Jump to content
Nikonman

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA

Recommended Posts

Elektrospiro, pokaż jakiegoś lampowego Marantza jeżeli posiadasz.

• Like 1

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

McGyver

mam setki lamp nieuzyvanyh v malyh pudeleczkah z lat 70/80. myslalem ze zrobie z nih pozytek ale bez dosviadczenia jak tvoje szkoda sie zabierac. musza czekac. lampovce marantza sa b.drogie moze kiedys sie skusze albo trafie z luku.

na pocieszenie najmocniejszy muj marantz 2385. ve dvuh daje rade to dzvignac.

2x185W RMS na 8ohm. i trohe viecej na 4ohm.

zdjecie ponizej.

PZDR

elektrospiro, 22 Kwi 2009, 15:14

Jedno z moich "kolekcjonerskich" marzeń, w takim stanie praktycznie nieosiągalny w ludzkich pieniądzach:) Jak wypada porównanie do najsłabszych modeli z tych roczników?

Pozdrawiam!

Końcówka z 1969 roku - pełne dual mono 80W/8Ohm

Prawda, że ponadczasowy design?

post-19423-100006905 1240407664_thumb.jpg

Beco powiedz jak ta kóńcóweczka gra? Bo wygląda naprawdę pięknie. Czy już była naprawiana (pytam, gdyż podałeś rocznik - stary dziadzo)

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 120" Projektor: Benq W1070::: Amplituner: Denon AVR X3300 Kolumny Dolby Atmors 5.1.2: Focal Chorus 826V (front), 705V (tył, sufit), CC800V (centralny), SW800V (Subwooferr)

Heh, niestety nie moja - chciałem pokazać, że Marantz produkował nie tylko amplitunery i gramofony ;)

Ciekawe kiedy i za ile $ ostatnio się gdzieś pojawiła...

BECO

jest piekny. piekniejszy niz muj mlodszy 170DC. hyba sie na niego skusze plus tuner. mam tez 300DC ale to bedzie v innym odcinku najdluzszego serialu pod tytulem "marantz" - na rezyseruv brazylijskih padl blady strah. o 2385 puzniej.

PZDR

dlugo oczekivane, moze navet pare dlugih minut, 300DC.

2X150W RMS przy 0.03% znieksztalcen pzy pelnej mocy, czyli na full: gala do oporu - to potrafi ogzac dom. radze posluhac tego bzmienia zanim siegniecie po "nove", udajace jakosc tyh staryh bez povodzenia zreszta, klocki .

PZDR

post-21456-100006891 1240412561_thumb.jpg

Nikonman

mam 2110, 2130 i 4400(jeszcze pzed uzdrovieniem)

zdjecia ponizej v kolejnosci 2110 i 2130.

PZDR

>elektrospiro

takim przybytkiem to mało kto się może pochwalić.Mogę nawet uwierzyć w to ,że słuchałes wszystkie i wiesz które z tych modeli są najlepsze.

Pytanko małe: wszystkie modele które zdobywasz-kolekcjonujesz dostajesz w idealnym stanie?czy są do remontu?porysowane,zaniedbane itd.

Mógłbyś z tego wszystkiego zrobić muzeum ;-)

W marantzach vintage widac kunszt wykonania-przynajmniej wiedziało się za co się płaciło,aluminium,waga ,solidnośc wykonania.Nie to co dzisiejszy np.Denon,Yamaha itd-plastik udający aluminium,cięcie kosztów.Marantz to sprzęt który przeżyje niejednego użytkownika-pasjonata.

Ciekawe czy masz czas na słuchanie muzyki?Te ciągłe konserwacje zabierają ci pewno poł życia.

Pozdrawiam motywująco

Nikonman

Nikonman

jakos idzie. podstava to nie tracic czasu na sen i nie tracic czasu, i to vszystko. dlubanki trohe jest zvlaszcza z pzyvruceniem uzyvalnosci i blasku, raczej sa spravne hoc rozklekotane, a jak mam farta to udaje sie czasami cos napravic. sluham byle jak kiedy sie tylko da. a mam ten zlom vszedzie. uroczyscie sluham po nocah i pzy vielkih okazjah. co lepiej gra to trudno poviedziec, sa ruzne smaki i tez marantze v zaleznosci od serii skamla inaczej.

PZDR