśmę w laserze pioneera (taki co wisi do góry nogami) i technicsie. Lasery śmigają do dziś. Dlatego pytałem o foty. Taśmę wymienić z innego w sumie nie będzie dużo łatwiej jak tą zlutować.

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

może i by się dało gdyby nie to ze te tasemki łaczą się z płytakmi cewek, płytką odbiornika... lasera

A często są te płytki poklejone do bloku :)

Choć jak jest dokładnie w 151 nie wiem

ogólnie będzie gorzej niż lepiej :)

chyba ze przełoży sam laser do takiego gdzie takowy laser jest uwalony :) no ale skąd zdobyć zwłoki ? Tylko CD gdzie taki laser jest :)

Na upartego da się to naprawić tylko to dość zegarmistrzowskie lutowanie.

trzeba skleić na żywicą na kawałku w miarę sztywnego plastiku, jak już się uda równo to zrobić, wtedy trzeba zdrapać nożem izolacje ze ścieżek i można ze sobą zlutować, tylko trzeba lutownicę z maleńkim grotem.

Soldiermaska jest tylko z jednej strony, z drugiej jest flex. Musisz drapać farbę, a nie plastik.

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.