Jump to content
IGNORED

Stereo dla początkującego


laazy

Recommended Posts

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum, z pewnością była masa podobnych tematów ale proszę o wyrozumiałość, mam znikome pojęcie o sprzęcie audio. Jako młoda osoba szukam czegoś co podniesie moją poprzeczkę odsłuchu muzyki. Nie dysponuje kwotami na nowy sprzęt z średniej półki, szukam czegoś co zapewni mi lepsze doznania niż mój obecny PRL'owski WS303+ZG40. Po poszukiwaniach i przeczytaniu kilku działów, mam "mętlik" w głowie, dysponuję kwotą ok.1000zł Wiem że sprawa trochę ciężka, ale wydaje mi się że postaram się kupić coś starszego i na poziomie. Z czasem na pewno system zmodernizuje.

 

Wyróżniłem kilka wzmacniaczy i kolumn.

 

Wzmacniacz:

- Yamaha Ax-550

- Cambridge A500RC

- Cambridge Azur 340a

- Marantz PM-66SE

- DENON PMA-655R

Kolumny

- Tannoy M2

- MISSION M73

- Magnat 220

 

Pokój ma ok.15m^2 Nie wiem czy pisać o moich preferencjach słuchowych w tym przedziale cenowym, ale głownie słucham hard rocku, rocku progresywnego i metalu symfonicznego.

 

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

Link to comment
Share on other sites

A który dokładnie model najlepiej wybrać, wszystkie są w podobnym zakresie cenowym. Nad kolumnami się zastanawiam, znajomy twierdzi że moje stary ZG40 grają na dobrym poziome i w moim przedziale cenowym nic lepszego nie kupię. Natomiast mi brakuje czystego przekazania dźwięku, takiego jaki został nagrany w studiu, nie potrzebuje kolumn które zagrają najgłośniej tylko takich gdzie dźwięk będzie najbardziej "oryginalny". Wiem że w mojej kwocie jest to prawie nie osiągalne, ale chciał bym zaryzykować.

Link to comment
Share on other sites

Mam możliwość kupienia kolumn Magnat Quantum 507 za bardzo dobre pieniądze, składa się tak że otrzymałem zastrzyk gotówki i mogę sobie pozwolić na droższy sprzęt. Co sądzicie o tych kolumnach.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.