Jump to content
IGNORED

siła nacisku igły/wymiana wkładki

kosto

Recommended Posts

Witam,

Na samym początku przyznaję się, iż jestem dosyć świeży w temacie gramofonów. Z samą czarną płytką mam styczność, z przerwami gdzieś od 10 lat. Jestem posiadaczem gramofonu Numark TT 1610, który jeszcze jakiś czas temu służył mi do szukania i cięcia sampli. To było ładne parę lat temu. Teraz w/w gramofon służyć ma tylko i wyłącznie do słuchania winyli, których koszt czasem jest dość duży. Meritum sprawy wygląda następująco. W owym gramofonie zamontowana jest wkładka groovetool z dedykowaną igłą, której nacisk na płytę wynosi mniej więcej 3,5 gram. Mniejszy nacisk powoduje, że dźwięk się gubi igła skacze itd. Po przewertowaniu tematów związanych z gramofonami dowiedziałem się, że jest to zwykłe katowanie płyty. W związku z tym, chciałbym zmienić wkładkę na taką której zalecany nacisk to ok 1.7 gram. (kształt igły eliptyczna). Tylko czy igła nie będzie skakać ?? Co powoduje, że jedna wkładka ma nacisk 3 gram, a druga 1,7 gram. ??

Uwielbiam, takie odpowiedzi. Najlepiej jeszcze poradzić by zmienił żonę/kobietę.

I niech kupi od razu SME. O to chodzi?

Większość współczesnych wkładek MM wymaga siły nacisku 1.5-2.0g

Wkładka, której używasz jest najprawdopodobniej uszkodzona/zużyta. Stąd skakanie igły.

Sprawdź "swobodę " ramienia.Może intesywna eksploatacja naruszyla stan lożysk .

Drugie - prawdpodobnie wkładka do wymiany na taką jak piszesz o mniejszym nacisku. W klasie budżetowej AT91/95 powinna zaspokoić oczekiwania.

Nie masz skrzywonego ucha ,skoro do tej pory głownie scratch'owałeś .

Większość współczesnych wkładek MM wymaga siły nacisku 1.5-2.0g

Wkładka, której używasz jest najprawdopodobniej uszkodzona/zużyta. Stąd skakanie igły.

Nieprawda, skoro piszący wyraźnie mówi, że używa Neumarka z fabryczną wkładką o nacisku 3,5g to świadczy o tym że jest to wkładka DJ do skreczowania. Zmniejszenie nacisku skutkuje właśnie wypadaniem z rowka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgodnie z jego życzeniem wymienił wkładkę na standardową i dalej używał swego gramofonu.

Rada jaką proponuje Conri jest w tym przypadku optymalna.

W.

Z ta wymianą numarka na gramofon to się zgodzę ;], tylko widzicie moje szanowne grono, najzwyczajniej nie stać mnie w chwi obecnej na nic wiecej niż 200 zł na nową wkładkę. Wielkie dzięki wszystkim za udzielenie się w materii. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę przesiadał się na coś godnego uwagi wówczas znów poproszę o pomoc. pozdr

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.