Skocz do zawartości
IGNORED

hum ze wzmacniacza


bubusia

Rekomendowane odpowiedzi

Generalny problem Hi-End to nie sprzęt.

Generalny problem HI-END to USZY!!!!!

Większość znajomych hi-endowców nie jest w stanie rozróżnić altu od sopranu,czy też altówek od skrzypiec.

Całkowita indolencja muzyczna,o podstawowych zasadach strach wspominać/harmonia/.

Ilość głupot wypisywana przez paru Guru forumowych ściska moją "starą dupę".

Durnoty kablowe,gniazdkowe,podstawkowe doprowadzają do bólu głowy.

Piszę to oczywiście jako zawzięty maniak audio,czyli zwolennik kabli za 50000 juro za metr.

Vooodo w naszym hobby to podstawa!

Reszta?

Reszta to dobre samopoczucie!

Frank , mam podobne przekonania i walczę na forum AS od dłuższego czasu aby każdy meloman/audiofil zrozumiał

że dążenie do odtwarzania muzyki tej prawdziwej równoznacznej brzmieniowo z tą na żywo jest podstawowym elementem dobrze dobranego systemu audio .I co ......zbieram cięgi , podśmiechujki i inne formy kpin ale mam to głęboko gdzieś, bo jest kilka osób które słyszą róznice brzmienia skrzypiec i altówki i dla takich warto napisać parę słów swojego doświadczenia.

 

Tu niestety odzywa się brak muzycznego wykształcenia słuchu [ale nie każdy musi kończyć szkołę muzyczną] aby usłyszeć istotne niuanse dżwięków , to jednak znajomość z pięciolinią bardzo pomaga w ocenie prawidłowego brzmienia poszczególnych instrumentów .To co napisałeś o słuchu a ja dodam dobrym słuchu ma istotne znaczenie czy potrafimy odróznić alt od kontraltu i czy słuchamy/słyszymy brzmienie instrumentu wykonanego przez lokalnego lutnika czy Stradivariego.

 

PS.Frank, poczytaj kilka moich ostatnich wpisów w zakładce 'rekomendacje kabli'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,lubię sobie pokpić,ale wzrost świadomości audiofilskiej,jest dokładnie odwrotny do świadomości muzycznej.

Głupio mi to pisać,ponieważ wiele znajomych to audiofile,ale cóż!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wrzucalbym wszystkich do jednego wora, ja np slysze te roznice ktore sa potrzebne do wzbudzenia we mnie tych czy innych emocji, lubie jazz, rock, a nawet elem. techno, zawsze komus mozna zarzucic, ze nie wie jak brzmi ten czy inny instrument, chyba jednak nie o to tu chodzi, z tym ze ma grac naturalnie, tak jak na zywo, tez bym nie przesadzal, bo znowu nie o to chodzi, muzyka ma wzbudzac emocje, i tyle.

 

oczywiscie warto wiedziec co i jak gra, ale nie jezdzilbym po tych ktorzy takiej wiedzy nie maja, lub do konca tego nie wiedza

inna sprawa ze niektorzy przeginaja, ale tu tez bym za bardzo nie wnikal, niech sobie kupuja podstawki pod kable, jak to im daje radosc nie ma co odbierac, niech sie ciesza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze ma grac naturalnie, tak jak na zywo, tez bym nie przesadzal, bo znowu nie o to chodzi, muzyka ma wzbudzac emocje, i tyle.

Emocje to podstawa, reszta jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tu niestety odzywa się brak muzycznego wykształcenia słuchu [ale nie każdy musi kończyć szkołę muzyczną] aby usłyszeć istotne niuanse dżwięków , to jednak znajomość z pięciolinią bardzo pomaga w ocenie prawidłowego brzmienia poszczególnych instrumentów .To co napisałeś o słuchu a ja dodam dobrym słuchu ma istotne znaczenie czy potrafimy odróznić alt od kontraltu i czy słuchamy/słyszymy brzmienie instrumentu wykonanego przez lokalnego lutnika czy Stradivariego.

 

PS.Frank, poczytaj kilka moich ostatnich wpisów w zakładce 'rekomendacje kabli'

Rozumiem, że kablami potrafisz ze skrzypiec za 700 zeta ze sklepu zrobić Stradivariusy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam maly problem, jak w tytule, czasami, zaleznie od pory dnia i nocy slychac ww zjawisko, tzn jakby glosniejsza prace transformatora we wzmacniaczu mocy densen 300xs(sprawa sieci), takie nierownomierne chwilowe zwiekszenie halasu, potem ustaje i nie slychac, czasami sie ponawia

 

Jak z tym zawalczyc?

 

No to żeś dostał porady.

Może tym razem konkretnie i na temat.

 

Używasz kabla denlink?

Jeżeli tak to rozwiązanie jest banalnie proste. musisz uciąć jeden bolec z wtyczki. Nie potrafię wkleić zdjęcia więc opisze. Jakby to było nie wystarczające napisz na priva to podeślę fotkę.

Jak patrzysz na wtyczkę to w dolnym rzędzie (tym gdzie mniej pinów) należy wyciąć trzeci od prawej strony.

Problem znika jak ręką odjął, cisza i czarne tło nastąpi :-).

 

A żeby było ciekawiej to miałem ten sam problem i zwróciłem się bezpośrednio do Densena o pomoc i tak właśnie pomogli.

 

Jeżeli natomiast nie używasz kabla denlink to obawiam się że problem leży gdzie indziej ale nie będę mędrkował bo nie wiem gdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie uzywam denlinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.