Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy Luxman - pytanie do miłośników i ekspertów lamp :)


Xiaze

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zgoda, ale pośród substytutów Psvane należy do topu. Brzmieniowego. Czas płynie i jeśli ktoś musi decydować się na nowe lampy, niech rozważy Psvane. Rozważy. A jak ktoś chce NOSy, niech poluje. Byle skutecznie, a nie pośród wszechobecnych na aukcjach szrotów. To proste i nie ma w tym zaczepki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Szub nie jest tak trudno kupić prawdziwego NOS'a, trzeba tylko za niego zapłacić, po prostu, ale wiedząc niestety jak zachowuje się większość moich rodaków ( kupują lampy niby NOS'y za grosze, no bo przecież trzeba oszczędzać i nikt mnie na kasę rżnąć nie będzie ) i później jest płacz, że lampka be.

 

A tutaj przypomina mi się sytuacja jaką miałem na wiosnę z oponami, wymieniałem u siebie i u żony w aucie. Zamówiłem nowe Micheliny , pamiętam zdziwione pytanie zakładającego opony o rocznik mojego golfa. Jak usłyszał ile ma lat , to pokiwał głową. Domyślam się , że dla niego nowe opony to tylko do w miarę nowego auta i chyba koniecznie drogiego. A tylko one mnie łączą z powierzchnią drogi i tak długo jak mnie będzie stać, to będę wymieniał co 5 lat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że za ostrzeganie przed szrotami napadł na mnie mamel...

 

Teraz ja napadne na Ciebie. Ty z kolei za NOSy uważasz tylko szroty z naszego rodzimego portalu. Ja kupuję NOSy od sprawdzonych sprzedawcow z eBay. A czesto NOS NIB. Ostatnio zaplacilem za taką pare 6080 GEC grubo ponad 200 dolarow. Ale jak gra.

Miewalem lampy i chińskie i rosyjskie z nowych produkcji i do dobrych uznanych NOSów bardzo im daleko.

Przyklad ze wspomnianej 6080. Lamp od RCA, NOSów oczywiście nie ma co próbować bo nie grają. W kazdej lampce tak jest. Uznany Telefunken ECC81, NOS oczywiście, nie gra. A spróbuj NOSa od Marconiego to ci szczeka opadnie. I na tym polegają róznice pomiedzy NOSami, trzeba wiedziec ktore stosowac. A ta wiedza kosztuje.

A nt. pseudoNOSów o ktorych czesto piszesz nie ma co dyskutowac, BTW tez takie stosuje, np. EL34 od RFT ale kazde mierzę w celu dobrania sextetu.

 

I nie polecaj wszystkim PSvane bo nie ma czego. Polecaj jak napisano sluchanie roznych lamp i wybranie optymalnych dla wlasnych preferencji i gustow.

 

Pozdro

 

znakomite lampy poznajemy na zasadzie porównań - jak dla mnie niestety jak i dla wielu miłośników starych lamp - nie ma nowych znakomitych lamp - to tylko gorsze lub tragiczne substytuty - tego co było kiedyś i co już niestety przemija...

 

Amen.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.