Skocz do zawartości
IGNORED

Elac 607/607 CE- ktokolwiek słuchał, ktokolwiek wie


p0is0n

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie opinie nt tych kolumn, kto z czym je łączył i z jakim efektem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

607-ek nie sluchalem,ale mialem u siebie pare modeli Elackow, min. 608XPI oraz 609-ke a wiec najwyzszy model.Ogolnie odradzam wersje z XPI-tym grzybkiem wysokotonwym.Ladnie cykaja na gorze,ale wprowadzaja mnostwo zamieszania na granicy wysokich i srednich tonow.Odbija sie to nekorzystnie na wokalu - jest czesto nienaturalny.Scena raczej nieprecyzyjna.Wersje ze wstega a wiec i 607-ka jak widze, sa pod tym wzgledem lepsze.Elacki zwlaszcza wyzsze modele sa pradozerne i do szybkosci potrzeba im wzmaka z porzadnym kopem.Najlepiej konfigurowac osobno koncowke mocy na wysokie,srednie i osobno na niskie( lub po dwie na kazdy kanal).To sa koszty dodatkowe i zadanie raczej nielatwe.Nawet - podobno oslawione - 609-ki nie zasluzyly u mnie na miano prawdziwie high-endowych - co by ten termin nie oznaczal.Brzmia efektownie: cykaja,czaruja,mrukna niskim 24Hz basem,ktoremu do suchosci i kontroli daleko.Ot takie miesiste z raczej kiepska i niedokladna scena, choc na poczatek potrafia mniej zaprawionych w bojach sluchaczy oczarowac.Ja zamienilem 609-ke na Duette - ktore rozjechaly je doslownie, no ale Elack to klasa srednia a Wilson Audio to juz przynajmniej premium.O dziwo cena podobna.Acha , wyzsze modele Elcka niezle na ozdobny mebel do salonu sie nadaja, wiec jak chce sie przed znajomymi pochwalic,to sa w sam raz.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

607-ek nie sluchalem,ale mialem u siebie pare modeli Elackow, min. 608XPI oraz 609-ke a wiec najwyzszy model.Ogolnie odradzam wersje z XPI-tym grzybkiem wysokotonwym.Ladnie cykaja na gorze,ale wprowadzaja mnostwo zamieszania na granicy wysokich i srednich tonow.Odbija sie to nekorzystnie na wokalu - jest czesto nienaturalny.Scena raczej nieprecyzyjna.Wersje ze wstega a wiec i 607-ka jak widze, sa pod tym wzgledem lepsze.Elacki zwlaszcza wyzsze modele sa pradozerne i do szybkosci potrzeba im wzmaka z porzadnym kopem.Najlepiej konfigurowac osobno koncowke mocy na wysokie,srednie i osobno na niskie( lub po dwie na kazdy kanal).To sa koszty dodatkowe i zadanie raczej nielatwe.Nawet - podobno oslawione - 609-ki nie zasluzyly u mnie na miano prawdziwie high-endowych - co by ten termin nie oznaczal.Brzmia efektownie: cykaja,czaruja,mrukna niskim 24Hz basem,ktoremu do suchosci i kontroli daleko.Ot takie miesiste z raczej kiepska i niedokladna scena, choc na poczatek potrafia mniej zaprawionych w bojach sluchaczy oczarowac.Ja zamienilem 609-ke na Duette - ktore rozjechaly je doslownie, no ale Elack to klasa srednia a Wilson Audio to juz przynajmniej premium.O dziwo cena podobna.Acha , wyzsze modele Elcka niezle na ozdobny mebel do salonu sie nadaja, wiec jak chce sie przed znajomymi pochwalic,to sa w sam raz.

 

Pozdrawiam.

dzieki za info.

zastanawiam sie, jak to jest, ze zmieniles spore kolumny wolnostojace na podstawkowce i jest we wszystkim lepiej?moze miales niespasowany tor?napisz prosze wiecej, z czego skladal sie system?

na youtube jest jakies video, w ktorym te Elaci sa napedzane przez Accuphase A-60 i wydaje sie, ze kolumny te nie robia na wzmaku wiekszego wrazenia, ale moge sie mylic, bo to w koncu tylko youtube.

hmm swoja droga, to nie wiem, 59k za monitorki (Duette), to jednak lekka przesada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek,

 

......o maly wlos nie zesmialem sie ze smiechu....dobre.....

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek,

 

......o maly wlos nie zesmialem sie ze smiechu....dobre.....

 

A moglbys mi wyjasnic co Cie tak rozweselilo?

 

dzieki za info.

zastanawiam sie, jak to jest, ze zmieniles spore kolumny wolnostojace na podstawkowce i jest we wszystkim lepiej?moze miales niespasowany tor?napisz prosze wiecej, z czego skladal sie system?

na youtube jest jakies video, w ktorym te Elaci sa napedzane przez Accuphase A-60 i wydaje sie, ze kolumny te nie robia na wzmaku wiekszego wrazenia, ale moge sie mylic, bo to w koncu tylko youtube.

hmm swoja droga, to nie wiem, 59k za monitorki (Duette), to jednak lekka przesada?

 

No coz, Wilson Audio sie ceni.Duette to jednak wcale nie takie male monitorki jak sie wydaje i potrafia swobodnie poradzic sobie z czestotliwoscia do 40Hz.30m2 nie jest dla nich wyzwaniem.Struktura i koncepcja dzwieku jest moim zdaniem w nich kompletna.To taki glosnik na cale lata albo i dluzej.Pewnie,ze sa i tacy,ktorym ten sposob na dzwiek nie przypdnie do gustu, ale mnie on odpowiada.O Elackach tego napisac nie moge,poniewaz sa dzwiekowo nie spojne, popelniaja wiele bledow, slabo u nich z kontrola i zroznicowaniem niskich tonow( stad koniecznosc stosowania pradozernego zasilania - notabene kiedys tez wydawalo mi sie ze nie potrzeba im mocnego wzmaka, no ale szybko sie z tych pogladow wycofalem) - najlepsze sa 608-ki z wstegai 609-ki w ktorych tez nalazy moim zdaniem XPI wylaczyc.Co do konfiguracji elektroniki,to byla w przypadku 609-ek i Duette taka sama.Wzmak majacy min.160W.na kanal przy 8Ohmach a i to bylo za malo,choc z innymi glosnikami radzi sobie raczej bez problemu.No i jeszcze drobiazg - mam w swoim zestawie obecnie Suba Martina&Logana Descent 1 ustawionego od 36Hz i na bardzo symbolicznym wzmocnieniu,z dodatkowo przykrecona czestotliwoscia 24Hz (w dol).Efektem jest przede-wszystkim lepsza scena,ale to wynik kiepskiej akustyki mojego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek......co mnie rozsmieszylo ??? pytasz. Ano chyba to, ze pomyliles Elac`i ( piszemy ELAC nie ELACK ale to drobiazg ) z Altusami. ....Te kolumny potrzebuja dosyc wydajnego pradowo wzmacniacza ze wzgledu na trudna impendancje czali graja ciszej anizeli inne z ta sama sila wzmocnienia i to znacznie ciszej. Firma jesli dobrze pamietam zaleca chyba od 60 W do 500 W wzmacniacze. Moje pracuja z dwoma blokami mono lampowymi ale podlaczalem rowniez do Denona 2000 i...nic sie nie dzialo. Fantastycznie niski bas i do tego konturowy, ladna ciepla srednica i wspaniala gora dzieki glosnikowi JET, ktory rewelacyjnie oddaje blachy roznicujac je i uprzestrzeniajac. Jesli chodzi o grzybka to rzeczywiscie czasami moze sie bez niego obyc ale ogolnie podkresla ten zakres bez szkody dla pozostalych zakresow. W sumie doskonala kolumna za niewielkie pieniadze - zalezy tez gdzie i u kogo kupione. Podkreslam ...nie lubia slabej i podlej elektroniki bo zaczynaja rzadzic i nic z tego nie wynika. Wiem, ze w tym przedziale cenowym sa lepsze np. B&W ale mnie te zadawalaja, a przytym sa niewielkie gabarytowo. Jesli chodzi o pomieszczenia nie sa wybredne czuja sie dobrze prawie w golych scianach ale tez zagraconych. I to tyle. a51

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plustek......co mnie rozsmieszylo ??? pytasz. Ano chyba to, ze pomyliles Elac`i ( piszemy ELAC nie ELACK ale to drobiazg ) z Altusami. ....Te kolumny potrzebuja dosyc wydajnego pradowo wzmacniacza ze wzgledu na trudna impendancje czali graja ciszej anizeli inne z ta sama sila wzmocnienia i to znacznie ciszej. Firma jesli dobrze pamietam zaleca chyba od 60 W do 500 W wzmacniacze. Moje pracuja z dwoma blokami mono lampowymi ale podlaczalem rowniez do Denona 2000 i...nic sie nie dzialo. Fantastycznie niski bas i do tego konturowy, ladna ciepla srednica i wspaniala gora dzieki glosnikowi JET, ktory rewelacyjnie oddaje blachy roznicujac je i uprzestrzeniajac. Jesli chodzi o grzybka to rzeczywiscie czasami moze sie bez niego obyc ale ogolnie podkresla ten zakres bez szkody dla pozostalych zakresow. W sumie doskonala kolumna za niewielkie pieniadze - zalezy tez gdzie i u kogo kupione. Podkreslam ...nie lubia slabej i podlej elektroniki bo zaczynaja rzadzic i nic z tego nie wynika. Wiem, ze w tym przedziale cenowym sa lepsze np. B&W ale mnie te zadawalaja, a przytym sa niewielkie gabarytowo. Jesli chodzi o pomieszczenia nie sa wybredne czuja sie dobrze prawie w golych scianach ale tez zagraconych. I to tyle. a51

 

 

No coz , ja w polemike opierajaca sie na wypominaniu sobie literowek i zakladajaca jedynie sluszne poglady wdawac sie nie zamierzam. Mnie Elac-ki , a posiadalem 3 komplety, lacznie z 608 i 609 XPI, nie przekonaly.Elektronika: poczatkowo Harman Kardon - najwyzszy model, dzis numeru juz nie pamieta, potem Denon 2000AE, nastepnie w kolejnosci Leema Acoustics Tucana, rowniez tej samej firmy zestaw Hydra II+Pyxis Kable stereovox 600 - glosnikowe i interkonekt. Duette choc mniejsze i nie tak efektowne , moim skromnym zdaniem zagraly zdecydowanie ciekawiej,poprostu dojrzalej, jakos szlachetniej mowiac ogolnie.Wokale w 609-kach zupelnie nie przypadly mi do gustu - raz rzeczywiscie czarojace a innym razem poprostu jakies niepelne,nienaturalne, bas wlasnie malo konturowy,choc gleboki i miesisty, gora dzwieczna,rzeczywiscie piekne blachy,ale reszta znowu slabo zroznicowana, scena raczej nieprecyzyjna, zwlaszcza z wlaczonym XPI,w czasie sluchanie ciagle wstawalem,krecilem ustawieniami miedzy XPI i wstega,kombinowalem z ustawieniami samych glosnikow i nigdy zlotego srodka nie znalazlem, no czasem dla jednego wykonawcy, a potem zabawa zaczynala sie od nowa - ale to w koncu tylko moja wlasna ,prywatna opinia i z tego powodu nikomu literowek wypominac nie zamierzam a i odmienne innych kolegow poglady mnie nie smiesza,raczej czytam je z uwaga,choc zdarzalo mi sie byc wczesniej mniej tolerancyjnym,no ale czlowiek sie cale zycie uczy,mnie rowniez przeszlo. Konsekwentnie jednak i adekwatnie do odczuc, zamienilem 609-ki na Duette i jakos nie odczuwam dyskomfortu w zadnym aspekcie brzmienia tak jak mialo to miejsce przy Elac-kach .I nie twierdze ze nie mozna lepiej - mozna, oczywiscie, ale drozej i raczej nie z B&W - przynajmniej w moim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolumny Elac potrafią odwdzięczyć się bardzo naturalnym , spójnym , detalicznym dźwiękiem tym niemniej

dobór komponentów towarzyszących trzeba dobrze wyważyć. Wtedy brzmienie będzie energetyczne, wciągające , pozwalające słuchać muzyki długimi godzinami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast faktycznie 4Pi w najnowszej odsłonie (te spłaszczone) gdzieś zgubiły czar, którym emanowały grzybki pierwszej generacji - tzw. purchawy ;). I nie ma powodu sie oburzać jak kol. amator51, bo to o czym pisze plustek to nie jest wcale odosobniony przypadek - inni właściciele topowych modeli serii 600 również po pewnym czasie wyłączali grzybki w swoich kolumnach i zostawiali aktywnego tylko JET-a. Słyszałem nawet o przypadku, kiedy posiadacz flagowych wówczas FS-608 napisał list z pretensjami (sic!) do Elaca po tym jak usłyszał leciwe 213-4pi (grzybek I gen.) i ze zdumieniem stwierdził, że graja one znacznie lepiej...

Sam jestem wielkim miłośnikiem, a wręcz fanatykiem brzmienia przetwornika 4PI, ale nie da sie ukryć, że jego obecna wersja mimo znacznie lepszych parametrów technicznych brzmieniowo nie dorównuje jednak swojemu poprzednikowi, którego Elac praktycznie bez większych zmian konstrukcyjnych stosował przez prawie 20 lat - ostatnie modele oparte na "starym" 4Pi to Dolce Vita i flagowy Spirit of Music mk. I.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie ostatni z wymienionych,czyli Spirit of Music mk I moge z czystym sumieniem polecic.To chyba byl i jest najlepszy z Elack-ow.Kiedys przemknal mi kolo nosa za smieszne pieniadze i to w sklepie dla idiotow , bo za malo bylem w Elac-kach osluchany i uleglem czarowi 609-ki, a przyznacie chyba ze stylistycznie jest piekna. A Spirit of Music z tym "trojkatnym " image´m tobylo dla mnie takie brzydkie kaczatko, wiec niestety do mnie nie przemowil ...i to byl blad - wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jest rzeczą gustu, ale ze Spiritem jest jeszcze inny problem. Ta kolumbryna ma ponad 1,5m wzrostu, co możne być kłopotliwe w pomieszczeniu, gdzie nie da się zbyt daleko odjechać z fotelem od bazy. Wtedy pozostaje słuchać na stojąco ;)

Głownie z tego powodu zdecydowałem się wówczas na bezpieczniejsze pod względem ustawienia Dolce Vity, mimo faktycznie okazyjnej ceny Spiritów w wiadomym markecie... A kto wie czy nawet obydwaj nie chodziliśmy wtedy koło tego samego egzemplarza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.