Jump to content
IGNORED

CA Stream Magic 6 czy NP30?


lenar_87

Recommended Posts

Witam,

 

po 3 latach nieobecności, wielu zmianach w życiu, postanowiłem małymi kroczkami wrócić do świata audio. Zmieniły się warunki lokalowe, przyjechały pierwsze nowe sprzęty. Chciałbym jednak uzyskać poradę co do samego źródła. Postanowiłem iść z duchem czasu i skupić się tylko na bezstratnych formatach. Aktualnie w domu posiadam Audio Academy Mimas II połączone z Audio Innovations Alto. Okablowanie w chwili obecnej to Klotze (IC i głośnikowe) na wtykach Nakamichi, ale to akurat temat wtórny.

 

Teraz z braku laku, za źródło robi TV z wyjściem słuchawkowym. Nie gra to dobrze... brakuje niskiego basu i kontroli nad dolnymi zakresami. Wysokie zakresy z kolei nie są wystarczająco analityczne. Średnica gra dobrze. Niemniej gdy kilkanaście dni temu na próbę wpiąłem w system DAC Nostromo (wersja mini) i podpiąłem laptopa. No różnica już była przeogromna. Szczegółowość góry była o niebo lepsza, bas trochę lepiej kontrolowany. Stąd szybka decyzja, żeby wpiąć w ten system coś ciekawego. Ponieważ warunki lokalowe raczej nie pozwalają mi na ciągnięcie kilkumetrowych kabli USB, postanowiłem poszukać czegoś z opcją zdalnego przesyłania danych / zdalnej kontroli nad urządzeniem z wglądem w biblioteki multimediów. Padło na Cambridge Audio.

 

Do boju, jako źródło, stają w szranki tylko dwa modele Cambridge Audio - Stream Magic 6 i NP30. Czemu? Względy praktyczne (sterowanie z urządzeń mobilnych) oraz świetne recenzje. Jak każdy wie, w dużym uproszczeniu SM6 to NP30 + Dac Magic. Różnica w cenie spora bo ponad 1500 zł, a ja się zastanawiam, jakie są różnice w brzmieniu i czy będą one do wyczucia w moim aktualnym zestawie. Jeśli ktoś porównywał obydwa urządzonka, proszę o poradę.

 

Sprawa tym bardziej się komplikuje, że zarówno o jednym, jak i o drugim jest napisane wiele dobrego, a mi potrzeba analizy porównawczej z opinią kogoś to będzie dodatkowo czuł potencjalne brzmienie z moim zestawem.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

klasa Twojego zestawu audio wymaga dobrego źródła dźwięku. NP-30 ma bardzo bogate wyposażenie, jednak w Twojej konfiguracji będzie wąskim gardłem pod względem jakości dźwięku. Stream Magic 6 byłby moim zdaniem idealnym urządzeniem, pozwalającym na wykorzystanie potencjału.

Pewną alternatywą może być NP-30 + zewnętrzny DAC. Jeśli miałbyś jednak decydować się na Dacmagic, nie ma to sensu, za podobne pieniądze kupujesz Stream Magic 6. Można jeszcze ewentualnie poeksperymentować z innymi przetwornikami, szukając brzmienia jeszcze bardziej dopasowanego do Twoich preferencji, sądzę jednak że aby uzyskać zdecydowanie wyższą jakość brzmienia niż z SM6, będziesz musiał przeznaczyć wyraźnie wyższą kwotę.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do sprawdzenia w Twoim systemie.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.