Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w doborze komponentow i polaczniu


dawidgrajek1982

Rekomendowane odpowiedzi

prosze szanownych kolegow o pomoc i wyjasnienie pewnych zagadnien,posiadam wzmacniacz yaqin +cd yamaha s 1000,mam zamiar pokusic sie o zakup daca i odtwarzanie muzyki rowniez z kompa format flac oczywiscie,jednak nie mam pojecia jak to ze soba polaczyc, czytalem cos o transporcie dla dac moje cd ma i coaksjal i optik jednak nie wiem jak wszystkie elementy polacZYC ZE SOBA komp do daca pozniej cd i wzmacniacz czy moze cos myle,jakjich kabli uzyc do poszczegolnych wejsc, wyjsc,czy musze dokupic zew karte do mojego kompa bo to laptop.i jak w takim ukladzie uzywac mojego cd do otwarzania plyd cd bo nie chce z tago rezygnowac bo mam mnostwo plyt z ulubiona muzyka wzmacniacz ma tylko wejscia analogowe na interconekt rca a cd takie i coaksjal i optik ,Z gory przedpraszam za moja wiedze pc audio i prosze o wyjasnienie wszystkich zagadnien tematu aaaaaaaaa kwota na dac to ok 1500 + 1000 na karte dzwiekowa jezeli to koniecznosc prosze o proste wyjasnienie zagadnienia cd jako transport i jakie wymierne efekty zwizane z jakoscia muzyki uzyskam w takim polaczeni dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD podłączasz coaxialem do DAC-a, kompa po USB do DAC-a, jeśli DAC nie ma USB to potrzebujesz konwertera USB->SPDIF, najlepiej asynchronicznego, DAC-a podłączasz analogowo do wzmacniacza, możesz użyć aktualnie posiadanych interkonektów RCA.

 

Jaki DAC wybrać? O tym napisano już dzisiątki wątków. Zwróć tylko uwagę na sterowanie bo wiele DAC-ów nie ma pilota a przełącznik źródeł na wzmacniaczu będzie bezużyteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aktualny system służy Ci dobrze do słuchania muzyki z płyt CD i to zostawiamy. Jeśli chcesz rozbudować swój system o możliwość odtwarzania plików flac korzystając z komputera, jedynie musisz dokupić zewnętrzny USB DAC. W takim przypadku komputer łączysz z USB DAC przewodem USB. Komputer w takiej konfiguracji widzi przetwornik jako zewnętrzną kartę muzyczną. Następnie przetwornik łączysz ze wzmacniaczem klasycznym przewodem analogowym RCA (taki sam jakim łączysz odtwarzacz CD ze wzmacniaczem). Drugą sprawą jest kwestia wybrania optymalnego oprogramowania na komputer w zależności od systemu operacyjnego. Namawiam na lekturę aktualnego i poprzedniego numeru magazynu Audio-Video, zawierają one opis programów dla systemu Windows i MAC OS. Jeśli w tej kwestii będziesz miał problem, chętnie pomożemy.

Ostatnią sprawą jest wybór odpowiedniego modelu przetwornika. W tej kwestii liczy się brzmienie, dlatego podaj proszę jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, przedstaw całą konfigurację systemu, jakie preferujesz brzmienie, czy brzmienie Twojego odtwarzacza odpowiada Ci.

 

Czekam na szczegóły, już teraz serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy i prezentacje do naszego salonu. Poza brzmienie pokażemy jak to wszystko skonfigurować aby było proste w obsłudze i oferowało możliwie najlepszą jakość dźwięku.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka to glownie pop i rock troche muzyki akustycznej lubie dzwiek otwarty ,dynamiczny,wokal podany na twarz ,dobra szeroka scena mile w2idziana ,dzwiek mojego systemu odpowiada mi bardzo,dopiero zaczynam przygode z lampowymi wzmakami ale zostane przy tym dlugo,mam pytanie o uzycie mojego cd jako transportu do dack czy to zmieni cos niz polaczenie wzmak, dac, komi.wielu twierdzi ze tak , gdzie jest panski salon audio pozdrawiam

 

sprzet ktory posiadam to yaqin 34 c, cd yamaha s1000,interconekt tci tru color cobra ,glosniki usher s520,kable glosnikowe diy zrobione na zamowienie ,sieciowki tci baby+ kondycjoner

 

kompyter to laptop samsunga karta niestety zintegrowana,system win 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.