Jump to content
IGNORED

cyfrowy DCC jak numerować utwory?


nikifor

Recommended Posts

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Widzę że nasz nad-DIYowiec nie zna języków ;-) A takie to proste.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w Polsce i nie muszę znać języków obcych,a jeśli już znam to nie język techniczny,dlatego tać mnie na zakup przetłumaczonej instrukcji która będzie bardziej precyzyjnie przetłumaczona,a w sprzęcie audio liczą się szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Tam w zasadzie języka technicznego to nie ma w ogóle ;-) Opisane są przyciski i ich działanie - to jest elementarz. Opisane są też opcje automatycznego wstawiania znaczników. No ale Ty jesteś w Polsce... ;-)

 

PS. Jako DIYowiec i elektronik powinieneś doskonale wiedzieć w jaki sposób cyfrowe rejestratory takie jak DAT DCC czy MD mają rozwiązaną funkcję wstawiania znaczników. Prawie wszędzie jest podobnie. Ty zaś wolisz zadawać lamerskie pytania;-)

Link to comment
Share on other sites

niestety okazało się ze jest problem z wejściami cyfrowymi i widać wyrazne ślady grzebania w okolicach układów cyfrowych DCC,niestety sprzęt nagrywa tylko analogowo,i nie ma możliwośći nagrywania cyfrowego przez wejście Coax oraz optical,sprzęt zostaje jako ciekawostka technologiczna i bardzo rzadki model(odtwarzający DCC)

Link to comment
Share on other sites

znaczniki wstawiają ssię same podczas wciskania włącznika STOP,niestety dodawanie numeracji utworów od 1,2,3,4 nie działa i nie wiem jak to zrobić,być może też ta funkcja jest uszkodzona! dodatkowo instrukcja w j.angielskim jest od DCC900 a ja mam morantz-DD82 i funkcja "write marker" u mnie nie istnieje jedynie są oznaczenia Marker-start,erese,renumber,next,reverse, funkcja STAR marker nie uruchamia się podczas nagrywania jedynie podczas odtwarzania,ale numeracja utworów nie następuje,jest tylko wstawiany znacznik!

 

temat tyczy się magnetofonów DCC ponieważ funkcje są podobne bliżniaczo z DCC900

 

jeśli nie jasno się określiłem to nie chodzi mi o wstawianie znaczników,tylko Numeracja utworów,tak aby po włożeniu kasety widoczne były numery od 1 do..... na wyswietlaczu w tabelce"TRACK" nie stety pomimo dodawania znaczników na tabelce TRACK są puste kreski i takim sposobem jest bałagan na kasecie

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi dokładnie o cyfrę po lewo,u mnie nie potafię tego zrobić i są puste kreski

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Nagrywasz w trybie analogowym z włączoną opcją auto a więc ścieżki będą Ci się zmieniać same po wykryciu przerwy 3s z poziomem mniejszym niż -60dB. Po zakończeniu urządzenie powinno zapisywać ilość ścieżek i czas trwania tego co nagrałeś.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałem że masz taką obszerną wiedzę na temat DCC,od razu zorientowałeś się że nagrywam analogowo:) dziękuje bardzo,zaraz wszystko posprawdzam z tym poziomem,i wycofuje wszystko z tematu analog co powiedziałem,faktycznie masz bardzo dużą wiedzę.

 

z poziomem 60db to ciekawe nawet nie za bardzo wiem jak to ustawić,szkoda że nie nagrywa mi cyfrowo,nie wiem co tam jest skopane,poniewarz poprzedni właściciel,strasznie naklajstrował kalafonią prawie wszystkie kondensatory,elektrolityczne na płytce,tkz wymiennym kartridzu,chyba odpowiedzialnym za konwersje cyfrowo analogową,oraz dolutował rezystor smd do układu HCu04..... tzw,zwarł w tym układzie 2nóżki dolutowując rezystor,czyli coś tam było kombinowane,poprzednio,postaram się zrobić dokładne zdjęcia tego modułu z poklajstrowanymi kondensatorami,wyczytałem że taki zabieg przeprowadza się w celu wymiany wyschniętych kondensatorów,jeśli w DCC są problemy z dzwiękiem na wyjściu

 

niestety wszystko sprawdziłem,i magnetowon nie zapisuje ścierzek,pomimo 3sekundowej przerwy,robi tylko znacznki i podczas przewijania na podgladzie wyszukuje utwory,niestety czas leci całością od początku kasty,oraz nie numeruje utworów,czyli coś jest skopane

 

poprawka czas jest zaznaczany bardzo dobrze,po karzdym znaczniku"przerwie" zeruje się licznik time" niestety ścieżek nie numeruje.

Link to comment
Share on other sites

a w jaki sposób można zamarkować numerki? próbowałem przyciskać już wszystko i nie wiem jak to zrobić

 

jeśli markery to przerwy w utworach ,w których od poczatku utworu resetuje się czas i zatrzymuje taśma,to u mnie nie ma najmniejszego problemu z wyszukiwaniem tych przerw,oraz numerkami mode mogę np wcisnąć 3razy do tyłu i przewinie mi o 3piosenki,

 

Niestety nie potrafię zrobić numerków TRACK, rzeby po włożeniu taśmy odrazu zczytywał ile jest utworów na taśmie i jak na kompakcie wybierwm utwór np:5 i do niego mi przewija,niestety tego u mnie nie można zrobić albo się nie da albo jest coś uszkodzone

Link to comment
Share on other sites

więc tak: numerowanie na kasecie opanowałem,min trzeba włorzyć kasetę przewiniętą do samego początku i przycisnąć REC,wtedy pojawia się funkcja LOad...coś tam:)) kilka sekund coś sobie zapisuje,nastepnie pojawia się cyferka z numerem"1" i wyzerowany licznik,po wciśnięciu pauzy dodaje się cyferka z nr"2" itd,

 

niestety bez pilota bezpośredni dostęp do numerków jest nie morzliwy, ale już jest na kasecie porządek,bo jeśli kaseta będzie odtwarzana w środku to i tak pojawi się cyferka z numerem utworu i już łatwiej się odnależć:)

 

niestety nie znam pozostałych funkcji edycji,nie mam pilota,więc chyba nie będe mógł wstawiać tekstu,mam tylko przycisk na panelu TEXT

 

 

Martwi mnie tylko brak działania wejść cyfrowych,podłączałem odtwarzacz DVD po optyku i coax,ale może te DCC działają tylko z odtwarzaczami CD i orginalnymi płytami?

Link to comment
Share on other sites

szkoda:( ale ogólnie fajne urządzenie do zgrywania płyt winylowych,niestety kroi dynamikę:( ale za to gra bardzo wiernie i jest cholernie muzykalny,kompresja z płyt winylowych nie jest aż tak bardzo duża,na dobrym sprzęcie da się wychwycić,ale napewno jest dużo lepsza jak mp3-320cbr

 

Niesety próbowałem wykasować ,ostatnich kilka utworów i nagrać na nich coś innego,to po wciśnięciu erese wykasowało mi znaczniki,ale nie chc dodawać kolejnych cyferek,są tylko puste pola,wciskam start erese to mam tylko przerwe i nie ma cyferek,skąplikowana maszyna:)

 

ale nagrywanie mam już opanowane,teraz pozostaje tylko dojść dlaczego nie nagrywa cyfrowo,ale tego bez pomocy kogoś kto się na tym zna będzie bardzo ciężko zrobić

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

No jak to? Przecież Ty się znasz? Jesteś podobno wybitnym DIYowcem.

 

;-)

Link to comment
Share on other sites

tak przełącznik żródeł jest ustawiony odpowiednio,na analog,nagrywa bardzo dobże,niestety po przełaczeniu na coax bądz optical,nie wchodzi sygnał cyfrowy,sygnał cyfrowy puszczam z odtwarzacza DVD i orginalnych płyt CD,sprawdzałem dwa odtwarzacze DVD na każdym tak samo,CISZA.

 

z dvd podłączam do wejścia IN dcc

 

czyli optical/in ew coax/in

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co? możesz mieć całkowitą rację,bo ściągnołem instrukcję,do DCC900 i tam piszę coś po angielsku odnośnie jakiś zabezpieczeń cyfrowych ale nie mogę zrozumieć,bo nawet po przetłumaczeniu wychodzą jakieś farmazony,że niby kopia z cd może być ale nie do końca kilka,i pisze coś jeszcze o tv cyfrowej,ale nie za bardzo rozumie.

 

Jeśli by to była prawda to kiepsko bo nie mam odtwarzacza CD tylko dvd,oraz myślałem ze kupię konwenter cyfrowy usb i tak też podłącze,ale może być problem.

 

W takim razie bardzo proszę użytkowników magnetofonów cyfrowych DCC o sprawdzenie czy nagrywają cyfrowo z odtwarzaczy DVD,czy tylko z CD

 

Mam jeszcze pytanie do kolegi,paul_67 min byłem dzisiaj u takiego Pana starszego,po jedną sprawę,i w domu na półce stał sobie u niego,stary wielki magnetofon,szpulowy,ARIA hai-fi,nie pamiętam modelu,sprzęt jest w pełni sprawny i włączył i działa,wielkie to jak cholera,pytałem czy sprzedaje to powiedział że może się pozbyć jak o de mnie za 100zł bo żona każe mu uciekać z tym do piwnicy bo nie ma miejsca a on mówi że teraz na szpulach nikt nie słucha i pytał mnie po co mi to:)

 

Bardzo prosze o opinię czy to jest warte 100zł i czy to ma jaki taki dzwięk?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.